banner
banner

ناکاموتو یا نه؟ 2009-استخراج BTC ، کریگ رایت ، الگو Patoshi و Bitcoin’s Mysterious Creator

احترام به خالق گمنام آن ، Satoshi Nakamoto ، در قلب این کشور است Bitcoin (BTC) پیرو فرقه مانند. با وجود افزایش درگیری از فعالان مالی و سنتی در فضای رمزنگاری ، اعضای جامعه اصلی همچنان چشم انداز ناکاموتو را در مورد یک سیستم معاملات الکترونیکی غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد حفظ می کنند ، که او در اصل توضیح داد کاغذ سفید بیت کوین.

با قیمت فعلی فقط زیر 9000 دلار به ازای هر بیت کوین, دارایی های تخمین زده شده ناکاموتو از BTC در شمال 9 میلیارد دلار ارزیابی شده است. واقعیت این است که وی در طول 11 سال از زمان ایجاد بیت کوین ، هیچ یک از آنها را صرف نکرده است ، فقط تصور او را در جامعه به عنوان یک انقلابی واقعی و عاری از جاه طلبی های مادی تقویت می کند.

رمز و راز پیرامون ناکاموتو با ناپدید شدن وی از صحنه آخرین ماجرا بیشتر می شود مکاتبات تایید شده در آوریل 2011. اما اگر خالق افسانه ای روزی دوباره به کار خود ادامه دهد و به دارایی های بیت کوین خود بپردازد چه می شود?

یک معامله BTC در 20 مه 2020 ، ناشی از کیف پول خاموش از سال 2009 ، باعث ایجاد نگرانی در مورد این سناریو شد توسط کاربر توییتر Whale Alert پخش شده است.

هشدار نهنگ 20 مهصدای جیر جیر از کاربر Whale Alert که معامله 20 مه را پخش می کند. منبع: توییتر

بیت کوین قیمت افت کرد همانطور که این خبر به گمانه زنی ها در مورد بازگشت ناکاموتو دامن زد. با توجه به ادعاهای گسترده BTC وی ، فعالان بازار ترس از این را داشتند که ناکاموتو به لحاظ نظری می تواند بازار را مخزن کنید و کل ارزش بیت کوین را که در زمان مطبوعاتی بالغ بر 170 میلیارد دلار است ، نابود کنید.

فقط چند روز بعد ، در تاریخ 25 مه ، روز دیگری قسمت یک شخص ناشناس پیامی ارسال کرد – با استفاده از آدرسهای حاوی BTC استخراج شده بصورت رمزنگاری شده امضا شده است – هدف مشخص آنها تضعیف اصالت احتمالاً شناخته شده ترین شخصی است که فعالانه ادعا می کند ناکاموتوی واقعی است ، کریگ رایت.

در حالی که معامله 20 مه به وضوح بازار را متزلزل کرد ، هر دو قسمت رمز و راز ماندگار پیرامون خالق بیت کوین را به اوج بحث بازگرداند. متخصصان صنعت در بیشتر موارد ادعا كردند كه هیچكدام از دو مورد شامل بیت کوین استخراج شده توسط شخص ناكاموتو نبوده است.

OKEx Insights زمینه لازم برای درک آنچه را که واقعاً اتفاق افتاده است ، بازیکنان اصلی و پویایی و اختلافات پیرامون اولین بیت کوین که تاکنون ایجاد شده است ، از بین می برد..

روزهای اولیه بیت کوین و ذخیره Satoshi

بیت کوین در زمان تاسیس تقریباً به اندازه امروز محبوب نبود. اعتقاد بر این است که اولین افرادی که از وجود آن مطلع هستند ، عضو آن هستند لیست پستی رمزنگاری – یک لیست ایمیل “اختصاص داده شده به فن آوری رمزنگاری و تأثیر سیاسی آن” ، که تعداد عضویت آنها ناشناخته است.

کسانی که در لیست هستند ایمیل دریافت کرد قبل از انتشار Bitcoin v0.1 در ژانویه 2009 ، از ناکاموتو در سراسر نوامبر 2008.

شبکه بیت کوین به طور رسمی در 3 ژانویه 2009 آغاز به کار کرد ، زمانی که ساتوشی ناکاموتو اولین بلوک را استخراج کرد ، معروف به بلوک پیدایش, با این پیام: “نخست وزیر تایمز 03 / ژانویه / 2009 در آستانه کمک مالی دوم برای بانک ها”.

