banner
banner

شبکه رعد و برق چیست و چگونه کار می کند؟

شبکه لایتنینگ یک پروتکل لایه دوم است که معاملات بیت کوین با حجم بالا و تقریباً فوری را امکان پذیر می کند. این سیستم غیرمتمرکز از کانال های پرداخت شخصی خارج از شبکه استفاده می کند تا ازدحام را از بین ببرد و توانایی انجام پرداخت های غیر قابل اعتماد بین دو طرف را به کاربران ارائه دهد. بسیاری این پروتکل را بهترین فرصت بیت کوین برای مهار نگرانی های مقیاس پذیری برای حرکت به جلو می دانند.

شبکه صاعقه برای رفع چه مشکلاتی تلاش می کند?

شبکه رعد و برق برای سرکوب شبکه توسعه یافته است مسائل مقیاس پذیری که همچنان بلاکچین Bitcoin را آزار می دهد. این موضوعات از سال 2015 مورد توجه قرار گرفتند. با این حال ، فقط در سال 2017 بود که در طی سال Crypto ، نگرانی های احتمالی بیت کوین به سطوح گیج کننده ای رسید.

ازدحام شبکه

در یک شبکه غیرمتمرکز ، ازدحام می تواند منجر به مشکلات جدی شود. در مورد بیت کوین به این معنی بود که ممکن است روزها طول بکشد تا معامله انجام شود. این تأخیر برای کاربران مسئله بزرگی بود زیرا بیت کوین بسیار مشهود است. ترکیبی از نوسانات شبکه و معاملات تأخیری برای پذیرش کاربران بسیار زیاد بود.

هزینه های معامله Bitcoin در 2017-2018

هزینه های معامله Bitcoin در 2017-2018

به ویژه بازرگانان دریافتند که هیچ راهی برای پذیرش بیت کوین بدون پذیرفتن ریسک عظیم وجود ندارد. تصور کنید که شما کالایی را به مشتری خود می فروشید و تا زمان پرداخت هزینه ، 20٪ ارزش خود را از دست می دهید. این سناریو در این دوره ازدحام بارها و بارها بازی کرده است. در واقع ، بیت کوین در اولین تلاش خود به عنوان یک سیستم نقدی روزمره برای یک فرد عادی شکست خورده بود.

هزینه ها

همراه با تأخیر ، هزینه های شبکه افزایش یافت. در شبکه بیت کوین ، شما هزینه ای را پرداخت می کنید تا ماینرها را فریب دهد تا معامله خود را در تأیید بلوک خود وارد کنند. در زمان شلوغی بازار ، کاربران باید این هزینه ها را افزایش دهند تا معاملات خود را در یک زمان مناسب انجام دهند. متأسفانه ، این منجر به معاملاتی شد که بیش از مبلغ ارسال شده کارمزد داشتند. همچنین منجر به معاملات تأیید نشده با کارمزد کمتر قبل از دریافت تأیید اعتبار ، چندین روز نشستن شد.

مزایای شبکه رعد و برق

شبکه لایتنینگ همه این نگرانی ها را از طریق شبکه ریزپرداخت های فوری و پر حجم و بدون سرپرستی که در بالای بلاک چین بیت کوین زندگی می کند ، برطرف می کند. این پروتکل خارج از زنجیره پرداختهای “سریع” را امکان پذیر می کند که فقط هزینه کسری از همتایان داخل زنجیره ای آنها است. در اینجا برخی از بزرگترین مزایای کسب شده توسط بازار از شبکه رعد و برق وجود دارد.

مقیاس پذیری

مزیت اصلی شبکه رعد و برق مقیاس پذیری آن است. از آنجا که این شبکه در بالای بلاکچین بیت کوین وجود دارد ، محدود به محدودیت های فنی نیست که مانع عملکرد بیت کوین می شود. در نتیجه ، شبکه رعد و برق بسیار قابل توسعه است. در حال حاضر ، این پلت فرم می تواند میلیون ها تراکنش در ثانیه را با استفاده از شبکه peer to peer در بالای بلاکچین بیت کوین فعال کند.

پرداخت های خرد

یکی دیگر از مزایای بزرگ شبکه رعد و برق امکان پرداخت خرد است. این پرداخت های ناچیز به دلایل مختلف ایده آل است. آنها برای معاملات روزانه که مصرف کنندگان به آن بستگی دارند بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال ، تصور کنید که قصد خرید یک بسته 50 دلار آدامس با بیت کوین را دارید. اگر این خرید را از شبکه اصلی انجام دهید ، هزینه های شما بیشتر از معامله شما خواهد بود.

