banner
banner

Ethereum 2.0: تأثیر بر کاربران ، DApps ، DeFi و بازارها

اتریوم (ETH), دومین ارز رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار, انتظار می رود مورد انتظار خود را راه اندازی کند ارتقا E ETH 2.0 در نیمه دوم سال 2020. با تغییر مکانیزم اجماع خود از این تغییر ، تغییر عمده ای در شبکه بلاکچین به وجود می آید. اثبات-کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در تلاش برای بهبود مقیاس پذیری و معرفی ویژگی های جدید.

همچنین به عنوان شناخته می شود آرامش, ارتقا E ETH 2.0 اولین بار در زمان بنیانگذار Ethereum اعلام شد سخنرانی Devital 2018 Vitalik Buterin. طبق طرح اصلی وجود دارد 4 فاز از بروزرسانی (مرحله 0-3). در حالی که فاز 0 برای سال 2019 برنامه ریزی شده بود و انتظار می رفت فاز 3 تا سال 2022 به پایان برسد ، این پرتاب انجام شد با تأخیر چندین بار به دلیل تغییر در ساختار مدیریت تیم اصلی توسعه.

با این حال ، اخیراً با Buterin اشاره کردن به سوی Q3 2020 به عنوان یک چارچوب زمانی ممکن برای راه اندازی ، OKEx Insights اهمیت انتقال به PoS و ویژگی های جدید را بررسی می کند ، مانند گیر کردن, و تأثیر ارتقا بر اکوسیستم های موجود مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه های غیرمتمرکز (DApps).

PoW vs PoS – صرفه جویی در مصرف انرژی در معرض خطر است

تصمیم Ethereum برای تغییر سازوکار اجماع خود بحث بین طرفداران PoW و PoS را دوباره زنده کرده است. PoW سازوکار اصلی اجماع برای بلاکچین است که توسط Satoshi Nakamoto در آن شرح داده شده است کاغذ سفید بیت کوین. برای تأیید معاملات و ایجاد بلوک های جدید با استفاده از توان محاسباتی ، به اصطلاح “miner” نیاز دارد.

با این حال ، با افزایش رقابت و سختی استخراج بیت کوین های جدید افزایش می یابد ، نیازهای محاسباتی نیز افزایش می یابد ، در نتیجه مصرف انرژی زیاد و نگرانی های زیست محیطی ایجاد می شود. بر اساس شاخص مصرف انرژی بیت کوین, برآورد مصرف سالانه انرژی بیت کوین 58.6 TWh در سال است. اگر بیت کوین یک کشور بود ، در مصرف انرژی رتبه 48 را کسب می کرد ، کشورهایی مانند بنگلادش و رومانی.

مصرف انرژی بیت کوینمصرف انرژی توسط کشور. منبع: bitcoinenergyconsuction.com

نگرانی های مربوط به مصرف انرژی بیت کوین ، در طول سال ها ، منجر به ظهور شده است سازوکارهای اجماع جایگزین, یکی از آنها PoS است. این پروتکل نیاز به توان محاسباتی را برطرف می کند (باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود) و ماینرها را با “اعتبار سنجی” جایگزین می کند که معاملات را بررسی می کنند و بلوک های جدید ایجاد می کنند.

در اظهار نظرهای OKEx Insights ، Jehan Chu ، بنیانگذار جامعه Ethereum هنگ کنگ و از بنیانگذاران Kenetic Capital ، صرفه جویی در مصرف انرژی را به عنوان یکی از مزیت های ارتقا upcoming آینده برای Ethereum ذکر کرد:

“با ارتقا to به Proof of Stake ، دارندگان ethereum می توانند به جای استفاده از سخت افزارهای پیچیده و سوزاندن برق ، به طور مستقیم در شبکه مشارکت کرده و از آن بهره مند شوند.

