banner
banner

جمع بندی AMA: بازدید مجدد از بررسی DeFi با ترکیب

در 21 مه ، ما از داشتن بحث Calvin Liu از بحث در مورد بحث درباره هر چیزی درباره من بپرسید (AMA) در مورد موضوعات مختلف از جمله مزایای اصلی و موانع اصلی DeFi ، آنچه باعث می شود پروژه DeFi با کیفیت بالا باشد و نحوه کار پروتکل مرکب بسیار هیجان زده بودیم..

مرکب یک پروتکل نرخ بهره الگوریتمی و خودمختار است که برای توسعه دهندگان ساخته شده است تا قفل جهانی از برنامه های مالی باز را باز کند. کالوین ، به عنوان رهبر استراتژی در ترکیب ، همه ابتکارات توسعه و رشد تجارت را رهبری می کند.

این AMA پس از معرفی مختصری از Calvin به دو قسمت تقسیم شده است ، سپس از او خواسته شد تا نظر خود را در مورد DeFi و آینده آن به اشتراک بگذارد ، و به دنبال آن یک Q پخش می شود&A در گروه ما.

معرفی

[ایمیل محافظت شده]: لطفا همه از استراتژی ترکیبی سرب ، کالوین لیو استقبال کنند!

کالوین لیو: سلام به همه ، خوشحالم که اینجا هستم ، ممنون که دعوتم کردید.

[ایمیل محافظت شده]: ما امروز از بودن شما در AMA احساس خوبی داریم. بنابراین ، قبل از اینکه ما آن را با AMA لگد بزنیم. ممکن است کمی بیشتر در مورد خودتان بگویید؟ و چگونه در صنعت رمزنگاری گام برداشتید?

کالوین لیو: من برای سوالات شما هیجان زده ام! بله حتما. من رهبر استراتژی در ترکیب هستم. از زمان آغاز به کار شرکت 2.5 سال آنجا هستم. من روی هر کاری مرتبط با تجارت کار می کنم: جمع آوری کمک مالی ، عملیات ، رشد و پذیرش. من در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا زندگی می کنم که شرکت ما در آن مستقر است. من اولین بار در اواخر سال 2013 وارد رمزنگاری شدم. من در یک شرکت مشاوره ای کار می کردم که مشتریانی از جمله Coinbase ، Ripple ، Kraken ، Bitstamp ، Gemini در سانفرانسیسکو داشت و آنها بیت کوین را به من معرفی کردند. من کمی خریدم ، اما تا اواخر سال 2016 در صنعت رمزنگاری بسیار فعال نبودم.

[ایمیل محافظت شده]: وای ، بسیار خوب است که بدانید شما نیز از اولین برنامه های رمزنگاری هستید.

کالوین لیو: بله ، و من احتمالاً بقیه کارم در رمزنگاری خواهم بود.

قسمت 1: س Twitterال توییتر&آ

1. [ایمیل محافظت شده]: ما همچنین 10 سوال از کاربران توییتر آماده کرده ایم. بیایید با این شروع کنیم: "اکنون مزایای اصلی DeFi چیست?" توسط @ SPADE_1

کالوین لیو: با تشکر از شما برای ارسال سوال به همه DeFi مزایای بسیاری دارد ، اما من سه مزیت اصلی را متمایز می کنم:

1 – DeFi دسترسی کاملاً باز است. شما به حساب نیاز ندارید ، نیازی به ثبت نام ندارید. برای بیشتر این محصولات DeFi هر کسی می تواند به آنها دسترسی داشته باشد تا زمانی که به بلاک چین Ethereum دسترسی داشته باشد. این بسیار متفاوت از بانک های سنتی است ، جایی که دسترسی به انواع مختلف فرصت های مالی بسیار دشوار است – به عنوان مثال ، فکر کنید برای گرفتن وام از بانک خود چقدر تلاش می کنید!

2 – معاملات شفاف است. فقط با مشاهده داده های درون زنجیره ای می توانید فعالیتی را که روی پروژه اتفاق می افتد مشاهده کنید. این بسیار قدرتمند است. در اکثر محصولات مالی سنتی شما نمی دانید که با پول شما چه اتفاقی می افتد.

