banner
banner

Ethereum 2.0 با عنوان yearn.finance شروع به ادغام می کند و بهره برداری اوراکل به صدمه می زند

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری بازار DeFi

بازار مالی غیر متمرکز به سرعت از سقوط پنجشنبه گذشته بهبود یافت. چندین نشان در بخش این هفته به اوج جدیدی رسیده است. به طور کلی ، ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi با افزایش 15 درصدی از هفته به هفته به 14.44 میلیارد دلار رسیده است. Maker با 19٪ از کل سرمایه بازار در اختیار داشت.

متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز 10٪ کاهش یافته است ، که تا حدودی به دلیل افت زیاد حجم به دنبال سو ora استفاده از اوراکل در پروتکل ترکیبی DeFi بود. غلبه حجم معاملات Uniswap با 3٪ کاهش به 36٪ رسید ، زیرا SushiSwap رقیب ارزش کل ارزش قفل شده و قیمت توکن خود را پس از اخبار ادغام با yearn.finance.

ارزش کل قفل شده در حوزه DeFi این هفته در کنار بهبود سریع قیمت رمزها افزایش یافت. منبع: نبض DeFi و دبانک

Ethereum 2.0 با موفقیت Beacon Chain را راه اندازی کرد

در روز اول ماه دسامبر ، بالاخره انتظار جدیدی برای افزایش مقیاس Ethereum 2.0 با راه اندازی چراغ راهنما. این ارتقا proof اثبات سهام در اکوسیستم Ethereum را معرفی می کند و زنجیره های خرد را برای افزایش ظرفیت شبکه و بهبود سرعت معاملات ایجاد می کند.

بر اساس داده های BitInfoCharts ، حجم معاملات روزانه در Ethereum پس از رونق استخراج نقدینگی در ماه جولای برای مدت طولانی بیش از 1 میلیون نفر باقی ماند. این معاملات در 17 سپتامبر به بالاترین رقم 1.4 میلیون تراکنش رسید. 

با افزایش سرسام آور فعالیت های کاربران در Ethereum ، این شبکه گلوگاه هایی را تجربه کرد. هزینه های گاز افزایش یافت ، و باعث شد هزینه های معاملات بیش از 14 دلار در هر معامله برای یک انتقال ساده افزایش یابد – دسترسی DeFi به جمعیت بیشتری را کاهش می دهد. بنابراین ، Ethereum 2.0 در گسترش ظرفیت شبکه بسیار مهم است.

تعداد معاملات روزانه در Ethereum به مدت پنج ماه بالای 1 میلیون نفر باقی مانده است. منبع: BitInfoCharts

Yearn.finance پنجمین ادغام را با SushiSwap اعلام کرد

در اولین روز دسامبر ، بنیانگذار yearn.finance آندره کرونژ اعلام کرد که تیم وی برای ترکیب منابع توسعه خود با SushiSwap ادغام شده است. علاوه بر این ، Sushiswap کمک خواهد کرد yearn.finance پروژه آینده خود را با نام Deriswap راه اندازی کند ، که سوآپ ، گزینه ها و وامها را در یک سیستم عامل ترکیب می کند..

Yearn.finance اخیراً چهار ادغام یا مشارکت دیگر را اعلام کرده است – با Pickle Finance ، Cream Finance ، Cover Protocol و Akropolis.

یارن طی یک هفته پنج همکاری و ادغام را اعلام کرد. منبع: TradingView ، OKEx

پس از انجام این ادغام ها ، yearn.finance این فرصت را خواهد داشت تا محصولات پیچیده تری را در دنیای DeFi از طریق چندین استراتژی سرمایه گذاری خودکار ، سازنده بازار خودکار SushiSwap ، سیستم وام و وام Cream Finance و محصولات بیمه Cover Protocol ایجاد کند..

به نظر می رسد بازار در حال خرید حرکات تهاجمی آندره است ، که عملکرد قیمت توکن های مربوطه این را نشان می دهد. چندین مورد از آنها به بالاترین سطح ممکن رسیده اند که از ماه اکتبر دیده نشده است ، زیرا YFI دوباره به قیمت حدود 30،000 دلار رسیده است.

قیمت توکن نشان می دهد که بازار در مورد فشار مشارکت تهاجمی سالانه مثبت است. منبع: CoinGecko

کامپاند با بهره برداری اوراکل روبرو شد

داده های DeBank نشان می دهد که کمپاند ، رهبر وام دهی DeFi, نزدیک به 9 میلیون دلار انحلال در تاریخ 26 نوامبر. این انحلال عظیم در واقع با نوسانات شدید قیمت DAI ، ثبات یک دلار در USD در Coinbase Pro همراه بود. قیمت DAI حدود صبح ساعت 8:30 صبح UTC صبح آن روز شروع به افزایش کرد و به حدود 1.30 دلار رسید. در نتیجه ، قیمت DAI روی کامپوند تحت تأثیر قرار گرفت و منجر به تصفیه شد ، زیرا سخنان پروتکل مستقیماً قیمت DAI را از Coinbase Pro نقل می کند.

قیمت DAI برای مدت کوتاهی در Coinbase Pro دچار نوسان شدیدی شد. منبع: Coinbase Pro

دستکاری کوتاه مدت قیمت می تواند با تداخل در منابع اطلاعاتی اخطار و گمراه کردن قیمت موجود حاصل شود. نوسان زیاد قیمت در قیمت پایدار بورس باعث کاهش قابل توجه نسبت وثیقه می شود. این کار باعث پاکسازی فرآیند شد. حداقل نسبت وثیقه DAI بر روی ترکیب معمولاً 75٪ است.

در سازوکار پاکسازی کامپاند ، یک واسطه ویژه وجود دارد که به آن تصفیه کننده گفته می شود و هرکسی می تواند مدیر تصفیه شود. هر زمان که مدیر تصفیه متوجه شد که نرخ وثیقه خیلی پایین است ، ممکن است روند تصفیه آغاز شود. سپس مدیر تصفیه با پرداخت وام برای سیستم عامل می تواند دارایی وثیقه وام گیرنده را با تخفیف دریافت کند.

در این حالت ، با 5٪ تخفیف در ارزش دارایی های وثیقه دار ، مدیر انحلال یا حمله کننده تشویق می شود ، این مکانیزمی از طرف ترکیب برای ایجاد انگیزه برای تبدیل شدن به مدیر تصفیه است..

کاربران در کامپوند به دلیل سو ora استفاده از سخنان شرعی ، تصفیه هایی در حدود 90 میلیون دلار را مشاهده کردند. منبع: دبانک

وقتی صحبت از سخنرانی های قیمت می شود ، یک مشکل مداوم برای اعتماد وجود دارد. در مورد کمپاند ، دلیل تصفیه ممکن است این باشد که استفاده از هر منبع داده متمرکز منفرد به عنوان یک قیمت جدی خطرناک است – اگرچه مخترع Uniswap ، هیدن آدامز, فکر نمی کند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me