banner
banner

3 دلیل برای اینکه قیمت ETH به گاز برخورد می کند – و آنچه در آینده برای Ethereum خطرناک است

حداقل این که اتریوم یک 2020 قدرتمند داشته است. قیمت سکه بومی پروژه ، اتر (ETH) ، تا زمان نگارش این مقاله ، تقریباً 200٪ از سال گذشته – با 90٪ از کل عرضه در گردش آن در موقعیت های سودآور.

چه چیزی باعث افزایش تقاضای قابل توجه برای اولین و مهمترین altcoin می شود؟ OKEx Insights با فاکتورهای اساسی تأثیرگذار بر قیمت اتر ، در عین حال تحلیل های فنی انجام می دهد تا بررسی کند که از کجا می تواند پیش برود.

نمودار قیمت OKEx برای اتر (ETH). منبع: OKExنمودار قیمت OKEx برای اتر (ETH). منبع: OKEx

Ethereum 2.0 در حال افزایش تقاضا برای سهام است

بارزترین عامل افزایش قیمت اتر ، پیش بینی عرضه Ethereum 2.0 است که شبکه آزمایشی آن زنده رفت در 4 آگوست.

تکامل بعدی دومین پلتفرم بزرگ ارز رمزنگاری شده به طور برجسته الگوریتم اجماع شبکه را از یک مکانیزم اثبات کار با انرژی زیاد به یک مدل اثبات سهام سازگار با محیط زیست انتقال می دهد. به جای استفاده از ماینرها برای تأیید معاملات در بلاکچین Ethereum ، مدل PoS ورودی به سپرده گذاران – آن دسته از کاربران مبالغی از Ether – متکی است تا امنیت شبکه را حفظ کند..

ذینفعان Ethereum 2.0 کسانی هستند که در سیستم جدید جوایز بلوکی دریافت می کنند ، که برخی ممکن است آن را فرصتی برای کسب درآمد منفعل بدانند. با این حال ، برای شرکت به عنوان اعتبار سنج ، کاربر نیاز دارد 32 ETH – ارزش آن تقریباً 12،400 دلار است ، از زمان نوشتن این مقاله.

با افزایش تقاضا برای تبدیل شدن به یک اعتبار سنج ، با نزدیک شدن و نزدیکتر شدن راه اندازی Ethereum 2.0 ، این دلیل وجود دارد که تقاضا برای جمع آوری 32 اتر با یک قیمت مطلوب تا حدی مسئول افزایش قیمت ETH است.

حجم مشتقات اتریوم به بالاترین سطح رسیده است

افزایش قیمت اتر نیز ممکن است – حداقل تا حدی – به دلیل افزایش حجم معاملات مشتقات ETH باشد..

اگرچه معاملات آتی بیت کوین بر بازار مشتقات ارز رمزپایه تسلط دارند ، حجم معاملات آتی های اتر در حال افزایش است – و به سرعت در حال افزایش است. در سپتامبر 2019 ، نسبت بین معاملات آتی ETH و BTC تقریباً 8 درصد بود. همانطور که توسط بلوک, این تعداد اکنون به 29٪ رسیده است.

حجم جمع شده روزانه برای معاملات آتی ETH نیز در ماه های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است – طبق اطلاعات بدست آمده از انحراف ، نزدیک به 14 میلیارد دلار است. شرکت تجزیه و تحلیل داده ها نیز اشاره شد آن یکشنبه ، 2 آگوست حجم بالایی را به خود دید.

نمودار نشان دهنده حجم روزانه جمع شده برای معاملات آتی ETH. منبع: skewنمودار نشان دهنده حجم روزانه جمع شده برای معاملات آتی ETH. منبع: skew

در OKEx به طور خاص ، ما همچنین شاهد افزایش قابل توجهی در حجم روزانه برای معاملات آتی ETH هستیم ، که اخیراً تقریباً 3.5 میلیارد دلار رسیده است – به ویژه بیشتر از بالاترین حد مارس تقریبا 2 میلیارد دلار.

نمودار نشان دهنده حجم روزانه معاملات آتی ETH در OKEx. منبع: skewنمودار نشان دهنده حجم روزانه معاملات آتی ETH در OKEx. منبع: skew

علاقه آزاد به OKEx در هفته گذشته به ثبت رکوردهای جدید ادامه داد و در اوایل صبح 2 اوت به بالاترین رقم 352 میلیون دلار رسید – که تقریبا دو برابر بیشتر از قبلی بود که در فوریه مشاهده شد.

آینده باز ETH دارای علاقه آزاد است. منبع: OKExآینده باز ETH دارای علاقه آزاد است. منبع: OKEx

علاوه بر این ، اشتیاق روزافزون برای تجارت ETH به سرعت هزینه نگه داشتن موقعیت های بلند را افزایش می دهد. نرخ بودجه ETH در هر هشت ساعت به بیش از 0.2٪ افزایش یافت. این یک نشانه واضح است که بازار بیش از حد گرم می شود ، زیرا نرخ بودجه 0.2٪ به این معنی است که یک معامله گر اهرمی 20 برابر هر هشت ساعت 4٪ پرداخت می کند.

