banner
banner

A First: Cryptoassets and Gold in EU Benchmark Compatint Index

گروه CoinShares ، شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال گام دیگری به جلو در ایجاد حضور دارایی های دیجیتال در فضای سرمایه گذاری نهادی برداشت. 

CoinShares فهرست دارایی های دیجیتال جدید را راه اندازی می کند

گروه CoinShares از راه اندازی شاخص طلا و Cryptoassets (CGCI) این اولین شاخصی است که در معرض دارایی دیجیتال قرار دارد و همچنین با مقررات معیار اتحادیه اروپا (EU BMR) مطابقت دارد.

یک نقطه عطف بزرگ برای مجموعه های رمزنگاری ، به عنوان بیت کوین که اغلب به عنوان نسخه دیجیتال طلا به عنوان یک کلاس دارایی شناخته می شود ، به بخشی جدایی ناپذیر از یک محصول مالی برای سرمایه گذاران نهادی تبدیل می شود که به دنبال مواجهه با دارایی های دیجیتال هستند.

علاوه بر این ، جفت شدن با طلا در این شاخص برای ترکیب نوسانات بالای مجموعه های رمزنگاری با نوسانات کم فلز گرانبها انجام می شود. با توجه به اینکه همبستگی زیادی بین طلا و بیت کوین وجود ندارد ، طبق گروه CoinShares ، مشخصات ریسک این شاخص هموار است..

روش شاخص ، سبدی متشکل از 5 رمزارز وزن برابر با وزن معادل طلا را نگه می دارد. هیچ لیست ثابتی از مجموعه های رمزنگاری واجد شرایط برای ورود به سیستم وجود ندارد ، اما این معیارها بر اساس 6 ماه حراج بازار است و هرگونه نشانه ERC-20 و رمزنگارهای محرمانه را شامل نمی شود. 

این محصول مالی یک فرآیند تعادل مجدد را طی می کند ، که ماهانه اتفاق می افتد ، و توازن سبد ارزهای رمزنگاری شامل 5 ارز برتر رمزنگاری شده برای بازار مجاز از زمان تعادل مجدد است. محاسبه شاخص به داده های بازار ارزهای رمزپایه Kaiko همراه با داده های عرضه Messari – دو ارائه دهنده پیشرو در فضای دارایی دیجیتال متکی است.

در همین حال ، وزن بین سبد کریپتواست و طلا براساس طرح تخصیص ریسک وزنی تعیین می شود.

توسعه CGCI در نتیجه تحقیق انجام شده بین CoinShares و کالج امپریال لندن ، که در سال 2019 منتشر شد ، شناسایی کرد که جفت شدن طلا و مجموعه های رمزنگاری یک ریسک و مشخصات بازگشت را ارائه می دهد که از داشتن هر دو به تنهایی برتر است.

مجموعه های رمزنگاری شده برای نمایه بهتر ریسک پذیری با طلا جفت می شوند

روش شاخص از تحقیق و آزمایش انجام شده با مدیر معیار ثبت شده اتحادیه اروپا ، Compass Financial Technologies برای اطمینان از شاخص سازگار و محکم ایجاد شده است. به عنوان اولین شاخص سازگار با BMR اتحادیه اروپا ، شاخص CoinShares Gold و Cryptoassets همچنین در ارائه دهندگان داده های مالی معروف مانند Bloomberg Terminal و Refinitiv زندگی می کند.

در حال حاضر چندین گزینه برای سرمایه گذاران نهادی وجود دارد که می توانند در معرض مجموعه های رمزنگاری قرار بگیرند ، اما با نوسانات زیاد بازار ، سرمایه گذاران ممکن است از تعهد خود فرار کنند. این جفت شدن وزنی جدید با طلا – یکی از دارایی هایی که به عنوان نوسان کم شناخته می شود – به سرمایه گذاران اجازه می دهد وارد فضای دارایی های دیجیتال شوند و از سود بیشتری بهره ببرند در حالی که قرار گرفتن در معرض خطر نوسانات را به حداقل برسانند. 

گروه CoinShares با چندین محصول مالی که شامل اولین صندوق پرچین تنظیم شده بیت کوین و اولین محصول بیت کوین قابل معامله در بورس است ، سابقه خوبی در فضای ارزهای رمزنگاری شده دارد..

دانیل مسترز ، رئیس اجرایی CoinShares معتقد است که این یک گام بزرگ به جلو برای فضای دارایی های دیجیتال است که با تصویب نهادی کالاها به موازات آن ، بیان می کند:

“محصولات شاخص و مستندات قوی ، از اواخر دهه 90 از طریق ظهور شاخص کالای گلدمن ساکس ، کاتالیزوری برای پذیرش نهادی کالاها بودند. این شاخص رمزنگاری و طلا با استفاده از تحقیقات دانشگاهی و وضعیت تنظیم شده معیار آن ، می تواند همین کار را انجام دهد ، حتی با سخت ترین کمیته های سرمایه گذاری.

فضای متحرک دارایی های دیجیتال

فضای دارایی دیجیتال مدتی است که در آرزوی توجه سرمایه گذاران نهادی است. در چند سال اخیر چندین حمله توسط موسسات بزرگ به مجموعه های رمزنگاری صورت گرفته است. موسسات مالی سنتی تاسیس شده مانند Fidelity یا ICE از آن زمان واحدهای جداگانه ای را برای صنعت دارایی دیجیتال راه اندازی کرده اند.

اما جواهر تاج فضای رمزنگاری همچنان یک ETF بیت کوین مصوب توسط SEC است که جایگاه دارایی را در دسته جداگانه خود تقویت می کند. با این وجود به نظر می رسد این هدف به اندازه دو سال پیش دست نیافتنی است.

چندین برنامه از شرکت های مختلف مدیریت دارایی توسط سازمان تنظیم مقررات رد شده است و هر یک از آنها دلایل مربوط به سمت عرضه بازار ارزهای رمزنگاری شده را ذکر می کنند – گزینه های ضعف حضانت ، داده های قیمت نادرست و عدم اطمینان از حجم مبادلات.

حتی اگر فضای ارز رمزنگاری شده از آن زمان توسعه یافته و راه حلهای بیشتری برای نگهداری سرمایه گذاران نهادی ظاهر شده است و به نظر می رسد ارائه دهندگان داده ها شاخص های قیمتی قوی تری را ایجاد کرده اند ، اما هیچ صحبتی از پیشرفت در جهت تصویب Bitcoin ETF وجود ندارد.

شاید کلید اصلی در تقاضا باشد – وقتی تقاضای نهادی به اندازه کافی زیاد برای دارایی های دیجیتال وجود دارد ، تنظیم کنندگان ممکن است به سرعت آهنگ خود را تغییر دهند.

CoinShares بخشی از این گروه از شرکت هایی است که برای بهبود زیرساخت های محصولات مالی دارایی های دیجیتال تلاش می کنند. با استفاده از این محصول جدید ، این شرکت نه تنها پتانسیل تولید تقاضای نهادی برای مجموعه های رمزنگاری را دارد ، بلکه دنباله ای برای نوآوری بیشتر محصول برای دیگران در فضا است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me