3 – DeFi قابل برنامه ریزی است. می تواند به راحتی در سیستم های دیگر ادغام شود. این به سادگی یک نرم افزار است که به طور ایده آل به مردم اعتماد نمی کند. این بدان معنی است که شما می توانید مانند دسترسی به نرم افزار – از طریق تلفن یا لپ تاپ خود در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. شما هرگز نیازی به مراجعه به بانک ، پر کردن فرم ها ، مذاکره در مورد قرارداد یا تماس با پشتیبانی مشتری ندارید.

من فکر می کنم این 3 مورد از مهمترین مزایا است.

2. [ایمیل محافظت شده]: خوب است بدانید که دفی در مقایسه با بانک سنتی در دسترس تر است. در اینجا سوال شماره 2 توسطYoosinoona وجود دارد: "شما یک متخصص هستید ، آیا می توانید به یک مبتدی در ارز رمزنگاری فکر کنید ، موانع دسترسی به دفی چیست؟?"

کالوین لیو: امروز متأسفانه شروع به استفاده از DeFi هنوز خیلی آسان نیست ، اما هر روز آسانتر می شود! وضعیت DeFi را 1 سال پیش در نظر بگیرید – به سختی وجود داشته است! ابتدا باید صرافی را پیدا کنید که به شما امکان دهد پول فیات را از حساب بانکی خود واریز کنید و آن را به Ether (Ethereum) تبدیل کنید. در مرحله بعدی ، می توانید از کیف پول Ethereum مانند MetaMask یا Ledger استفاده کنید و آن را با Ether تهیه کنید. سرانجام ، شما باید از وب سایت هر پروژه DeFi بازدید کنید (برای ترکیب https://compound.finance) و نحوه استفاده از آن برنامه را بیاموزید.

ما امیدواریم که در آینده برنامه ها و مبادلات بیشتری مانند OKEx پروژه هایی مانند Compound را ادغام کنند تا دسترسی کاربران به پروژه های DeFi راحت تر شود. برای OKEx ، در نهایت ممکن است شما بتوانید رمز را به کیف پول OKEx خود واریز کنید ، و یک دکمه را کلیک کنید تا از Comound از کیف پول OKEx بهره بگیرید..

3. [ایمیل محافظت شده]: عالی است که بدانید برای کسب درآمد منفعل چشمگیر است. سوال 3 توسط @ cody123: "با افزایش تقاضا برای محصولات و پروژه های DeFi در DeFi ، بنابراین چگونه می توان پروژه های با کیفیت را شناسایی کرد و چه چیزی را به بازار مزیت می بخشد?"

کالوین لیو: اوه بله ، هیجان انگیز است. در اینجا مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که روی کیفیت تیم تمرکز کنید و درک کنید که آنها چقدر در حفظ ایمن سرمایه شما متعهد هستند. اکنون هر روز تعداد بسیار زیادی پروژه جدید دارید! واقعاً در حال انفجار با فرصت. از روز 1 ترکیب ، همیشه ایمنی وجوه اولویت شماره 1 ما بوده است. ما 12 مورد ممیزی امنیتی داشته ایم و اگر کسی با اشکالی روبرو شود یک مبلغ 150،000 دلار اشکال دارد. ما هرگز تنها یک کاربر وجه خود را از دست نداده ایم – سرمایه در 100٪ مواقع امن است. من فکر می کنم تعهد به امنیت روش شماره 1 برای شناسایی یک پروژه قوی است. این بدان معنی است که آنها واقعاً به کاربران خود اهمیت می دهند و این بدان معنی است که آنها در مورد آنچه که می سازند بسیار سخت فکر کرده اند ، بنابراین می تواند ایمن باشد.

4. [ایمیل محافظت شده]: بسیار جالب ، به نظر می رسد این کامپوند واقعاً تلاش زیادی در محافظت از امنیت کاربران خود انجام داده است. "چه چیزی مانع از توسعه دفی می شود و می توان بر چه موانعی غلبه کرد؟ آینده دفی در 20 سال را کجا می بینید?" سوال 4 توسط @ SPADE_1