چو اضافه کرد که او معتقد نیست که بیت کوین بتواند با وجود مزایای بالقوه زیست محیطی چنین تغییراتی را ایجاد کند:

“در حالی که حرکت Ethereum به POS یک سیگنال قوی برای صنعت است ، بعید است که بیت کوین به دلیل اندازه ، ارزش و مدل حاکمیت آن ، هرگز به POS منتقل شود. این باعث موفقیت تلخ و شیرین بیت کوین می شود زیرا با افزایش ارزش بیت کوین ، تأثیرات زیست محیطی تنها بدتر خواهد شد. “

در حالی که احتمالاً تأثیر مثبت زیست محیطی آن بهبود قابل قبولی خواهد بود ، اما ارتقا Et Ethereum PoS با چندین تغییر و س questionsالات جدید برای کاربران و توسعه دهندگان در اکوسیستم همراه خواهد بود.

مهاجرت ETH 1.0 به 2.0: چه اتفاقی برای ETH شما می افتد?

برای کسانی که تعجب می کنند ، انتقال از زنجیره فعلی Ethereum به زنجیره ETH 2.0 شامل دو مرحله است: انتقال ETH کاربران و انتقال وضعیت بلاک چین Ethereum.

مهاجرت در اولین مرحله از ارتقا ETH 2.0 آغاز می شود ، که اصطلاحاً آن فاز 0 است و با راه اندازی چراغ راهنما – بلاکچین جدید PoS برای Ethereum.

مهاجرت اتر از طریق a برنامه ریزی شده است "پل یک طرفه" مکانیزم ، جایی که کاربران قادر خواهند بود اترهای خود را در بلاکچین فعلی Ethereum قفل کرده و به همان اندازه از اترها در Beacon Chain استفاده کنند.

سپس کاربران می توانند اتر اعتباری را در نظر بگیرند (اگر بیش از 32 اتر داشته باشند) و شروع به کسب پاداش در زنجیره ETH 2.0 می کنند. معامله انتقال به ETH 2.0 یک طرفه است ، زیرا اترهای کاربر در بلاکچین اصلی Ethereum سوزانده می شوند.

در حالی که این یک مکانیسم ساده و مطمئن برای انتقال ETH به زنجیره جدید است ، ماهیت غیرقابل برگشت معامله می افزاید "قفل کردن خطر." این خطر به این واقعیت اشاره دارد که کاربران ETH خود را در بلاکچین PoS جدید قرار می دهند "قفل کردن" که ETH (به معنای قابل فروش نیست) برای یک دوره خاص ، خطر اینکه قیمت ETH کاهش یابد و آنها قادر به فروش آن نباشند.

در حالی که ETH 2.0 ، دنی رایان ، توسعه دهنده اصلی است مشترک وی معتقد است که ایجاد یک پل دو طرفه در جامعه وجود دارد ، وی معتقد است که چنین پیشنهادی را می توان در تاریخ بعدی ارزیابی کرد. رایان همچنین اشاره کرد که ، برای کاربران یا دارندگان ETH ، توسعه دهندگان در تلاشند تا به یک بلاکچین جدید تبدیل شوند "تا حد امکان یکپارچه باشد."

انتقال وضعیت – انتقال داده های ETH 1.0 به 2.0

انتقال حالت به انتقال داده های بلاکچین موجود به معماری جدید اشاره دارد. در ابتدا برنامه ریزی شده بود که زنجیره فعلی ETH 1.0 به یک انتقال یابد "تکه شکسته" (بخشی از شبکه) در زنجیره ETH 2.0. با این حال ، چالش های مختلفی برای چنین انتقالی وجود داشت ، که اکنون در یک راه حل جدید حل شده است پیشنهاد توسط بوترین.

به گفته رایان ، پیشنهاد جدید Buterin توسط توسعه دهندگان اصلی پشتیبانی می شود و احتمالاً به زودی اجرا خواهد شد.

به غیر از مسائل مربوط به مهاجرت ، ارتقا ETH 2.0 عمدتا از پشتیبانی و مقیاس پذیری پشتیبانی می کند ، که می تواند برخی از اکوسیستم های موجود را که به شبکه متکی هستند مانند مالی و برنامه های غیرمتمرکز تحت تأثیر قرار دهد..

جلب حمایت از دارندگان ETH

Staking جایگزین استخراج در شبکه های PoS می شود و اعتبار سنجی هایی که سکه های خود را قفل می کنند برای نگه داشتن دفتر بلاکچین پاداش های زیادی کسب می کنند. این پاداشها مشابه سود بدست آمده از سپرده های پول است که باعث می شود سهام یکی از این پاداش ها باشد فرصت های درآمد منفعل موجود در فضای رمزنگاری.

