banner
banner

تلاش های مالی YAM برای افزایش از خاکستر از طریق راه اندازی V3

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از دنیای مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

بازار مالی غیرمتمرکز این هفته حرکت مثبت خود را بازیابی کرد زیرا ارزش کل قفل شده از 6.8 میلیارد دلار به 8.8 میلیارد دلار رسید. Aave با بیشترین قفل شدن ارزش USD در جایگاه نخست قرار گرفت و 15.3٪ به سلطه در بازار دست یافت.

از نظر وام غیرمتمرکز ، کل حجم وام به 1.67 میلیارد دلار رسیده است – 15 درصد افزایش هفتگی.

صرافی های غیرمتمرکز شاهد افت 28 درصدی متوسط ​​حجم معاملات هفتگی بودیم که تحت سلطه Uniswap بود.

در حوزه تولید محصول ، Swerve با 9.01 میلیارد دلار قفل شده بزرگترین ذخیره نقدینگی بود.

معیارهای کلیدی در جهان DeFi اساساً در این هفته بازیابی شدند. منابع: نبض DeFi و دبانک

اخبار هفته DeFi

در این هفته دو نقطه عطف مهم در جامعه DeFi حاصل شد:

  1. YAM امور مالی دوباره راه اندازی شد پروتکل آن.
  2. Uniswap رمز حاکمیت خود ، UNI را راه اندازی کرد.

در این نسخه از OKEx Insights ‘DeFi Digest ، ما بیشتر به راه اندازی مجدد YAM Finance خواهیم پرداخت.

صرفه جویی در YAM امور مالی

توصیف شده به عنوان "آزمایش پولی حداقل مناسب," YAM امور مالی یک ثبات پایدار غیرمتمرکز است که به دنبال نوآوری هایی در ثبات قیمت و حاکمیت است. 

قابل توجه ترین ویژگی آن راه اندازی است عرضه الاستیک نشانه آن ، یام است. این بدان معنی است که عرضه YAM می تواند در پاسخ به شرایط بازار گسترش یافته و منقبض شود. برای دستیابی به ثبات قیمت ، 10٪ از هر منبع عرضه YAM برای خرید yCurve ، یک پایدار بیت کوین با دلار آمریکا استفاده می شود و در خزانه داری YAM ذخیره می شود. ارزش هر یام 1 دلار است. 

برای حاکمیت ، YAM Finance حکمرانی زنجیره ای را اتخاذ می کند ، که در آن جامعه ممکن است عملکرد پروتکل YAM را تعیین کند و خزانه داری YAM را مدیریت کند.

YAM Finance در ابتدا در 11 آگوست راه اندازی شد و بازار آن را سرمایه گذاری کرد اوج گرفت از صفر تا 57 میلیون دلار در دو روز. با این حال ، Brock Elmore ، بنیانگذار YAM ، در تاریخ 13 آگوست یک اشکال اساسی در پروتکل کشف کرد که منجر به فروش گسترده توکن های YAM و کاهش 90 درصدی ارزش آن می شود..

با کشف یک اشکال مهم ، قیمت توکن های YAM به شدت سقوط کرد. منبع: CoinGecko

با توجه به اعلامیه رسمی, این اشکال در قرارداد اجاره مجدد YAM پیدا شد و مقدار زیادی YAM اضافی را به ذخیره پروتکل ارسال کرد. این اشکال همچنین حد نصاب را در حکومت YAM غیرممکن کرد ، به این معنی که هیچ اقدامی در مورد دولت انجام نشد و وجوه خزانه داری YAM قفل شد. 

در تلاش برای نجات YAM Finance ، تیم یک فرایند دو فازی را برای راه اندازی مجدد پروتکل پیشنهاد کرد:

  1. مرحله اول مهاجرت از YAMv1 به YAMv2 بود.
  2. مرحله دو انجام یک ممیزی کامل بر روی سیستم YAM و پیاده سازی مجدد آن به عنوان YAM V3 بود.

این پیشنهاد توسط جامعه مالی YAM پذیرفته شد و پروتکل با موفقیت انجام شد مهاجرت کرد از v1 به v2 در 22 آگوست ، امکان مدیریت خارج از زنجیره برای جامعه. در نسخه دوم ، یک مجمع حاکمیت برای اعضای انجمن برای ارائه پیشنهادات راه اندازی شد. همچنین دارندگان توکن می توانند با استفاده از امضاهای خود به پیشنهادات رای دهند. علاوه بر این ، یک رمز جدید YAMv2 ERC-20 ایجاد شد ، که به دارندگان رمز اجازه می دهد توکن های v2 خود را به پروتکل YAM V3 تبدیل کنند. 

پس از راه اندازی YAM Finance v2 ، تیم با Peckshield Inc همکاری داشت تا حسابرسی کامل پروتکل را انجام دهد. ممیزی کامل با موفقیت انجام شد تکمیل شده در 10 سپتامبر ، و هیچ گونه اشکال اساسی در پروتکل یافت نشد. 15 اشکالی که در هنگام ممیزی پیدا شد ، همه توسط تیم برطرف شده اند. در نتیجه ، پروتکل دوباره جابجا شده و نسخه سوم طبق برنامه زمان بندی شده در تاریخ 18 سپتامبر راه اندازی می شود. 

