banner
banner

بررسی اجمالی بورس گزینه های بیت کوین

یک گزینه عقد قراردادی بین خریدار و فروشنده است که در آن خریدار قرارداد حق دارد ، اما نه تعهد ، معامله را با قیمت اعتصاب خاص در یک تاریخ خاص (انقضا).

تقاضای بازار برای گزینه ها با افزایش نوسانات افزایش می یابد ، یعنی هرچه نوسانات بیشتر باشد ، قیمت تماس یا گزینه خرید گران تر است. همانطور که در زیر نشان داده شده ، اگرچه نوسانات بیت کوین از سال 2012 به تدریج کاهش یافته است ، اما هنوز هم بسیار بیشتر از سایر ابزارهای مالی است. تقاضای زیادی برای گزینه های بیت کوین در بازار وجود دارد.

مدل اصلی قیمت گذاری گزینه ، مدل Black-Scholes است (که به آن مدل BS گفته می شود). از فرمول مدل دیده می شود که حق بیمه اختیاری یک عملکرد افزایش یکنواخت در مورد نوسانات است. در شرایطی که قیمت هدف ، قیمت ورزش ، نرخ بهره و زمان انقضا بدون تغییر باشد ، حق بیمه با نوسان تعیین می شود. با افزایش نوسانات ، حق بیمه گزینه افزایش می یابد.

با فرض ضرر ثابت به عنوان حق بیمه گزینه ، این گزینه محصولی را با ضرر و زیان محدود و بازدهی نامحدود در اختیار کاربران قرار می دهد. سودآوری کاربران در گزینه ها به درک روند نوسانات بستگی دارد: در صورت کم نوسان بودن گزینه ها را بخرید و در صورت بالا بودن نوسانات گزینه های فروش را انجام دهید.

نوسانات را می توان به نوسانات ضمنی و نوسانات واقعی تقسیم کرد. نوسانات ضمنی بر اساس حق بیمه گزینه محاسبه می شود ، در حالی که نوسانات تحقق یافته بر اساس قیمت تاریخی محاسبه می شود. اولی نوسانات مورد انتظار بازار است و از آینده نگری خاصی برخوردار است.

به طور کلی ، هرچه مدت زمان بیشتر باشد ، احتمال نوسانات زیاد گزینه نیز بیشتر است ، بنابراین هرچه مدت زمان آپشن بیشتر باشد ، قیمت بالاتر خواهد بود. وقتی نوسانات ضمنی مشابه نوسانات تحقق یافته باشد ، حق بیمه گزینه معمولاً براساس معیارهای تاریخی به عنوان یک مقدار معقول در نظر گرفته می شود. هنگامی که مورد اول بسیار بالاتر است ، به این معنی است که نوسانات ضمنی فعلی بیش از حد ارزش گذاری شده است ، که منجر به فروش گزینه ها می شود. در غیر این صورت ، منجر به خرید گزینه ای می شود.

داده های Skew نشان می دهد که از 9/26/2018 ، تقریباً یک سوم از اوقات نوسانات واقعی بیشتر از نوسانات ضمنی است که برای خرید گزینه ها طعم دار است و زمان باقی مانده ، نوسانات ضمنی بالاتر گزینه ها را ترجیح می دهد فروش.

عواقب نامشخص ناشی از حوادث آینده به ارتقا Imp نوسانات ضمنی کمک می کند. نصف شدن بیت کوین در آینده و رویدادهای مختلف ژئوپلیتیک به احتمال زیاد بیت کوین را به یک دوره بی ثباتی ضمنی جدید در سال 2020 می رساند ، که همچنین ترویج محصولات گزینه های ارز.