زمان بلوک های پیدایش را پوشش می دهدجلد شماره The Times در بلوک پیدایش Bitcoin ذکر شده است. منبع: thetimes03jan2009.com

با نیاز به حسابرسان یا ماینرها شبکه, اعتقاد بر این است که ناکاموتو برای پشتیبانی از سیستم در روزهای ابتدایی استخراج بلاک های بیت کوین را ادامه داده است. بیت کوین یارانه یا پاداش را مسدود کنید – انگیزه ماینرها برای حفظ شبکه – با 50 BTC در هر بلوک استخراج شده شروع می شود. طبق کد Bitcoin ، این انگیزه پس از هر 210،000 بلوک (تقریباً هر چهار سال) نصف می شود – جدیدترین “نصف شدن” در این ماه اتفاق می افتد.

همانطور که ناکاموتو بلوک های جدید استخراج کرد ، او همچنان به جمع آوری این پاداش بلوک با هر کس ادامه داد معامله سکه – اولین معامله ثبت شده در هر بلوک و معامله ای که پاداش بلوک خود را به ماینر ارسال می کند – دریافت هر بار 50 BTC در آدرس کیف پول جدید.

دلیل هشدار محققان توسط معامله 20 مه این بود که از یک منشا گرفته است کیف پول که در 9 فوریه 2009 ، فقط یک ماه پس از راه اندازی شبکه بیت کوین ، پاداش 50 BTC block را از استخراج دریافت کرده بود.

50 BTC ارسال شد دو معامله در 20 مه – 40 BTC و کمی کمتر از 10 BTC. در حالی که مقصد دقیق BTC ارسال شده در 20 مه مشخص نیست, تحلیل زنجیره ای گزارش می دهد که “به نظر می رسد برخی از پول ها به Coinbase ختم شده است.”

معامله 20 مهتاریخ تولید 50 BTC در 20 مه سال 2020 منتقل شد. منبع: Blockchain.com

با نگاهی به کیف پول نشان داده شده در بالا ، وجود معامله coinbase به معنای متعلق بودن آن به یک ماینر است و تاریخ نشان می دهد که آنها در یک ماه پس از راه اندازی در شبکه بیت کوین فعال بوده اند. هر دو این شرایط نشان می دهد ، البته نه به طور قاطع ، که صاحب این کیف پول از نظر نظری می تواند خود ناکاموتو باشد ، فرض می شود یکی از معدود استخراج کنندگان شبکه در آن زمان باشد.

با این حال ، تعداد دقیق بلوک هایی که ناکاموتو استخراج کرده و مقدار BTC دریافتی او هنوز ناشناخته است و همین امر باعث می شود تا یک تحقیق جالب انجام شود زیرا محققان در اولین معاملات و آدرس های شناخته شده در بلاکچین جستجو می کنند.

شناسایی ساتوشی با الگوی پاتوشی

محقق بلاکچین ، سرجیو دمیان لرنر ادعا کرد در پستی در فروم Bitcointalk متمرکز بر بیت کوین در آوریل 2013 که وی توانسته است مقدار BTC نگهداری شده توسط ناکاموتو را در آن زمان تخمین بزند. وی اظهار داشت بیش از 1 میلیون BTC است – در آن زمان حدود 100 میلیون دلار.

لرنر برای توضیح اینکه چگونه به این نتیجه رسید ، یافته های خود را چندین روز بعد دنبال کرد پست دقیق تر در وبلاگ خودش, آشکار شدن “یک روش تجزیه و تحلیل زنجیره بلوک جدید” که او دوباره بازبینی شده اخیراً در سال 2019.

لرنر در تحلیل خود از اولین بلاک های استخراج شده بیت کوین ، الگویی را شناسایی کرد – که بعداً آن را لقب داد "پاتوشی" – که او ادعا کرد مشخص کرده است که کدام بلوک های خاص توسط ناکاموتو استخراج شده است. BTC در بسیاری از تحلیلگران رمزنگاری در 20 مه سال 2020 حرکت کرد با اشاره به, در این الگو قرار نگرفت.

اما الگوی پاتوشی در واقع چگونه کار می کند؟ طبق تجزیه و تحلیل خود ، لرنر ادعا کرد که ناکاموتو بین 3 ژانویه 2009 و 25 ژانویه 2010 به طور انحصاری بلاک های بیت کوین را در شبکه استخراج کرده و بیش از 1 میلیون بیت کوین در این روند جمع کرده است..

