banner
banner

میزگرد OKExDeFi 11 جمع بندی مجدد: تنظیم مجدد مدل AMM به عنوان یک شبکه تقسیم درآمد و جامعه محور

در 16 فوریه ، OKEx یازدهمین میزگرد #OKExDeFi خود را برگزار کرد. مدیرعامل OKEx ، جی هائو ، در کنار مدیر بازارهای مالی OKEx ، لنیکس لای ، تعدیل کرد و از مهمان Chef Maki ، یکی از همکاران اصلی SushiSwap استقبال کرد. این سه نفر در مورد بسیاری از موضوعات مختلف از پیشنهاد Mirin ، Bitcoin ، مقیاس پذیری فضای DeFi و همچنین معنی DeFi برای آنها بحث کردند..

آنچه در زیر می آید گزیده ای از گفتگو است. برای تماشای فیلم کامل ، کلیک کنید اینجا.

جی: امروز مفتخریم که دو مهمان برجسته داریم. یکی Maki ، یکی از همکاران اصلی Sushiswap ، و دیگری Lennix Lai ، مدیر بازارهای مالی در OKEx. ممکن است شما معرفی مختصری داشته باشید?

مکی: SushiSwap یک AMM جامعه است. در حال حاضر ، ما در حال توسعه محصولات جدید هستیم. 

ما به عنوان یک چنگال محبوب Uniswap شروع کردیم. ما از اینکه تیم پذیرای هیچ مشارکت خارجی نیست ، به نوعی ناامید شدیم ، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که با راه حل خود – که تا کنون بسیار موفق بوده است – تلاش کنیم. بازار خودش حرف زده است.

در حال حاضر ، ما در حال کار بر روی یک پلت فرم اهرم و حاشیه به نام Bento هستیم ، و امیدوارم که بعد از انجام تمام آزمایشات امنیتی ، این ماه منتشر شود. ما به طور فعال بر روی Miso کار می کنیم ، که صفحه راه اندازی پروژه های جدید است و غیره. این چتر محصولی است که سوشی به طور مداوم در حال گسترش است و ما به دنبال راه حل های لایه یک هستیم.

خودم ، من یک همکار اصلی بسیار ساده هستم ، کسی که پروژه را دوست دارد و هر روز خودم را به پروژه می دهم. 

جی: خوبه. لنیکس?

لنیکس: من لنیکس ، مدیر بازارهای مالی در OKEx هستم و سالهاست که از اینجا در OKEx حضور دارم. من مسئول توسعه محصول و توسعه تجارت جهانی هستم. سابقه من به عنوان یک معامله گر کوانتوم است. من 10 سال است که در زمینه مالی سنتی به عنوان تاجر معاملات و شرایط کار می کنم.

جی: مخاطبان ما دوست دارند که شما برای پیوستن به جلسه در اینجا حضور داشته باشید. من شنیدم SushSwap حادثه ای داشته است – مکی می توانید برای مخاطبان ما توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است?

مکی: هنگامی که ما جفت های عجیب و غریب را در Onsen مستقر کردیم ، باید یک پل ایجاد کنیم تا مطمئن شویم که قراردادهای هوشمند می توانند بدانند که این جفت ارز را نمی توان با ETH معامله کرد بلکه باید برای دارایی های WBTC یا XZY معامله شود. آنچه اتفاق افتاده این است که توسعه دهندگان روز یکشنبه بدون استقرار پل راه اندازی کردند. اتفاقی که افتاده است ، فکر می کنم ارزش 150،000 دلار رمز DIG – که یک دارایی مجدد جدید از Badger DAO است و قرار است قیمت بیت کوین را دنبال کند – و سود آنجا بود که SUSHI در بازار آزاد خریداری شود. در عوض ، کسی که نقص را دید ، یا دید که ما پل را در آن قرار ندادیم ، اساساً می توانست یک استخر ETHDIG انجام دهد و تمام بودجه خود را بدست آورد. این مسئله پس از سه ساعت برطرف شد. این بسیار جای تأسف دارد – اما در عین حال ، شما می دانید که این وجوه سودهایی بود که به منظور خرید SUSHI در بازار بود ، بنابراین هیچ کس سرمایه ای را از دست نداد. از این به بعد ، یک فرایند خودکار جدید برای استقرار جفت های جدید در Onsen وجود دارد تا مطمئن شوید همه پل ها را تنظیم کرده ایم. 

