banner
banner

OSC شواهد گسترده ای از کلاهبرداری / سرقت توسط جرالد کوتن و QuadrigaCX پیدا می کند

بیش از یک سال از مرگ تبادل محبوب کانادایی ، QuadrigaCX می گذرد. با وجود این مدت زمان, یافته های جدید هنوز هم در حوالی زنجیره ای از حوادث عجیب که 215 میلیون دلار مفقود شده است آزاد می شوند – در مجموع نمایندگی بیش از 75000 مشتری است.

خوب

در حالی که اقدامات Gerald Cotten و QuadrigaCX بدون شک ضربه ای به صنعت ارزهای رمزنگاری شده است ، یادآوری ضرب المثل قدیمی “با یک قلم مو گسترده نکنید” مهم است.

OSC ، خوشبختانه ، این را تشخیص داده است و وقت خود را صرف اطمینان از خوانندگان کرده است که آنها به طور کلی بخش را محکوم نمی کنند ، در گزارش خود.

“رفتار نادرستی که ما در رابطه با Quadriga کشف کردیم ، محدود به Quadriga است و نباید آن را به عنوان کل اعمال شده در صنعت پلت فرم دارایی های رمزنگاری درک کرد. به درستی انجام شده ، تجارت دارایی رمزنگاری یک جز component قانونی و مهم در بازارهای سرمایه ما است. ما همچنان متعهد به همکاری با این صنعت برای پرورش نوآوری هستیم. نوآوری های مالی همیشه برای سلامت اقتصاد و رقابت بازارهای سرمایه ما حیاتی بوده است. “

بد

اکنون ما به سمت بد حرکت می کنیم. پس از یک تحقیق دقیق ، OSC تشخیص داده است که QuadrigaCX اساساً به عنوان یک طرح Ponzi در زیر “لایه ای از فناوری مدرن” عمل می کند. اعتقاد بر این است که این طرح Ponzi توسط جرالد کوتن ، بنیانگذار فقید QuadrigaCX تنظیم شده است.

علاوه بر این ، با توجه به مدل حضانت استفاده شده توسط صرافی ، OSC معتقد است QuadrigaCX نقض مداوم قوانین اوراق بهادار داشته.

“” به موجب آن Quadriga حضانت ، کنترل و نگهداری دارایی های رمزنگاری شده مشتریان خود را حفظ کرد و فقط پس از درخواست برداشت ، دارایی ها را به مشتریان تحویل داد – به این معنی که حقوق مشتریان به دارایی های رمزنگاری شده در اختیار Quadriga ، اوراق بهادار یا مشتقات تشکیل شده است. “

تا به امروز ، بسیاری از کسانی که تحت تأثیر تخریب ناشی از کوتن قرار گرفته اند ، همچنان امیدوار هستند که کلیدهای گمشده کیف پول های رمزنگاری شده وی پیدا شود. این به دلیل اعتقاد به این بود که این کیف پول ها حاوی مقدار زیادی از بودجه از دست رفته است. متأسفانه ، OSC نشان داده است که این یک مغالطه است. در عوض ، اکثر قریب به اتفاق وجوه از دست رفته به دلیل فعالیت غیرقانونی تجارت Cotten بود.

 “به طور گسترده ای گمانه زنی شده است که عمده زیان سرمایه گذاران ناشی از از بین رفتن یا غیرقابل دسترسی بودن دارایی های رمزنگاری در نتیجه مرگ Cotten است. در ارزیابی ما ، این مورد نبود. شواهد نشان می دهد که بیشتر کمبود دارایی 169 میلیون دلاری ناشی از رفتارهای متقلبانه Cotten بوده که به اشکال مختلفی در آمده است. “

اگر این به اندازه کافی بد نبود ، OSC قبول می کند که ، به دلیل شرایط (ورشکستگی QuadrigaCX و مرگ Cotten) ، فضای بسیار کمی برای توسل وجود دارد.

شکست مالی

OSC در گزارش خود خاطرنشان کرده است که تقریباً 215 میلیون دلار به مشتریان QuadrigaCX بدهکار است. آنها تجزیه زیر را ارائه می دهند ، و روشن می کنند که پول کجا رفته است.

 • 115 میلیون دلار
 • توسط جرالد کوتن از طریق معاملات غیرقانونی QuadrigaCX گم شد
 • 46 میلیون دلار
  • وجوه بازیابی شده ، اکنون در اختیار یک معتمد است
  • 28 میلیون دلار
   • توسط جرالد کوتن از طریق معاملات غیرقانونی در مبادلات خارجی از دست رفت
   • 23 میلیون دلار
    • خسارات متفرقه هنوز حساب نشده است
    • 2 میلیون دلار
     • وجوه سرقت شده توسط جرالد کوتن برای تأمین بودجه سبک زندگی وی
     • 1 میلیون دلار
      • تلفات عملیاتی
      • چه از طریق سوisa استفاده یا تجارت غیرقانونی ، جرالد کوتن فقید مسئول مستقیماً از دست دادن 145 میلیون دلار در بودجه مشتری است..

       کلمات هشدار

       در طول گزارش خود ، OSC هنگام خطاب به شرکت هایی که هنوز در صنعت بلاکچین فعالیت می کنند کلمات را کم نمی آورد – برای بررسی اینکه آیا طبق قوانین فعلی ثبت نام لازم است ، با OSC تماس بگیرید.

       آنها در موارد مختلف صریحاً خاطر نشان می کنند که قوانین اوراق بهادار در بسیاری از موارد اعمال می شود ، حتی اگر دارایی های معامله شده اوراق بهادار نباشند. عامل تعیین کننده به نحوه رسیدگی به این دارایی ها توسط مبادلات مربوط می شود.

       “اگر دارایی رمزنگاری شده اصلی که مورد معامله قرار نمی گیرد یا اوراق بهادار نباشد ، یک سیستم عامل به طور کلی مشمول قانون اوراق بهادار نخواهد بود و پس از انجام یک معامله ، دارایی رمزنگاری سریع به مشتری تحویل داده می شود … در مقابل ، اگر یک سیستم عامل مالکیت خود را حفظ کند و کنترل دارایی های رمزنگاری شده در سیستم عامل ، ممکن است قانون اوراق بهادار اعمال شود. “

       گرچه این تمایز ممکن است اندک باشد ، اما یک تمایز مهم است. OSC از صرافی های کانادا درخواست می کند تا ارتباط برقرار کرده و تعیین کنند که در کجای دستورالعمل های نظارتی قرار دارند.

        “اپراتورهای بستر های نرم افزاری باید توجه داشته باشند که بسته به مدل تجاری آنها ، ممکن است مجبور شوند در OSC ثبت نام کنند و باید اقدامات مناسب را برای مطابقت با قوانین اوراق بهادار انتاریو انجام دهند. خطرات برای مشتریان و اینکه آنها به طور دقیق اطلاعات اصلی مربوط به عملکرد خود را برای مشتری فاش می کنند. “

       OSC

       کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) یک نهاد نظارتی است که وظیفه آن تضمین بازارهای منصفانه و شفاف است. این کار از طریق ایجاد و اجرای قوانینی پیرامون اوراق بهادار در استان انتاریو انجام می شود.

       مدیر عامل شرکت ، گرانت وینگوئه ، در حال حاضر نظارت بر عملیات شرکت را بر عهده دارد.

       Mike Owergreen Administrator
       Sorry! The Author has not filled his profile.
       follow me