banner
banner

دارایی های دیجیتال چیست؟

تعریف دارایی دیجیتال “هر چیزی است که در داده های باینری وجود داشته باشد که شامل خود ، قابل شناسایی منحصر به فرد باشد و دارای ارزش یا توانایی استفاده باشد.” وقتی این اصطلاح در اواسط دهه 90 شروع شد ، دارایی های دیجیتال مواردی مانند فیلم ، عکس ، صدا و مستندات بودند. از آن زمان ، پیشرفت های فن آوری اصطلاح حیات تازه ای بخشید.

فناوری بلاکچین

فناوری Blockchain معنای دارایی های دیجیتال را تغییر نداد ، اما باعث شد این اصطلاح طیف گسترده تری از موارد را پوشش دهد. نکته مهم ، بسیاری از دارایی های دیجیتال این امکان را دارند که کل صنایع و حتی بازار جهانی را به جلو سوق دهند. امروزه اختراعاتی از جمله ارزهای رمزپایه بخشی از انقلاب دارایی های دیجیتال است.

چرا بلاکچین دارایی های دیجیتالی بیشتری ایجاد کرده است?

برای درک اینکه چرا دارایی های دیجیتال این همه تکامل یافته اند ، ابتدا باید بررسی کنید که چرا فناوری بلاکچین کارایی جدیدی در بازار و حتی بازارهای جدید ایجاد می کند. به زبان ساده ، بلاکچین چیزی بیشتر از یک شبکه عظیم رایانه ای نیست که همزمان داده ها را در دفتر دیجیتال تأیید می کند. این شبکه امکان ذخیره ، تغییر و تأیید داده ها از طریق کد را فراهم می کند.

فناوری بلاکچین شفافیت به دنیا بی سابقه است. این فناوری به مردم اجازه می دهد برای اولین بار در تاریخ جنبه های خاصی از یک دارایی دیجیتال را بدون شک اثبات کنند. شما می توانید مواردی مانند مالکیت ، اصالت ، سابقه معامله و مکان را بدون نیاز به درگیر کردن اشخاص ثالث اثبات کنید. به همین ترتیب ، فناوری بلاکچین عصر تبادل دوجانبه را آغاز کرد.

توانایی پاک کردن واسطه از قابلیت برنامه ریزی blockchain ناشی می شود. دارایی های دیجیتال بلاکچین از قوانینی استفاده می کنند که در کد شبکه و یا خود رمز تعبیه شده اند. نکته مهم ، این استانداردها از طریق شبکه ممیزی مداوم دریافت می کنند. این کدگذاری از زمان ظهور فناوری بلاک چین به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است. امروزه پروتکل های پیشرفته و یکپارچه ای که به عنوان قراردادهای هوشمند شناخته می شوند ، هسته اصلی دارایی دیجیتال هستند.

بیت کوین – کدی که جهان را برای همیشه تغییر داد

بیت کوین نشان دهنده بزرگترین تغییر در معنای اصطلاح دارایی دیجیتال تا به امروز است. این کدگذاری اولین باری بود که کسی سعی در ترکیب رمزنگاری و فناوری بلاکچین برای ایجاد موفقیت آمیز یک دارایی دیجیتال داشت. در اصل ، بیت کوین کاغذ سفید آغاز دیجیتالی شدن اقتصاد بود. بحث کردن تأثیر بیت کوین در سطح جهانی ، مارک لول آندرسن ، پدر مرورگر اینترنت گفت: “همه ما 20 سال دیگر به عقب نگاه خواهیم کرد و نتیجه خواهیم گرفت که بیت کوین به عنوان خود اینترنت یک بستر تأثیرگذار برای نوآوری بود.

دارایی های دیجیتال - White Whitepaper

دارایی های دیجیتال – White Whitepaper

سقوط مالی 2008

برای درک انگیزه مفهوم بیت کوین ، باید نگاهی به وضعیت اقتصادی جهان در سال 2008 بیندازید. سیستم بانکی بین المللی در بحبوحه بحران قرار داشت. در موارد متعدد ، دولت ها و بانک های مرکزی مقررات را تغییر داده اند تا توانایی نگهداری بدهی خود را افزایش دهند. همین بی ثباتی درک شده از بانکداری با کسری بود که بنیانگذار ناشناس بیت کوین را هدایت کرد, ساتوشی ناکاموتو به دنبال ایجاد یک اقتصاد بین المللی غیرمتمرکز است. این بازار آزاد جدید خالی از گرفتاری دولت و مرزها خواهد بود.

بیت کوین – شروع یک صنعت

همانطور که مفهوم بیت کوین مورد توجه بین المللی قرار گرفت ، ارزش سکه نیز مورد توجه قرار گرفت. در کمتر از پنج سال ، توسعه دهندگان دیگر شروع به ساخت سکه های خود کردند. این سکه ها مانند Litecoin, اتریوم, و مونرو همه از فناوری بلاکچین برای تأمین ارزش خود استفاده کرده اند. اگرچه این سکه ها از فناوری مشابهی استفاده می کردند ، اما هر دارایی دیجیتال رویکرد متفاوتی به بازار داشت.