کالوین لیو: سوال عالی ما واقعاً تازه با DeFi شروع کرده ایم. دو سال پیش ، اساساً وجود نداشت. یک سال پیش ، کمپاند احتمالاً یکی از 5 پروژه بود. اکنون حدود 100 پروژه در DeFi وجود دارد. فوق العاده است مهمترین مواردی که ما به آنها نیاز داریم حتی پروژه های بیشتر (و توسعه دهندگان / مهندسان) است و همچنین به علاقه سرمایه گذاران بیشتر به فضا نیاز داریم. تا سال آینده ، امیدوارم 1000 پروژه DeFi وجود داشته باشد. هر پروژه جدید ، کل صنعت DeFi را جالب و مفیدتر می کند. همچنین ، با افزایش قیمت Ethereum و سایر دارایی های رمزنگاری ، علاقه به قابلیت های DeFi بیشتر خواهد شد ، بنابراین امیدوارم بازار نیز قدرتمند باشد. در طی 20 سال ، من فکر می کنم DeFi می تواند بخشی از هر برنامه مالی موجود در تلفن هوشمند شما باشد. این می تواند بخشی از زندگی روزمره باشد. ما در مورد DeFi با بانک های عظیم جهانی صحبت کرده ایم. یک روز آنها نیز آن را تصویب می کنند. طول می کشد!

5. [ایمیل محافظت شده]: اکنون می دانیم که کامپوند یکی از پیشگامان صنعت DeFi است. سوال ما شماره 5 است "پروتکل مرکب چگونه کار می کند?" توسط @ SPADE_1

کالوین لیو: اسپاد سوالات خوبی پرسید. برای بازدید از وبلاگ یا اسناد و مدارک ما ، آسانترین مکان برای درک چگونگی عملکرد مرکب است. وبلاگ ما را می توانید در Medium پیدا کنید و وب سایت ما مرکب است. اما در اینجا نیز توضیح خواهم داد. کامپاند به شما امکان می دهد برای بدست آوردن سود ، رمزنگاری کنند. می توانید برای هر زمان دلخواه – 15 ثانیه ، 15 دقیقه ، هر زمان که بخواهید – سود کسب کنید و سپس می توانید وجوه و سود خود را برداشت کنید. این ترکیب همچنین به کاربران امکان می دهد رمزنگاری را وام بگیرند. اگر وام گیرنده وثیقه ای را به کامپوند ارائه دهد ، می تواند هر زمان که بخواهد ، برای هر مدت زمانی که بخواهد رمزنگاری را از کامپوند قرض می گیرد. بنابراین Compound یک بستر بسیار انعطاف پذیر برای کسب سود از طریق رمزنگاری یا وام گرفتن آن است – امروز از ETH ، WBTC ، DAI ، USDC ، USDT ، REP ، ZRX ، REP پشتیبانی می کند و در آینده از بسیاری دیگر نیز پشتیبانی خواهد کرد. تامین کنندگان رمزنگاری را در a قرار می دهند "استخر نقدینگی" و وام گیرندگان از "استخر نقدینگی" – این نیست "نظیر به نظیر".

6. [ایمیل محافظت شده]: عالی است که بدانید انعطاف پذیری ترکیب چیست. سوال شماره 6 است "پلت فرم MakerDao با DAI در ارتباط است. اکنون با Compound Finance ، یک مورد وجود دارد "c صحبت" که cUSDC را صادر می کند. چطور کار میکند?" توسطFerlee

کالوین لیو: آه بله این کمی بیشتر به نحوه کارکرد کامپاند عمیق می شود. هنگامی که دارایی را به کامپاند عرضه می کنید ، کامپوند cToken خاصی را به شما باز می گرداند. به عنوان مثال اگر Ether را تأمین می کنید ، Compound به شما cEther می دهد. cEther نشانه ای است که می تواند در هر زمان با Ether مبادله شود ، از جمله علاقه ای که کسب کرده اید. می توانید در مورد آن به عنوان “رسید ادعا” فکر کنید که می توانید هر وقت خواستید آن را به کامپاند برگردانید تا اتر خود را پس بگیرید. به جز این نشانه ای است که می توانید آن را انتقال دهید یا در مبادلات خاصی معامله کنید.

