banner
banner

نرخ بهره نزدیک به صفر برای Stablecoins چیست و چرا مانع رشد آن نمی شود

بررسی اجمالی

اقدامات فوق العاده برای اوقات فوق العاده ، و همچنین می تواند به معنای منجر به عواقب فوق العاده باشد. اگرچه ما شاهد بودیم که بازارهای دارایی در ابتدا از فروش ویروس کرونا بهبود یافتند ، با این حال ، همه گیری همه گیر است و ترس از رکود جهانی در حال افزایش است.

آبی که قایق را تحمل می کند همان است که آن را می بلعد. اقدامات فوق العاده تسهیل کننده توسط بانکهای مرکزی جهانی و سیاستگذاران ممکن است به نوعی حاوی آسیب اقتصادی باشد ، اما همچنین می تواند چالشهای دیگری ایجاد کند.

ظاهراً هر دو بازار سنتی و رمزنگاری نگرانی را از داشتن نرخ های منفی در ایالات متحده افزایش می دهند و اخیراً گفتگوهای بیشتری در مورد این موضوع در بین سیاست گذاران انجام شده است. اگر نرخ بهره منفی را در ایالات متحده ببینیم ، این اقدام شدید چه تاثیری بر بازار پایدار بیت کوین و مدل تجاری آن و به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری خواهد کرد?

همه گیر نرخ را به نزدیک صفر می فرستد

بانک مرکزی ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی اقدامات جسورانه ای را برای کاهش اثر ویروس کرونا در اقتصاد جهانی و بازارهای مالی انجام داده اند. پس از دو کاهش نرخ تعجب 3 مارس و 15 مارچ, نرخ وجوه تغذیه شده در حال حاضر به 0-0.25٪ کاهش یافته است ، سطوحی که بازارها از زمان بحران مالی جهانی تاکنون مشاهده نکرده اند. علاوه بر این ، در 23 مارس, بانک فدرال رزومه تسهیل کمی را بدون محدودیت اعلام کرد و در را برای خرید دارایی هایی که “برای حمایت از عملکرد صاف بازار مورد نیاز است” باز کرد."

شکل 1: صندوق های فدرال ایالات متحده دامنه های بالا و پایین را هدف قرار می دهند (منبع: گسترده فرمانداران سیستم فدرال رزرو ؛ سنت لوئیس فدرال.)

واکنش های بازارهای خزانه داری توجه تحلیلگران را به خود جلب کرده است. بازده 1 ماه و 3 ماه ایالات متحده در منطقه منفی فرو رفته است. دیری نگذشت که فدرال رزرو فدرال رزرو را تحت فشار قرار داد "بی نهایت QE" اعلامیه اگرچه هر دو از پایین ترین سطح خود بازپس گرفته اند ، اما باز هم بازارها کاملاً منتفی نیستند که بازده منفی باشد.

شکل 2: بازده 1M و 3M ایالات متحده منفی شد (منبع: Tradingview)

نرخ بهره منفی در ایالات متحده ، واقعی است?

به دنبال آن ، بحث در مورد منفی شدن نرخ وجوه تغذیه ای در حال افزایش است ، بازارها و سیاست گذاران دیدگاه های بسیار متفاوتی دارند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در 15 مارس ، رئیس فدرال رزرو جروم پاول هشدار داد که رشد اقتصادی ایالات متحده احتمالاً خواهد بود "ضعیف" در 2Q. هنوز هم ، بانک مرکزی “از نرخ سود منفی برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا استفاده نخواهد کرد.” پاول افزود که “ما نمی توانیم نرخ سیاست های منفی را به عنوان پاسخ مناسب سیاست در ایالات متحده ببینیم.”

به نظر می رسد برخی دیگر از مقامات بانک فدرال موضع نرم تری را در این مورد نشان داده اند. نیل کشکاری ، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس, گفت نرخ بهره منفی بعید است گرچه غیرممکن نیست.