تحلیل مبادلات گزینه های جریان اصلی

در حال حاضر ، مبادلات گزینه اصلی به طور عمده شامل OKEx ، Deribit ، LedgerX ، Binance JEX ، CME ، FTX و Bakkt است. در این میان ، قراردادهای Bakkt و CME ضریب قرارداد بزرگ تری دارند و به سمت کاربران نهادی گرایش دارند. از طرف دیگر OKEx ، Deribit ، LedgerX ، Binance JEX و FTX برای کاربران عمومی دوستانه ترند. لازم به ذکر است که سازوکارهای کنترل ریسک OKEx و Deribit کامل تر هستند ، که می توانند از تصفیه اجباری غیرضروری ناشی از قیمت های شدید جلوگیری کرده و به محافظت از منافع سرمایه گذاران توجه بیشتری نشان دهند.

ما به استثنای Bakkt و CME ، تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت را در پنج صرافی انجام دادیم. اطلاعات اساسی در زیر نشان داده شده است.

از نظر تعداد بازدید ، از پنج مبادله ، OKEx بیشترین نسبت را به خود اختصاص داده است و به 39.56٪ رسیده است و پس از آن Deribit ، FTX ، LedgerX و Binance JEX قرار دارند. اما اخیراً FTX از Deribit پیشی گرفته است.

از نظر توزیع جغرافیایی کاربر ، کاربران این پنج صرافی عمدتا در چین ، ایالات متحده ، روسیه ، انگلستان و فرانسه متمرکز هستند. در میان آنها ، OKEx در چین ، روسیه و فرانسه مقام اول را کسب کرد.

از نظر کانال های ترافیکی ، ترافیک پنج مبادله عمدتا از جستجوی مستقیم دامنه کاربران و به دنبال آن جستجوی کلمات کلیدی از طریق موتورهای جستجو ناشی می شود. این نشان می دهد که پنج مبادله از آگاهی از برند بالاتری برخوردار هستند.

علاوه بر این ، ما همچنین کاربر متقابل این پنج مبادله را بررسی کردیم. “مخاطبان مقایسه” نشان می دهد که هنگام بازدید کاربران از یکی از دامنه ها ، دامنه های دیگر را نیز در همان روز بازدید می کنند. این شاخص عمدتا نشان دهنده رقابت شدید بین مبادلات است. ما دریافتیم که در حال حاضر فقط کاربران Deribit و LedgerX با هم همپوشانی دارند و به 24.80٪ می رسند.

از منظر جریان های بیت کوین ، فقط OKEx و Deribit همپوشانی دارند. به طور خلاصه ، می توان دریافت که بازار گزینه ها هنوز یک بازار اقیانوس آبی است و سطح رقابت خیلی بالا نیست. هنوز فضای زیادی برای ورود سایر صرافی ها وجود دارد.

در حال حاضر ، مبادلات TOP5 در حجم معاملات گزینه های بیت کوین Derbit ، OKEx ، CME ، LedgerX و Bakkt است..

در میان آنها ، Derbit 95.42٪ از بازار گزینه های بیت کوین را اشغال می کند و رتبه دوم OKEx فقط 3.38٪ است. از زمان عرضه محصول ، Deribit محصولات گزینه ای را در آگوست 2016 و OKEx به تازگی در دسامبر سال 2019 راه اندازی کرد. Deribit یک مزیت قوی برای اولین بار دارد.

با این حال ، از داده های بازار معاملات آتی مشخص می شود که Bitmex ، که محصول آتی را زودتر راه اندازی کرده است ، همیشه بیشترین سهم از حجم معاملات آتی را به خود اختصاص داده است ، اما اخیراً توسط OKEx پیشی گرفته است. از این نظر ، OKEx تهدید بیشتری برای سهم Deribit از بازار گزینه ها دارد.

با توجه به داده های فوق ، می توان دریافت که فقط دو صرافی 3٪ از سهام بازار گزینه ها را دارند ، Deribit و OKEx. این دو صرافی می توانند نمایانگر کل حجم معاملات گزینه Bitcoin باشند. همانطور که از شکل زیر مشخص است ، حجم معاملات گزینه Bitcoin اخیر به بیش از 150 میلیون رسیده است و سود باز نیز در یک سال گذشته به بالاترین قیمت رسیده است. بازار گزینه های بیت کوین در یک دوره رشد سریع قرار دارد.

