banner
banner

بیت کوین از هفته رویدادها جان سالم به در می برد اما بازار آتی اعتماد به نفس زیادی ندارد

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

قیمت بیت کوین از ابتدای ماه اکتبر تحت تأثیر چندین تحول غیرمنتظره قرار گرفته است. اول ، این DOJ ایالات متحده و CFTC بودجه BitMEX و صاحبان آن را برای انواع تخلفات شارژ می کند ، و سپس رئیس جمهور دونالد ترامپ را دیدیم اعلام کردن که آزمایش COVID-19 مثبت بود. تحت این فشار ، معاملات آتی بیت کوین در تاریخ 2 اکتبر به پایین ترین قیمت هفته ای 10509 دلار رسید ، مطابق قیمت OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225).

در سمت روشن ، معاملات آتی BTC با حمایت حق بیمه سه ماهه در سطح سالم ، حدود 150 دلار ، پشتیبانی کلیدی خود را در 10،500 دلار حفظ کردند. تحول بعدی در 6 اکتبر ، هنگامی که رئیس جمهور ترامپ انجام شد رد شده جدیدترین پیشنهاد محرک اقتصادی ، که باعث کاهش قیمت دارایی های ریسک می شود. با این حال ، BTC یک بار دیگر موفق به حفظ ارزش خود شد و در واقع ، پس از اخبار 8 اکتبر در مورد شرکت پرداخت Square خرید 50 میلیون دلار BTC ، شاهد افزایش قیمت بود.

به طور کلی ، در این مرحله مبتنی بر رویدادها ، بیت کوین تأثیر تحولات منفی را به خوبی جذب کرده و به سرعت نسبت به خبرهای خوب واکنش نشان داده است. در بازارهای آتی ، شاهد این بودیم که نوسانات به طور کلی در این ماه کم است و بهره باز به سطح شدید نرسیده است. در عین حال ، افزایش قابل توجهی در اهرم بازار نیز مشاهده نمی شود – همه اینها نشان می دهد که بعید به نظر می رسد قیمت در کوتاه مدت حرکت کند.

قابل توجه است ، افزایش نسبت وام حاشیه بیت کوین که در هفته گذشته Futures Friday مشاهده شد ، این هفته ادامه پیدا نکرد ، که نشان می دهد فعالان بازار با احتیاط بیشتری عمل می کنند.

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) از ساعت 5:00 صبح UTC در تاریخ 9 اکتبر منبع: OKEx، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

پس از بازگشت قیمت در 2 اکتبر ، نسبت طولانی / کوتاه BTC از 0.89 به پایین تر از 0.71 کاهش یافته است ، که نشان می دهد سرمایه گذاران خرده فروشی نسبت به افزایش قیمت خوشبین نیستند. از آنجایی که قیمت ها در 6 اکتبر مجدداً پایین آمدند ، نسبت بلند / کوتاه شروع به افزایش کرد و در حدود 0.85 در طول صعود روز پنج شنبه نسبتاً بالا باقی ماند. این حرکات نشان می دهد که فعالان بازار در کوتاه مدت انتظار حرکت های محدود به محدوده قیمت را دارند.

اگرچه نسبت بلند / کوتاه هنوز در زیر 1.0 است ، اما از سطح پایین ماه سپتامبر افزایش یافته است. این می تواند به دلیل کاهش عملکرد DeFi باشد ، که منجر به حذف تعداد بیشتری از افراد BTC از مزارع عملکرد خود شده و منجر به کاهش پرچین در بازار مشتقات شده است..

زمان جمع آوری داده ها: 10/2 6:00 صبح UTC تا 10/9 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه آتی سه ماهه در سطح حدود 150 دلار یا تقریباً 1.5٪ در این هفته بدون تغییر باقی ماند. اما پس از تجمع روز پنجشنبه ، این رقم به بالای 190 دلار رسید ، که نشان دهنده افزایش اندکی خوش بینی در بازار است. به طور کلی ، بازار با احتیاط نسبت به قیمت ها تا پایان سال خوش بین است.

زمان جمع آوری داده ها: 10/2 6:00 صبح UTC تا 10/9 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

پس از BTCUSD0925 ، آینده سه ماهه سابق OKEx ، جمعه گذشته منقضی شد ، بازار روند بازسازی موقعیت ها را طی کرد. به طور کلی ، سرعت بازسازی سریع بوده است ، در هفته گذشته سود باز 84 میلیون دلار افزایش یافته است. OI کنونی 884 میلیون دلار جایی است که در پایان سپتامبر قرار داشت ، اما حجم معاملات ، به استثنای تجمع روز پنجشنبه ، در بهترین حالت متوسط ​​بود..

زمان جمع آوری داده ها: 10/2 6:00 صبح UTC تا 10/9 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

حرکت سریع افزایشی که در هفته گذشته در نسبت وام های حاشیه ای مشاهده شد ، در این هفته ادامه پیدا نکرد. این نسبت این بار قیمت را دنبال کرد و در محدوده 5.7 به 8.9 قرار گرفت.

زمان جمع آوری داده ها: 10/2 6:00 صبح UTC تا 10/9 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

با توجه به اینکه اخبار فوری بیشتری در آستانه انتخابات وجود دارد ، ممکن است خیلی سریع شاهد نوسان قیمت بیت کوین باشیم. با این حال ، پس از چرخه هفته گذشته ، بیت کوین خود را بالاتر از سطح 10،500 دلار ثابت کرد ، که یک شاخص فنی مثبت است. همانطور که گفته شد ، بازار آتی هنوز هم نشان دهنده خوش بینی محتاطانه است و بعید به نظر می رسد قیمت در کوتاه مدت بیش از 11000 دلار باشد. در نزولی ، 10،700 دلار و به دنبال آن 10،500 $ احتمالاً قیمت آتی را پشتیبانی خواهند کرد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me