banner
banner

نحوه کار Crypto OTC Trading: بینش ارائه دهندگان نقدینگی برتر

نحوه کار Crypto OTC Trading: بینش ارائه دهندگان نقدینگی برتر

برای بیشتر فعالان بازار ارزهای رمزنگاری شده – به ویژه معامله گران خرده فروشی – بازارهای خارج از بورس به طور کلی یک پدیده مات و حتی مرموز هستند. معاملات فرابورس که در بازارهای مالی و رمزنگاری سنتی استفاده می شود ، شامل معاملات با حجم بالا بین دو طرف مستقیماً و بدون مبادله است..

به ویژه برای معاملات فرابورس رمزنگاری ، عملکرد داخلی این معاملات بسیاری را با سوالاتی در مورد نقدینگی ، لغزش قیمت ، چگونگی کار واقعی معاملات ، نحوه حفاظت از خطر فروشندگان و اثرات احتمالی معاملات فرابورس بر قیمت بیت کوین (BTC) مواجه می کند..

در تلاش برای روشن کردن این بخش رادار رمزنگاری ، OKEx Insights با برخی از مشهورترین میزهای معاملات فرابورس در صنعت مصاحبه کرد تا بفهمد چگونه واقعاً کار می کنند.

تجارت رمزنگاری بدون نسخه?

معاملات خارج از بورس تجاری است که مستقیماً بین دو طرف انجام می شود و بدون واسطه گری بورس انجام می شود. این در میان گروه های فروشندگان در یک بازار بدون مکان مرکزی سازمان یافته است. برای معاملات رمزنگاری فرابورس ، دو طرف هر دو رمزنگاری رمزنگاری یا رمزنگاری فیات را انجام می دهند. به طور کلی ، یکی از طرفین یک شرکت است که به عنوان میز OTC شناخته می شود.

محبوب ترین بازار فرابورس در بین تمام طبقات دارایی ، ارز یا فارکس است که در آن ارزها به جای مبادلات از طریق شبکه بانکی معامله می شوند..

نحوه تأمین نقدینگی

با توجه به ارائه دهندگان نقدینگی که با آنها صحبت کردیم ، معاملات ارز رمزنگاری بدون نسخه مشابه با ارز خارجی آن است. قیمت گذاری نسبتاً ساده و شفاف است. بعلاوه ، نقدینگی به راحتی در دسترس است – اما این نقدینگی نیز در چندین مکان تقسیم شده است.

هر میز رمزنگاری OTC دفترچه سفارشات خاص خود را دارد که نقدینگی بین فروشندگان ، کتابهای سفارش چندین بورس و سفارشات سایر مشتریان را با هم ترکیب می کند. این میزها برای برقراری ارتباط با چندین تأمین کننده نقدینگی به منظور تجارت مقدار زیادی دارایی بدون حرکت بعدی در بازارها ، راه اندازی شده اند.

میزهای فرابورس علاوه بر اینکه به طور کلی از لغزش جلوگیری می کنند – تفاوت بین قیمت پیش بینی شده و واقعی اجرای یک معامله – می توانند برای مدت معینی “قفل قیمت” را نیز فراهم کنند. بنیانگذار شرکت مالی رمزنگاری گروه کهربا تونی او به OKEx Insights گفت که مدت زمان قفل قیمت ها معمولاً یک دقیقه است – فقط زمان کافی برای “پر کردن یا کشتن” کافی است.

بعنوان یک جایزه اضافی ، میزهای OTC می توانند با ارائه قیمت بهتر از متوسط ​​مخلوط موجود در کتابهای سفارش بورس ، به طور بالقوه در هزینه مشتری صرفه جویی کنند.

کدام ارزهای رمزپایه فرابورس معامله می شوند?

از نظر جفت معاملات ارزهای رمزنگاری موجود برای معاملات خارج از بورس ، کامرون دیکی ، – رئیس فروش اروپا ، خاورمیانه و آفریقا در ارائه دهنده نقدینگی رمزنگاری B2C2 – به OKEx Insights گفت كه میزهای OTC آن بر روی مایع ترین جفت های تجاری تمركز می كنند. این شامل:

  • BTC
  • اتر (ETH)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • EOS
  • Litecoin (LTC)
  • اتصال به اینترنت (USDT)
  • ستاره ای (XLM)
  • XRP

علاوه بر این ، B2C2 از بسیاری از ارزهای فیات پشتیبانی می کند ، از جمله USD ، GBP ، EUR ، JPY ، SGD ، CAD ، CHF و AUD.

اعتماد در هنگام اجرای دستورات لازم است

جنبه تاریک معاملات خارج از بورس خطر بالاتری برای پیش فرض طرف مقابل است – به این معنی که اعتماد عامل اصلی است.