7. [ایمیل محافظت شده]: باحاله. سوال شماره 7: "آیا در وام دادن با وثیقه دلار آمریکا بیش از سکه انداختن هر سکه بیشتر فرصت می بینید?" توسط @ agu3000

کالوین لیو: بله ، اگر فقط می خواهید سود کسب کنید ، جذاب ترین گزینه است. امروز مورد اصلی استفاده از وام در بازار ارزهای رمزپایه در واقع خرید رمزنگاری بیشتر است! برای داشتن اهرم بیشتر و قرار گرفتن در معرض رمزنگاری. بنابراین اکثر مردم می خواهند پول ثابت (دلار وثیقه USD) وام بگیرند و سپس آن را با BTC ، ETH یا هر دارایی دیگر در مبادلاتی مانند OKEx معامله کنند. این بدان معناست که نرخ بهره برای تأمین کنندگان سکه های ثابت بیشتر از نرخ سود سایر سکه ها است. همه می خواهند پول ثابت بگیرند. تعداد کمی از افراد می خواهند ارزهای رمزپایه دیگری را وام بگیرند. بنابراین بله ، در این حالت نرخ بهره وام های ثابت (دلار وثیقه USD) معمولاً بالاتر از نرخ سود سایر ارزهای رمزپایه است.

8. [ایمیل محافظت شده]: بسیار خوب. بسیاری از سرمایه گذاران در این گروه ممکن است با سوال زیر علاقه مند شوند: "نقش رمز مرکب در اکوسیستم پروژه مرکب چیست?" توسطtyphucrypto

کالوین لیو: بله ، این یک ابتکار بزرگ است که ما در آینده نزدیک ارائه خواهیم داد. در هفته ها / ماه های آینده ، رمز توزیع COMP به عموم مردم توزیع می شود – عمدتا کاربران ترکیب. این یک رمز حکمرانی است و می تواند برای پیشنهاد تغییر در پروتکل مرکب استفاده شود ، مانند نرخ بهره هر بازار یا اینکه چه بازارهایی باید به پروتکل اضافه شود. همچنین می توان برای رأی دادن به این پیشنهادات ، و پیاده سازی آنها در سیستم مرکب استفاده کرد. جزئیات بیشتر طی چند هفته / ماه منتشر خواهد شد. اما در آینده هر کسی که از ترکیب استفاده کند ، COMP دریافت خواهد کرد!

9. [ایمیل محافظت شده]: عالی است که بدانید از COMP برای اهداف حاکمیت غیرمتمرکز استفاده خواهد شد. "همه ما می دانیم DEFI افزودنی درخشان است اما نقض امنیت آنها در گذشته باعث ابرو می شود. با توجه به ادغام خود با DEFI ، چگونه می خواهید امنیت را تقویت کنید?" توسطPapiboulder سال شده است

کالوین لیو: بله ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، امنیت شماره 1 کانون توجه ما از ابتدای ترکیب است و همیشه نیز خواهد بود. ما همچنان ممیزی های امنیتی کد را به طور منظم ادامه خواهیم داد (ما آنها را توسط Trail of Bits ، Certora ، Open Zeppllin انجام داده ایم) ، و آزمایش های استرس را که توسط دانشمندان تحقیق در مورد امنیت اقتصادی ترکیب انجام می شود ، ادامه خواهیم داد (ما آنها را Gauntlet انجام داده ایم شبکه های). نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که کامپاند در واقع کاملاً ساده است. شما می توانید رمزنگاری را تهیه کنید ، رمزنگاری را پس بگیرید ، رمزنگاری را قرض بگیرید ، یا رمزعبور را بازپرداخت کنید. سیستم پیچیده نیست. بسیاری از سیستم هایی که دارای اشکال یا نقض امنیت هستند بسیار پیچیده تر هستند و ویژگی های آنها بسیار بیشتر از Compound است. سادگی به امنیت کمک می کند. همانطور که گفتم ، کامپاند همیشه 100٪ ایمن بوده است – هیچ کاربری به دلیل اشتباه در سیستم تاکنون ضرر نکرده است. کامپاند همیشه 100٪ همانطور که در نظر گرفته شده کار کرده است – با خیال راحت!