محقق فرضیات خود را بر این اساس بنا نهاد مطالعه اشتراک شبکه در آن زمان و دشواری استخراج ، که با افزودن بیشتر ماینرها به شبکه ، این افزایش می یابد.

طبق گفته لرنر ، مطالعه وی در مورد مشتری اصلی Bitcoin v0.1 سه نقص مربوط به حریم خصوصی را نشان داد که به شناسایی تمام بلوک های استخراج شده توسط یک ماینر کمک می کند.

لرنر بر روی رشته های قابل شناسایی درون بلوک های اولیه متمرکز شد ، به ویژه به قسمت ExtraNonce, و یک نمودار منتشر کرد که در آن برجسته بلوک هایی که به نظر او منشا common مشترک دارند ، یا یک معدنچی منفرد ، که تصمیم گرفت او را پاتوشی صدا کند ،.

در حالی که تحقیقات لرنر بوده است به شدت بحث می شود از سال 2013 ، به طور کلی اعتقاد بر این است که تحلیل او حتی اگر 100 درصد دقیق نباشد ، کاملاً درست است. در حالی که اعضای انجمن رمزنگاری هستند gبه طور کلی اعتقاد دارند که بلوک های پاتوشی به وضوح به وجود یک ماینر فعال اولیه که مسئولیت استخراج یک قطعه بزرگ BTC را نشان می دهد ، اشاره دارد ، برای برخی نتیجه می شود که این ماینر اولیه ، پاتوشی ، “ممکن است ساتوشی بوده یا نبوده باشد.”

لرنر اما در نتیجه گیری خود قاطع تر است. وی در تحلیل های خود از سال 2013 نشان داد که معدنچی منفرد که استخراج تمام بلوک های الگوی Patoshi را انجام داده در واقع خالق بیت کوین است و نتیجه گیری می کند:

البته شواهدی وجود دارد که الگوهای پاتوشی را به Satoshi مرتبط می کند ، البته بر اساس منابع اطلاعات عمومی و بلاکچین. اما ترجیح می دهم اینجا متوقف شوم. پاتوشی را یک بار برای همیشه تنها بگذارید. من چیزهای زیادی برای ساختن برای بیت کوین دارم ، مانند RSK.”

همانطور که منتقدان به یافته های لرنر اشاره کردند ، در آن زمان معدنچیان دیگری نیز در کنار ناکاموتو در شبکه فعال بودند. حداقل یکی از این معدنچیان اصلی از همان اواخر خود را شناسایی کرده است هارولد (معروف به هال) توماس فینی. در مارس 2013 ، یک ماه قبل از اینکه لرنر اولین یافته های خود را منتشر کند ، فینی درباره فعالیت اولیه استخراج خود در این زمینه ارسال کرد Bitcointalk:

“وقتی Satoshi اولین نسخه انتشار نرم افزار را اعلام کرد ، بلافاصله آن را گرفتم. فکر می کنم من علاوه بر Satoshi اولین نفری بودم که بیت کوین اجرا کردم. من بلوک 70-something را استخراج کردم ، و دریافت کننده اولین معامله بیت کوین بودم ، وقتی Satoshi ده سکه را به عنوان آزمایش برای من فرستاد. “

قابل توجه است که الگوی دریافت ناکاموتو 50 BTC به عنوان پاداش بلوک و سپس ارسال 10 BTC به Finney – اولین معامله شناخته شده BTC – در معاملات 20 مه سال 2020 تکرار شد ، جایی که یک جایزه اصلی 50 BTC به دو معامله تقسیم شد از 40 BTC و 10 BTC.

20 مه BTC اهل پاتوشی نبودند

BTC منتقل شده در 20 مه استخراج شد بلوک 3654. با نگاهی به این بلوک در تحلیل لرنر ، می بینیم که این یکی از بلوک های پاتوشی نیست. برای اکثر تحلیلگران و مفسران رمزنگاری ، این امر اثبات می کند که بیت کوین در واقع متعلق به ناکاموتو نیست..

الگوی پاتوشیبلوک 3654 در نمودار مشخص شده بلوک پاتوشی (آبی) نشان داده شده است. منبع: بلوک های Satoshiblock

در نظرات OKEx Insights در 22 مه, نیک کارتر, شریک عمومی در Castle Island Ventures و بنیانگذار شرکت ضریب سنجی, نظرات خود را در مورد الگوی پاتوشی و احتمال ناکاموتو در پشت معاملات 20 مه به اشتراک گذاشت.

