banner
banner

1 میلیارد دلار بیت کوین سرقت شده مرتبط با “جاده ابریشم” ضبط شده توسط DOJ

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) چنین است اعلام کرد بزرگترین تشنج در تاریخ آن ، که شامل ارزهای رمزپایه است ، درآمد حاصل از بازار از بین رفته وب تاریک “جاده ابریشم” است.

  • 69،370 بیت کوین
  • 69،370 بیت کوین کش
  • 69،370 طلای بیت کوین
  • 370 بیت کوین SV

فقط بیت کوین که به توقیف رسیده تقریباً 1 میلیارد دلار است. این ، همراه با چنگال های مختلف ، تشنج را به یک دستاورد مهم برای وزارت دفاع تبدیل می کند.

DOJ پشت پرده

سرمایه گذاران که سعی در درک و سودآوری از بازارهای بیت کوین دارند ، غالباً شاهد وقایعی خواهند بود که احتمال تأثیرگذاری بر قیمت ها را دارند. به همین ترتیب ، کسانی هستند که به طور مداوم حرکت دارایی ها را در کیف پول های بزرگ بیت کوین کنترل می کنند. یک کیف پول که مقدار قابل توجهی بیت کوین را به صرافی منتقل می کند ، می تواند قصد فروش را نشان دهد ، در حالی که عکس آن ممکن است قصد نگه داشتن آن را داشته باشد..

اوایل این هفته ، وقتی تقریباً 1 میلیارد دلار بیت کوین از یک کیف پول طولانی خاموش منتقل شد ، یک معامله مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. گمانه زنی ها شدت گرفت ، زیرا سرمایه گذاران سعی کردند مشخص کنند چه کسی پشت پرده است و مسئول چنین اقدامی است.

سریع به 6 نوامبر بروید ، و ما اکنون پاسخ خود را داریم – وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ).

جاده ابریشم چه بود?

جاده ابریشم نام یک بازار تاریک وب بود که توسط راس اولبریخت تنظیم شده بود و در سال 2011 به شهرت زیادی رسید – اساساً به عنوان ‘eBay’ برای کالاها و خدمات غیرقانونی عمل می کند. متأسفانه ، مسلماً جاده ابریشم دلیل اصلی این است که بیت کوین تا به امروز نیز با فعالیت های غیرقانونی همراه است. در آن زمان ، بیت کوین به عنوان یک رسانه عالی برای چنین فعالیت هایی عمل می کرد.

راس اولبریخت به عنوان هماهنگ کننده اصلی در جاده ابریشم ، در سال 2015 به جرایم مختلف – توطئه برای فروش مواد مخدر ، پولشویی و غیره – مجرم شناخته شد..

آنها چطور این کار را کردند?

جاده ابریشم از سال 2013 رفته است ، این س theال را به وجود می آورد – چگونه اکنون این بودجه توسط DOJ بازیابی می شود?

با گذشت زمان ، توانایی های تنظیم کننده ها و مقامات مانند DOJ بسیار پیچیده تر شده است. از آنجا که دنیای ارزهای رمزنگاری شده با نرخ بی سابقه ای به رشد خود ادامه می دهند ، چنین توانایی هایی برای اطمینان از کنترل فعالیت های غیرقانونی ضروری است. با درک بیشتر ارزهای رمزنگاری شده و ابزارهای جدید برای ردیابی معاملات ، وزارت دفاع توانست این کار را انجام دهد.

“در سال 2020 ، مأموران اجرای قانون از یک شرکت انتساب بیت کوین شخص ثالث برای تجزیه و تحلیل معاملات بیت کوین انجام شده توسط جاده ابریشم استفاده کردند. از این بررسی ، آنها 54 معامله را مشاهده کردند که از آدرسهای Bitcoin کنترل شده توسط Silk Road به دو آدرس Bitcoin ارسال شده است. “

با این وجود همه چیز جالب تر می شود – DOJ خاطرنشان کرد که اگرچه معتقد است این وجوه حاصل از فعالیت جاده ابریشم است ، اما در واقع از بازار دزدیده شده است.

“… این 54 معامله در پایگاه داده جاده ابریشم به عنوان برداشت فروشنده یا برداشت کارمند جاده ابریشم ذکر نشده است و بنابراین به نظر می رسد نشان دهنده بیت کوین است که از جاده ابریشم به سرقت رفته است.”

تقویت عقیده بیشتر خود مبنی بر سرقت وجوه ، این واقعیت است که وزارت دادگستری قادر به شناسایی فرد مرتبط با معامله اصلی بود که وجوه را از جاده ابریشم جابجا کرده است..

“طبق تحقیقات ، فرد X توانست جاده Silk را هک کند و دسترسی غیرمجاز و غیرقانونی به جاده ابریشم بدست آورد و از این طریق ارز رمزنگاری شده غیرقانونی را از جاده ابریشم بدزدد و به کیف پول هایی که فرد X کنترل می کرد منتقل کند. طبق تحقیقات ، اولبریخت از هویت آنلاین Individual X آگاه شد و فرد X را تهدید کرد که ارز رمزنگاری شده را به Ulbricht بازگرداند. فرد X ارز رمزنگاری شده را پس نداد اما آن را نگه داشت و آن را خرج نکرد … در 3 نوامبر سال 2020 ، فرد X رضایت نامه و توافق نامه ضبط با دفتر دادستانی ایالات متحده ، منطقه شمال کالیفرنیا را امضا کرد. در آن توافق نامه ، فرد X ، با جلب اموال متهم به دولت ایالات متحده موافقت کرد. “

هنوز در برزخ است

لازم به ذکر است که در حالی که وزارت دفاع موفق به توقیف این وجوه شده است ، آنها هنوز به طور رسمی در مالکیت دولت نیستند. در حالی که اکنون وجوه در اختیار وزارت دفاع است ، پرونده در حال ساخت باید اکنون در دادگاه ثابت شود.

بر اساس وقایع گذشته ، دلیل آن این است که اگر / هنگامی که یک ضبط رسمی وجوه صورت می گیرد ، DOJ سرانجام ارزهای رمزپایه را به حراج می گذارد – دادرسی که در موارد مختلف در گذشته رخ داده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me