banner
banner

داریوش لیو ، مدیر عامل iSTOX – مجموعه مصاحبه ها

دبلیوساعتآt iSTOX است?

iSTOX اولین پلت فرم تنظیم شده بازار سرمایه در هر مرکز مالی عمده برای پشتیبانی از انتشار یک مرحله ای ، نگهداری و تجارت اوراق بهادار دیجیتالی است. iSTOX با بهره گیری از قدرت قرارداد هوشمند پیشرفته و فناوری دفتر توزیع شده برای ساده سازی روند صدور و معاملات ، به دنبال تعریف مجدد بازارهای خصوصی سرمایه است و این امکان را به سرمایه گذاران و صادرکنندگان می دهد تا مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معامله کنند. در مقایسه با مکانهای تجاری سنتی ، iSTOX یک گزینه انعطاف پذیر ، مقرون به صرفه تر و با هزینه بیشتر است و گزینه های سرمایه گذاری را ارائه می دهد که قبلا غیرقابل دسترسی بودند.

سهامداران اصلی iSTOX شامل بورس سنگاپور (SGX) ، صرافی پیشرو بین المللی چند دارایی در آسیا است. هلیکونیا ، یکی از شرکت های تابعه هلدینگ Temasek بر سرمایه گذاری در شرکت های با رشد سریع متمرکز شده است. و Phatra ، یک بانک خصوصی و خصوصی پیشرو در تایلند و عضو گروه مالی Kiatnakin Phatra. دیگر سهامداران اصلی عبارتند از: توکای توکیو هولدینگ مالی (توکای) مستقر در ژاپن ، یک شرکت خدمات مالی تثبیت شده ژاپنی و اخیراً Hanwha Asset Management ، یک شرکت مدیریت دارایی پیشرو در کره.

بهfore iSTOX ، شما برای آن کار کردید GIC, که ذخایر خارجی سنگاپور را مدیریت می کند. این تجربه چگونه شما را به راه اندازی iSTOX الهام داده است?

در واقع ، قبل از اینکه در GIC کار کنم ، من به عنوان سیاستگذار در دولت سنگاپور کار می کردم ، از جمله در وزارت دارایی حضور داشتم. بنابراین ، تجربه من شامل سیاستگذاری و مدیریت / سرمایه گذاری دارایی در یک زمینه تجاری است. بنابراین می توانم به ملاحظات هر دو طرف حصار (دولت و صنعت) اشاره کنم:

  • از یک سو ، دولت می خواهد ضمن حفظ ثبات و حمایت از کاربران ، تحول و نوآوری در صنعت را ارتقا بخشد.
  • از طرف دیگر ، فعالان صنعت خلأهایی در بازار و ناکارآمدی در روند فعلی مشاهده می کنند. در مورد بازارهای سرمایه ، این به شکل اصطکاک ناشی از فرایندهای قدیمی شامل چندین واسطه است. در حالی که فناوری برای پر کردن شکاف وجود دارد ، فضای بازار سرمایه یک عرصه تنظیم شده است – بازیگران صنعت اغلب مقررات را مانعی برای نوآوری می دانند.

داشتن تجربه در هر دو فضا باعث شد که من ببینم مقررات دوست نوآوری است – و نه دشمن. نوآوری که من در مورد آن صحبت می کنم ، نوآوری توسط بازیگران جدی و بلند مدت است که به دنبال ارزش افزودن به کل اقتصاد هستند. در بازار شکاف وجود دارد و کار با مقررات می تواند ارزش افزوده داشته باشد. این باعث شد که من باور کنم که iSTOX ایده ای است که نه تنها از نظر مفهومی مناسب است ، بلکه از نقطه نظر اجرا نیز عملی است..

iSTOX اولین اپراتور بازار بود که وارد این کشور شد MAS (سازمان پول سنگاپور) Fintech Rهگودال ماسهبازی آیا می توانید معنای این امر برای iSTOX و سرمایه گذاران را با ما در میان بگذارید?

مفهوم اوراق بهادار دیجیتالی و همچنین کل لایه زیرساختی بازار سرمایه از انتهای بازار ساخته شده بر روی بلاکچین ، هم از نظر فناوری و هم از نظر مدل عملیاتی ، مفهوم جدیدی است. جعبه ماسه برای iSTOX مفید بوده است تا در یک محیط “زنده” با صادر کنندگان و سرمایه گذاران واقعی شروع به کار کند ، در حالی که به طور همزمان با MAS ، محیط تنظیم را نیز ایجاد می کند. این اطمینان به ما ، MAS و فعالان بازار داد که سیستم عامل iSTOX پایدار و ایمن است.

