banner
banner

IYO Revolution: مزرعه ابتکاری DeFi

خلاصه ای از نهمین میزگرد OKExDeFi ، با حضور اعضای اصلی انجمن YFII احمد السایادی و دووی وان

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای مالی غیرمتمرکز است.

برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری گفتگوی میزگرد مجازی OKExDeFi جدید با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت DeFi ، بینش و برنامه های آینده خود بحث کند..

در این میزگرد ، جی با احمد السایادی و دووی وان ، اعضای اصلی سازمان خودمختار غیرمتمرکز جامعه DFI.money (YFII) مصاحبه کرد..

در اینجا موارد مهم برجسته از میزگرد.

جی: بیایید در مورد YFII Vault و ارزش سهام آن ، iToken صحبت کنیم. نقش iToken در اکوسیستم YFII چیست؟ برنامه های آینده برای iToken?

احمد: بگذارید ابتدا خرک را معرفی کنم.

Vault مانند یک جمع کننده برای سرمایه گذاری در فضای رمزنگاری است. اگر در این خرک سرمایه گذاری کنید ، ما در واقع تلاش می کنیم بهترین فرصت های سرمایه گذاری را در فضا پیدا کنیم و در آنجا سرمایه گذاری کنیم. به عنوان مثال ، در تولید محصول ، پروژه های زیادی وجود دارد که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید – اما باید بدانید که اگر خودتان سرمایه گذاری کنید خطرات زیادی وجود دارد. با این حال ، اگر به خرک بپیوندید ، ما این پول را در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنیم که در واقع قوانین دائمی ندارند. بنابراین ، شما فقط پول خود را در خزانه قرار دهید و ما حسابرسی را برای شما انجام می دهیم – به طوری که خطر کمتری نسبت به سرمایه گذاری خود داشته باشید.

iToken ارزش سهام این طاق است. به عنوان مثال وقتی DAI را واریز می کنید ، iDAI دریافت خواهید کرد. سهم شما از این طاق و علاقه مستقیماً به طاق خواهد رسید تا هنگام برداشت ، DAI خود را بهمراه علاقه خود دریافت کنید..

iToken قابل تجارت است و اکنون توسط OKEx پشتیبانی می شود. متشکرم ، OKEx – فکر می کنم این فقط به OKEx Earn اضافه شده است تا کاربران OKEx نیز بتوانند از این طریق سرمایه گذاری کنند.

جی: پرتاب YFII نمونه ای معمول از پرتاب عادلانه است. YFII هیچ پاداش قبل از استخراج ، ICO یا توسعه دهنده ندارد. تنها راه دریافت YFII تأمین نقدینگی استخرها است. راه اندازی های عادلانه را در زمینه DeFi مد کنید?

Dovey: پرتابهای عادلانه فقط برای DeFi نیستند. راه اندازی عادلانه اخلاق اصلی بیت کوین (BTC) و همچنین بسیاری از این رمزنگاری های قدیمی است ، مانند Monero (XMR) و چند مورد دیگر. بنابراین ، ما به عنوان Bitcoiners با این مفهوم بسیار آشنا هستیم – و با این اصطلاح بسیار آشنا هستیم "پرتاب عادلانه" وقتی نوبت به استخراج اثبات کار می رسد زیرا در سال 2013 استخراج اولیه PoW بسیار زیاد بود و اساساً اگر پیش از استخراج وجود نداشته باشد ، 100٪ توزیع رمز به استخراج کنندگان توزیع می شود. 

من فکر می کنم توزیع توکن نسل دوم اساساً با عرضه اولیه سکه انجام شده است. مشکل ICOs این بود که ، اگر فقط به سال 2017 یا 2018 نگاه کنیم ، در فضای ما تنظیم بسیار کمی وجود دارد و تعداد زیادی عدم تقارن اطلاعاتی وجود دارد. سرمایه گذاران اولیه اطلاعات بسیار بیشتری داشتند و از نظر هزینه نیز مزایای بیشتری داشتند.

بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی یا کاربران اولیه دسترسی عادلانه ندارند. همانطور که قبلاً گفتم ، پرتابهای منصفانه نتیجه ای ندارند. این مربوط به انصاف بر دسترسی و فرصت برابر است. در نسل ICO ، فرصت برابري وجود نداشت. بنابراین ، من فکر می کنم جنبش راه اندازی عادلانه در واقع تجدید حیات دنیای رمزنگاری مدارس قدیمی است – به همین دلیل است که فکر می کنم نه تنها از طرف جامعه DeFi بلکه از کل جامعه ارزهای رمزپایه به سرعت جذب شده است.

من 100٪ از راه اندازی های عادلانه پشتیبانی می کنم ، زیرا راه اندازی های منصفانه به معنای فرصت رایگان است – ایجاد واقعی ارزش از طریق درگیر شدن در استفاده از پروتکل و دستیابی به محصولات و خدمات حاصل می شود. این فقط مربوط به سریع ثروتمند شدن نیست زیرا ، در دوران ICO ، تمام دارایی ها سریعاً ثروتمند شدند – هیچ ابزار واقعی وجود نداشت. مردم هیچ ایده ای نداشتند و اصلاً به این ابزار اهمیت نمی دادند. وقتی نوبت به راه اندازی عادلانه می رسد ، باید یا سرمایه خود را تأمین کنید تا تأمین کننده نقدینگی باشید یا می توانید از راه های اساسی نیز کمک کنید.