به عنوان مثال ، Litecoin سعی داشت نقره طلای بیت کوین باشد ، در حالی که Ethereum می خواست جایگزینی برای محدودیت های نوشتاری بیت کوین به توسعه دهندگان ارائه دهد. مونرو رویکردی کاملاً متفاوت را در پیش گرفت ، و یک دارایی دیجیتالی ایجاد کرد که اساساً روی حریم خصوصی متمرکز بود.

دارایی های دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی

امروزه ، فناوری بلاکچین به ما امکان می دهد تقریباً هرچیزی که داریم را رمزگذاری کنیم. در نتیجه ، اقلامی که قبلاً غیر نقدینگی بودند مانند بدهی ، اکنون می توانند بین هر کسی ، در هر مکان ، شخصاً یا از طریق اینترنت تجارت کنند. این توانایی رمزگذاری هر مورد ، کلاسهای کاملا جدید دارایی دیجیتالی را در بازار ایجاد می کند. این کلاسهای جدید دارایی به توسعه خود ادامه می دهند. به همین ترتیب ، قانون گذاران همچنان به منظور تنظیم كارآیی جدیدی كه این خدمات به همراه دارند ، مقررات را تنظیم می كنند.

طبقه بندی نشانه ها

با ادامه رشد دنیای دارایی های دیجیتال ، تمایل به تنظیم کننده ها و سرمایه گذاران برای طبقه بندی انواع مختلف توکن ها وجود دارد. Token taxonomy طبقه بندی دارایی های دیجیتال در بلاکچین است. نکته مهم ، طبقه بندی رمزها در بازارهای رو به جلو نقش برجسته ای دارد زیرا طبقه بندی دارایی دیجیتال قابلیت انتشار و معاملات آن را تعیین می کند. به عنوان مثال ، رمزهای امنیتی باید از مقررات اوراق بهادار پیروی کنند. در غیر این صورت ، عواقب قانونی وجود دارد. سه نوع اصلی طبقه بندی رمزها:

  • ارز رمزنگاری شده – این نوع دارایی دیجیتال شامل ارزهای رمزنگاری شده سنتی مانند بیت کوین و Litecoin است. این توکن ها معمولاً به عنوان نوعی پول نقد دیجیتال عمل می کنند. به همین ترتیب ، آنها غیرمتمرکز هستند و یک پروتکل تبادل نظیر به نظیر را ارائه می دهند.
  • علامت برنامه – این نوع دارایی دیجیتال در اکوسیستم یک سیستم عامل برای بدست آوردن ارزش و انجام کارهای مختلف فعالیت می کند. مهم این است که هیچگونه مالکیت مستقیم یا سرمایه گذاری در یک شرکت را نشان نمی دهد.
  • رمز امنیتی – رمزهای امنیتی هر نشانه ای است که با طراحی نشان دهنده سهمی از مالکیت یا سرمایه گذاری در یک شرکت است. معمولاً این نشانه ها در بازارهای بسیار نظم یافته مانند املاک و مستغلات ، اوراق بهادار یا بازارهای سهام یافت می شوند.

توکن سازی – تغییر بازارها برای همیشه

دارایی های دیجیتالی مانند رمزهای امنیتی همچنان بازار املاک و مستغلات را مختل می کنند. به عنوان مثال ، سیستم عامل هایی مانند Red Swan به صاحبان املاک این امکان را می دهند که املاک و مستغلات خود را به دست آورند. این شرکت اخیراً با Polymath همکاری کرد تا 2.2 میلیارد دلار از املاک تجاری در سراسر ایالات متحده را به دست آورد. املاک توکنی شده مزایای زیادی نسبت به فروش املاک و مستغلات سنتی دارند. برای اولین بار ، کل روند فروش سریعتر است و به مشارکت کمتر سازمانهای شخص ثالث نیاز دارد. همچنین ، خصوصیات توکن شده می توانند مالکیت را در چند ثانیه منتقل کنند.

دارایی های دیجیتالی همه جا هستند

امروز دارایی های دیجیتال به هر کجا که نگاه کنیم وجود دارد. هر واحد ارز ، دارایی ، زنجیره تأمین و حتی نقطه پاداش پتانسیل رمزگذاری را دارد. به همین ترتیب ، اصطلاح دارایی دیجیتال همچنان شامل تعداد فزاینده ای از اقلام خواهد بود. در حال حاضر ، به نظر می رسد توکن سازی راهی به سوی آینده است.

دارایی های دیجیتال چیست؟ دارایی های دیجیتال چیست؟ دارایی های دیجیتال چیست؟
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Paybis

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

خرید فوری

بهترین برای

راحتی در استفاده

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

50 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me