گزارش اکوسیستم Sthereum 2.0 Staking توسط ConsenSys نشان می دهد که شرکت کنندگان می توانند ETH خود را با اجرای گره های اعتبار سنجی خود یا استفاده از یک ارائه دهنده سهام شخص ثالث در معرض خطر قرار دهند. این گزارش همچنین یافته های نظرسنجی خود را از 287 پاسخ دهنده خلاصه می کند ، 32.8 درصد از آنها قصد دارند گره های اعتبار سنجی خود را اجرا کنند و 33.1 درصد آنها قصد دارند از یک ارائه دهنده سهام شخص ثالث استفاده کنند.

بر اساس این گزارش ، شرکت کنندگانی که قصد دارند ETH خود را در معرض خطر قرار دهند و گره های اعتبارسنج را اجرا کنند ، با میانگین بازده 5.8 درصدی مورد تشویق قرار می گیرند ، در حالی که کسانی که قصد دارند از طریق یک ارائه دهنده شخص ثالث سهام داشته باشند ، می توانند جایزه متوسط ​​بالاتر 7.6 درصدی را انتظار داشته باشند.

تعداد فعلی آدرس های Ethereum که حداقل 32 ETH را در خود جای داده اند (حداقل مورد نیاز شبکه برای اعتبار سنجی و کسب پاداش) می تواند از تعداد اعتبارسنجهای بالقوه ETH 2.0 بینشی به ما بدهد. از 5 مه سال 2020 ، داده های Glassnode آشکار می کند که 114،550 آدرس Ethereum با 32 ETH یا بیشتر وجود دارد.

آدرس ETH بالاتر از 32آدرس های Ethereum با تعادل حداقل 32 ETH است. منبع: شیشه گره

در نهایت انتظار می رود که پشتیبانی Ethereum از staking باعث جلب مشارکت شبکه گسترده تری در مقایسه با استخراج نسخه قدیمی شود. Charles d’Haussy در ConsenSys این مشوق ها را در نظرات خود برای OKEx Insights روشن می کند:

“برای افرادی که ETH دارند ، Proof of Stake یک روش فراگیرتر برای حفظ امنیت شبکه ETH 2.0 است ، همراه با پاداش های نسبتاً بالا برای کمک به هزینه های امنیتی … سیستم عامل هایی مانند مبادلات ، بودجه و کیف پول هایی که سهام را ارائه می دهند راهی عالی برای کمک و بهره مندی از ETH 2.0 باشد. ”

در اظهار نظرهای OKEx Insights ، Chu از Kenetic Capital دسترسی به راه حل های شخص ثالث را که می تواند باعث ایجاد موفقیت شود ، برجسته کرد "به راحتی ثبت نام برای آدرس ایمیل":

“یک نوار فنی بالا مانع از حضور بسیاری از کاربران در شبکه می شود اما شرکت هایی که از ETH 2.0 با راه حل های کلیدی مانند Alchemy یا Blockdaemon پشتیبانی می کنند (و در نهایت مبادلات مورد علاقه شما) ، ثبت نام را به همان اندازه ثبت نام برای آدرس ایمیل سریع و آسان می کنند. این امر برای تأمین امنیت شبکه با یک گروه اعتبارسنج عظیم ، متنوع و غیرمتمرکز برای تضمین امنیت و انعطاف پذیری برای 100 سال آینده و بسیار مهم است! “

راه حل های DeFi برای رقابتی تر شدن

امور مالی غیرمتمرکز جایگاه برجسته ای در اکوسیستم اتریوم دارد, حسابداری برای 60 درصد ارزش کل Ethereum DApps تا ماه مه 2020. در زمان نوشتن مقاله ، بیش از 2.5 میلیون ETH (بیش از 600 میلیون دلار) قفل شده در DeFi DApps ، و هنگامی که کاربران به دنبال گزینه هایی برای خدمات مالی سنتی هستند ، می توان انتظار داشت که این تعداد افزایش یابد.

