banner
banner

همه شاخص های سالم منتهی به سومین نصف شدن بیت کوین: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

با نزدیک شدن بیت کوین (BTC) به سومین رویداد نصف شدن پاداش ، این هفته بازار ارزهای رمزنگاری ناپایدار شد..

پس از آزمایش چندین برابر مقاومت قبلی در 7،800 تا 8،000 دلار در بازه های زمانی پایین ، سرانجام قیمت بیت کوین در صبح 29 آوریل (UTC) شکست ، با قیمت سه ماهه آینده OKEx (BTCUSD0626) 13.82 درصد در روز. پس از رسیدن به 9،500 دلار به سرعت سقوط کرد و از زمان مطبوعات در حال نزدیک شدن به سطح 8،700 دلار است.

بیت کوین اکنون ضررهای خود را از اواسط ماه مارس به طور کامل جبران کرده است. قیمت BTC روند تاریخی خود را دنبال کرده است و در آوریل 36 درصد افزایش یافته است ، به ازای هر ماه قیمت OKEx – آوریل شیرین دیگر.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، در بسیاری از شاخص ها بهبود یافته است. نسبت وام وام به بالاترین سطح از اواسط ماه مارس افزایش یافت و در حال حاضر برای دومین هفته متوالی است. BTC Basis پس از افزایش قیمت ، بار دیگر به قلمرو مثبت بازگشت. با این حال ، Open Interest با توجه به اندازه رالی ، زیاد افزایش پیدا نکرد.

احساسات تجاری همچنان در بازار مشتقات بسیار محتاطانه انجام می شود.

قیمت بیت کویننمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC طولانی / کوتاه قبل از چهارشنبه به تدریج کاهش یافت و از 1.3 به 0.9 کاهش یافت. سپس به سرعت در کنار قیمت بیت کوین ، که بعد از ظهر 29 آوریل (UTC) 8،600 دلار را شکست ، به سرعت برگشت. این نشان می دهد که بازار اجماع شدیدی در مورد افزایش قابل توجه قیمت ندارد.

در حال حاضر ، این نسبت بالاتر از 1.2 است ، که نشان می دهد افراد بیشتری موقعیت کوتاه را دارند تا کوتاه.

این نسبت در مقایسه با اوج فوریه بالای 2.5 و اواسط مارس حدود 1.7 هنوز کم است.

نسبت بلند / کوتاه OKEX BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 4/24 12:00 صبح تا 5/1 12:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای حفظ تعادل باز شود. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

BTC Basis در بیشتر هفته منتهی به تجمع روز پنجشنبه در منطقه منفی قرار داشت.

حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future خیلی بالا نرفته است. تقریباً 40 دلار حق بیمه بیش از قیمت لحظه ای در زمان نزدیک شدن 30 آوریل (UTC) است. آخرین باری که بیت کوین در ماه مارس نزدیک به 9000 دلار معامله می کرد ، حق بیمه بیش از 400 دلار بود.

بازارهای آتی بیت کوین هنوز در مورد افزایش قیمت قبل از نصف محتاط هستند.

معاملات آتی بیت کوینزمان جمع آوری داده ها: 4/24 12:00 صبح تا 5/1 12:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی BTC انتظارات معامله گران از قیمت آینده بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی مبنای آن بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open Interest (OI) ممکن است احساسات را نشان دهد ، مشابه شاخص BTC Basis.

با توجه به حجم رالی ، Open Interest زیاد افزایش پیدا نکرد. قراردادهای OI فعلی 8.37 میلیون دلاری (یک قرارداد = 100 دلار) هنوز با اوج 14 فوریه یعنی 12.3 میلیون دلار فاصله دارد – نشان می دهد که رالی عمدتا توسط خرید واقعی انجام شده است.

اگر قیمت بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد ، می توان انتظار داشت Open Interest همراه با اعتماد به نفس در بازار به سطوح بالاتر نیز برسد.

بهره باز بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 4/24 12:00 صبح تا 5/1 12:00 صبح (UTC)

Open Interest کل تعداد معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. به همین ترتیب ، اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، نشان دهنده باز شدن بسیاری از موقعیت ها است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام قرض الحسنه برای دو هفته متوالی افزایش یافته است.

این هفته نسبت وام وام به شدت افزایش یافت و از حدود 0.6 به 1.7 رسید – بالاترین سطح از اواسط ماه مارس – که نشان می دهد تعداد کاربران وام دهنده Tether (USDT) به سرعت افزایش یافته است..

وام گیرندگان USDT عموماً قصد دارند موقعیت های بلند را باز کنند.

زمان جمع آوری داده ها: 4/24 12:00 صبح تا 5/1 12:00 صبح (UTC)

نسبت وام وام (Margin Lending Ratio) داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام دهنده Tether (USDT) در مقابل وام بیت کوین (BTC) به مقدار USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد..

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید بیت کوین را دارند. در همین حال ، وام گیرندگان غالباً کوتاه کردن سکه اساسی را در نظر می گیرند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی نسبت وام حاشیه کم باشد ، این نشان دهنده نزولی بودن بازار است. تعداد زیاد این نسبت از نظر تاریخی نشانگر تغییر روند است.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت بیت کوین در شبانگاه 30 آوریل (UTC) با پشتیبانی از 8،400 دلار به سختی پشت سر گذاشت.. در چند روز آینده ، تا زمانی که ادغام قیمت این حمایت را از بین نبرد ، می توان انتظار فضای بیشتری را داشت. در بازه های زمانی پایین تر ، بازآزمایی سطح 9000 دلار امیدوار کننده است.

بعد از هفت هفته سبز متوالی, ما می توانیم فرسودگی خریدار را انتظار داشته باشیم. با این حال ، اتصال کوتاه BTC قبل از نصف شدن پاداش پاداش هنوز ایده آل نیست. ادغام کوتاه مدت طی چند روز آینده و به دنبال آن تجمع دیگری در هفته گذشته قبل از نصف شدن ، پیش بینی من است.

تمام شاخص های ذکر شده در این مقاله در حال حاضر سالم هستند. اگر با کاهش نصف می توان احساسات بازار را تقویت کرد ، این شاخص ها همراه با قیمت فضای بیشتری برای افزایش دارند.

فیلیپ سوئیفت ، تاجر و خالق LookIntoBitcoin.com

پس از 48 ساعت انفجاری ، نوسانات بیت کوین اکنون در حال کاهش است. این احتمال وجود دارد که طی دو روز آینده یک دوره ادغام را وارد بازار کنیم زیرا معامله گران و سرمایه گذاران سهام را پیش بینی می کنند و آنچه را که ممکن است در آینده رخ دهد پیش بینی می کنند.

نسبت بلند / کوتاه OKEx نشان دهنده تعداد معامله گرانی است که موقعیت های طولانی نسبت به کوتاه را باز می کنند. از زمان تسلیم پنجشنبه سیاه ، معامله گران طی شش هفته گذشته عمدتا کوتاه مدت بوده اند. در حالی که تنها 11 روز دیگر باقی مانده است ، احساسات در حال تغییر و تغییر مثبت است.

با توجه به علاقه مستمر به بیت کوین که از سوی سرمایه گذاران در زمینه ابتکارات عمده چاپ پول صورت می گیرد ، من معتقدم که چشم انداز برای BTC همچنان بسیار قوی است.

فیلیپ سوئیفت را می توان در توییتر با نام کاربری یافت PositiveCrypto.

OKEx را روشن کنید:

توییتر: https://twitter.com/OKExInsights

تلگرام: https://t.me/OKEx_Insights

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me