banner
banner

معاملات آتی بیت کوین با وجود سودآوری خفیف ، خوش بینی را پیش از نتایج انتخابات منعکس می کند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

انتخابات پر سروصدای ایالات متحده بدون شک بزرگترین رویدادی بود که در این هفته بازارها را تحت تأثیر قرار داد. بیشتر ایالت های برافروخته در ابتدای شب انتخابات به سمت ترامپ حرکت می کردند ، اما پس از شمارش آرا-نامه های پستی ، بایدن در تعدادی از ایالت های میدان جنگ پیش قدم شد. بازارها به سرعت به این تلنگر واکنش نشان دادند ، زیرا بیت کوین همراه با بازار سهام پس از معکوس کردن نظرسنجی های انتخابات در ویسکانسین در صبح چهارشنبه ، پایین آمد..

از آنجا که نتایج انتخابات به طور فزاینده ای به نفع یک پیروزی بایدن است ، هر دو سهام و ارزهای رمزپایه به روند صعودی خود ادامه می دهند. بیت کوین روز پنجشنبه با افزایش 10 درصدی روبرو شد و طبق قیمت شاخص OKEx BTC امروز به بالاترین سطح سه ساله 15968 دلار رسید. در حال حاضر ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) با حق بیمه 300 دلار یا 2٪ نسبت به قیمت شاخص معامله می شود.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما نشان دادیم که چگونه داده های معاملات OKEx اعتماد بازار به قیمت های میان مدت و بلند مدت را نشان می دهد. افزایش سریع این هفته در نسبت کوتاه / کوتاه نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی در حال افزایش قیمت هستند. در همین حال ، حجم معاملات از روز چهارشنبه افزایش یافت و با افزایش مبنای BTC همراه بود.

این موارد فنی نشان می دهد که احساسات بازار از افزایش قیمت کوتاه مدت حمایت می کند. با این حال ، سودآوری در بازار اهرمی نقطه ای احتمالاً فشار رو به پایین را تحت فشار قرار می دهد.

در نمودار چهار ساعته ، میانگین های متحرک 30 و 60 یک تراز صعودی را نشان می دهند – و به طور کلی ، این احساس تقویت می شود و احتمالاً در آینده نزدیک نیز ادامه خواهد داشت.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 7:00 صبح UTC در 6 نوامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه تا قبل از روز پنجشنبه عمدتا مسطح بود و در محدوده 0.7 تا 0.8 معلق بود. این افزایش شدید پس از آن رخ داد که قیمت معاملات آتی سه ماهه در صبح پنجشنبه بالای 15000 دلار شکسته شد و این نسبت از 0.8 به 0.95 افزایش یافت. این همچنین بالاترین نقطه ای است که این شاخص از اواسط ماه اکتبر به آن رسیده است. این افزایش نسبت کوتاه / کوتاه نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی در حال افزایش قیمت هستند.

علاوه بر این ، از آنجا که نرخ های بودجه تعویض دائمی BTC هنوز بیش از حد گرم نیست ، می توان انتظار داشت که روند صعودی فعلی در کوتاه مدت تداوم داشته باشد.

زمان جمع آوری داده ها: 30/10/4 4:00 صبح UTC تا 11/6 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

اساس بین معاملات آتی سه ماهه و بورس هم اکنون 300 دلار یا حدود 2٪ است – از 180 دلار صبح چهارشنبه. با این حال ، این حق بیمه در مقایسه با 350 دلار ، یا 2.7 درصد ، در آخرین یکشنبه ماه اکتبر ، زمانی که قیمت از 13000 دلار عبور کرد ، زیاد نیست..

به طور نسبی ، حق بیمه فعلی در سطح سالم است و اعتماد به نفس بازار را نشان می دهد. اما در هفته آینده ، فعالان بازار باید مراقب مبنای گرم شدن بیش از حد باشند ، و این نشان دهنده اصلاح آینده است.

زمان جمع آوری داده ها: 30/10/4 4:00 صبح UTC تا 11/6 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز تا روز چهارشنبه در حدود 1 میلیارد دلار در نوسان بود. اما روز پنجشنبه شاهد رسیدن آن به بالاترین سطح 1.15 میلیارد دلاری در هفته بودیم ، که نشان می دهد احساس بازار مطابق با حرکت قیمت است. حجم معاملات نیز پس از چهارشنبه افزایش یافت ، که نشان می دهد فعالان بازار اقدام قیمت را تعقیب می کنند.

زمان جمع آوری داده ها: 30/10/4 4:00 صبح UTC تا 11/6 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

جالب توجه است که نسبت وام حاشیه BTC بار دیگر در جهت مخالف نسبت طولانی / کوتاه حرکت کرد – دیروز با افزایش قیمت از 11.5 به 7.8 لمس کاهش یافت. این نشان می دهد که معامله گران در بازار اهرم نقطه ای شروع به بستن موقعیت ها و گرفتن سود کردند.

ما باید حرکت بعدی این نسبت را مشاهده کنیم تا ببینیم آیا معامله گران دور دیگری از افزایش قدرت را شروع می کنند یا خیر ، این یک نشانه مثبت برای بازار است.

زمان جمع آوری داده ها: 30/10/4 4:00 صبح UTC تا 11/6 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

افزایش روز پنجشنبه به شدت احساسات صعودی بازار را تقویت کرده و به طور بالقوه راه را برای بیت کوین هموار کرده است تا حداقل بالاترین سطح خود را آزمایش کند.

از نظر فنی ، واگرایی نزولی بالقوه قبلی در سطح چهار ساعته پس از پمپ روز پنجشنبه برداشته شده است. سطح پشتیبانی داخل روزانه به ترتیب قیمت آتی سه ماهه در 15،650 دلار یا 15،350 دلار در بازار بورس واقع شده است..

با این حال ، تحولات در انتخابات ایالات متحده احتمالاً بر تأثیر اقدامات کوتاه مدت قیمت و نوسانات ادامه خواهد داشت.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me