در همین حال ، به نظر می رسد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بیشتر شبیه یک حامی سیاست نرخ های منفی است. بازگشت به مجمع جهانی اقتصاد ، ترامپ گفت, “ما مجبور هستیم با کشورهایی که نرخ منفی دریافت می کنند رقابت کنیم ، چیزی بسیار جدید ، به این معنی که آنها برای گرفتن پول پول می گیرند ، چیزی که من خیلی زود می توانم به آن عادت کنم. عاشقشم."

به تازگی ، بانک مرکزی فدرال رزرو تحقیقات اقتصادی سنت لوئیس یک تحقیق را منتشر کرد مطالعه در مورد بانکهای مرکزی که نرخهای منفی دارند و احتمال بانک فدرال ایالات متحده منفی می شود.

بنابراین ، آیا ایالات متحده منفی خواهد شد؟ به نظر می رسد هیچ پاسخ کوتاهی برای آن ، حداقل در کوتاه مدت وجود ندارد ، اما در شرایط فعلی هیچ چیز واقعاً از میز خارج نیست. با این وجود ، وقتی بازار نرخ ثبات منفی در ایالات متحده تحقق یابد ، بازار USDcoin محور واکنش نشان خواهد داد?

نرخ بهره ، دلار و ثبات بورس

مدت هاست که دلار در زمان های پراسترس به عنوان یک ارز پناهگاه امن در نظر گرفته می شود و آشفتگی بازار اخیر تحت هدایت COVID یک نمونه کلاسیک است. در پشت نگرانی از ویروس ، شاخص دلار در اوج فروش ، از دسته های بالای 94 به منطقه 102 رسید..

Stablecoin یک مفهوم مشابه را در خود جای داده است ، Stablecoin های وابسته به USD مانند USDT و USDC به عنوان دارایی رمزنگاری امن تر نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده در هنگام سقوط بازار در نظر گرفته شدند.

سرمایه بازار عمده سکه های ثابت در ماه مارس افزایش چشمگیری داشته است. قدردانی از احساس ریسک پذیری در آن زمان نشان داد که قیمت BTC در طی یک هفته از 9200 دلار به 3850 دلار کاهش یافت. شاخص های دیگری مانند حجم معاملات و تعداد معاملات نیز تصویر تقاضای پناهگاه را ترسیم کرده اند.

شکل 3: محدودیت بازار عمده سکه های ثابت تا 31 مارس (منبع: DeFiPrime؛ Messari)

سکه های ثابت دلار با توجه به ماهیت آن به تقاضای دلار حساس هستند و نمی توان از نظر بازار کلی در مورد بازار پول ، وضعیت نرخ بهره بانک مرکزی و سایر عوامل مرتبط با آن بحث کرد ، در هنگام بحث در مورد ارزهای ثابت دلار.

از آنجا که ارزش دلار و دلار پایدار بیت کوین 1: 1 است ، صادرکنندگان پایدار کوین سپرده پول مشتریان خود را به حساب های بانکی سنتی هنگام صدور مقدار معادل دلار پایدار USD. صادرکنندگان از جمع آوری سود حاصل از این پول سود می برند و این منبع اصلی درآمد صادر کنندگان پایدار کوین بوده است.

اکنون ، بانک مرکزی فدرال نرخ بهره خود را به نزدیک صفر کاهش داده است ، به این معنی که بانک ها همچنین عملکرد سالانه حساب پس انداز را که مطابق با حرکت بانک فدرال است ، کاهش می دهند. صادرکنندگان پایدار کوین اکنون احتمالاً درآمد کمتری از پرداخت سود دریافت می کنند. تصور کنید اگر نرخ وجوه تغذیه ای منفی شود ، پس انداز کنندگان حتی ممکن است نیاز به پرداخت پول به بانک ها مانند اروپا و ژاپن داشته باشند و صادر کنندگان پایدار کوین از این مصونیت نخواهند داشت.

