banner
banner

Litecoin – Silver to Bitcoin’s Gold (قسمت اول)

خلاصه: ما قصد داریم Litecoin را در سه مقاله معرفی کنیم تا به خوانندگان ما کمک کند تا Litecoin را به طور جامع درک کنند. بخش اول این مجموعه Litecoin را از منظر تاریخچه توسعه و وضعیت موجود فعلی آن تحت پوشش قرار می دهد ، عمدتاً بر روی نقاط عطفی که تاکنون رسیده است ، الگوریتم کار ، نصف پاداش بلوک ، روند قیمت ، توزیع استخر استخراج ، تعهدات Github و روند جستجوی گوگل.

من. مقدمه ای بر Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC یا Ł) توسط چارلی لی ، کارمند سابق گوگل ایجاد شده است ، که خود را در تلاش برای تحقق بخشیدن به ایده خود برای ایجاد نسخه سبک تر از Bitcoin (BTC) فدا کرد. از نظر فنی ، Litecoin تقریباً شبیه است بیت کوین.

اقدام به بیت کوین ، ایجاد و انتقال Litecoin بر اساس یک منبع باز استپروتکل رمزنگاری و توسط هیچ مرجع مرکزی مدیریت نمی شود. شبکه Litecoin قرار است 84 میلیون Litecoins (LTC) تولید کند که 4 برابر واحد بیت کوین واحد ارز است و عرضه فعلی آن 61،276،211 LTC است..

1. Litecoin’s Chronicle of Milestones

 • Litecoin در اکتبر 2011 از طریق مشتری متن باز در Github منتشر شد.
 • در تاریخ 26 آگوست 2015 ، پاداش بلوک Litecoin برای اولین بار به نصف کاهش یافت ، و تولید Litecoin در هر بلوک از 50 به 25 کاهش یافت.
 • در 3 ژوئیه 2016 ، انجمن Litecoin, که طرفدار آن است Litecoin, با تیم اصلی توسعه Litecoin همکاری کردند و نقشه راه 2016 را منتشر کردند که در آن برنامه های خود را برای آینده شرح داده است. یکی از چشم اندازهای اصلی آنها از نقشه راه ، راه اندازی نسخه جدید Litecoin با ویژگی های Segregated Witness (SegWit) ، Lighting Network و قرارداد هوشمند است..
 • در 11 مه 2017 ، Segregated Witness (SegWit) در بلوک 1،201،536th فعال شد و از آن زمان هودلرهای Litecoin قادر به انجام معاملات Segregated Witness (SegWit) بودند..
 • در ژوئن. بیست و یکم ، 2017 ، چارلی لی اعلام کرد که شبکه Lightning Litecoin رسما راه اندازی شد. شبکه رعد و برق یکی از فن آوری های مورد انتظار برای مقیاس گذاری پرداخت ها در یک روش طولانی مدت و پایدار است.

Litecoin (LTC) از ارزشهای زیربنایی بلاکچین استفاده می کند و از نقدینگی عمیقی در بازار رمزنگاری برخوردار است. همچنین ، تعداد خودپردازهای Litecoin (LTC) اخیراً رشد چشمگیری داشته است و اکنون بعد از بیت کوین (BTC) در سطح جهانی دوم است.

Litecoin ، همچنین تعداد قابل توجهی از استخراج کنندگان ، سیستم عامل های معاملات ارز رمزنگاری شده ، توسعه دهندگان ، بازرگانانی که Litecoins و کاربران را از زمان تکامل آن پذیرفته اند ، قابل توجه است..