کارتر در مورد الگوی پاتوشی اظهار داشت: “بیشتر کارشناسان بیت کوین نتیجه گیری می کنند که مدل سرجیو [لرنر] شایستگی هایی دارد ، اگرچه تعداد دقیق بلوکی که می تواند به یک ماینر بزرگ بزرگ اختصاص دهد.”

“این الگوی بسیار قانع کننده ای است و من دلیلی برای تردید در این مهم ندارم – یک ماینر بزرگ اولیه وجود دارد که نرم افزار سفارشی را اجرا می کند و کار استخراج را از ابتدا آغاز کرده و از سال 2009 استخراج می کند.”

کارتر در ادامه به این واقعیت اشاره کرد که هیچ یک از خروجی های استخراج شده در الگوی پاتوشی (بیش از یک یا دو معامله آزمایشی) مصرف نشده است. این پاتوشی را از سایر معدنچیانی که در همان بازه زمانی فعالیت می کنند ، متمایز می کند ، که گاهی پاداش خود را نیز صرف کرده اند ، همانطور که در داده به اشتراک گذاشته شده توسط آنتوان لو کالوز مهندس Coinmetrics.

در حالی که کارتر با استناد به یافته های لرنر نتیجه گرفت معاملات 20 مه از یک معدنچی غیر ساتوشی بوده است, جریان بلوک مدیر عامل آدام برگشت توییت کرد یک استدلال متفاوت برای رسیدن به همان نتیجه برگشت نوشت که تحقیقات پاتوشی بود “تقریبا حدس زدن” ، اما استدلال کرد که اگر ساتوشی خودش بخواهد سکه های خود را بفروشد ، احتمالاً با جدیدترین سکه های استخراج شده خود – که ناشناخته ترین سکه است.

در پاسخ به توییت اصلی Whale Alert در تاریخ 20 مه ، جیمزون لوپ ، طرفدار cypherpunk و بیت کوین ، و ریکاردو اسپاگنی نگهدارنده سابق Monero (XMR) ، همچنین الگوی پاتوشی را ذکر کرد و از توئیت انتقاد کرد که ادعا می کند سکه ها از یک سکه ارسال شده است. “ممکن است کیف پول Satoshi داشته باشد.”

بیشتر لپ کنید با اشاره به که زبان توییت Whale Alert باعث وحشت غیر ضروری در بازارها شده است “[همه] همه می دانند کد” کیف پول ممکن Satoshi “برای چه کدی است – احتمال دارد سکه های یک میلیون تومانی در گردش باشند.”

خود خوانده ساتوشی کریگ رایت و لیست آدرس های او

در حالی که بسیاری از چهره های برجسته به عنوان نامزدهای ناکاموتوی واقعی در نظر گرفته شده اند ، چند شخصیت اعلام شده وجود دارد – برجسته ترین آنها دانشمند رایانه ای استرالیا است, کریگ استیون رایت.

معاملات 20 مه سال 2020 ، ضربه ای به ادعای رایت برای ناکاموتو بود بحث طولانی سال گذشته توسط لوپ.

از فوریه 2018 ، رایت درگیر شده است یک نبرد طولانی مدت قانونی با املاک شریک ادعایی قبلی خود ، دیو کلیمان ، یک متخصص پزشکی قانونی کامپیوتر که در سال 2013 درگذشت.

برادر کلیمان ، ایرا ، در کنترل املاک دیو ، ادعا می کند که دیو و رایت از همان ابتدای وجود آن درگیر بیت کوین بودند و 1.1 میلیون بیت کوین را با هم استخراج کردند – با این استدلال که دیو هرگز به نیمی از سکه های خود دسترسی پیدا نکرد.

در طی مراحل دادرسی Kleiman v. Wright ، رایت مجبور شد لیستی از آدرسهای بیت کوین را که متعلق به وی بود و BTC را که قبل از 2013 استخراج کرده بود ، ارائه دهد..

آدرسی که 50 BTC از 20 مه 2020 ارسال شده است ، بوده است یکی از بیش از 16000 آدرسهایی که رایت دارد تسلیم دادگاه شد.

با این حال ، رایت مدت هاست که تأکید می کند که به کلیدهای خصوصی آدرس هایی که ارسال کرده دسترسی ندارد ، زیرا همانطور که ادعا می کند ، قطعه قطعه شده و توزیع می شود در میان افراد مختلف برای امنیت بیشتر.

