banner
banner

معاملات حمل در فارکس چیست؟

با افزایش دانش خود در مورد تجارت فارکس و به طور کلی بازار ، مفاهیم و ایده های جدید بیشتری ظاهر می شوند. این شامل طیف وسیعی از تکنیک ها و استراتژی های معاملاتی است. یکی از این استراتژی های تجاری که مدت هاست در صنعت وجود داشته ، تجارت حمل و نقل است. در اینجا ما دقیقاً به بررسی آنچه حمل و نقل در فارکس است ، خواهیم پرداخت و تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا تجارت حمل و نقل یک استراتژی خوب برای شما است ، ادامه می دهیم..

مبانی نحوه انجام تجارت تجاری

در ساده ترین شکل ، تجارت معاملات در فارکس ، گرفتن یک ارز و استفاده از آن برای خرید ارز دیگر است. به عنوان مثال ، شما می توانید 100000 دلار دلار استرالیا قرض کنید (بفروشید) و از این وجوه برای خرید همان مقدار JPY استفاده کنید. برقراری تجارت حمل یکی از محبوب ترین استراتژی های تجاری در کل بخش است و توسط بسیاری از بازرگانان برای بهره گیری از موقعیت ارزها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد..

بنابراین ، وام گرفتن یک ارز و استفاده از آن برای خرید ارز دیگر چه فایده ای دارد؟ این امر از تفاوت نرخ بهره بین دو ارز ناشی می شود. بیایید با جزئیات بیشتر به مثال خود نگاه کنیم.

با فرض نرخ بهره دلار استرالیا 4٪ و نرخ بهره JPY 0.1٪ ، معامله حمل و نقل محلی است که شما بازار AUD / JPY را خریداری می کنید ، همانطور که در اینجا ، آنچه شما به طور موثر انجام می دهید فروش (وام گرفتن) است. ین ژاپن ، برای خرید دلار استرالیا. به ساده ترین روش ها ، اکنون تجارت حمل و نقل را انجام داده اید. در اینجا شما 4 درصد سود دلار استرالیا را در دست می گیرید ، در حالیکه سود ین ژاپن را که وام گرفته اید 0.1 درصد سود پرداخت می کنید. اگر نرخ تغییر نکند ، این امر باید شما را در موقعیتی سودآور قرار دهد و به عنوان تجارت حمل مثبت با 3.9٪ شناخته می شود.

چرا تجارت حمل و نقل محبوب است?

از منظر بیرونی ، حتی با نگاهی به مثال فرضی ما که بین نرخ بهره کاملاً فاصله دارد ، ممکن است تعجب کنید که چرا قرار دادن معاملات حمل و نقل اینقدر محبوب است در حالی که سود بالقوه ممکن است بسیار ناچیز باشد. دو عنصر اصلی در بازار فارکس وجود دارد که این نوع استراتژی تجاری را بسیار جذاب می کند.

جفت ارز: این واقعیت که ارزها به صورت جفت معامله می شوند ، تجارت حمل و نقل را برای همه معامله گران بسیار در دسترس و راحت ساخته است. استفاده از تفاوت نرخ بهره هرگز به این آسانی نبوده است ، همانطور که در تجارت فارکس وجود دارد ، جایی که می توانید مستقیماً ارزهای کم و زیاد را بصورت جفت معامله کنید.

قدرت نفوذ: وجود اهرم گسترده در بازار فارکس آن را به مکانی ایده آل برای انجام تجارت تبدیل می کند. بسیاری از کارگزاران فارکس می توانند اهرم حداکثر 500: 1 را برای برخی از جفت های ارزی در دسترس قرار دهند. این اساساً به این معنی است که حتی سپرده نسبتاً ناچیز 1000 دلاری نیز می تواند قدرت خرید عظیم 100000 دلاری با اهرم 100: 1 یا بیشتر را باز کند. پرداختن به این تعداد زیاد ، حتی سود کم درصد نیز بسیار معنی دار است.

جفت محبوب فارکس برای انجام تجارت

با توجه به اصول چگونگی تجارت تجارت ، وام گرفتن یک ارز با بهره کم ، برای خرید ارز با نرخ بهره بالا ، این دقیقاً همان چیزی است که معامله گران در مورد تجارت معاملات در بازار فارکس مراقب آن هستند. بخصوص چند ارز وجود دارد که از این نظر محبوب ترین هستند.

ین ژاپن به عنوان یک ارز فروش همیشه یک انتخاب بسیار محبوب است. این به خاطر هزینه بسیار کم وام گرفتن در ژاپن از نظر تاریخی است. بیش از 20 سال است که این کشور نرخ بهره بالای 0.5٪ را نداشته است. یکی دیگر از گزینه های محبوب به عنوان ارز فروش ممکن است فرانک سوئیس (CHF) باشد.

در سمت خرید ، گزینه های محبوب شامل دلار استرالیا و نیوزیلند به عنوان کشورهایی هستند که به طور معمول نرخ بهره کمی بالاتر دارند ، اما به عنوان ارزهای کاملاً ثابت شناخته می شوند.

مزایای تجارت حامل

تجارت معاملات در فارکس می تواند یک استراتژی عالی سرمایه گذاری بلند مدت باشد. شما این امکان را خواهید داشت که از تجارت حمل بهره ببرید حتی اگر به لطف تفاوت نرخ بهره نرخ ها اصلا تغییر نکند. این امر برای سرمایه گذار که قصد دارد این موقعیت را برای مدت طولانی حفظ کند ، مناسب است.

علاوه بر این ، اگر نرخ به نفع شما تغییر کند ، در صورت اضافه شدن به اختلاف نرخ بهره و فاکتورگیری در اهرم استفاده شده ، به طور بالقوه می توانید سود قابل توجهی داشته باشید. این واقعیت که امروزه بسیاری از کارگزاران با هزینه های بسیار رقابتی و اسپرد کم نیز معامله معاملات را انجام می دهند ، در صورت انجام تجارت حمل به نفع شماست و این چیزی است که بسیاری به دنبال آن هستند.

خطرات موجود در تجارت حمل و نقل

با هر نوع معامله ، همیشه عنصر خاصی از خطر وجود دارد. با تجارت حمل ، اگرچه به عنوان یک استراتژی کم خطر مشاهده می شود ، اما هنوز هم باید چند مورد را بخاطر بسپارید.

بازار هنوز هم می تواند علیه شما حرکت کند. تغییر در بازار مطمئناً می تواند منافعی را که از اختلاف مثبت نرخ سود به دست آورده اید ، نفی کند. به خصوص اگر تصمیم به معامله با جفت های ارزی جزئی یا عجیب و غریب دارید که کمتر متداول هستند ، باید توجه داشته باشید که این بازارها می توانند بسیار بی ثبات باشند و بسیار سریع تغییر می کنند. برخی از این مثال ها شامل تجارت با MXN (پزوی مکزیک) یا NGN (نیجریه نایرا) است. هر دو ممکن است برای تجارت حمل و نقل جذاب به نظر برسد ، اما ممکن است تحت نوسان شدید باشد. اگر با اهرم های زیادی معامله می کنید ، این خطر حتی بیشتر می شود.

همچنین باید به یاد داشته باشید که ، فقط به دلیل اینکه ممکن است در حال حاضر اختلاف نرخ مثبت وجود داشته باشد ، سیاست های پولی در هر کشور در زمان های مختلف قابل تغییر است. نمونه کامل آن در حال حاضر ، در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ، بسیاری از کشورها برای کاهش نرخ بهره اقدام کرده اند. این امکان برای تغییر پویایی تجارت حمل و نقل شما وجود دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me