banner
banner

معاملات آتی ارز چیست؟

اگر در بازار فارکس معامله می کنید ، احتمالاً می دانید که بزرگترین بازار معاملات در جهان است که براساس حجم معاملات انجام می شود. آیا می دانید تنها این بازار وجود ندارد که می توانید در آن ارز مبادله کنید?

درست است ، شما همچنین می توانید در بازار آتی ارز معامله کنید. گرچه از نظر حجم چندان زیاد نیست ، اما همچنان از زاویه کمی متفاوت به تجارت فارکس دسترسی پیدا می کنید. در اینجا همه چیز در مورد بازار آتی ارز ، چگونگی مشارکت شما و نوع دارایی هایی که می توانید در اینجا معامله کنید توضیح خواهیم داد.

مقدمه ای بر آینده ارزی

اولین سوالی که ممکن است بپرسید این است که معاملات آتی ارز دقیقاً چیست؟ برای دانستن این موضوع ، ابتدا باید بفهمید معاملات آتی چیست. قراردادهای آتی اساساً قراردادهایی هستند که با مبادله مبادله می شوند. در این قراردادهای آتی ، شما موافقت می کنید که یک دارایی اساسی را در یک نقطه خاص در آینده ، با قیمت تعیین شده خریداری کنید. امید شما هنگام معاملات آتی این خواهد بود که دارایی که شما توافق می کنید در آینده خریداری کنید نسبت به قراردادی که خریداری کرده اید قیمت بهتری داشته باشد.

معاملات آتی ارز قراردادهای آتی است که در آن معامله می شود که دارایی اساسی نرخ ارز آن ارز است. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک قرارداد EUR / USD آینده در بورس خریداری کنید. این بدان معناست که در یک زمان مشخص در آینده (اگر اجازه دهید قرارداد منقضی شود) ، 125000 دلار یورو دریافت خواهید کرد. بسته به نرخ ارز در آن زمان آینده در مقابل آنچه قرارداد را خریداری کرده اید ، ممکن است با اجازه دادن به انقضا قرارداد و تحویل 125000 دلار یورو ، سود کسب کنید. در اکثر موارد ، قراردادهای آتی به طور منظم در سراسر بازار مورد معامله قرار می گیرند.

معاملات آتی ارز را از کجا انجام دهید

بسیاری از کارگزاران عمده فارکس معاملات خود را در بازار فارکس (آنچه معمولاً هنگام بحث در مورد معاملات فارکس درباره آن فکر می کنیم) و معاملات آتی ارز ارائه می دهند. همچنین خواهید فهمید که معاملات آتی تقریباً با همه کارگزاران خدمات کامل ارائه می شود.

اگرچه نوبت به بازارهایی می رسد که در آنها معامله می کنید ، این زمانی است که تفاوت عمده شروع می شود. معاملات در بازار فارکس از طریق کارگزار شما در بازار غیرمتمرکز فارکس انجام می شود. معاملات آتی ارز از طریق صرافی ها انجام می شود. بزرگترین این صرافی ها و محلی که معاملات آتی ارز برای اولین بار در سال 1972 برای معاملات در آن آغاز شد ، CME (صرافی شیکاگو) است. معاملات در مبادلات مختلف دیگر در سراسر جهان مانند بسیاری دیگر از بازارهای آتی ارائه می شود.

مزایای استفاده از Robo-Advisor

استفاده از مشاور روبو مزایای بسیاری دارد که اتخاذ چنین خدماتی توسط بازرگانان را تسریع کرده است. در اینجا چند مورد از رایج ترین آنها آورده شده است.

افرادی که در معاملات آتی ارز معامله می کنند

تا زمانی که دسترسی داشته باشید ، هرکس می تواند در بازار فارکس یا بازار آتی ارز شروع به تجارت کند. با این اوصاف ، بازارهای آتی به طور کلی بازارهای محبوب بسیاری از معامله گران روز است. این امر در مورد بازار آتی ارز نیز صدق می کند.