ما اطمینان داریم که از جعبه شن برای انتقال تعداد بیشتری از کاربران خارج می شویم. ما انتظار داریم به زودی امسال از MAS Fintech Regulator Sandbox به وضعیت عملیاتی کامل فارغ التحصیل شویم.

سیngapore شکافهای زیادی در بازارهای خصوصی سرمایه دارد که منجر به کمبود سرمایه گذاران معتبر در بازار مالی فعلی می شود. آیا می توانید با ما در میان بگذارید که این خلا ها چیست و iSTOX چگونه این مشکل را حل می کند?

سرمایه گذاران امروز با یک چالش روبرو هستند. نرخ پایین بازده در بازارهای عمومی همچنان تقاضای شدید جهانی را برای شرکت های بزرگ با رشد بالا قبل از عرضه اولیه سهام ، صندوق های تامینی اختصاصی و سایر فرصت های بازار خصوصی به دنبال دارد. در سال 2018 ، به عنوان مثال 778 میلیارد دلار دلار سرمایه جدید به بازارهای خصوصی سرازیر شده است. فقط در مورد سهام خصوصی ، ارزش خالص دارایی از سال 2002 بیش از 7 برابر رشد کرد و رشد کل سهام در بازار عمومی را دو برابر کرد. *

علی رغم همه اینها ، سیستم خصوصی بازار سرمایه خود به شدت پراکنده ، ناکارآمد ، پیچیده و پرهزینه باقی مانده است. برای سرمایه گذاران ، این امر منجر به دسترسی محدود به یک گروه بسته از سرمایه گذاران کاملاً مرتبط و دارای امتیاز شده است. و حتی برای کسانی که به بازارهای سرمایه خصوصی دسترسی دارند ، ماهیت قدیمی و پراکنده سیستم فعلی بدان معنی است که آنها باید از طریق چندین واسطه برای به دست آوردن سرمایه گذاری های مورد نظر خود استفاده کنند..

خوشبختانه امید در افق وجود دارد. ظهور فناوری دفتر توزیع شده (DLT) و قراردادهای هوشمند ، مدل های نوآورانه کسب و کار و مقررات آینده نگر اکنون امکان ایجاد انواع جدیدی از سیستم عامل های بازار سرمایه را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

در مورد iSTOX ، این امر منجر به اولین بستر تنظیم شده بازارهای سرمایه در هر مرکز مالی عمده برای پشتیبانی از انتشار یک مرحله ای ، نگهداری و تجارت اوراق بهادار دیجیتالی شده است. iSTOX با اجازه دادن به سرمایه گذاران و ناشران برای ارتباط و معامله مستقیم در یک محیط امن و دارای مقررات MAS ، به دنبال بازتعریف بازارهای خصوصی سرمایه است. iSTOX با اتصال این مدل تجاری ابتکاری و قابل دسترسی ، فرصت بازارهای خصوصی را به روی طیف وسیعی از سرمایه گذاران معتبر باز می کند..

* منبع: منبع: گزارش سهام جهانی خصوصی بین, بررسی بازارهای جهانی جهانی مک کینزی, BlackRock بینش جهانی

iSTOX سرمایه گذاران را قادر می سازد تا به سرمایه گذاری های غیرقابل دسترسی قبلی که شامل وجوه انحصاری است دسترسی پیدا کنند. برخی از این وجوه چیست و چرا باید سرمایه گذاران توجه داشته باشند?

بیشتر ما با پیشنهادات صندوق های سرمایه گذاری مشترک از طریق بانک ها آشنا هستیم. بسیاری از آنها محصولی با هزینه های بسیار بالا و مداوم هستند. برخی از صندوق ها هستند که سابقه بازدهی مثبت در شرایط مختلف بازار را دارند. به عنوان مثال ، برترین صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و کلان جهانی.

چنین وجوهی عموماً فقط برای سرمایه گذاران بزرگ موسسه مانند بزرگترین مدیران دارایی یا صندوق های ثروت دولت قابل دسترسی است. آنها حتی به افراد با ارزش خالص بالا نیز بازاریابی نمی کنند و اندازه صندوق های نسبتاً کمی دارند (در مقایسه با بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری مشترک) که ارائه آنها را حتی بیشتر نمی کند.

همچنین ، آنها تمایل به دوره های طولانی قفل مانند 3 سال یا بیشتر دارند. اگر سرمایه گذاران بخواهند بازده ارائه شده توسط این صندوق ها را ارائه دهند یا جریان های برگشتی برای افزایش یا متنوع سازی بازده به سبد سهام آنها اضافه شود ، در حال حاضر راهی وجود ندارد. اما با iSTOX این امکان وجود دارد.