این واقعیت که سکه های 20 می از یکی از همان آدرس ها منتقل شده است به این معنی است که رایت در واقع به کلیدها دسترسی دارد یا – آنچه بیشتر ناظران استدلال می کنند – وی در واقع مالک تمام آدرس هایی نیست که وی در دادگاه ادعا می کند متعلق به خودش نیست. در هر صورت این بدان معنی است که او در دادگاه دروغ گفته است.

آیا معامله 20 مه صرفاً یک استخراج کننده اولیه بیت کوین بود – نه ناکاموتو – سرانجام پاداش بلوک خود را صرف کرد یا به پرونده Kleiman v.?

آخر هفته آخر کارتر در مورد پیوند معامله به پرونده در حال انجام اظهار داشت که فکر می کند معامله 20 مه صریحاً برای تضعیف ادعاهای رایت انجام شده است:

“این احتمال وجود دارد که این معامله برای بطلان ادعاهای خاص CSW [رایت] در دادگاه انجام شده باشد – یعنی اینکه او آدرس مورد نظر را کنترل کرده و در حال حاضر به آن دسترسی نداشته است. این معامله باطل می کند و پرونده او را پیچیده می کند. “

همانطور که کارتر توضیح می دهد ، شخصی که 50 BTC را در تاریخ 20 مه ارسال کرده است ، لزوماً کنترل کلیدهای خصوصی آن آدرس را دارد. این واقعیت ادعای رایت را در اسناد دادگاه مبنی بر اینکه آدرس متعلق به وی است ، صریحاً باطل می کند ، اما در حال حاضر وی به کلیدهای خصوصی دسترسی ندارد.

یکی دیگر از معدنچیان اولیه ، رایت را صدا می کند

دیروز ، 25 مه ، فعالیت بیشتری در زمینه بیت کوین استخراج شده در سال 2009 پدیدار شد که صریحاً ادعاهای رایت را تضعیف می کند. موجودی ناشناس پرونده ای را منتشر کرد با 145 آدرس Bitcoin ، همه آنها – مانند آدرس 20 مه – Bitcoin استخراج شده در سال 2009 را دارند و هستند ذکر شده در میان 16000+ آدرس رایت ادعا کرد در دادگاه از اوست.

با توجه به چگونگی نگهداری هر یک از 145 آدرس 50 BTC ، با قیمت های فعلی ، این نهاد کنترل بیش از 60 میلیون دلار به ارزش Bitcoins را ثابت کرده است (از آن زمان به بعد حساب چنگال ها نیست).

غیرممکن است که بفهمیم معدنچی که 50 BTC را در 20 مه ارسال کرده است همان کسی است که دیروز 145 آدرس را ارسال کرده است. با این حال ، برخلاف معامله 20 مه ، این بار معدنچی اولیه به وضوح به دنبال بی اعتبار کردن ادعاهای رایت بود.

با استفاده از Bitcoin Bitcoin داخلی ویژگی امضا و تأیید, که به صاحبان آدرس اجازه می دهد مالکیت خود را به صورت ناشناس ثابت کنند ، استخراج کننده یک پیام روشن گذاشت, که می تواند در برابر 145 آدرس ارائه شده تأیید شود:

"کریگ استیون رایت دروغگو و کلاهبردار است. وی کلیدهای مورد استفاده برای امضای این پیام را ندارد.

شبکه رعد و برق یک موفقیت قابل توجه است. با این حال ، ما باید کار را در مورد بهبود ظرفیت زنجیره ای ادامه دهیم.

متأسفانه ، راه حل این نیست که فقط یک ثابت در کد را تغییر دهید یا به شرکت کنندگان قدرتمند اجازه دهید دیگران را مجبور کنند.

همه ما ساتوشی هستیم"

هرکسی میتواند تأیید کردن اصالت پیام با مطابقت آن با آدرس و امضای بیت کوین (در پرونده منتشر شده توسط شخص ناشناس به اشتراک گذاشته شده است) ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

تأیید امضای BTCآدرس ، پیام و ابزار تأیید امضای بیت کوین. منبع: Bitcoin.com

کارتر روز گذشته در مورد تأییدپذیری و ریشه پیام ناشناس صحبت کرد و در اظهار نظرهای جداگانه به OKEx Insights گفت:

“آدرس ، پیام & داده های امضا تمام آن چیزی است که برای دانستن اینکه پیام به طور واقعی توسط کلید خصوصی [کلید خصوصی] امضا شده است لازم بود (من یک زن و شوهر را در برق تأیید کردم). من معتقدم که این یک فایل متنی بود که در ابتدا در انجمن 4chan / biz ریخته شده بود.