در مثالی که در بالا ذکر شد ، ما بررسی خواهیم کرد که چه اتفاقی می افتد که قرارداد آتی ارز شما منقضی شود و در اصل ارزی را که در قرارداد خریده اید تحویل بگیرید. واقعیت این است که این انقضا به ندرت برای تجار اتفاق می افتد. در عوض ، با تغییر نرخ ها و گمانه زنی ها به طور روزانه ، مخاطبین در مبادلات مجدداً معامله می شوند. نمونه ای از چنین موارد نادری که بسیاری از قراردادهای آتی منقضی شده اند ، می تواند در ماه های اخیر که قیمت معاملات آتی نفت منفی است ، مشاهده شود. این باعث خواهد شد بسیاری از تجار دارای قراردادهای منقضی شده ، مجبور به تحویل محموله های عظیم نفتی یا تلاش برای تخلیه قرارداد قبل از انقضا شوند که منجر به قیمت منفی می شود.

به دلیل ماهیت معاملات آتی ارز ، همچنین در مورد هزینه های راه اندازی احتمالاً نیاز به دسترسی به سهام عدالت کمی بیشتر از آنچه در صورت معامله ارز در بازار فارکس نیاز دارید ، خواهید داشت..

تفاوت بین معاملات ارزی و ارزی

چندین تفاوت اساسی وجود دارد که باید در مورد معامله در بازار ارز فارکس و معاملات آتی ارز از آنها آگاه باشید. در اینجا چند مورد اصلی ذکر شده است:

نرخ: نرخی که معمولاً در هنگام معامله فارکس به روش معمول اگر نرخ بی درنگ داشته باشید ، خواهید داشت. این همان نرخی است که ارز در حال حاضر با آن ارزیابی می شود. هرچند هنگام معاملات آتی ارز ، این نرخ نرخ فوروارد خواهد بود. نرخ فوروارد معمولاً متفاوت است زیرا سعی می کند قیمت را در تاریخ آینده براساس قرارداد آتی در نظر بگیرد. بنابراین ، متوجه خواهید شد که اگر نرخ نقطه کاهش یابد ، نرخ جلو نیز معمولاً کاهش می یابد و برعکس.

قدرت نفوذ: هنگام معاملات فارکس ، معمولاً به اهرم فشار بسیار بالایی دسترسی خواهید داشت. این ممکن است بسته به موقعیت مکانی شما تا 500 برابر تعادل شما باشد. این مورد در معاملات آتی ارز وجود ندارد که در آن سطح اهرم فشار بسیار پایین تر باشد و ارزش سهام بیشتر باشد.

کمیسیون: هزینه ها و کارمزد هایی که باید در صورت معاملات آتی معامله کنید باید کمی بیشتر از آنهایی باشید که ممکن است در معاملات فارکس با آن روبرو شوید. در واقع ، بسیاری از کارگزاران فارکس امکان تجارت بدون کارمزد را دارند. هرچند با معاملات آتی ، کمیسیونی درگیر خواهد شد.

لبه: از آنجا که قراردادهای آتی ارز دارای ارزش تعیین شده ای هستند ، معمولاً در هر قرارداد 125000 دلار است ، بنابراین معامله با حاشیه برای آنها معمول است. این بدان معنی است که بسته به قرارداد 2500 دلار یا بیشتر سپرده دارید و مابقی را از کارگزار قرض می گیرید. اگر قرارداد منقضی شود ، باید مبلغ پرداخت قرارداد را رعایت کنید ، در حالی که با معاملات فارکس ، در صورت منفی شدن ارزش حساب شما ، بسیاری از کارگزاران به طور خودکار موقعیت ها را می بندند.

افکار نهایی

اگر به معامله ارز علاقه مند هستید ، بازار آتی ارز جایگزین عالی دیگری برای شما ارائه می دهد تا در مورد فراتر از معامله در بازار فارکس فکر کنید. به طور کلی ، معاملات در بازارهای آتی هر دارایی کمی خطرناک تر است و در مورد معاملات آتی ارز ، برای شروع به سرمایه کمی بیشتری نیاز خواهید داشت. با وجود تجربه ، به خصوص اگر به تجارت روزانه علاقه دارید ، معاملات آتی ارز می تواند انتخاب خوبی باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me