Amber Group’s او برای OKEx Insights توضیح داد که سفارشات بدون نسخه را می توان به روشهای مختلفی اجرا کرد. معمولاً طرفین قرارداد برای یافتن سفارشات جبرانی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. برخی از فروشندگان فرابورس نقدینگی را تأمین می کنند که از صرافی های مختلف جمع شده است. سفارشات کوچکتر معمولاً از طریق مبادلات انجام می شوند. در واقع ، به گفته بنیانگذار گروه امبر ، تقریباً 20 درصد از کل حجم معاملات فرابورس از طریق صرافی ها معامله می شود..

استخرهای روشن و استخرهای تاریک

بازار رمزنگاری بدون نسخه ، دو نوع استخر متفاوت دارد: استخرهای روشن و استخرهای تاریک. استخرهای lit بیشتر متداول هستند ، و آنها پیشنهادات و پیشنهادات مختلفی را در دارایی های مختلف به شبکه فروشنده نشان می دهند. این استخرها عمده نقدینگی موجود در میزهای فرابورس را تشکیل می دهند.

متناوباً ، استخرهای تاریکی وجود دارد – به عنوان مثال ، مبادلات خصوصی که به سرمایه گذاران نهادی اجازه می دهد تعداد زیادی از محصولات مالی را بدون دفترچه سفارش قابل مشاهده یا خرید کنند. اد هندی ، شریک صندوق هجینگ و تأمین کننده نقدینگی رمزنگاری سرمایه TYR, به OKEx Insights گفت که استخرهای تاریک در رمزنگاری توسعه نیافته و نسبتاً کوچک باقی مانده اند.

به همین ترتیب ، ریچارد آستل ، یک تاجر فروش در broker crypto prime کوواریو, به OKEx Insights گفت که موسسات علاقه خاصی به استخرهای تاریک ندارند. او توضیح داد:

“من شنیده ام که صرافی ها استخرهای تاریک ارائه می دهند ، اما ، از نظر من ، قبل از صحبت کردن در مورد استخرهای تاریک ، در حال حاضر با برخی از صرافی ها که میزهای تجاری خود را اداره می کنند ، اختلاف کافی وجود دارد. در سمت فناوری تجارت استخر تاریک ، مبادله های اتمی دارای بازار بالقوه و همچنین باعث کاهش خطر تسویه هستند. در حال حاضر ، موسسات ترجیح می دهند طرف مقابل خود را بشناسند. “

چگونه نمایندگی های فرابورس پرچین می زنند

نمایندگی های فرابورس می توانند تجارت خود را بین مشتریان و بازار بین فروشنده تفکیک کنند. این امر به آنها امکان می دهد تا با سایر فروشندگان خرید و فروش کنند تا خطرات ناشی از گرفتن سفارشات مشتریان را جبران کند.

تونی هه از گروه امبر در طی مکالمه خود با OKEx Insights افزود که لازم نیست هر سفارشی محافظت شود. این عمل تا حد زیادی با شرایط بازار مانند نوسانات ارتباط دارد. در عین حال ، شرکت همیشه سایر مشاغل درون شرکت را در نظر خواهد گرفت و در برابر مواجهه کلی شرکت ، محافظت می کند. تأمین هزینه می تواند از طریق معاملات آتی رمز ارز و گزینه ها انجام شود و این عمدتا یک عمل مدیریت ریسک و مدیریت موجودی است.

برخی از میزهای فرابورس با توجه به مکانی که فکر می کنند بازار در حال انجام است ، دارایی های خود را قیمت گذاری می کنند ، خطر بیشتری را متحمل می شوند. به عنوان مثال ، اگر یک میز تحریر در مورد افزایش کوتاه مدت قیمت اطمینان داشته باشد ، ممکن است در هنگام ادامه خرید ، قیمت کمتری نسبت به معمول به مشتریان بدهد ، شرط می بندم که بازار بالاتر خواهد رفت.

روند معاملات فرابورس چیست?

معامله رمزنگاری از طریق پیشخوان ساده تر از آن است که برخی تصور می کنند.

طبق منابع OKEx Insights ، مشتریان معمولاً از طریق برنامه های گفتگو به میزهای OTC می آیند و درخواست پیشنهاد می کنند.

میز فرابورس قبل از دادن قیمت خرید یا فروش برای مبلغ درخواستی دارایی ، نقدینگی موجود را از دفتر سفارش جمع آوری صرافی و شبکه آن بررسی می کند. اگر مشتری تجارت را تأیید کند ، میز سفارش را اجرا می کند.

