banner
banner

Calibra – محصولی از فیس بوک ، ساخته شده در دو علامت

کالیبرا

این هفته ، پس از ماه ها حدس و گمان و پیش بینی ، سرانجام با پروژه آینده فیس بوک از دنیای ارزهای رمزپایه و بلاکچین استقبال شد. این پروژه توسط یک شرکت تابعه از فیس بوک ، معروف به کالیبرا ، تحت نظارت است.

در حالی که اجرای رسمی تا چند ماه دیگر انجام نخواهد شد ، جزئیات پروژه منتشر شده است ، از جمله جزئیات آن کاغذ سفید.

کالیبرا کیف پول دیجیتالی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این کیف پول به کاربران Calibra ، Facebook Messenger و WhatsApp امکان می دهد تا به راحتی نشانه هایی را بین یکدیگر ارسال و دریافت کنند. این توکن ها ، معروف به Libra ، برای عملکرد مشابه یک Bitcoin ثابت ساخته شده اند و از طریق استفاده از استخر ارزی معروف به “Libra Asset Reserve” به ارزهای مختلف FIAT “وابسته” هستند..

پیش بینی

در میان عوامل مختلف ، بسیاری بر این باورند که پیش بینی این نسخه به کمک به بهبود بازار در ماههای گذشته کمک کرده است. در حالی که تاکنون واکنش مثبتی نسبت به پروژه نشان داده شده است ، اما زمان فروش عمده و اعلامیه زمان اعلام خواهد شد.

واکنش

واکنش ها به انتشار ورق سفید به دلایل مختلف مثبت بوده است ، یکی از این موارد بیش از هر چیز ذکر شده است – آگاهی.

گرچه به نظر می رسد برای افرادی که درگیر رمزنگاری و بلاکچین هستند عجیب به نظر برسد ، اکثریت مردم دانش کمی در مورد صنعت دارند. فیس بوک از گستردگی گسترده و جهانی برخوردار است و با ورود آنها ، تعداد زیادی از افراد در معرض آنچه رمزنگاری است و آنچه می تواند ارائه دهند ، قرار می گیرند..

فراتر از افزایش آگاهی ، کسانی هستند که این اخبار را از دید منفی مشاهده کرده اند. فیس بوک قبلاً به دلیل اقدامات ضعیف امنیتی ، همراه با جمع آوری اطلاعات ناشایست در مورد مردم ، مقصر بوده است. آیا ما واقعاً می خواهیم شرکتی با چنین شهرتی اکنون در زمینه امور مالی ما دانش صمیمی کسب کند؟ در حالی که مواردی وجود دارد که حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهند ، اما راحتی ساده این پیشنهاد باعث حفظ حریم خصوصی بسیاری خواهد شد.

جزئیات سورپرایز

در حالی که بسیاری از اطلاعات منتشر شده در نسخه سفید آنها تعجب آور نیست ، اما بسیاری انتظار انتشار دو توکن را نداشتند.

توکن هایی که منتشر می شوند نه تنها “Libra” فوق الذکر را شامل می شوند ، بلکه ثانیه هایی نیز هستند که به عنوان رمز امنیتی عمل می کنند. این به عنوان نشانه سرمایه گذاری Libra شناخته می شود. این توکن با سرمایه حاصل از فروش آن برای تولید Libra Asset Reserve (مجموعه دارایی مورد استفاده برای “پشتیبان گیری” از خطوط جلوی Libra) به سرمایه گذاران اولیه توزیع می شود.

سرمایه گذاران در Libra Investment Token بخشی از شورای انجمن Libra خواهند بود. هرکدام از سهام خود را در ذخیره دریافت خواهند کرد ، سود سهام حاصل از سود حاصل از ذخیره را به همراه برخی حق رأی به آنها ارائه می دهد. برای جزئیات کامل در مورد مزایا و مسئولیت های عضویت در شورا ، به صفحه اصول شورای ترازو مراجعه کنید, اینجا.

پشتیبان

اگرچه ممکن است پشتیبانی از فیس بوک برای موفقیت کالیبرا کافی باشد ، اما آنها نیازی به انجام این کار به تنهایی نخواهند داشت. بر اساس وعده این پلتفرم ، فیس بوک توانسته است بیش از 25 شرکت مختلف را پشتیبانی کند. این شرکت ها موارد زیر را شامل می شوند ، اما محدود نمی شوند.

  • Spotify
  • ای بی
  • ویزا
  • مستر کارت
  • پی پال
  • Coinbase
  • اوبر

هر یک از این شرکت ها عضو بنیانگذار شورای انجمن ترازو هستند. با حداقل 10 میلیون دلار کمک ، این بدان معناست که مجموعه ذخیره در راه رسیدن به هدف اولیه 1 میلیارد دلار است..

