banner
banner

چرا نرخ بهره نزدیک به صفر برای بیت کوین اهمیت دارد

بیماری همه گیر COVID-19 یکی از شدیدترین رکودهای اقتصادی جهانی طی چند دهه اخیر را ایجاد کرده است.

سیاست گذاران در سراسر جهان اقدامات گسترده ای را برای مهار و محدود کردن خسارت اقتصادی ناشی از شیوع ویروس انجام داده اند. این اقدامات شامل کاهش نرخ بهره به سطح بسیار پایین و اجرای برنامه های خرید دارایی به ارزش تریلیون دلار است.

در حالی که انتظار می رود چنین اقداماتی باعث افزایش بیشتر قیمت دارایی در سراسر جهان شود ، این برای دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین (BTC) به چه معناست؟?

نرخ های بانک فدرال برای حداقل تا سال 2022 بسیار پایین می مانند

عدم اطمینان اقتصادی COVID ، بانک مرکزی فدرال ایالات متحده را مجبور کرده است تا بار دیگر از نرخ بهره بهره نزدیک به صفر عبور کند. دو کاهش نرخ غیر برنامه ریزی شده در ماه مارس ، در مجموع 150 واحد پایه را کاهش داده است ، و دامنه هدف نرخ را بین 0٪ -0.25 قرار داده است..

این اقدامات منجر به پیوستن بانک فدرال به همتایان خود در انگلستان ، اتحادیه اروپا و ژاپن به عنوان بخشی از یک اقدام هماهنگ جهانی برای کاهش اثرات منفی اقتصادی ناشی از ویروس کرونا شد..

مقامات فدرال رزرو همچنین در جلسه سیاست ژوئن چشم انداز نرخ بهره خود را ارائه دادند. آخرین طرح نقطه نشان می دهد که 15 شرکت کننده در کمیته بازار آزاد فدرال – کمیته فدرال رزرو که وظیفه نظارت بر عملیات بازار آزاد را دارد – انتظار نداشتند که سیستم بانکی مرکزی ایالات متحده قبل از سال 2022 نرخ ها را افزایش دهد. در همین حال ، تنها دو مقام انتظار افزایش سود را داشتند نرخ در سال 2022.

طرح نقطه ای نشان می دهد که انتظار می رود نرخ های نزدیک به صفر تا سال 2022 باقی بمانند. منبع: بلومبرگ

بعلاوه ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو در جلسه سیاست ژوئن گفت بیانیه:

"کمیته انتظار دارد این دامنه هدف را حفظ کند تا زمانی که اطمینان حاصل کند که اقتصاد شرایط اخیر را پشت سر گذاشته و در مسیر دستیابی به حداکثر اهداف اشتغال و ثبات قیمت خود قرار دارد. “

وضعیت بیکاری در ایالات متحده می تواند پرونده داشتن نرخ های نزدیک به صفر در دو سال آینده را تثبیت کند. با نرخ بیکاری در ماه مه 13.3 درصد که کمی کمتر از نرخ بیکاری است بالاترین رکورد 14.7٪ در آوریل, بازارهای سنتی انتظار نداشتند که به این زودی ها تعداد به سطح قبل از COVID برگردد. بازار کار فعلی هنوز از هدف اقتصاد فدرال رزرو فاصله دارد "در مسیر رسیدن به حداکثر اشتغال خود است," مطابق بیانیه سیاست ژوئن.

ترازنامه بانک فدرال در حال بالون شدن است

علاوه بر نرخ بهره فوق العاده کم ، از سرگیری برنامه خرید دارایی فدرال رزرو یکی دیگر از مهمترین بخشهای اصلی این بسته حمایت از بازارهای مالی است – و درک ناامیدی بانک مرکزی ایالات متحده در استفاده از تعادل آن دشوار نیست. ورق به عنوان ابزار جدید پولی برای تأمین نقدینگی:

  • در 15 مارس ، فدرال رزرو اعلام کرد که متعهد خواهد شد حداقل 500 میلیارد دلار اوراق بهادار خزانه داری و حداقل 200 میلیارد دلار اوراق بهادار با پشتوانه رهنی را خریداری کند.
  • در 23 مارس ، بانک فدرال ساخته شده این برنامه با بیان اینکه “مبالغ مورد نیاز برای حمایت از عملکرد روان بازار و انتقال موثر سیاست های پولی به شرایط مالی گسترده تر و اقتصاد” را به پایان می رساند ، پایان یافت.
  • در 15 ژوئن ، بانک مرکزی به طور غیر منتظره گفت به منظور افزایش نقدینگی بازار و اعتبار موجود برای کارفرمایان بزرگ ، خرید اوراق قرضه شرکتی از طریق تسهیلات اعتباری شرکتی بازار ثانویه – وسیله نقلیه ویژه بانک فدرال برای حمایت از بازار اوراق مشارکت در پاسخ به COVID-19 شروع می شود..