استخراج نقدینگی YAMv3 ممکن است باعث افزایش Uniswap شود

همانطور که در یک اطلاعیه, مجموعه تأمین کننده نقدینگی YAM / yUSD Uniswap تنها مجموعه پاداش های تشویقی YAM Finance V3 است. کاربران می توانند رمزنگاری خود را به استخر عرضه کنند و به عنوان پاداش ، نشانه های YAM را کسب کنند. yUSD دارایی ذخیره خواهد بود و خزانه داری YAM yUSD را در استخر Uniswap LP خریداری خواهد کرد.

استخر YAM / yUSD Uniswap LP جوایز بازدهی YAM / yUSD را در اختیار شما قرار می دهد که مجموعاً حدود 925،000 نشانه YAM است. 92،500 یام ، 10٪ از کل ، هر هفته توزیع می شود. عرضه جوایز هر هفته 10 درصد کاهش می یابد. با قیمت رمز YAMv2 فعلی 25 دلار ، ارزش YAMv2 توزیع شده در هفته اول به 2.31 میلیون دلار می رسد.

کاربران می توانند با تهیه یکی از هشت ارز رمزپایه شده مانند COMP ، LINK و MKR ، YAM کسب کنند. چنین انعطاف پذیری علاقه جامعه DeFi را برانگیخت و 500 میلیون دلار در اولین پروتکل YAM در اولین روز انتشار قفل شد. وقتی پروتکل از خطای قرارداد هوشمند خراب شد ، قیمت توکن های DeFi که توسط YAM پشتیبانی می شوند نیز سقوط کرد. به عنوان مثال ، آمپل فورث از 0.90 دلار به 0.71 دلار کاهش یافت.

به دنبال برنامه اعلام شده از YAM Finance V3 در 15 سپتامبر ، قیمت YAMv2 بار دیگر از 24 دلار به 33 دلار افزایش یافت. 

قیمت YAMv2. منبع: Uniswap.info

برای YAMv3 ، پاداش کشاورزی YAM در استخر YP / yUSD Uniswap LP متمرکز می شود. این امکان وجود دارد که کاربران وجوه خود را در استخر Uniswap LP برای کسب YAM انباشته کنند ، که پس از انتشار توکن حاکمیت Uniswap ، UNI ، باعث تقویت دیگری برای Uniswap می شود..

یک ثبات کوین جامعه محور

YAM V3 همچنان آزمایشی برای پایدار سازی های جامعه محور است. جامعه مالی YAM با رأی دادن به پارامترهای اولیه YAM V3 به حاکمیت پروتکل کمک کرد. اینها تصمیمات شامل به روزرسانی برای ذخیره دارایی ها ، توزیع جوایز کشاورزی به دارندگان توکن ، تنظیم برنامه های جایزه اشکال و موارد دیگر.

در مقایسه با Ampleforth ، رقیب پایدار یوك یام با یك منبع الاستیك ارزهای رمزنگاری شده ، YAM Finance درجه بالاتری از عدم تمركز دارد زیرا روند حاكمیت توسط جامعه دیکته می شود..

جوایز و توزیع رمز YAM

راه اندازی YAM Finance V3 توزیع پاداش رمز را به دارندگان و نمایندگان توکن مشخص کرد.

برای دارندگان رمز YAMv2 ، آنها می توانند رمزهای خود را به YAM V3 با نسبت 1: 1 و در هر زمان منتقل کنند. پس از مهاجرت نشانه های آنها ، 50٪ از نشانه ها بلافاصله در دسترس آنها قرار می گیرد در حالی که 50٪ باقیمانده به مدت 30 روز در اختیار پروتکل YAM قرار می گیرد.

برای دارندگان رمزهای YAM که مهاجرت اولیه از v1 به v2 را از دست داده اند ، تیم YAM یک برنامه چند منظوره برای کمک به آنها در مهاجرت نشانه ها به YAM V3 ایجاد خواهد کرد. این کمک پس از انقضا پنجره مهاجرت برای کسانی که رمزهای YAMv1 را خریداری می کنند اعمال نخواهد شد.

نمایندگان کسانی هستند که برای تسهیل مهاجرت از YAMv1 به YAMv2 رأی می دهند. برای پاداش دادن به نمایندگان ، اگر بیش از 27 رأی داشته باشند ، پاداش 1: 1 YAMv3 دریافت می کنند. آن دسته از نمایندگان با 27 رای مساوی یا کمتر از آنها پاداش 27 تومانی دریافت می کنند. جوایز بیش از 90 روز به طور مداوم تعلق می گیرد.

YAMs ذخیره شده

از آغاز "ذخیره یام" ابتکار راه اندازی اخیر YAMv3 ، بدیهی است که YAM Finance به طور گسترده توسط جامعه DeFi پشتیبانی می شود. جامعه فعال YAM Finance کلید ارزش بلند مدت رمز YAM خواهد بود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me