با این حال ، هنگامی که برنامه های مالی غیرمتمرکز با نمونه های سنتی خود مانند شبکه ویزا ، که می تواند هزاران تراکنش در ثانیه (tps) را پردازش کند ، مقیاس پذیری همچنان یک مانع باقی می ماند. در حال حاضر ، شبکه Ethereum به کمتر از محدود شده است در بهترین حالت 50 دور در دقیقه.

ارتقا ETH 2.0 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با پیاده سازی های فناوری مانند موارد مقیاس پذیری ، دستاوردهای بیشتری کسب کنند خرد کردن, که انتظار می رود به طرز چشمگیری افزایش می یابد تعداد معاملات در ثانیه در شبکه. این می تواند برنامه های DeFi را با راه حل های سنتی مطابقت دهد.

DApps برای استفاده از مقیاس پذیری و فرصت های جدید

با نگاهی به کل اکوسیستم DApps, داده ها از Dapp.com نشان می دهد که Ethereum همچنان از نظر حجم معاملات روزانه ، پلتفرم غالب است. اتریوم در حال حاضر 71 درصد سهم بازار دارد ، در حالی که رقیب اصلی آن EOS تنها 24 درصد را تشکیل می دهد.

حجم معاملات dappحجم معاملات روزانه DApp ها توسط سیستم عامل های بزرگ بلاکچین. منبع: Dapp.com

جون جوردون, مدیر ارتباطات در DappRadar ، معتقد است که ETH 2.0 یک نقطه عطف مهم برای توسعه دهندگان در اکوسیستم DApp است. او به OKEx Insights گفت:

“از برخی نظرها ، کاربران واقعاً نباید به ETH 2.0 اهمیت دهند. به عنوان مثال ، آنها نباید کاری متفاوت انجام دهند. مقیاس پذیری همراه با Eth 2.0 توسعه دهندگان را قادر می سازد DAppsapps [sic] بسیار جالب تر و روان تری ایجاد کنند ، که جای تعجب دارد. “

در حالی که اردن معتقد است همه دسته های DApps از بروزرسانی ETH 2.0 بهره مند می شوند ، وی افزود که مقیاس پذیری برای انواع جدید DApps اجازه می دهد:

“هر DApp که به معاملات سریعتر نیاز داشته باشد ، منفعت خواهد داشت. بازی قطعاً در لیست بالایی قرار دارد. اما آنچه که به نظر من هیجان انگیزترین است ، فرصت برای انواع جدید DApp است که ما هنوز در Ethereum ندیده ایم اما در جهان طبیعی وب 2.0 مانند DApps اجتماعی مشاهده می کنیم. “

یکی دیگر از تغییرات عمده در ETH 2.0 ، حذف دستگاه "گاز" هزینه از شبکه Ethereum ، که می تواند استفاده DApp را بیشتر افزایش دهد. گاز هزینه انجام معامله در شبکه Ethereum است. با محبوبیت بیشتر شبکه ، مواردی وجود دارد که از DApps استفاده می کنند کاهش یافته است به دلیل افزایش هزینه گاز به طور خاص ، استفاده روز افزون از نسخه مبتنی بر Ethereum از կայուն Bitcoin Tether (USDT) به طور معمول منجر به ازدحام در شبکه Ethereum می شود.

قیمت گاز داپ داتتأثیر افزایش قیمت بنزین بر فعالیت روزانه 5 بازی برتر Ethereum. منبع: DappRadar

در بررسی تأثیر هزینه های گاز در DApp های بازی در Ethereum ، جوردون در DappRadar به OKEx Insights گفت:

وی گفت: “قیمت های بالاتر گاز به طور کلی فعالیت کاربر را کاهش می دهد زیرا اعتبار سنجی معامله هزینه بیشتری دارد. با این حال ، این بر دسته های مختلف DApp ها تأثیر متفاوتی می گذارد. برای کاربرانی که مقادیر زیادی ارزش – مثلاً 1000 دلار – با DeFi یا مبادلات داپ در حال جابجایی هستند ، این واقعیت که قیمت بنزین چند دلار افزایش یافته عامل مهمی نیست.

