banner
banner

دنل دیکسون ، مدیرعامل بنیاد توسعه ستارگان – مجموعه مصاحبه ها

Denelle Dixon مدیر عامل و مدیر اجرایی این شرکت است بنیاد توسعه ستاره ای – یک سازمان غیر انتفاعی که از توسعه و رشد Stellar پشتیبانی می کند ، یک شبکه بلاکچین منبع باز که زیرساخت های مالی جهان را به هم متصل می کند.

شما قبلاً با موزیلا درگیر بودید ، زیرا در سال 2012 به عنوان مشاور عمومی به عضویت در آمده بودید و رتبه های خود را ارتقا دادید تا در نهایت به عنوان مدیرعامل COO شوید. از این تجربه چه آموخته اید?

زمان حضورم در موزیلا واقعاً به شکل گیری نگاه من به اینترنت و تأثیرات و تأثیر آن بر نوآوری کمک کرد. همچنین به من اجازه داد تا در تقاطع سه حوزه (سیاست عمومی ، تجارت و فناوری) که از نظر فکری و عاطفی با آنها ارتباط دارم تمرکز کنم. این سه زمینه است که می خواهم به دلیل اهمیت آنها برای یک اقتصاد پر جنب و جوش ، هدایت شده و مبتکرانه ، بقیه کار خود را ادامه دهم.

کار در موزیلا اولین تجربه من با فلسفه منبع باز بود و این باور عمیق من در ارزش فناوری منبع باز را الهام بخشید. من قبلاً گفته ام ، اما همه اینها به باز بودن ، شفافیت ، همکاری و تنوع برمی گردد – آنچه من به عنوان ارزشهای اصلی منبع باز می دانم.

وقتی فعالیت و پیشرفت به طور آشکار مستند باشد ، به جامعه امکان تکرار و توسعه می دهد. من همیشه قبل از تماس با شخصی در سازمان ما ، وقتی پروژه های Stellar را می شنوم ، هیجان زده می شوم. این بدان معناست که ما در حال ارائه اسناد قابل دسترسی با اطلاعات معنی دار هستیم.

شفافیت به یک پروژه متن باز اجازه می دهد تا به وضوح با جامعه ارتباط برقرار کند و خود را نسبت به مأموریت و جهت خود مسئول بداند. در SDF ، ما سال 2019 را صرف کار کردیم تا شفافیت بیشتری در مورد کار خود و کارهایی که برای Stellar انجام می دهیم ، داشته باشیم. ما دستور جدید خود را ایجاد کردیم ، حساب های XLM قابل ردیابی و ردیابی ایجاد و توصیف کردیم و یک نقشه راه ایجاد کردیم که روشن و مستقیم باشد. در سال 2020 ، ما بیشتر در مورد کار خود ، و در مورد کارهایی که در مورد Stellar انجام می شود ، بیشتر صحبت می کنیم. این شفافیت ما را مسئول می داند تا هم آنچه را که انجام می دهیم بیان کنیم و هم آنچه را که می گوییم انجام دهیم. شفافیت باعث ایجاد اعتماد می شود.

فناوری منبع آزاد کاملاً به همکاری موثر برای موفقیت متکی است و روحیه همکاری سالم ، نوآوری و خلاقیت را پرورش می دهد. و طبیعتاً ، در یک محیط مشارکتی ، نظرات و صداهای متنوع از طریق آرایه ای از دیدگاه ها و ارزش ها ارزش ایجاد می کنند.

در مارس 2019 ، سپس به عنوان مدیر اجرایی و مدیرعامل بنیاد توسعه Stellar منصوب شدید. چه چیزی بود که شما را به این بنیاد جذب کرد?

به عبارت ساده ، ماموریت ، کار ، تأثیر و فرصت رشد یک شرکت ، فرهنگ و اکوسیستم. من می دانم که وقتی کارم هدف دارد و وقتی که خواهان تغییر هستم در بهترین حالت هستم. چشم انداز بزرگ است: Stellar و SDF امیدوارند با ایجاد جریان بیشتر پول ، بازتر شدن بازارها و قدرت بیشتر مردم ، توانایی های اقتصادی جهان را باز کنند. و بزرگ فکر کردن ، فراتر از هر محصول ، فراتر از هر مسئله – این چیزی است که همیشه من را سوق داده است. من می دانستم که وظیفه من این است که در تقاطع سیاست های عمومی ، تجارت و فناوری تمرکز کنم – برای تصویب خیلی خوب بود.

آیا می توانید در مورد مأموریت بنیاد توسعه ستاره ای به ما تفکیک کنید?