Stablecoins اینجا هستند تا بمانند و بزرگتر شوند

شرایط فعلی نرخ بهره پایین ممکن است صادرکنندگان پایدار بیت کوین را به دنبال سایر منابع درآمد سوق دهد ، مانند قرار دادن پول مشتریان در وسایل نقلیه سرمایه گذاری بدون خطر ، در حالی که برخی دیگر از صادرکنندگان ممکن است شروع به جمع آوری هزینه از کاربران کنند ، اما این به معنای صادر کنندگان پایدار بیت کوین نیست به زودی از کار خارج می شوند ممکن است راه دیگری باشد.

علاقه نهادی در پایدار کوین رونق یافته است ، به ویژه در جنبش پول ، پرداخت در مناطق معاملات اوراق بهادار. JP Morgan’s JPM Coin نمونه ای عالی از یک بانک سرمایه گذاری بزرگ است که می خواهد از فناوری بلاکچین بهره ببرد تا انتقال فوری پرداخت ها را امکان پذیر کند. با این حال ، این فقط بین مشتریان نهادی آنها است.

این واقعیت که فقط غول های بانکی نمی خواهند از فناوری بلاکچین استفاده کنند, بانکهای مرکزی همچنین علاقه فزاینده ای نشان داده اند. PBOC در حال کار بر روی یک فرم دیجیتال از یوان بوده است و گزارش می شود که به آن نزدیکتر است راه اندازی. گزارش ها همچنین نشان می دهد که بانک مرکزی ارز دیجیتال را “ابزاری مناسب برای نرخ بهره صفر و منفی” می داند. در همین حال ، Fed ، ECB ، BOE و BOJ نیز تلاش های خود را در این زمینه افزایش داده اند.

با اينكه CBDC و Staincoin ممکن است به همان روشی کار نکند ، آگاهی بانک های مرکزی از بلاکچین نشان می دهد که چگونه این فن آوری مختل کننده می تواند روش انجام تسویه حساب را با یک رویکرد عملی تر تغییر دهد ، و اینجاست که Bitcoincoin وارد می شود.

DeFi می تواند نقطه روشن دیگری برای ثبات کوین باشد. با توجه به بدهی اخیر 4 میلیون دلاری حباب با توجه به کاهش قیمت در ETH ، که تقریباً MakerDAO را به توقف اضطراری تبدیل کرد ، صدای داشتن وثیقه متمرکز USD در سیستم DeFi در حال رشد است.

پائولو آردوینو ، CTO در Tether, گفت Coindesk که, "شما نمی توانید با تکیه بر دارایی های رمزنگاری شده ، پول های ثابت الگوریتمی داشته باشید," آردوینو افزود که وثیقه متمرکز USD می تواند یک "مجموعه ای امن از شانه ها" به اکوسیستم DeFi.

از آنجا که انتظار می رود DeFi به رشد خود ادامه دهد ، ما معتقدیم به زودی مکالمات فزاینده ای پیرامون این موضوع انجام خواهد شد و این چیزی است که ناظران پایدار کوین نمی خواهند آن را از دست بدهند..

نتیجه

شرایط فعلی نرخ بهره نزدیک به صفر ممکن است صادرکنندگان پایدار بیت کوین را از نظر مدیریت ذخایر خود در موقعیت کمی فعال قرار دهد. با این حال ، این لزوما چیز بدی نیست. در یک تصویر بزرگتر ، Bitcoin پایدار بخشی اساسی در فضای گسترده رمزنگاری بوده است. اهمیت آن گسترش یافته است و به همین ترتیب ادامه خواهد یافت. به عنوان یک سرمایه گذار منفرد ، Bitcoin پایدار می تواند در شرایط سخت بازار سرپناهی فراهم کند. در آن زمان که رقابت بازار پایدار بیت کوین بیشتر می شود ، معامله گران و سرمایه گذاران می توانند گزینه هایی را که در فضای ثبات کوین دارند ، جستجو کنند. OKEx اخیراً 10 رمزنگاری برتر به جفت USDC ، از جمله BTC ، LTC ، ETH و XRP ، پس از محدودیت بازار USDC ارائه شد پیشی گرفت 680 میلیون دلار در اواخر ماه مارس ، در حالی که فقط 439 میلیون دلار در فوریه بود.

OKEx را روشن کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me