banner
banner

معاملات آتی بیت کوین منعکس کننده ریسک پذیری است ، اما بازار سهام در بلند مدت صعودی است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوین (BTC) این هفته را با حرکت صعودی آغاز کرد و از 13000 دلار به 13،800 دلار رسید ، که طبق قیمت شاخص OKEx BTC افزایش یافت. پس از آنکه قیمت BTC در سال جاری به بالاترین سطح خود رسید – در ساعات اولیه صبح چهارشنبه – قدرت خرید به وضوح در حال کاهش بود و ما شاهد واگرایی نزولی در شاخص RSI نمودار چهار ساعته بودیم ، همانطور که در Crypto Market Daily روز چهارشنبه اشاره کردیم. به دنبال آن ، بیت کوین همزمان با بازار سهام ایالات متحده سقوط کرد و قبل از ورود به مرحله ادغام ، به 12870 دلار رسید. در حال حاضر ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) با حق بیمه 240 دلار نسبت به قیمت شاخص معامله می شوند.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما اشاره کردیم که چگونه داده های معاملاتی OKEx نشان داد که فعالان بازار برای اطمینان از سود خود ، به طور مداوم در سطوح مقاومت مهم فروش می کنند. روند این هفته عمدتا یکسان بود ، زیرا نسبت بلند / کوتاه عموماً مخالف حرکت قیمت بود. با این حال ، افزایش نسبت وام های حاشیه ای در این هفته بیشتر نشان دهنده اعتماد فعالان بازار به قیمت های میان مدت و بلند مدت است.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در تاریخ 30 اکتبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نوسانات نسبت طولانی / کوتاه از هفته گذشته کاهش یافته و از 0.74 به 0.92 رسیده است. این می تواند نشانه خوش بینی بازار پس از شکست قیمت بیش از سطح مقاومت 13000 دلار باشد. به ویژه در روز پنجشنبه ، که قیمت به شدت عقب نشینی کرد ، سرمایه گذاران خرد مدتها باز شدند و نسبت بلند / کوتاه را به بالاترین سطح هفته خود رساندند. در همان زمان ، ما همچنین مشاهده کردیم که چگونه بعد از نزدیک شدن به 14000 دلار در قیمت آتی سه ماهه OKEx ، نسبت کوتاه / کوتاه سریعتر افت کرد. این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی انتظار ندارند که به زودی قیمت 14000 دلار شکسته شود.

با نزدیک شدن به روز انتخابات ایالات متحده ، بازار نسبت به خطرات بیزاری می یابد و این باعث تسریع در اقدامات سودآوری معامله گران شده است. هفته آینده نیز ممکن است شاهد روند حرکت قیمت ها در یک الگوی تلفیقی باشیم ، در حالی که تأثیر چشمگیر رویدادهای مهم را نمی توان منتفی دانست.

زمان جمع آوری داده ها: 10/23 6:00 صبح UTC تا 10/30 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

مبنای بین معاملات آتی سه ماهه و بورس از 350 دلار یکشنبه یا 2.7٪ به 140 دلار فعلی یا 1.8٪ کاهش یافته است. این نشان می دهد که بازار به همان اندازه که پس از شکست قیمت 13000 دلار بود ، مطابق قیمت شاخص OKEx BTC خوشبین نیست..

پایه فعلی BTC با قیمت 140 دلار سالم و پایدار باقی مانده است ، اما همچنین نشان می دهد که احساسات بازار با احتیاط بیشتری پیش رفته است.

زمان جمع آوری داده ها: 10/23 6:00 صبح UTC تا 10/30 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز در طول هفته در حدود 1 میلیارد دلار بود و در روز چهارشنبه به 1.08 میلیارد دلار رسید. در طی افت شدید روز چهارشنبه ، شاهد افزایش حجم فروش بودیم ، اما BTC هنوز بیش از آستانه میان مدت 12،650 دلار معامله می شود.

زمان جمع آوری اطلاعات: 10/23 6:00 صبح UTC تا 10/30 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

برخلاف نسبت بلند / کوتاه ، نسبت وام حاشیه BTC روند افزایشی آهسته را از 8.5 به 11.5 نشان داده است ، بدون اینکه اصلاح عمده ای صورت گیرد. این نشان می دهد معامله گران در بازار اهرم نقطه نظر نسبت به حرکات قیمت میان مدت خوشبین ترند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 10/23 6:00 صبح UTC تا 10/30 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت BTC با توجه به قیمت آتی سه ماهه OKEx ، بسیار بالاتر از آستانه میان مدت 13000 دلار باقی مانده است. در حالی که روند صعودی ثابت به نظر نمی رسد ، ما در حال حاضر 14000 دلار را به عنوان مقاومت بالایی تأیید کرده ایم. بازار احتمالاً طی هفته انتخابات به یک مرحله ادغام بین این دو سطح حساس منتقل خواهد شد.

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me