banner
banner

معاملات آتی بیت کوین منعکس کننده خوش بینی ملایم است ، اما ادغام در کارتها وجود دارد

Futures Friday یک بازبینی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

جمعه گذشته ، بیت کوین به سرعت در حال صعود بود ، که ناشی از اخبار شرکت خدمات مالی آمریکایی Square است که 50 میلیون دلار BTC خریداری کرده است. در مرحله ادغام زیر ، طبق آتیه سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) ، با 200 دلار حق بیمه بیش از بازار ، قیمت از آستانه کلیدی کوتاه مدت 11،450 دلار سقوط نکرد..

داده های معاملاتی OKEx در این هفته گسترش این خوش بینی در بازار را نشان می دهد ، با شروع نسبت کوتاه / کوتاه به بالاترین قیمت اخیر در 0.95 ، در حالی که حق بیمه بالای 200 دلار باقی مانده است. افزایش مداوم نسبت وام حاشیه در بازار بورس همچنین نشان می دهد که فعالان بازار سکه های خود را نگه داشته و تحت تأثیر نوسانات اندک قیمت متزلزل نشده اند.

روند کلی بیت کوین مثبت است ، زیرا علاقه م institutionsسسات بزرگ همچنان بالا است. در این هفته همچنین برخی از احساسات خطرپذیر را در بین فعالان بازار مشاهده کردیم ، اما پاسخ بیت کوین به عقب نشینی سهام محدود بود.

معاملات آیندarter سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 3:00 صبح UTC در 16 اکتبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه طی هفت روز گذشته در محدوده ای از 0.85 تا 0.95 در حال اجرا بوده که در طی هفته اول اکتبر به طور قابل توجهی از 0.7 به 0.85 افزایش یافته است. این امر نیز تا حد زیادی به شکستن قیمت بالای 11000 دلار و بهبود احساسات بازار مربوط می شود.

زمان جمع آوری اطلاعات: 10/9 2:00 صبح UTC تا 10/16 2:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

اساس بین معاملات آتی سه ماهه و بورس از جمعه گذشته 1.9٪ به 2.1٪ فعلی بهبود یافته است. پایه روز دوشنبه به 300 دلار یا تقریبا 2.5٪ رسیده بود ، که خوش بینی بازار را تأیید می کند ، زیرا هر ارزش بالاتر از 2٪ برای بازار گاو نر سالم است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 10/9 2:00 صبح UTC تا 10/16 2:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز در این هفته بالای 900 میلیون دلار باقی مانده و در تجمع روز دوشنبه به 950 میلیون دلار رسیده است اما از آن زمان به دلیل سودآوری و تصفیه موقعیت های کوتاه مدت کاهش یافته است. اگر OI را طی سه هفته گذشته بررسی کنیم ، از 800 میلیون دلار به 900 میلیون دلار رسیده است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 10/9 2:00 صبح UTC تا 10/16 2:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC در طول هفته به طور پیوسته به سمت بالا حرکت کرد ، از حدود 6.0 در پایان هفته گذشته به 9.0 فعلی رسید و این نسبت در پاسخ به نوسانات قیمت در هفته به شدت عقب ننشست. این همچنین بدان معنی است که معامله گرانی که سکه در بازار حاشیه نقطه دارند ، در بازار راحت و مطمئن هستند.

زمان جمع آوری داده ها: 10/9 2:00 صبح UTC تا 10/16 2:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند قصد دارند آن را کوتاه کنند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر افراطی این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

طی چند روز گذشته چندین بازپرداخت طبق قیمت آتی سه ماهه OKEx در حدود 11،450 دلار متوقف شد و الگوی صعودی کوتاه مدت تا میان مدت همچنان معتبر است. با این حال ، قیمت BTC هنوز از منطقه سنگین معاملات 11200 تا 12000 دلاری خارج نیست ، زیرا فشار فروش هنوز قوی است. مقاومت در حدود 12،000 تا 12،300 $ واقع شده است و BTC احتمالاً به ادغام در انتخابات ایالات متحده ادامه خواهد داد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me