مدیر عامل شرکت آزمایشگاه لایتنینگ الیزابت استارک

مدیر عامل شرکت آزمایشگاه لایتنینگ الیزابت استارک

در همان خطوط فکری ، تراکنش های خرد زمینه جدیدی از تعامل بین بلاکچین و سیستم های تجاری منظم را امکان پذیر می کند. یکی از ناحیه هایی که تراکنش های خرد درخشان است ، بازی است. اکنون کاربران می توانند برای شرکت در سیستم عامل های بازی Lightning Network ، بیت کوین واقعی کسب کنند. این فناوری همچنان مورد توجه همه افراد است ، از تولیدکنندگان خودرو گرفته تا سیستم های POS که می خواهند قابلیت های تراکنش خرد را در آینده در شبکه های خود ادغام کنند..

عملکرد

شبکه Lightning همچنین قابلیت های بیشتری در اختیار کاربران بیت کوین قرار می دهد. شبکه رعد و برق به دلیل ساختار لایه دوم خود می تواند قابلیت های بیشتری را به اکوسیستم بیت کوین ارائه دهد. کاربران می توانند از ویژگی هایی مانند برنامه نویسی قرارداد هوشمند و مبادله مستقیم سکه روی زنجیره از طریق مبادله زیردریایی لذت ببرند. از همه بهتر ، توسعه دهندگان از طریق این پروتکل به گسترش قابلیت های Bitcoin ادامه می دهند.

شبکه رعد و برق چگونه کار می کند

مفهوم موجود در مورد شبکه Lightning ساده است. این شبکه به عنوان یک لایه دوم در بلاکچین بیت کوین عمل می کند تا معاملات را به طور مستقل انجام دهد و نیازی به ثبت هر بار اقدام در بلاکچین نیست. این شبکه فقط با بسته شدن کانال پرداخت معاملات را ثبت می کند.

کانال های پرداخت

کانال پرداخت یک اتصال پرداخت مستقیم و دو جهته بین دو گره در شبکه است. به محض باز شدن کانال پرداخت بین گره های شبکه ، پرداختهای نامحدود می توانند بدون نگرانی از ازدحام یا افزایش هزینه ارسال و دریافت شوند. فقط با بسته شدن کانال ، این پرداخت ها در بلاکچین ثبت می شود.

گره رعد و برق

در هسته اصلی فعالیت شبکه رعد و برق ، گره های رعد و برق قرار دارند. گره ها حیاتی هستند زیرا کانال های پرداخت Lightning را راه اندازی می کنند. سپس این کانالها توسط سایر کاربران می توانند برای پردازش پرداختها از طریق شبکه رعد و برق استفاده شوند. برای مشکلاتشان ، اپراتورهای گره از طریق هزینه تراکنش پاداش دریافت می کنند. از همه بهتر ، اپراتورهای گره می توانند هنگام تنظیم کانال ، نیازهای هزینه تراکنش خود را انتخاب کنند.

تاریخچه شبکه رعد و برق

مفهوم Lightning Network برای اولین بار در فوریه 2015 نمایان شد. در این زمان ، جوزف پون و تادئوس درایجا ، توسعه دهندگان این استراتژی از چگونگی ایجاد این مفهوم برای بیت کوین بدون تغییر پروتکل های اصلی شبکه رونمایی کردند. این مفهوم با علاقه زیادی روبرو شد و تا ژانویه 2016 ، محققان مقاله ای را منتشر کردند کاغذ سفید برای شبکه رعد و برق. این شبکه از آن زمان در دست توسعه است.

Whitepaper شبکه رعد و برق

Whitepaper شبکه رعد و برق

در مارس 2018 ، آزمایشگاه های Lightning ، یکی از اصلی ترین تیم های توسعه دهنده Lightning Network ، رسماً نسخه بتا را راه اندازی کردند. اندکی پس از آن این پروژه با پروژه های ACINQ و Elements دنبال شد. ACINQ اولین کیف پول همراه مشتری نورپردازی Lighting Network را راه اندازی کرد. پروژه های Elements به جای تمرکز بر ایجاد زنجیره های جانبی شرکتی برای عملکرد در اکوسیستم LN ، رویکردی کاملاً متفاوت داشتند..

مشعل رعد و برق

در ژانویه 2019 ، جامعه Lightning Network ابتکاری را برای نشان دادن توانایی پرداخت خرد سیستم آغاز کرد. Lightning Torch یک پرداخت دیجیتالی بود که از هر کاربر به کاربر دیگر منتقل می شد و هر کاربر 00،000 ساتوشی اضافی را قبل از ارسال اضافه می کرد. مشعل با Bitcoinist طولانی مدت ، Hodlnaut آغاز شد و سپس از ستاره رمزنگاری به ستاره رمزنگاری عبور کرد.