اما دقیقاً مهم نیست که از کجا منشا گرفته باشد زیرا همه آنچه که ما نیاز داریم امضاها و محتوای متن است. “

معنی این امر این است که حداقل 145 آدرس موجود در این لیست تازه منتشر شده مشخصاً متعلق به رایت نیستند.

کارتر در بیانیه ای به OKEx Insights ادامه داد:

“من فکر کردم آدرس اصلی قدیمی که نقل مکان کرده است ممکن است ناشی از پرونده قضایی باشد و من انتظار داشتم که آنها را امضا کنند OP_RETURN نشان می دهد که آنها متعلق به CSW [رایت] نیستند ، جالب است که مجموعه دیگری از آدرس ها این کار را انجام دهند (البته به روشی متفاوت). این واقعیت که کریگ سرانجام به مجموعه آدرس هایی که ادعا می کند دارد متعهد شده است به همین دلیل است که این فرد اکنون تصمیم به اقدام گرفته است. “

کارتر همچنین اشاره کرد که 145 آدرس مانند آدرس 20 مه بخشی از الگوی پاتوشی نیستند, “بنابراین [این] فقط یک استخراج کننده اولیه غیر Satoshi است.” Lopp و دیگران در توییتر نیز سریعاً به آدرسهایی اشاره کردند که احتمالاً متعلق به سازنده Bitcoin نیست ، با Lopp ارسال کردن در روز دوشنبه:

“بیشتر فعالیت های ماینر بیت کوین مربوط به دوره 2009 به عنوان کسی حتی اثبات رمزنگاری بیشتری را در مورد کلاهبرداری کریگ رایت ارائه می دهد. یک بار دیگر ، این بلوک ها با الگوی Patoshi مطابقت ندارند. “

فقط یک روز قبل ، یعنی در 24 ماه مه ، خود لرنر چنین حالتی داشت ارسال شده در توییتر که به راحتی توانایی اضافه شده برای بررسی اینکه آیا بلاک خاصی توسط پاتوشی استخراج شده است یا نه.

زبان و ماهیت پیام 25 مه ، و به طور خاص “” ما همه Satoshi هستیم “، از پیام ایمیل 255 از آدرس satoshi [at] vistomail.com پیروی می کند. پیام 2015 خواندن به سادگی “من کریگ رایت نیستم. همه ما ساتوشی هستیم. ”

اگرچه آدرس ایمیل بود بعدا فاش شد جعلی به نظر می رسد مانند Nakamoto ، احساسات متن ، که در پیام دیروز انعکاس یافته است ، چیزی شبیه به نظر خود ناکاموتو بیان می کند – اینکه هویت شخصی که در پشت Bitcoin قرار دارد واقعاً مهم نیست.

ساتوشی در سایه باقی می ماند

در حالی که قسمت های 20 و 25 مه بحث های جالبی را به دنبال داشت ، هر دو مورد برجسته تر برای جذابیت و رمز و راز پایدار خالق Bitcoin ایجاد شد.

آیا ناکاموتو “یک جوان از نژاد ژاپنی است که بسیار باهوش و صمیمی بود” ، مانند یک بار شرح داده شده توسط هال فینی؟ کسی از انگلیس ، به دلیل مراجعه تایمز در بلوک پیدایش بیت کوین؟ یا او یکی از نامزدهای بیشماری به طور معمول توسط رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد؟ شاید هرگز ندانیم.

آنچه که ما از Nakamoto می دانیم آخرین مکاتبات تایید شده – با توسعه دهنده سابق بیت کوین ، گاوین آندرسن – این است که خالق بیت کوین می خواست مردم به جای هویت خود ، روی این پروژه تمرکز کنند:

“کاش شما در مورد من به عنوان یک شخصیت سایه ای مرموز صحبت نکنید ، مطبوعات فقط آن را به زاویه ارز دزدان دریایی تبدیل می کنند. شاید در عوض آن را در مورد پروژه منبع آزاد مطرح کنید و اعتبار بیشتری به همکاران توسعه دهنده خود بدهید. به آنها انگیزه می دهد. ”

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me