SDF یک سازمان غیرانتفاعی و غیر سهام است که سهامدار ندارد و فقط وظیفه خود را دنبال می کند – ایجاد دسترسی عادلانه به سیستم مالی جهانی. SDF پایگاه کد شبکه Stellar را شبان می دهد و رشد اکوسیستم را تقویت می کند. این برنامه برای کمک به حفظ پایگاه کد Stellar ، پشتیبانی از جوامع ایجاد شده در شبکه و به عنوان صدای تنظیم کننده ها و موسسات ساخته شده است..

در نهایت ، ما به دنبال ایجاد دسترسی عادلانه به سیستم مالی جهانی با ایجاد جریان بیشتر پول ، بازتر شدن بازار و قدرت بیشتر مردم هستیم.

اولویت شماره یک شما از زمان تصدی مدیرعاملی تاکنون چه بوده است?

از زمان پیوستن به SDF ، من بر توسعه سازمانی ، توسعه اکوسیستم (از جمله سیاست های عمومی) و توسعه بیشتر فناوری و محصولات متمرکز شده ام. ما یک استراتژی مشخص و هدف قابل دستیابی در مورد تبدیل شدن Stellar به استاندارد جهانی پرداخت تا سال 2025 ایجاد کرده ایم. استراتژی ما در اطراف سه رکن توسعه یافته است – اطمینان از استحکام فناوری ما ، پرورش موارد استفاده پایدار ، و بلاکچینی است که مردم می دانند و اعتماد دارند.

چگونه بنیاد توسعه ستارگان می تواند بدون غفلت از ماموریت اصلی خود ، با نهادهای تجاری بهترین مشارکت داشته باشد?

ما به مشارکت های تجاری به عنوان روش هایی برای معرفی هرچه بیشتر مردم به اکوسیستم Stellar و مزایایی که Stellar و بازیگران متنوع در اکوسیستم ارائه می دهند ، نگاه می کنیم. ما همچنین اطمینان حاصل می کنیم که شرکت کنندگان موجود در اکوسیستم برای توسعه بیشتر رشد با دیگری در ارتباط هستند.

بیایید از همکاری اخیر ما با سامسونگ به عنوان مثال استفاده کنیم. سامسونگ Stellar را در Samsung Blockchain Keystore خود ادغام کرد ، این بدان معناست که کاربران Stellar اکنون می توانند کلیدهای خصوصی خود را در برخی از تلفن های هوشمند Samsung Galaxy ذخیره کنند. از همه مهمتر ، توسعه دهندگان می توانند برنامه ها و سرویس های مبتنی بر بلاکچین را برای آن تلفن ها ایجاد کنند.

این برای جامعه در حال رشد و شرکت ها و توسعه دهندگان پروژه های زیادی در اکوسیستم ما معنی دارد. با مشارکت با یکی از بزرگترین تامین کنندگان تلفن های هوشمند در جهان ، ما در حال باز کردن یک شبکه کاملا جدید از کاربران هستیم که می توانند از فناوری ما بهره مند شوند.

آیا می توانید در مورد چالش های آوردن ارز رمزنگاری شده به بانک بدون بحث ، به خصوص با ارز رمزنگاری شده که دارای منحنی یادگیری تند است ، بحث کنید?

شرکتهایی که با آنها شریک هستیم همه بر یکپارچه سازی یکپارچه متمرکز هستند و بسیاری از کاربران حتی نمی دانند که از آنها برای معامله و پرداخت قبض از رمزنگاری استفاده می کنند. این فناوری برای حل مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند و سهولت درگیری کاربران را به کار می گیرد.

به عنوان مثال سالدو شرکتی است که به کارگران مهاجر اجازه می دهد از اعضای خانواده در مکزیک حمایت کنند. روند حواله ارسال پول به خانه کند ، دشوار و گران است. سالدو اجازه می دهد تا در ایالات متحده کار کند وجوه را مستقیماً به حساب سودمندی گیرنده در مکزیک بفرستد. از آنجا که سالدو یک توکن با پشتیبانی پزو مکزیکی صادر می کند و در شبکه Stellar مستقر می شود ، فرستندگان می توانند پرداخت را به دلار آغاز کنند و در یک معامله فوری و شفاف به طور خودکار پرداخت را به MXN تبدیل کنند.

نتیجه نهایی پرداخت یک حساب کاربری است. فرستندگان و گیرندگان حتی ارز رمزنگاری شده را لمس نمی کنند!

از بین همه مشارکت ها و پروژه هایی که در مورد زنجیره بلوک Stellar در حال توسعه است ، شما را بیشتر هیجان زده می کند?