با نگاهی به توزیع تاریخ انقضا با بهره باز ، کاربران بیشتر در قراردادهای گزینه سه ماهه متمرکز شده اند. از منظر بازار گزینه های سنتی ، گزینه های هفتگی معمولاً برای سرمایه گذاران خرده فروشی سوداگرانه پیرامون انتشار داده های اقتصادی و اعلامیه های سود جذابیت بیشتری دارند. گزینه های سه ماهه به طور کلی برای مدیران صندوق و سرمایه گذاران نهادی که عادت به توازن مجدد اوراق بهادار در آخرین روز سه ماهه دارند ، جذابیت بیشتری دارند. از این منظر ، بازار گزینه های فعلی هنوز عمدتا از کاربران نهادی تشکیل شده است و سرمایه گذاران خرده فروشی هنوز هم نیاز به افزایش سرمایه گذاری خود در زمینه آموزش دارند.

خلاصه و چشم انداز بازار گزینه های بیت کوین

در حال حاضر ، بازار گزینه های بیت کوین از چهار اردوگاه تشکیل شده است. مبادلات گزینه منجر به Deribit با مزایای اولین حرکت دهنده و غلظت بالاتر. مبادلات مستقر با هدایت OKEx و Binance ؛ کاربران نهادی به رهبری Bakkt و CME ؛ و مبادلات نوآورانه نوظهور به رهبری FTX ، که در مجموع بازار گزینه های بیت کوین را تشکیل می دهند. به عنوان یک بازار گزینه ارزهای رمزنگاری شده که هنوز سبز است ، مطمئناً در آینده محصولات گزینه های بیشتری وارد بازار می شوند.

از نظر چشم اندازهای آینده ، در حالی که توسعه بازار گزینه های بیت کوین به مدل بازار گزینه های سنتی نزدیک می شود ، همچنین محصولات متنوع تری را براساس ویژگی های بازار ارزهای رمزنگاری شده ایجاد می کند.

گزینه های دودویی

گزینه باینری ساده تر است و هزینه آموزش کاربران نیز پایین است. کاربران گزینه رمزنگاری باینری عمدتا در محصولات پیش بینی مانند Augur ، Gnosis ، BetMoose ، Predictious و غیره متمرکز شده اند. همکاری با آنها راهی عالی برای مبادلات برای آموزش ، جذب و راهنمایی کاربران است.

گزینه Straddle

برای گزینه های بین بانکی ، کاربران همزمان تماس می گیرند و گزینه ها را با همان قیمت اعتصاب قرار می دهند. آنها نیازی به قضاوت در مورد افزایش یا سقوط آن ندارند. تا زمانی که دارایی از قیمت اعتصاب فاصله داشته باشد ، آنها می توانند سود کسب کنند.

گزینه فهرست

گزینه های شاخص ، ارزهای اصلی و متوسط ​​یا محدودیت بازارهای کوچک را تشکیل می دهند که می تواند خطرات عملکرد کاربر را کاهش دهد.

گزینه های مالی

بر اساس گزینه های کالایی ، گزینه های مالی مبتنی بر بیت کوین مانند گزینه های مبتنی بر نرخ سپرده ثابت بیت کوین ، نرخ ارز پایدار بیت کوین و گزینه های گزینه و غیره توسعه می یابد.

گزینه های OTC

آنها گزینه های OTC قابل تنظیم هستند. کاربران می توانند گزینه هایی را که می خواهند با توجه به نیازهای خود معامله کنند مانند تنظیم گزینه گزینه ، تماس یا قرار دادن ، قیمت اعتصاب ، زمان انقضا گزینه ، مقدار و جهت معاملات و غیره برای پاسخگویی به نیازهای مختلف کاربران مختلف سفارشی کنند.

OKEx را دنبال کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me