نرخ بودجه تعویض همیشگی ETH. منبع: OKExنرخ بودجه تعویض همیشگی ETH. منبع: OKEx

شیدایی DeFi ETH را قفل می کند

در حالی که Ethereum 2.0 در افق است ، مالی غیرمتمرکز در اینجا است – و شیدایی پیرامون آن بدون شک باعث افزایش قیمت اتر می شود.

منابع مالی غیرمتمرکز شامل انواع پیشنهادهای غیرمستقیم است ، اما مهمترین و قابل توجه ترین مواردی است که نرخ بهره بسیار بالا را ارائه می دهند. در تلاش برای جلب شوق DeFi ، کاربران بصورت انبوه ETH را واریز می کنند. طبق DeFi Pulse ، در حال حاضر 4.282 میلیون اتر در DeFi حبس شده است – تقریباً 20٪ افزایش نسبت به 3.426 که فقط یک ماه قبل حبس شده است. از نظر USD ، مقدار ETH قفل شده تقریباً 1.66 میلیارد دلار ارزش دارد.

نمودار نشان دهنده میزان قفل شدن اتر در DeFi. منبع: نبض DeFi

علاوه بر این ، قیمت گاز اتریوم از ابتدای سال تقریباً 20 برابر افزایش یافته است ، همانطور که از اطلاعات Etherscan دریافت می شود – و رشد DeFi و استفاده از گاز همبستگی مثبتی را نشان می دهد.

نمودار قیمت متوسط ​​گاز اتریوم. منبع: Etherscanنمودار قیمت متوسط ​​گاز اتریوم. منبع: اترسک

دیوانگی ICO از بین رفته است (اما فراموش نشده است)

هیاهوی فراوان پیرامون امور مالی غیرمتمرکز اترئوم محور یادآور جنبش جمع آوری کمک مالی altcoin در 2017 و اوایل 2018 است.

تلاش های جمع آوری کمک مالی مبتنی بر Ethereum که به عنوان پیشنهادات اولیه سکه یا ICO شناخته می شوند ، اساساً نسخه پیشنهادی عمومی سنتی یا IPO – منهای این مقررات – صنعت ارز رمزنگاری شده است. شرکت ها یا اشخاصی که به دنبال جمع آوری پول برای ایجاد یک پروژه جدید ارز رمزنگاری شده هستند ، می توانند در ازای Ether ، توکن های مبتنی بر Ethereum برای سرمایه گذاران صادر کنند..

در اکثر موارد ، توکن های تازه صادر شده می توانند با سودهای کلانی که پس از صدور و در صرافی های ارز رمزنگاری شده ، فروخته شوند. این ، به نوبه خود ، تقاضا برای ETH را تحریک کرد ، زیرا سرمایه گذاران سودجو به دنبال ریختن ETH در فروش و فروش رمزهای موجود بودند. در اوج حباب ICO ، ارزش یک اتر چیزی کمتر از 1500 دلار بود.

نمودار نشان دهنده اوج قیمت ETH در اوایل سال 2018. منبع: CoinGecko

تجزیه و تحلیل فنی ETH: آیا اتر بیش از حد گرم می شود?

افزایش قیمت Ethereum ، که از اواسط ژوئیه آغاز شد ، در حال حاضر برای 90٪ از دارندگان ETH سود کسب کرده است. هنگامی که به حرکات تاریخی قیمت می پردازیم ، متوجه می شویم که دارایی در آخرین باری که سود بالایی از عرضه اتر داشته است با یک اصلاحیه روبرو شده است.

اتر: درصد عرضه در سود. منبع: Glassnodeاتر: درصد عرضه در سود. منبع: شیشه گره

همانطور که در نمودار فیبوناچی اصلاح شده از پایین ترین سطح اواسط ژوئیه تا بالاترین قیمت یکشنبه گذشته مشاهده می کنید ، سقوط سریع نتوانست قیمت را به سطح اصلاح فیبوناچی 0.5 برساند. همچنین ، قیمت توسط MA60 یک ساعته پشتیبانی می شود. این نشان می دهد که دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار هنوز در یک مرحله صعودی است.

ما ممکن است همچنان تماشا کنیم و ببینیم آیا MA60 یک ساعته همچنان به عنوان پشتیبانی عمل می کند یا خیر. اگر این میانگین متحرک شکست بخورد ، سطح پشتیبانی بعدی حدود 353 دلار خواهد بود. تا زمانی که قیمت ETH از آن سطح پایین نرود ، روند میان مدت آن همچنان صعودی باقی خواهد ماند – اما همچنین به این معنی است که بازپرداخت 10٪ دیگر نیز امکان پذیر است.

نمودار OKEx ETH Perpetual Swap 1h - 5/8. منبع: OKEx ، TradingViewنمودار OKEx ETH Perpetual Swap 1h – 5/8. منبع: OKEx ، TradingView

با نگاهی به نمودار هفتگی ، حتی علائم نزولی بیشتری را می یابیم که نشان می دهد ETH از پایین ترین سطح یک ساله خود شکسته و در آوریل گذشته از 830 دلار بالاترین قیمت خود را هدف قرار داده است. این می تواند با بازده بالایی 127٪ باشد.

نمودار OKEx ETH Perpetual Swap 1W - 8/5. منبع: OKEx ، TradingViewنمودار OKEx ETH Perpetual Swap 1W – 8/5. منبع: OKEx ، TradingView

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me