2. Litecoin در مقابل بیت کوین: درک تفاوت اصلی

Litecoin به عنوان “نقره ای به Bitcoin’s Gold” لقب گرفته است ، اولین ارز اینترنتی نظیر به نظیر مبتنی بر الگوریتم Scrypt است. اگرچه عملکردهای Litecoin تقریباً یکسان است بیت کوین, تفاوت های برجسته ای بین آنها وجود دارد:

 • شبکه Litecoin قصد دارد هر 2.5 دقیقه یک بلاک پردازش کند در حالی که زمان پردازش بیت کوین 10 دقیقه است. از این رو ، توسعه دهندگان ادعا می کنند که این اجازه می دهد Litecoin تأیید تراکنش سریع تری داشته باشد.
 • محدودیت عرضه Litecoin 8،400 ، 4 برابر حد عرضه Bitcoin است.
 • Litecoin استفاده می کند رمز نویسی در آن اثبات کار الگوریتم ، یک عملکرد سخت حافظه پی در پی که نیاز دارد به طور متناوب حافظه بیشتر از الگوریتم SHA256 حافظه سخت Bitcoin نیست. حافظه سخت است رمز نویسی الگوریتم رمزگذاری می تواند با ظرفیت تجهیزات استخراج حرفه ای رقابت کند. سدخمه الگوریتم به مردم یادآوری می کند که به مسائل متمرکز سازی در محاسبات هش بپردازند زیرا از آنچه معروف است جلوگیری می کندASIC ها از تسلط بر Litecoin نرخ هش, بنابراین صنعت را به جلو سوق می دهد تا به سمت غیرمتمرکزتری برود.

3. نصف شدن پاداش Litecoin Block

Litecoin تقریباً هر چهار سال یکبار پاداش می گیرد ، آخرین اتفاق در تاریخ 26 اوت 2015 رخ می دهد که پاداش Litecoin از 50 LTC به 25 LTC کاهش می یابد. از نظر تئوری ، نصف شدن تولید بلوک ممکن است منجر به عدم تعادل در عرضه شود & تقاضا و افزایش قیمت. از آنجا که قیمت Litecoin تا حد زیادی تحت تأثیر عرضه و تقاضا است ، برخی حدس می زدند که کاهش عرضه منجر به افزایش بعدی قیمت Litecoin می شود. در حقیقت ، در حالیکه عوامل و متغیرهای بیشتری وارد عمل شده بودند ، یک روند معکوس اتفاق افتاد. داده های تاریخی در سال 2015 نشان داده اند که Litecoin پس از نصف شدن رویداد تا حدودی کاهش قیمت خود را دیده است. بر اساس تجزیه و تحلیل ، عوامل زیر ممکن است در روند نزولی آن نقش داشته باشند:

روند قیمت LTC دو ماه پس از نصف پاداش بلوک در سال 2015

 • اولاً ، بر اساس نمودار روند قیمت Litecoin در سال 2015 ، Litecoin (LTC) ماه ها قبل از نصف شدن پاداش خود به شدت تجمع کرده و با بالاترین قیمت 8.967 دلار روبرو شده است ، که بیش از انتظارات بازار است.
 • در مرحله دوم ، ارزش کل بازار کل بازار رمزنگاری در آن زمان نسبتاً کم بود و همچنین موارد استفاده واقعی هنوز محدود بود. بر اساس تحقیقات ما ، افزایش شدید قیمت یک گمانه زنی است تا انعکاس واقعی ارزش آن.
 • ثالثاً ، نصف شدن تولید بلوک همچنین معدنچیان را مجبور به بستن سرورهای خود به دلیل کاهش پاداش و هزینه های زیاد کرد. با این حال ، قدرت محاسباتی همچنین شاهد کاهش در پی رویداد نصف شدن بود ، که قیمت Litecoin را برای مدت طولانی به یک روند نزولی سوق داد. مشکل Litecoin اولین تنظیمات خود را در 27 آگوست همان سال پس از نصف کردن انجام داد تا زمان تولید بلوک را در 150 ثانیه حفظ کند ، 7.61 درصد کاهش

بازار ارزهای رمزنگاری شده از سال 2015 شاهد گاو نرها و خرس های متعددی بوده است ، همچنین Litecoin نیز همین کار را کرده است. Litecoin از نظر فناوری ، ساخت اکوسیستم و سایر جنبه ها سریعتر از بسیاری دیگر از سکه های بزرگ در حال پیشرفت است.

