banner
banner

Genobank برای استفاده از Blockchain در آزمایش DNA حریم خصوصی ایجاد می کند

قابلیت اتصال

ما در عصر اتصال زندگی می کنیم. فناوری به ما این امکان را داده است که در زمان واقعی ، در تماس مداوم با جهان باشیم. با این وجود ، این ارتباط از ارتباطات فراتر رفته و نحوه مشاهده ارتباط ما با دیگران را تغییر داده است.

یک شرکت ، به نام جنوب بانک, مشتریان خود را قادر به کشف ریشه و ارتباط آنها با دیگران می کند. این کار از طریق بررسی DNA انجام می شود.

آنچه Genobank را از رقابت متمایز می کند ، رویکرد آنها در قبال مالکیت داده ها / حریم خصوصی است.

DNA

اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA) به مولکولهای نگهداری شده توسط همه انسانها گفته می شود که حاوی کدگذاری ژنتیکی منحصر به فرد آنها هستند. با بررسی این کد ، می توانیم در مورد نژاد فرد ، زمینه های ابتلا به بیماری های روحی و جسمی و موارد دیگر یاد بگیریم..

DNA برای اولین بار رایج شد و اصطلاحاً خانگی بود ، وقتی شروع به استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای شناسایی شد – به ویژه در صحنه های جنایت.

جزئیات

در تلاش برای ادامه توسعه محصول / خدمات خود و جایگاه خود در صنعت ، Genobank در حال حاضر میزبان یک کمپین سرمایه گذاری جمعی از طریق پلت فرم سرمایه گذاری سهام ، جمهوری.

این رویداد که باعث شده Genobank در زمان نوشتن این مقاله تقریباً 175٪ از حداقل هدف خود را به ارمغان بیاورد ، قرار است تا 14 مارس 2020 زنده بماند..

سرمایه گذاران شرکت کننده در این رویداد با “توافق نامه Crowd Simple for Future Equity (Crowd SAFE)” جبران می شوند. این نوعی توافق نامه است که توسط جمهوری ایجاد شده است ، ساختار بهتری نسبت به یک SAFE سنتی برای استفاده در کمپین های سرمایه گذاری جمعی دارد.

اساساً ، کسانی که SAFE دارند ، بلافاصله سهام شرکت را به دست نمی آورند. انتقال حقوق صاحبان سهام فقط در صورت تحقق برخی از پارامترهای از پیش تعیین شده ، با توجه به پیشرفت / تحولات آینده صورت می گیرد.

حریم خصوصی

درک ما از بینش ، که بررسی DNA ما می تواند به ما ارائه دهد ، منجر به رونق شرکت هایی مانند Ancestry Health ، 23andMe و غیره شده است. داده های تولید شده از سرویس هایی از این قبیل مهمترین و مهمترین داده ها را نشان می دهند – آنها نمایانگر شما هستند.

متأسفانه ، ما هر چند وقت یکبار ، در سال های اخیر ، شاهد سو data استفاده ، سرقت و به طور کلی سو data استفاده از داده ها هستیم. به طور طبیعی ، این منجر به حرکات بزرگی شده است که از شیوه های بهتر حفظ حریم خصوصی پیرامون تولید و استفاده از داده ها حمایت می کنند.

توانمند سازی بر روی داده های خود نیروی محرک Genobank است. این شرکت خاطرنشان می کند که آنها به طور خاص از فناوری های بلاکچین استفاده می کنند تا نام پلتفرم خود را ناشناس بشناسند – این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا اطلاعات بیشتری درباره خود کشف کنند ، در حالی که قدرت حفظ اطلاعات صمیمی ترین آنها را دارند.

این شرکت اظهار می دارد,

“ما با ثبت داده های DNA شما به عنوان یک دارایی دیجیتالی منحصر به فرد که به عنوان a شناخته می شود ، از بلاکچین در پتانسیل کامل آن استفاده می کنیم غیر قابل علامت گذاری (NFT) این امر مالکیت انحصاری آن را به شما اعطا می کند. “

برای بهتر یا بدتر

اگرچه عدم رعایت حریم خصوصی به طور موجه ممکن است بسیاری را بترساند ، مواردی وجود دارد که دسترسی به پایگاه های داده DNA فراتر از ارزش اثبات شده است..

یک نمونه کامل از این اتفاق در سال 2018 رخ داد ، زمانی که یکی از بدنام ترین قاتلان زنجیره ای ایالات متحده شناسایی و دستگیر شد. معروف به جوزف دی آنجلو ‘قاتل گلدن استیت’ هنگامی که یکی از بستگان وی از سرویس DNA استفاده کرد شناسایی شد.  این داده ها سپس با DNA یافت شده در صحنه های جرم وی قابل بررسی بود – در اختیار مقامات اطلاعات کافی برای استنباط اینکه قاتل آنها چه کسی بوده است.

در حالی که این نمونه خاص نتیجه مثبتی داشت ، اما در مورد دسترسی به چنین داده هایی س .الاتی را ایجاد می کند. اگر اکنون افرادی که حتی از چنین سرویسی استفاده نکرده اند بتوانند شناسایی و ردیابی شوند ، آیا هر یک از ما واقعاً ایمن هستیم?

گرچه ممکن است نتوانید اعمال دیگران را کنترل کنید ، اما می توانید داده های خود را کنترل کنید. Genobank با بیان این ، در این زمینه بازی می کند,

“از آنجا که برای هر کاربر فقط یک کیف پول خصوصی DNA وجود دارد ، اشخاص ثالث بدون رضایت صریح شما (امضای دیجیتال) هرگز به داده های DNA شما دسترسی نخواهند داشت. فقط شما می توانید داده های زیستی را اعطا / لغو کرده و اصلاح یا حذف کنید & سوابق. شما کنترل دارید! “

عابر بانک

در حالی که Genobank برنامه های مختلفی برای استفاده از بودجه جمع آوری شده از طریق کمپین تأمین سرمایه گسترده خود دارد ، اما یکی از جالب ترین برنامه های آنها راه اندازی دستگاه های خودپرداز کیت DNA است..

این کیوسک ها دقیقاً همان چیزی را که از نامشان پیداست ارائه می دهند – کیت اجازه تجزیه و تحلیل DNA فرد را می دهد. هدف آن ارائه این خدمات به همه است ، زیرا نیازی به اطلاعات شخصی نیست.

Genobank نشان می دهد که این خودپردازها یکی از دو جریان درآمد پیش بینی شده آنها را نشان می دهند. مورد دیگر نسخه “سفید برچسب” از کیت های آنها خواهد بود که به کلینیک های بهداشتی ، بیمارستان ها و غیره فروخته می شود.

جنوب بانک

Genobank در سال 2014 تأسیس شد و دفتر مرکزی خود را در پالو آلتو ، کالیفرنیا نگهداری می کند. این شرکت متخصص در زمینه تولید راه حل هایی است که امکان تجزیه و تحلیل DNA را به شیوه ای محرمانه فراهم می کند.

مدیر عامل ، Daniel Uribe ، در حال حاضر نظارت بر عملیات شرکت است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me