بدیهی است که انتخاب یک پروژه یا مشارکت تنها کار ساده ای نیست. اگر وعده آنچه را که آنها ارائه می دهند هیجان زده نکنیم ، با هم کار نخواهیم کرد! با این حال ، اگر بخواهم در حال حاضر فقط یکی را انتخاب کنم ، این DSTOQ خواهد بود. آنها به مردم در بازارهای در حال ظهور – جمعیتی که مدتهاست نادیده گرفته شده اند – امکان دسترسی به روش های سرمایه گذاری مقرون به صرفه را می دهند. چقدر جالب است که شخصی در ویتنام به سهام بلوچ یا سهام تقسیم شده دسترسی داشته باشد که قبلاً به راحتی نتوانسته اند آن را بدست آورند?

موزیلا به عنوان متن باز طراحی شده است و بنیاد توسعه ستارگان نیز بر روی یک چارچوب منبع باز کار می کند. آیا می توانید درباره اهمیت منبع باز بودن و دلیل سودمند بودن آن بحث کنید?

پروژه های منبع باز مانند Stellar امکان رشد و خلاقیت بی حد و حصر را دارند و از همه مدل های دیگر برای ساخت – به ویژه برای ایجاد شبکه ها فراتر می روند. دلایل مختلفی دارد که من خیلی طرفدار منبع آزاد هستم.

مشخصه یک پروژه منبع باز واقعی مستندات است. در SDF ، ما تشخیص می دهیم که ایجاد مستندات و سوابق قابل دسترسی از کار ما به دیگران امکان می دهد Stellar را بسازند و بهبود ببخشند. ما زمان زیادی را صرف ارجاع به اسناد خود و پر کردن خلا gap و ایجاد توضیحات ویدئویی و کتبی برای نشان دادن نحوه کار در شبکه ما کرده ایم. وقتی پروژه های ساخته شده روی Stellar را می شنویم بدون اینکه با کسی در SDF صحبت کنیم – این مستندات برنده می شوند

پروژه های منبع باز شفاف هستند ، که امکان ارتباط روشن با جامعه را فراهم می کند. این همچنین بدان معنی است که ما نسبت به مأموریت و جهت خود پاسخگو هستیم. در SDF ما دستور جدید خود را ایجاد کردیم ، حساب های XLM قابل ردیابی و ردیابی را ایجاد و شرح دادیم و یک نقشه راه روشن و مستقیم ایجاد کردیم. شفافیت باعث ایجاد اعتماد می شود در حالی که ما را مسئول می داند تا هم بگوییم چه کاری انجام می دهیم و هم آنچه را که می گوییم انجام دهیم.

دلیل دیگر من معتقدم که منبع باز بسیار سودمند است که برای دستیابی به موفقیت به همکاری بسیاری متکی است. در SDF ما در همکاری مداوم با جامعه خود کار می کنیم ، بنابراین پیشرفت و رشد ما ثمره کار مشترک ما است. یک روحیه همکاری باعث نوآوری و خلاقیت می شود.

در آخر ، منبع باز متنوع است. پروژه های متن باز فراتر از مرزها کار می کنند و به ذات خود تنوع فکری ، زمینه ای و فرهنگی ایجاد می کنند. این اجازه می دهد تا بهترین ذهن ها از سراسر جهان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و بهبود کارهایی که انجام شده است. با استفاده از این تنوع ، نحوه کارکرد پرداخت ها در زمینه های مختلف و در مناطق مختلف جهان را یاد می گیریم – این به ما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنیم که راه حل واقعی و جهانی است.

تو نوشتی یک مقاله با توجه به اهمیت تنوع جنسیتی و نژادی در محل کار. چگونه بنیاد توسعه ستارگان با چالش ایجاد یک محل کار متنوع تر مواجه شده است?

همه ما واقعاً اعتقاد داریم که محل کارهای فناوری باید بیشتر نماینده جوامعی باشند که در نهایت از محصولات استفاده خواهند کرد. با توجه به فرهنگ منبع آزاد خود ، ما در حال پرورش گفتگوی داخلی در مورد مراحلی هستیم که برای فعال سازی در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت برای داشتن یک محل کار که منعکس کننده DE باشد ، باید برداریم.&من ارزش قائلم.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد بنیاد توسعه ستاره ای به اشتراک بگذارید?

جامعه و اکوسیستم ما قسمت مهمی از موفقیت ما هستند ، گردآوری و همکاری برای حل بزرگترین چالشهای ما ، به ویژه چالشهایی که امسال برطرف شده اند. برای سال دوم ، میزبانی مریدین را خواهیم داشت ، فرومی که برای رفع مشکلات سیستمی و نهادی ایجاد کرده ایم. امسال ، این یک کنفرانس مجازی خواهد بود و برای همه رایگان است و در چالش های مشترک ما در سطح جهانی متمرکز است.  به ما بپیوند!

از شما برای مصاحبه متشکرم. من واقعاً از یادگیری این پروژه لذت بردم ، خوانندگانی که مایل به یادگیری بیشتر هستند باید از اینجا بازدید کنند بنیاد توسعه ستاره ای.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me