banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 24 فوریه ، 2020

غذاهای کلیدی

 • بازارهای ارز رمزنگاری شده پس از آنکه بیت کوین نتوانست سطح کلیدی 10000 را تأمین کند ، در حالت ریسک قرار دارند.
 • داده ها حاکی از آن است که تمایل به دارایی های رمزنگاری شده در کل تاریخ به بالاترین حد رسیده است ، اما اشتیاق بیش از حد ممکن است از نظر قیمت نزولی باشد.
 • ETH به نظر می رسد در حالت انتظار و دیدن است. LTC هنوز جای اجرا دارد. ADA واگرایی سرسخت را نشان می دهد.

روز دوشنبه در حالی که قیمت بیت کوین در سطح 9700 متوقف شده بود ، یک جلسه ریسک پذیری در فضای ارزهای رمزپایه برگزار شده است. این امر پس از آن انجام شد که بیت کوین در آخر هفته برای مدت کوتاهی در نزدیکی منطقه اصلی 10000 معامله کرد با این حال ، به نظر می رسد که معامله گران پیش از این انتظار داشتند که این اصلاح انجام شود ، زیرا معاملات آتی CME در ساعات اولیه یک شکاف ساعتی ایجاد کرده است.

اگرچه انتظارات مثبت از به نصف رسیدن هنوز هم دست نخورده است ، اما اشتیاق بازارها در این بازار است BTC می تواند به یک تجارت شلوغ تبدیل شود ، که می تواند خطرات ناشی از فشار طولانی مدت را افزایش دهد یا در کوتاه مدت تأثیر منفی بر قیمت بگذارد.

شکل 1: احساسات کلاس دارایی رمزنگاری Sentix (منبع: Sentix)

شکل 2: شکاف آینده Future CME Bitcoin (منبع: Tradingview)

شکل 1 شاخص احساس کلاس کلاس دارایی رمزنگاری Sentix را نشان می دهد. این شاخص به بالاترین سطح خود -11.5 رسیده است. اگرچه ارزش منفی به این معنی است که بسیاری از سرمایه گذاران هنوز نگرشی بدبینانه نسبت به رمزنگاری به عنوان یک دارایی دارند ، اما روند رو به افزایش است. با این حال ، مانفرد هوبنر ، مدیر عامل Sentix ، معتقد است که اگر چنین شود ، رشد قیمت بیت کوین ممکن است کند شود "اشتیاق سرمایه گذار" ادامه دارد.

شکل 3: خلاصه CME CoT (منبع: گروه CME)

شایان ذکر است که حساب اهرمی برای سه هفته متوالی موقعیت های کوتاه بیت کوین خود را در بازارهای آتی CME و گزینه ها افزایش داده است. این می تواند یک پرونده نزولی کوتاه مدت BTC را نیز تقویت کند.

در جای دیگر ، بعد از آن شاهد اصلاح قیمت در عمده آلت کوین ها بوده ایم BTC نتوانست سطوح حساس 10000 را بازیابی کند. در زمان نوشتن مقاله, ETH در حالی که 1.5 dropped کاهش یافته است XRP بیش از 3 gave نام های اخیر بهتر از قبیل ATOM و XTZ هر دو بیش از 8 s کاهش یافت.

آنالیز قیمت

BTCUSDT – هنوز هم قبل از چرخش جای کمی برای بازگشت به عقب دارید?

 • BTCUSDT بیش از یک هفته برخی از اوج های پایین تر در نمودار 4 ساعته را تولید کرده و یک کانال نزولی کوتاه مدت تشکیل داده است.
 • در حالی که قیمت در نزدیکی باند میانی بولینگر در حال چرخش بود ، شاخص حرکت نشان می دهد که در کوتاه مدت هنوز جایی برای بازگشت قیمت وجود دارد. با این حال ، بازگشت می تواند نزدیک به 9950 با اولین مقاومت خود روبرو شود.
 • انتهای بالای کانال نزولی اخیر در حدود 10050 می تواند مقاومت قابل توجه دیگری باشد.
 • اگر قیمت نتواند مقاومت کانال را بشکند ، می تواند روند نزولی آزمایش مجدد 38.2٪ اصلاح فیبوناچی در نزدیکی 9320 را تقویت کند..

شکل 4: نمودار 4 ساعته BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

ETHUSDT – حالت انتظار و دیدن بعد از تجمع گسترده?

 • ETHUSDT در محدوده 6 ساعته قرار داشته است و گروههای بولینگر خیلی آهسته فشار می آورند و این نشان می دهد که نوسان قیمت ممکن است افزایش یابد ، اما شاید بعدا.
 • به نظر می رسد این جفت یک الگوی مثلث تشکیل شده است ، که همچنین نشان می دهد معامله گران اخیراً رویکرد انتظار و دیدن را در پیش گرفته اند.
 • با این حال ، شاخص های تکانه واگرایی تا حدودی نزولی نشان داده اند.
 • مقاومت بالایی نزدیک به 285 می تواند اولین سطح برای تماشا باشد و انتهای پایینی 260 می تواند مرجع دیگری باشد.

شکل 5: نمودار 6 ساعته ETHUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

LTCUSD – گاوها هنوز خسته نیستند?

 • رالی اخیر LTCUSDT امسال قیمت این جفت ارز را از 38 به بیش از 80 رسانده است و آن را به یکی از برندگان برتر در میان altcoin های بزرگ تبدیل کرده است.
 • اگرچه روند صعودی 2020 تا حد زیادی شکسته نشده است ، اما اقدامات اخیر قیمت می تواند برخی از گاوهای LTC را نگران کند زیرا نتوانست 84 سطح را بشکند.
 • به نظر می رسد یک الگوی مثلث صعودی در حال ساخت است و شکست صعودی می تواند به جفت ارز اجازه دهد 84 سطح را دوباره آزمایش کند. بالاترین سطح RSI همچنین یک مورد صعودی کوتاه مدت LTC را تقویت کرد.
 • اگر یک مورد نزولی دیده شود ، منطقه 70 سطح اول را تماشا می کنید.

شکل 6: نمودار 6 ساعته LTCUSDT (منبع: OKEx ، Tradingview)

ADAUSDT – واگرایی سرسخت پس از هارد فورک

 • از آنجا که RSI در یک واگرایی صعودی به سر می برد ، از هفته گذشته حرکت ADAUSDT در حال افزایش است. در همان زمان ، روند صعودی در William٪ R دست نخورده باقی مانده است ، که نشان می دهد افزایش قیمت ممکن است باشد.
 • به نظر می رسد فشار در گروههای بولینگر در حال ساخت است. فشار بیشتر می تواند نشانه دیگری از افزایش نوسانات بالقوه قیمت باشد.
 • بالاترین سطح 0.063 می تواند اولین سطح تماشا باشد و پشتیبانی پایین تر از 0.055 در این مرحله مناسب به نظر می رسد.

شکل 7: نمودار 6 ساعته ADAUSDT (منبع: OKEx ؛ Tradingview)

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me