این ژست نمادین با شرکت بیشتر اسامی عظیم محبوبیت زیادی پیدا کرد. مدیر عامل توییتر جک دورسی ، مدیر عامل آزمایشگاه لایتنینگ الیزابت استارک و بینانس مدیرعامل Changpeng Zhao تنها تعداد کمی از دارندگان مشعل برجسته بودند. در پایان این کمپین ، پرداخت نهایی مشعل صاعقه در تاریخ 13 آوریل 2019 به عنوان کمک 4،290،000 ساتوشی به یک سازمان غیر انتفاعی که بیت کوین ونزوئلا را تبلیغ می کند ارسال شد. این گروه به ارتقا usage استفاده از بیت کوین در آمریکای لاتین کمک می کند.

گره رعد و برق Casa

در همین زمان بود که گزینه های سخت افزاری مانند Casa Node در بازار ظهور کردند. گره Casa یک گره سخت افزاری مستقل از شبکه Lightning است که کل مراحل نصب را ساده می کند. هدف این پروژه از بین بردن موانع فنی و اجازه دادن به هر كس برای دریافت پاداش از طریق كار با گره LN بود. امروز ، این پروژه در نسخه دوم خود از Casa Node قرار دارد. قابل ذکر است ، این نسخه به دلیل تقاضای محصول ، در سفارش خرید قرار دارد.

بازی رعد و برق

در همین زمان بود که بازی های مبتنی بر Lightning Network شروع به کار کردند. سیستم عامل هایی مانند شب سبک به کاربران این امکان را می دهد که برای کارهایشان بیت کوین واقعی کسب کنند. در تیرانداز اول شخص ، Lightnite ، کاربران Bitcoin را برای بازی قرار می دهند و برنده رمزنگاری خود را از دشمنان کشته شده خود می گیرد. این عنوان یکی از موارد موجود در سیستم عامل های بازی Lighting Network مانند موارد دیگر است بازی های Satoshis.

شب سبک

نور شب FPS

نحوه استفاده از شبکه رعد و برق

امروزه استفاده از شبکه روشنایی بسیار آسان تر از گذشته است. انبوهی از کیف پول های سازگار با شبکه لایتنینگ وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی بیت کوین را به بیت کوین لایتنینگ مدیریت کرده و دوباره برگردانید. کیف پول هایی مانند Zap ، Electrum ، LND Thin Wallet ، Shango ، Spark و eclair همه این خدمات را ارائه می دهند.

از همه بهتر ، این کیف پول ها موانع فنی مرتبط با افتتاح مستقیم کانال پرداخت و تأمین اعتبار آن را از بین می برد. کاربران می توانند بدون استفاده از این گزینه های کیف پول موبایل ، بدون نیاز به صرف زمان زیادی برای درک کامل پروتکل ، پرداخت های Lightning Network را انجام دهند.

گره رعد و برق را شروع کنید

برای آن دسته از شما که مایلید به صورت مستقیم تری در شبکه رعد و برق شرکت کنید ، توصیه می شود یک اپراتور گره شوید. این فرایند ساده است اما بسته به اینکه از نسخه Lightning Network که استفاده می کنید کمی متفاوت است. برای همه نسخه ها ، ابتدا لازم است دانلود مشتری و ایجاد یک آدرس Bitcoin برای کیف پول گره. سپس ، باید کیف پول خود را تأمین کنید. این بودجه نحوه تأمین اعتبار کانال شما خواهد بود. نکته مهم این است که این وجوه نشان دهنده حداکثر میزان معامله مجاز از طریق کانال شما نیز خواهد بود.

اکنون که بارگیری شدید ، می توانید به هر گره Lightning که برای ایجاد کانال انتخاب کرده اید ، متصل شوید. اکنون ، کاربران می توانند کانال شما را براساس مشخصات فنی و مالی آن انتخاب کنند. هر بار که شخصی از طریق کانال شما معاملات را ارسال می کند ، شما هزینه تراکنش خود را دریافت می کنید.

شبکه رعد و برق – یکی از امیدوار کننده ترین تحولات در بخش

پس از بیش از دو سال آزمایش بتا ، شبکه رعد و برق همچنان شاهد ویژگی های اضافه شده است. امروزه ، این اکوسیستم غیر متمرکز پر جنب و جوش ، بهترین امید بیت کوین برای تحقق سرنوشت خود به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر تلقی می شود. به همین دلایل ، شبکه لایتنینگ موقعیت مهمی در صنعت دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me