banner
banner

کمیسر هستر پیرس دوره دوم را در SEC اعطا کرد

از این پس تا سال 2025 ، دنیای بلاکچین می تواند حداقل یک چهره دوستانه ساکن کمیسیون بورس و اوراق بهادار را ببیند. در اوایل این هفته ، کمیسر هستر پیرس بود با موفقیت رأی داد برای دوره بعدی در نهاد نظارتی.

تصویب سنا

این رای گیری ، که در 6 آگوست سال 2020 برگزار شد ، توسط سنای ایالات متحده تکمیل شد. هرچند هیچ نتیجه ای قطعی نیست ، این تصمیم ماهها پیش بینی شده بود ، زیرا نامزدی اولیه شش ماه قبل در 6 فوریه اعلام شده بود.

تاریخچه مخالفت

در حالی که دلایل مختلفی وجود دارد که جامعه بلاکچین و ارزهای رمزپایه مورد علاقه کمیساری پیرس قرار گرفته اند – وی را به عنوان مانیتور “Crypto Mom” ​​بدست آورده است – واضح ترین اظهارات مخالفت قبلی وی است.

بیانیه مخالفت به سادگی به بیان یک اعتقاد بر خلاف عقاید دیگران و اقدامات آنها اشاره دارد. در چند سال گذشته ، کمیسر پیرس در موارد مختلف مخالفت خود را اعلام کرده است.

اعتماد بیت کوین Winklevoss ، 2018

اولین بیانیه مخالفت ، صادر شده توسط کمیسر پیرس ، حول رد درخواست صندوق معاملاتی مبتنی بر بیت کوین (ETF) در سال 2018 بود. در حالی که وظیفه اصلی SEC حمایت از سرمایه گذاران است ، کمیسر پیرس احساس کرد اقدامات آنها درست برعکس است . او اظهار داشت, “… من نگران هستم که رویکرد کمیسیون با جلوگیری از نهادینه سازی بیشتر بازار بیت کوین ، حمایت از سرمایه گذاران را تضعیف کند. مشارکت بیشتر نهادی باعث بهبود بسیاری از نگرانی های کمیسیون در مورد بازار بیت کوین می شود که زمینه تأیید آن را تأیید می کند. “

وجوه معاملاتی تبادل (ETF) ، 2020

در اوایل سال 2020 ، کمیسر پیرس موضع مخالف خود را در مورد ارزهای رمزنگاری شده و محصولات ETF تکرار کرد. در فاصله زمانی بین اظهارات اولیه وی در مورد صندوق Winklevoss در سال 2018 و اکنون ، SEC ادامه داده بود تا درخواست های مختلف را رد کند – اساساً در موضع خود دو برابر می شود. او اظهار داشت, “… من هشدار دادم كه ترديد كميسيون در پذيرش محصولات و فن آوري هاي جديد مانع بروز نوآوري در اين كشور شده و تهديد مي كند كارآفرينان و فرصت هايي را كه ايجاد مي كنند به حوزه هاي قضايي ديگر سوق دهد. اقدامات کمیسیون در هجده ماه گذشته در این زمینه این نگرانی ها را تأیید می کند. در همین حال ، علاقه سرمایه گذاران برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد. “

تلگرام ، 2020

این مثال جدیدترین نمونه از این سه مورد است. در جولای سال 2020 ، در طی سخنرانی در Blockchain Week سنگاپور ، کمیسار پیرس به این موضوع پرداخت که چرا فکر می کرد اقدامات SEC علیه تلگرام ناقص است. در حالی که موضع وی در بیانیه رسمی مخالفت اعلام نشده بود ، با این وجود روشن بود. او اظهار داشت, “تلگرام تصمیم گرفت با حل و فصل با ما به جنگ حقوقی خود پایان دهد. من از توافق حمایت نکردم زیرا از اقدام اساسی پشتیبانی نکردم. من از این پیام که توزیع توکن ذاتاً معامله اوراق بهادار است ، پشتیبانی نمی کنم.

برنامه های بزرگ

اگرچه توافق با همسالان آسان است ، کمیسر پیرس اطمینان حاصل کرده است که او چیزی غیر از انتقادات را ارائه داده است. مهمترین مورد “پیشنهاد امن بندر” کمیسر پیرس است. در پیشنهاد Safe Harbor ، شرکت ها از “یک دوره سه ساله موافقت بهره مند می شوند که در آن می توانند مشارکت و توسعه یک شبکه عملکردی یا غیرمتمرکز را که از مقررات ثبت نام قوانین اوراق بهادار فدرال معاف است ، به شرط شرط برآورده شده اند.” این یک رویکرد جالب و مهم است. زمان ثابت کرده است که اگرچه بسیاری از دارایی های مبتنی بر بلاکچین ممکن است زندگی خود را به عنوان اوراق بهادار آغاز کنند ، اما بعداً می توانند به طبقه دیگری از دارایی تبدیل شوند. یکی از این نمونه ها محبوب بسیار محبوب ، Ethereum است.

Ethereum که در اوایل چرخه حیات خود ICO را برگزار می کرد ، از آن زمان به یک سیستم عامل و رمز غیرمتمرکز تبدیل شده است. این انتقال ساده ، که همیشه برنامه ریزی شده بود ، به Ethereum اجازه می داد تا از یک امنیت به یک رمز تبدیل شود.

با اجرای پیشنهادی از این قبیل ، شرکتهای نوآور و خوش فکر آزادی عمل بیشتری برای تولید محصولات نسل بعدی دارند ، بدون ترس از پیامدهای SEC (با شرط داشتن شرکتها برای همه شرایط). پیشنهاد کمیساری Peirce’s Safe Harbour را می توان با جزئیات مطالعه کرد اینجا.

رهبری جدید?

علیرغم حفظ امنیت داخلی SEC در کمیسر پیرس ، نهاد نظارتی ممکن است به زودی کاملاً متفاوت به نظر برسد.

اگرچه بحث برای لحظه ای خاموش شده است ، رئیس فعلی SEC ، جی كلیتون به عنوان كاندیدای سمت وكالت ایالات متحده در جنوب نیویورك معرفی می شود. اگر این عزیمت اتفاق بیفتد ، بدون شک کمیسار پیرس جایگزین احتمالی هیجان انگیز برای سمت رئیس خواهد بود.

بدون تردید ، کمیساریا پیرس به صراحت گفته است که معتقد است بازارها برای طولانی مدت اینجا هستند ، بدون شک ، چنین اقدامی با رویکردهای متفاوت در بازارهای بلاکچین و رمزنگاری همراه خواهد بود. زمان نشان می دهد که آیا کمیساری پیرس خود را در حال پر کردن این کفش ها پیدا می کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، نهادی نظارتی مستقر در ایالات متحده است که وظیفه آن تضمین بازارهای شفاف و منصفانه است. این کار از طریق ایجاد و اجرای قوانین مختلف پیرامون استفاده از اوراق بهادار انجام می شود.

رئیس هیئت مدیره ، جی کلیتون ، در حال حاضر بر فعالیت های SEC نظارت می کند.

در سایر خبرها

در اوایل سال 2020 ، ما خوش شانس بودیم که یک مصاحبه اختصاصی با کمیسر پیرس ، شخص خود را انجام دادیم. در این بحث ، ما بیشتر در مورد روش های او در رمزنگاری و بلاکچین ، و همچنین روش SEC بیشتر یاد گرفتیم. برای کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمیسر پیرس هستند ، این مصاحبه را می توان به طور کامل ، اینجا پیدا کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me