با دور جدید خرید دارایی ، ترازنامه بانک فدرال از اواسط ژوئن از سطح پیش از COVID یعنی 4.1 میلیون دلار به بیش از 7.1 میلیون دلار رسیده است..

ترازنامه بانک فدرال ادامه می دهد. منبع: بلومبرگ

بیت کوین ممکن است از مداخله بانک مرکزی سود ببرد

نرخ بهره احتمالاً در آینده نزدیک در سطح نزدیک به صفر باقی خواهد ماند و انتظار می رود قیمت دارایی ها با برنامه های خرید دارایی نه تنها از بانک مرکزی ایالات متحده بلکه از دیگر بانک های مرکزی مهم نیز افزایش یابد. این می تواند به طرق مختلف از دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین سود ببرد.

قیمت دارایی گلوله برفی

وقتی پول جدید مدام وارد سیستم می شود ، سرمایه گذاران را وادار می کند به جای نگه داشتن پول نقد ، به دنبال دارایی هایی با بازده بالاتر باشند. این امر به این دلیل است که افزایش حجم پول باعث کاهش ارزش ارز و کاهش قدرت خرید می شود.

سهام و طلا در طول تاریخ برخی از ذینفعان این روایت های تخفیف دهنده بوده اند – و دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین می تواند دارایی دیگری برای بهره مندی از آن باشد.

تورم در مقابل تورم

برخلاف ارزهای فیات ، که بانک های مرکزی می توانند به میل خود چاپ کنند ، عرضه بیت کوین محدود است. این محدودیت عرضه به اولین و مهمترین ارز رمزنگاری شده دارایی ضد تورمی می دهد که ارزهای فیات به سادگی از آن برخوردار نیستند. این باعث می شود BTC شباهت بیشتری به کالاهایی مانند طلا داشته باشد.

علاوه بر این ، شبکه Bitcoin غیرمتمرکز است و از کاربران خود محافظت بیشتری می کند.

این ویژگی ها ، تا حدی ، روایت ذخیره ارزش Bitcoin را قویتر می کند – و اقدامات پس از COVID از بانک های مرکزی جهانی ، فقط ممکن است این پیشنهاد را تقویت کند.

CBDC ها تأیید می کنند که بیت کوین در مسیر درست قرار دارد

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی که معمولاً با نام CBDC شناخته می شوند ، در ماه های اخیر نه تنها ناظران زنجیره بلوک و رمزنگاری بلکه در دنیای مالی سنتی نیز به یک کلید واژه تبدیل شده است..

چین در مورد ایجاد CBDC خود – که راه اندازی آن است – تمام گاز را طی می کند گزارش شده در افق. در همین حال ، سایر کشورها و بانک های مرکزی در حال جبران هستند.

هر دو تغییر روزافزون و تغییر نگرش از طرف سیاست گذاران به سمت یک فضای دوستانه تر برای بلاکچین پیش می روند – فضایی که در آن بیت کوین به عنوان یک جایگزین غیرمتمرکز برای CBDC ها ، که از فناوری پایه آن استفاده می کنند ، می درخشد..

روایت بیت کوین توسط اقتصاد پس از COVID شکل می گیرد

در زمانی که موج دوم بالقوه همه گیر COVID-19 هرگونه بهبود اقتصادی را تهدید می کند ، انتظار می رود بانک های مرکزی در سراسر جهان – از جمله فدرال رزرو ایالات متحده – روایت ها و سیاست های ساده خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. این می تواند یکی از مهمترین عوامل اساسی باشد که روایت بازار گسترده دارایی های دیجیتال را در چشم انداز میان مدت و بلند مدت شکل می دهد..

در حالی که بازارهای مالی انتظار دارند ایالات متحده در دو سال آینده نرخ بهره نزدیک به صفر را حفظ کند ، این انتظارات نیز همیشه قابل تغییر است. به همین دلیل ، ناظران کلان و معامله گران بیت کوین احتمالاً همچنان به آخرین تحولات COVID-19 و بهبود اقتصاد واقعی توجه خواهند کرد..

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me