نگران بودن

در حالی که مردم ممکن است مایل باشند این پیشنهاد جدید را با آغوش باز بپذیرند ، اما دولت ها در این کار مردد ترند. به بیان ساده ، نهادهای حاکم به اطمینان از نحوه استفاده از داده ها و دارایی های مورد استفاده نیاز دارند.

این موضوع همانطور که کمیته بانکی سنا در ایالات متحده آمریکا اثبات کرده است ، مشخص شده است جلسه دادرسی را برای 16 ژوئیه تعیین کرد. هدف از این استماع بحث در مورد پروژه کالیبرا ، و نگرانی های احتمالی است که ممکن است در اثر استفاده از آن بوجود آید.

حضور هند

روی یک یادداشت جالب, کالیبرا در بانک ذخیره هند ثبت نام نکرده است, برای استفاده و پراکندگی Libra در داخل کشور. با توجه به اینکه هند نماینده پرجمعیت ترین کشور جهان است ، این بازار بزرگی است که قرار است بدون استفاده باقی بماند. در حالی که این روزها روزهای ابتدایی است ، اما غلبه بر مواضع قبلی مقامات هند باید دشوار باشد. با وجود این ، حضور جهانی فیس بوک باید به اندازه کافی ثابت شود تا ترازو را به اوج برساند.

واکنش صنعت

در حالی که فیس بوک یک تأثیرگذار بزرگ و جهانی است ، آنها تنها شرکت با این قامت نیستند. در کنار فیس بوک ، در ماه های اخیر سر و صدایی به گوش رسیده است که رقبایی مانند آمازون و علی بابا پیشنهادات خود را منتشر می کنند.

اما این اخیراً تعطیل شده است ، زیرا این رقبا اظهار داشتند که هیچ برنامه فوری برای غواصی در این صنعت وجود ندارد. این گمانه زنی ها پاسخ معاون رئیس آمازون ، پاتریک گلتیه را به دست آورده است. در یک کنفرانس اخیر ، وی در مورد کالیبرا اظهار نظر کرد ، اظهار داشت,

“این تازه است ، این حدس است در آمازون ، ما واقعاً با حدس و گمان سر و کار نداریم ، در حال حاضر … در آمازون ، ما با داده ها بسیار سر و کار داریم ، بنابراین من خوشحال خواهم شد که دو یا سه سال دیگر آن گفتگو را داشته باشم. “

احساس؛ عقیده؛ گمان

به طور کلی ، پروژه کالیبرا مثبت تر از منفی است. در حالی که فیس بوک برای بدست آوردن داده های کاربر حتی بیشتر است ، آنها ابزاری را برای انتقال موثر ارزش به جهانیان ارائه می دهند. فراتر از سهولت استفاده ، این توانایی تأثیر مثبت بر میلیون ها نفر از افراد غیربانک در سراسر جهان را دارد – دسترسی به روش زندگی بهتر در طول مسیر. این از همان ابتدا هدف بیت کوین بوده است ، چه این از طریق Libra حاصل شود ، چه از طریق بیت کوین ، یک قدم به واقعیت نزدیک شده است.

کلمه ای در خیابان ها

با توجه به پتانسیلی که این پروژه دارد ، تعجب آور نیست که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در اینجا نقل قول های مختلفی از افراد قابل توجه آورده شده است که افکار خود را در مورد کالیبرا بیان می کنند.

جاناتان دكارتت ، مدیر عامل INDX ، اظهار داشت,

“سکه LIBRA فیس بوک به احتمال زیاد صنعت پرداخت و احتمالاً کاهش دلارسازی اقتصاد جهان را تغییر خواهد داد.”

مارکوس فبر ، نماینده پارلمان آلمان ، اظهار داشت,

“اگر فیس بوک دو میلیارد کاربر خود را در معرض خطرات ارزهای مجازی قرار دهد ، این دلیل خوبی برای کمیسیون اروپا برای شروع کار بر روی یک چارچوب نظارتی مناسب حاکم بر قوانین ارزهای مجازی است”

آنتونی پمپلیانو ، بنیانگذار مورگان کریک دیجیتال ، اظهار داشت,

“جهانی را تصور کنید که کیف پول دیجیتال فیس بوک ، کالیبرا ، فقط دارایی های مالی را توقیف نمی کند ، بلکه به شما امکان ذخیره و اجازه داده ها را نیز می دهد. یک کیف پول هر دارایی که دارید. احتمال کم وقوع ، اما تأثیر بالقوه زیاد. اتفاقات وحشی تری افتاده است. “

آندریاس آنتونوپولوس ، مدافع بیت کوین ، اظهار داشت,

“در حالی که Libra’s Facebook در برابر هیچ بلاکچین باز ، عمومی ، بدون اجازه ، بدون مرز ، بی طرف و مقاوم در برابر سانسور رقابت نمی کند ، * * هم در مقابل بانک های خرده فروشی و هم بانک های مرکزی رقابت خواهد کرد. تماشای این سرگرم کننده خواهد بود. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me