با این حال ، لازم به ذکر است که ، قبل از معامله ، مشتریان باید روند KYC را انجام دهند و وجوه یا سکه ها را واریز کنند.

بازار رمزنگاری فرابورس چقدر بزرگ است?

اندازه گیری جریان رمزنگاری بدون نسخه پزشک دشوار است.

در گزارش سال 2018 ، شرکت تحقیقاتی بازار سرمایه TABB Group ادعا کرد که بازار ارزهای رمزپایه OTC حداقل دو تا سه برابر بیشتر از بازار ارز رمزنگاری است. در آن زمان ، بازار مبادله بیت کوین به تنهایی در حال پردازش بود حدود 4 میلیارد دلار در معاملات در روز. طبق برآوردهای TABB ، این بدان معناست که 8 میلیارد دلار – 12 میلیارد دلار در روز خارج از بورس خرید و فروش می شود. برآورد جدیدتر از مارس سال جاری حجم معاملات بیت کوین از طریق فرابورس را حدوداً اعلام کرد روزانه 20 میلیارد دلار. (طبق CoinGecko ، حجم روزانه نقطه BTC بیش از 26 میلیارد دلار است).

Covario’s Astle در مورد مبادلات فرابورس توجیه کرد و به OKEx Insights گفت:

“2-3 برابر بازار بورس تخمینی منصفانه است زیرا می توان ریسک را در مبادله پوشش داد و بنابراین در حجم مبادله منعکس کرد.”

با این وجود TYR Capital’s Hindi ، فکر می کند بازار رمزنگاری بدون نسخه ، بسیار کوچکتر از تبلیغات است – حجم ماهانه 50 تا 70 میلیارد دلار را تخمین می زند. هندی همچنین اضافه کرد که USDB ثابت USDT نقش مهمی ایفا می کند و قسمت بسیار بیشتری از کل فرابورس را تشکیل می دهد از آنچه بیشتر مردم معتقدند.

Amber Group’s وی افزود که از نظر خرید بیت کوین ، USDT می تواند نیمی از کل معاملات فرابورس را تشکیل دهد. از پایدار باین کوین معمولاً در آربیتراژ استفاده می شود ، زیرا بسیاری از صرافی ها از فیش اورجینال کارآمد برخوردار نیستند.

آیا معاملات فرابورس تاثیری در قیمت بازار لحظه ای دارند?

هندی معتقد است که رشد بازار مشتقات رمزنگاری مهمترین نقشی را که قبلاً بازار فرابورس داشته است از نظر تأثیرگذاری بر قیمت لحظه ای بیت کوین به عهده گرفته است. معاملات فرابورس – به ویژه اگر یک سازنده بازار در یک طرف تجارت باشد – هنوز تأثیر کوتاه مدت بر بازار دارند ، اما رشد حجم روزانه در مبادلات محلی و مبادلات مشتقات این اثر را کاهش می دهد.

Futures BTC – حجم روزانه جمع شده. منبع: کج

Astle توضیح داد:

“از نظر معاملات عملیاتی ، قیمت بدون نسخه باید تأثیر مستقیم قابل توجهی نداشته باشد. اگر چنین شود ، فعالان بازار فرابورس با قطع خطوطی به معامله گرانی که مدیریت ریسک ضعیفی دارند ، شروع به تنظیم خود می کنند. فرابورس باید ثبات قیمت و کاهش لغزش را هنگام اجرای سفارشات اندازه سازمانی امکان پذیر کند. “

آینده تجارت رمزنگاری فرابورس چگونه است?

معاملات بدون نسخه برای بازیکنان رمزنگاری با حجم بالا مانند وجوه و ماینرهای بزرگ یک ضرورت مطلق است ، زیرا میزهای فرابورس می توانند بدون جلب توجه به آنها در خرید و فروش عمده کمک کنند..

علاوه بر این ، ما دیده ایم که میزهای فرابورس نقشی حیاتی در استقرار رمزنگاری به عنوان یک کلاس دارایی در حال ظهور دارند که در نهایت می تواند مقبولیت نهادی را افزایش دهد. Astle از کوواریو به OKEx Insights گفت که او فکر می کند معاملات فرابورس فقط با ورود بیشتر بازیگران نهادی به بازارهای رمزنگاری رشد خواهد کرد:

“از نظر من ، حجم فرابورس به دلیل بزرگ بودن اندازه بلیط های سازمانی برای جذب صرافی های خرده فروشی و همچنین نیاز به سرویس های دستکش سفید مدیران پیچیده که با چندین طرف مقابل از طریق یک کارگزار اصلی تجارت می کنند ، رشد بالایی خواهد داشت.”

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me