برای بازی ها و سایر برنامه های کاربردی که ارزش معاملات بسیار کمتر است ، ممکن است قیمت بنزین بالاتر باشد. منطقی نیست که 5 دلار برای یک معامله 2 دلار هزینه کنید تا میزان استفاده کاهش یابد. در ETH 2.0 هزینه بنزین وجود ندارد زیرا از اثبات اجماع سهام استفاده می کند. “

بازارها برای ETH 2.0 آماده می شوند

با انتظار می رود ETH 2.0 به زودی ، علاقه بازار در گزینه های اتر قابل توجه رشد است. گزینه ها یک نوع مشتق محصولی که به دارندگان حق ، اما نه تعهد ، خرید یا فروش دارایی (در این مورد ETH) را با قیمت معین قبل از تاریخ معین در آینده می دهد.

مطابق با کج, گزینه های Open Interest of ETH اخیراً به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 151 میلیون دلار رسیده است که منعکس کننده ورود سرمایه تازه است.

Deribit و OKEx مبادلات اصلی ارزهای رمزنگاری شده هستند که معاملات گزینه های ETH را ارائه می دهند و افزایش نرخ سود بالا به طور بالقوه یک سیگنال صعودی برای Ethereum است.

منافع بازکل گزینه های ETH با علاقه باز می شوند. منبع: کج

کارشناسان انتظار دارند ارتقا E ETH مزایای چند برابری داشته باشد

هدف از ارتقا 2.0 ، مقیاس بندی بسیار مورد نیاز شبکه Ethereum است و قول می دهد امنیت شبکه را بدون به خطر انداختن سابقه قبلی بهبود بخشد – دیدگاه های d’Haussy ، مدیر ConsenSys با OKEx Insights:

“ETH 2.0 در درجه اول مقیاس پذیری ، توان عملیاتی و امنیت شبکه عمومی Ethereum است. ETH 2.0 هیچ یک از تاریخچه داده ها ، سوابق معاملات یا مالکیت دارایی های زنجیره ETH 1.0 را از بین نخواهد برد. “

D’Haussy همچنین توانایی ETH 2.0 را برای گسترش فضای برنامه های غیرمتمرکز برجسته کرد:

“اتریوم بهترین نامزد برای عملکرد پایین ترین سطح مرجع مشترک برای سیستم های توزیع شده باقی مانده است. Eth2 دامنه برنامه های قابل ارائه را بیشتر می کند. “

در همین حال ، Chu در Kenetic Capital معتقد است که مدل اقتصادی پیشنهادی ETH 2.0 می تواند منجر به a شود "چرخه فضیلت ارزش و رشد اکوسیستم":

“ETH 2.0 با ایجاد دسترسی آسان تر برای مشارکت در شبکه ، کاهش تأثیرات زیست محیطی و ایجاد انگیزه مستقیم برای تهیه توکن طولانی مدت برای پشتیبانی از شبکه ، مدل اقتصادی را تغییر می دهد..

این قفل همراه با افزایش کاربرد اتر برای تولید برق از dapps ، گزاره های محکمی برای تعهد ارزش در خود رمز ایجاد می کند و امیدوارم به یک چرخه ارزشمند و رشد اکوسیستم منجر شود. ”

لنیکس لای ، مدیر بازار مالی در OKEx ، در مورد تأثیر ETH 2.0 بر احساسات بازار اظهار داشت:

“[نسخه برتر] ETH 2.0 آینده افراد بیشتری را به مشارکت در ETH ترغیب می کند و در نهایت از احساسات بازار رمزنگاری به طور کلی سود می برد.”

با توجه به موقعیت غالب اتریوم در فضای رمزنگاری ، هرگونه تغییر یا ارتقا it در آن امکان تغییر روند توسعه و احساسات بازار را دارد..

علاوه بر این ، با سرعتی که صنعت فناوری (و به ویژه رمزنگاری) حرکت می کند ، ارتقا regular منظم برای بقا ، حتی برای یک رهبر بازار ضروری است. در حالی که انتظارات زیادی در مورد راه اندازی ETH 2.0 وجود دارد ، تأثیر آن در چند سال آینده بحث های بسیار جالب تری را ایجاد می کند ، البته به شرط آنکه طبق برنامه ریزی انجام شده این بار اتفاق بیفتد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me