جی: بسیار خوب ، از شنیدن اینکه به سرعت حل شد خوشحالم. بیایید جلو برویم بنابراین ، من در دسامبر گذشته شنیدم که سوشی با Yearn Finance پیوست. همکاری Yearn و SushiSwap برای هر دو تیم و همچنین DeFi به طور کلی چه معنایی دارد؟ هرگونه تغییر در تصمیم گیری و توسعه?

مکی: مطمئنا – ما در یک اتاق با تعداد زیادی از افراد مشتاق به اکوسیستم DeFi قرار می گیریم و آنها را وادار به همکاری می کنیم تا یکدیگر را تقویت کنند و اطمینان حاصل کنند که می توانیم کل اکوسیستم را بالا ببریم..

همکاری دیگر ، به طور خلاصه ، این است که Cover اکنون می تواند همه استخرهای Yearn را فعال کند و به جلو حرکت کند. بنابراین ، می دانید ، این همکاری است که اگر ما بخشی از همان اکوسیستم نبودیم ، نمی توانستید ببینید. 

جی: شما به لنیکس اهمیت می دهید که در این مورد سنگین باشید?

لنیکس: من این واقعیت را دوست دارم که SushiSwap در مقایسه با سایر پروتکل ها یکی از مهمترین محورهای پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر جامعه است که مشاهده کرده ایم. این به ما فکر می کند – وقتی که می خواهیم یکی از مهمترین CEX ها در جهان باشیم – ما مفهوم عدم تمرکز را دوست داریم و یکی از اهداف وجود ما این است که خودمان را از مرکز خارج کنیم. موضوع ، از دیدگاه سازمانی و محصول ، این است که ما می توانیم به تدریج برخی از م featureلفه های ویژگی را از مرکز خارج کنیم. من فقط یک رویداد Clubhouse را به پایان رساندم و ما فقط در مورد AMM صحبت می کردیم – آیا می توانیم AMM همراه با ترکیبی بین AMM و مکانیزم کتاب سفارش را اجرا کنیم. این چیزی است که ارزش بررسی با تیم SushiSwap را دارد.

جی: خیلی خوب. قطعاً می بینم که این همکاری آینده روشنی را پیش رو خواهد داشت. امیدوارم که برای هر دو طرف موثر باشد. برنامه آینده SushiSwap امسال چیست?

مکی: نقشه راه در Medium موجود است. یکی از جالب ترین چیزهایی که دیدیم مردم در مورد آن صحبت می کنند ، Mirin است که مدل استخر امتیاز ما برای پل زدن به مبادلات متمرکز با دنیای DeFi است. آنچه در این قسمت جالب است – بیایید OKEx را به عنوان مثال در اینجا مثال بزنیم – به نظر من در حال حاضر افراد زیادی نیازی به تجارت با DeFi ندارند. پایدار نیست. واضح است که به دلیل استفاده ، قیمت برخی از مردم با افزایش کارمزد و قیمت بنزین در نظر گرفته شده است. در حال حاضر بهترین مکان تغذیه 100٪ مبادله متمرکز است ، اما چیزی برای درک وجود دارد: در حال حاضر اجرای تعویض غیرمتمرکز بسیار ارزان است. مسئله این است که اگر شما در یک استخر تأمین کننده نقدینگی هستید ، نیازی نیست هنگام انجام تجارت بیدار باشید. می توانید دارایی را در آنجا قرار دهید و در حالی که هزینه دریافت می کنید آن را رها کنید. این نوع آربیتراژ در حال حاضر بین جهان متمرکز و غیرمتمرکز در جریان است. آنچه جالب است این است که ما در حال توسعه راه حلی برای کاهش ضرر ناگهانی هستیم که تاکنون از آزمایش بسیار موفق بوده است.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me