آمنternآتیچهارممحصولات سرمایه گذاری همچنین در دسترس سرمایه گذاران خواهد بود. برخی از این محصولات کدامند؟?

ما همچنین فرصت های بسیار مهیج سال جدید را در لیست کوتاه خود قرار داده ایم. اینها شامل صندوق اختیاری است که بازدهی را از طریق معاملات میزان متوسط ​​و تأمین مالی بدهی خصوصی و همچنین طیف وسیعی از بدهی ها ، صندوق ها و سهام مرتبط با سهام در طیف وسیعی از بخش ها (از جمله املاک و مستغلات ، سرگرمی و سبک زندگی) ایجاد می کند..

دبلیوساعتهروجوه کاربر برگزار می شود?

وجوهی که به حساب iSTOX خود منتقل می کنید در یک حساب جداگانه از مشتری است که در DBS ، بزرگترین بانک جنوب شرقی آسیا نگهداری می شود. وجوه شما بهره دارند و از طریق کیف پول آنلاین iSTOX به وجوه خود دسترسی خواهید داشت. در صورت سرمایه گذاری و پس از برداشت وجه از کیف پول iSTOX ، اوراق بهادار رقمی ضبط می شوند. این اوراق بهادار با نگهداری می شوند

ICHX Tech Pte. با مسئولیت محدود., اپراتور سیستم عامل iSTOX.

منnvهsتیایرافرادی که قبل از اول فوریه 2020 با iSTOX حساب باز می کنند ، از مزایای انحصاری خاصی برخوردار می شوند. آیا می توانید با ما به اشتراک بگذارید که این امتیازات چیست?

سرمایه گذاران منتخب از تعداد مشخصی تخصیص تضمین شده در صدور بازار اولیه و چشم پوشی از هزینه های مرتبط با اشتراک بازار اولیه و خریدهای بازار ثانویه برای مدت زمان محدودی برخوردار هستند..

منهر چیز دیگری وجود دارد که می خواهید در مورد iSTOX به اشتراک بگذارید?

من می خواهم کمی در مورد فلسفه iSTOX نیز به اشتراک بگذارم. در جایی که اکنون هستیم ، کاری که انجام می دهیم ، به اعتقاد این امکان می رسد که سرمایه گذاران با دسترسی بیشتر ، آزادی و انعطاف پذیری بیشتر ، و تمایل به ایجاد پیشرفت در جهان ، فراهم شوند..

ما معتقدیم که همه سرمایه گذاران می توانند و باید ظرفیت ساخت و مدیریت نمونه کارهای خود را با همان آزادی و انعطاف پذیری داشته باشند که اکنون در دسترس افراد بسیار ثروتمند است. علاوه بر بازده خوب ، سرمایه گذاران باید بتوانند آزادانه با صنایع ، فن آوری ها و علل اشتیاق آنها درگیر شوند ، آنها را در معرض تحولات بالقوه تحول آفرین در فناوری و جامعه قرار دهند و به آنها اجازه دهند جهان اطراف خود را بهبود بخشند..

ما اعتقاد داریم که دسترسی به فرصت هایی مانند شرکت های بزرگ با رشد بالا قبل از عرضه اولیه سهام ، صندوق های تامینی انحصاری و تک شاخ آسیایی می تواند و باید برای سرمایه گذاران بسیار بیشتری باز باشد. در حالی که محدودیت های تکنولوژیکی و موانع دیگر قبلاً به غیر از افراد بسیار متمول و خوب متصل ، قفل شده بود ، پیشرفت های جدیدی که در بازارهای مالی شروع به احساس می کنند ، این معادله را اساساً تغییر می دهد. ما معتقدیم صنعت مالی باید این تغییرات را بپذیرد.

ما معتقدیم که DLT و فناوری قرارداد هوشمند در مورد چگونگی کارکرد سرمایه گذاری ، دنیای جدیدی از امکانات را باز می کند. این امکانات شامل دارایی های قابل معامله و مالکیت در کسری برای نقدینگی و دسترسی بیشتر از جمله دارایی های واقعی مانند ساختمان ها ، هواپیماها ، مزارع بادی و سایر موارد می شود ، اما مطمئناً محدود نخواهد شد. سرمایه گذاران و سایر افراد مستحق دسترسی به این نوآوری ها هستند.

برای بازدید از iSTOX اینجا را کلیک کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me