راه اندازی های عادلانه مربوط به شایسته سالاری است؛ این در مورد دریافت پاداش بر اساس تلاش و مشارکت شماست – بنابراین ، من 100٪ از این جنبش و تجدید حیات حمایت می کنم.

احمد: من با شما موافقم – اما در واقع ، این یک بازی نهنگ ها شده است. این یک مرحله خوب از نظر توزیع عادلانه است ، اما کافی نیست. برخی از پروژه ها ، مانند WHALE ، به تازگی پیوستند و تمام نشانه ها را گرفتند و سپس آن را ریختند. برای طولانی مدت پروژه ، این سالم نیست. این گام خوبی است ، اما فکر می کنم باید دوره های طولانی تری برای قفل شدن وجود داشته باشد.

جی: بیایید به س nextال بعدی بپردازیم. برخی جوامع در چین فکر می کنند DeFi و استخراج نقدینگی مانند طرح های هرمی هستند که حباب ایجاد می کنند. در مقایسه با دوستداران Western DeFi ، جامعه رمزنگاری در چین قبلاً درد FCoin و معادن معاملات را تجربه کرده است. این ممکن است آنها را از تولید محصول و DeFi دور نگه دارد. اکنون جامعه چین در مورد DeFi چه نظری دارند?

Dovey: بسیاری از اعضای جامعه چینی – به طور کلی افراد رمزنگاری – قطعاً می دانند که این طرح استخراج نقدینگی نیست که ما در سال 2018 تجربه کرده ایم. با شروع FCoin ، همه چیز به سرعت گذشت و چرخه ساخت و انفجار قطعاً بسیاری از اینها را زخمی کرد اعضای رمزنگاری چینی.

حتی اگر طرح تشویقی به نوعی مشابه باشد ، من فکر می کنم عملکرد اصلی و پیشنهادها کاملاً متفاوت است. از این رو ، نتایج نیز متفاوت است. من کاملاً درک می کنم که چرا اعضای جامعه چینی ممکن است فکر کنند استخراج نقدینگی یا DeFi کاملاً طرح های کلاهبرداری Ponzi یا کلاهبرداری است ، زیرا در مورد استخراج نقدینگی در واقع یک عنصر طراحی Ponzi وجود دارد – اما من کلاهبرداری را در نظر نمی گیرم ، حتی اگر تعداد زیادی وجود داشته باشد از کلاهبرداری وجود دارد اما تعداد انگشت شماری از افراد مشروع نیز وجود دارد. من فکر می کنم شما فقط نمی توانید همه چیز را تعمیم دهید.

اما فقط صحبت کردن در مورد خطرات ، فکر می کنم کشاورزی و استخراج نقدینگی برای کاربران عادی نیست. من بسیار خوشحالم که OKEx نوعی صندوق بازار پول رمزنگاری شده را راه اندازی کرده است. من از این موضوع بسیار هیجان زده هستم ، زیرا برای برنامه کشاورزی متوسط ​​، شما در واقع به سطح فنی خاصی از نحوه کار قرارداد هوشمند نیاز دارید و سپس محاسبات زیادی انجام می شود. فکر نمی کنم این موارد برای مصرف کنندگان متوسط ​​باشد و خطرات زیادی در مورد فیشینگ کیف پول یا کلاهبرداری وجود دارد. من فکر می کنم خطرات تنظیم شده برای بازگشت فقط برای کاربران متوسط ​​کافی نیستند. به همین دلیل فکر می کنم ، در آینده ، تعداد بیشتری از تجمع کنندگان کشاورزی را که توسط صرافی های متمرکز مانند OKEx ارائه می شوند ، خواهیم دید.

من واقعاً از این روایت متنفرم که همه چیز باید در DeFi باشد و مالی متمرکز یا CeFi هیچ آینده ای ندارد. چیزی شبیه به حد وسط وجود دارد زیرا همه یک توسعه دهنده قرارداد هوشمند نیستند. 99٪ از مصرف کنندگان نمی توانند کدهای قرارداد هوشمند را بخوانند ، درست است؟ ما قطعاً به نوعی مخاطب در این بین نیاز داریم – و من فکر می کنم مبادله هایی مانند OKEx بازیکنان مناسبی برای این اهداف هستند.

این مصاحبه برای شفافیت ویرایش و متراکم شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و DeFi به کانالهای ما بپیوندید:

جی هائو ، مدیرعامل OKEx 

OKEx رسمی

https://twitter.com/OKEx

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://www.facebook.com/okexofficial/

اعتبار به میهمانان میزگرد #OKExDeFi ما:

احمد السایادی ، عضو اصلی جامعهYFII (DAO)

https://twitter.com/alsayadii

داوی وان ، عضو اصلی انجمنYFII (DAO)

https://twitter.com/doveywan

https://www.linkedin.com/in/doveywan

DFI. پول

https://twitter.com/DfiMoney

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me