دوم وضعیت موجود Litecoin Fundamentals

 1. مبانی فعلی Litecoin

در حال حاضر Litecoin در زمان مطبوعات با حدود 60 دلار معامله می شود ، و سقف کل بازار 3.67 میلیارد دلار است

2. معاملات در Litecoin Chain

3. مقایسه داده های معامله Blockchains عمده

حجم معاملات در زنجیره Litecoin هنوز فاصله دارد تا بتواند با BTC و ETH همگام شود. با این حال ، Litecoin به لطف کلاه بازار بزرگ ، پایگاه کاربری زیاد و پوشش 5.51٪ از کل کل بازار با حجم معاملات 24 ساعته ، همچنان مقاوم است. بعلاوه ، Litecoin در حال حاضر 55822 آدرس فعال دارد. علاوه بر این ، با توجه به روند افزایشی کارمزد معاملات ، Litecoin رشد پایدار و مداوم در حجم معاملات خود را نشان می دهد.

4. توزیع LTC

5. LTC درمقابل 10 ، 100 برتر و 1000 آدرس LTC برتر درمقابل کل بازار

مشابه سایر سکه های جریان اصلی ، LTC نیز در چند آدرس اصلی متمرکز شده است. در واقع ، ارزش دارایی 500 آدرس برتر به تنهایی بیش از 60٪ از کل عرضه LTC را پوشش داده است ، از جمله آدرس برخی از صرافی های متمرکز ، که مورد رایج سایر سکه های برتر است.

6. استخر معدن LTC

توزیع استخر معدن LTC

توزیع استخر استخراج LTC حتی در بین بازیکنان بزرگ نیز نسبی است ، با استخر برتر استخر F2Pool 20.45٪ از کل استخراج معدن را پوشش می دهد ، و پس از آن استخرهای بزرگ دیگر مانند Poolin ، LTC Top و ViaBTC دنبال می شوند. توزیع نسبتاً یکنواخت استخرهای معدن ، ثبات و ایمنی بهتری را در اختیار معدنچیان خود قرار می دهد. با این حال ، Litecoin در مقایسه با 47.31 EH / s Bitcoin و BCH 1.6EH / s هنوز باید مسیری طولانی را طی کند که می گوید.

توزیع هاشرات برای 100 بلوک گذشته

7. Liecoin’s Github Commons Frequency

تعهدات کد LTC در Github به طور مداوم فعال بوده است. با این وجود ، در سه ماه اخیر اندکی فروپاشی رخ داده است.

8. گوگل ترند

Litecoin’s Google Trend توزیع روند گوگل

Litecoin در روند گوگل رتبه بالایی دارد زیرا داده ها نشان می دهد علاقه به Litecoin در میان سکه های بزرگ ، متمرکز در آمریکای شمالی و جنوبی ، به ویژه در کشورهای ونزوئلا ، آمریکا و کانادا ، بسیار زیاد است..

III. نتیجه

به عنوان چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ جهان در CoinMarketCap ، پارامترهای Litecoin همانطور که در بالا ذکر کردیم به طور کلی عملکرد برجسته و انعطاف پذیر آن را نشان می دهد. بلاکچین Litecoin کاملاً کاربردی بوده است که بیشتر به دلیل مزایای اصلی فناوری آن شناخته می شود. با این حال ، Litecoin همچنین در مقایسه با سایر سکه های برتر مانند نقاط متمرکز دارایی در آدرس های برتر با برخی از نقاط دردناک دست و پنجه نرم می کند.

در مقاله بعدی ، ما باید به عمق رویداد تقسیم پاداش بلوک و تأثیرات گسترده آن بر اکوسیستم Litecoin بپردازیم..

منابع:

نمودارهای BitInfo: https://bitinfocharts.com/zh/

CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/

CryptoID:https://chainz.cryptoid.info/

BlockChair: https://blockchair.com/

CryptoMiso:https://www.cryptomiso.com/

مرورگر LTC

کاغذ سفید Litecoin (LTC): https://cryptoverze.com/litecoin-whitepaper/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me