10. [ایمیل محافظت شده]: سرانجام ، آخرین سوال ما در قسمت 1: "از کجا می توانم به پروتکل Compound دسترسی پیدا کنم?" توسطoidiotso سال شده است

کالوین لیو: آه بله ، لطفا ترکیب را امتحان کنید! می توانید با 1 دلار امتحان کنید ، می توانید با 10 یا 10 میلیون دلار امتحان کنید ، فقط چند دقیقه طول می کشد تا امتحان کنید. وب سایت ما https://compound.finance است. می توانید از برنامه ما در https://app.compound.finance استفاده کنید. همچنین می توانید ترکیب را از طریق برنامه هایی مانند Dharma یا Argent (برنامه های تلفن همراه) امتحان کنید. سرانجام می توانید برنامه خود را نیز بسازید – اسناد توسعه دهنده ما را در https://compound.finance/docs بررسی کنید و اگر علاقه مندید که از Comound استفاده کنید ، به من ایمیل بزنید: [ایمیل محافظت شده] ([ایمیل محافظت شده])

قسمت 2: زنده س&آ

س # 1: در استراتژی توکن سازی که در پروژه Compount استفاده می کنید "cTokens" که اجازه می دهد تعادل هر سپرده گذار افزایش یابد! آیا می توانید با جزئیات بیشتر توضیح دهید که cTokens چگونه کار می کند و چه نقشی در جریان علاقه دارد?

کالوین لیو: هنگامی که رمزنگاری را تأمین می کنید ، اجازه دهید USDT را به Comound بگوییم ، شما cUSDT را باز می کنید ، رمز دیگری. کامپاند به شما امکان می دهد cUSDT را در هر زمان با USDT معامله کنید. این نرخ ارز cUSDT را دنبال می کند: USDT هر 15 ثانیه یکبار. نرخ ارز cUSDT: USDT بر اساس میزان علاقه USDT به ترکیب افزایش می یابد. بنابراین بیایید بگوییم شما 100 USDT را تأمین کردید و 50 cUSDT را پس گرفتید. نرخ ارز 2 USDT برای 1 cUSDT است. بیایید بگوییم USDT شما 10٪ سود کسب کرده و اکنون 110 USDT ارزش دارد. هنوز فقط 50 cUSDT دارید. اما اکنون نرخ ارز 2.2 USDT برای 1 cUSDT است. کامپاند این نرخ ارز را دنبال می کند بنابراین یک سال بعد می توانید 1 cUSDT را به جای فقط 2 دلار با 2.2 USDT معامله کنید – در کنار نرخ بهره رشد می کند.

س # 2: هزینه ای که بستر مرکب از وام گیرندگان و وام های فلش دریافت می کند چقدر است؟ آیا می توانید ساختار هزینه خدمات خود را توضیح دهید?

کالوین لیو: 10٪ از سودی که وام گیرندگان پرداخت می کنند ، در آن جمع می شود "ذخیره" که به عنوان یک صندوق بیمه برای همه کاربران کامپوند عمل می کند. علاوه بر این هیچ هزینه ای وجود ندارد – استفاده از آن رایگان است و هزینه ساخت آن رایگان است. امروز ما یک مدل تجاری اعلام شده عمومی نداریم. هدف ما این است که پروتکل را تا حد ممکن مورد استفاده و محبوب قرار دهیم. در آینده ممکن است ما در نظر داشته باشیم که در بالای پروتکل مشاغل جدیدی ایجاد کنیم ، اما در حال حاضر فقط بر موفقیت این فناوری اصلی متمرکز شده ایم.

پرسش شماره 3: از چه قیمت خوراک / خطابه استفاده می کنید؟ از آنها راضی هستی؟ چگونه می توان آنها را بهبود بخشید?

کالوین لیو: در حال حاضر ما از یک اوراکل استفاده می کنیم که توسط تیم ما حفظ می شود – از قیمت های بالای صرافی های متمرکز استفاده می کند. با این حال ما در حال ساخت یک سخنرانی غیرمتمرکزتر – سیستم اوراکل باز هستیم. در این سیستم هرکسی می تواند قیمت ها را ارسال کند و سپس پروژه ها می توانند تصمیم بگیرند که می خواهند از قیمت چه کسانی استفاده کنند. تاکنون Coinbase به قیمت Open Oracle کمک می کند. ترکیب نیز هست. این موضوعی است که ما با تیم OK Group نیز در حال بحث و بررسی هستیم 🙂 بنابراین در آینده امیدوارم که یک اورجینال قیمت زنجیره ای وجود داشته باشد که قیمت ها به صورت غیرمتمرکز از بسیاری از صرافی های اصلی عرضه می شوند.

پرسش شماره 4: اکثر پروژه ها حتی آنهایی که ماه ها است زنده مانده اند ، فقط تعداد معدودی کاربر دارند که به جای حدس و گمان ، رمزهای را برای کاربری خریداری می کنند. چگونه اطمینان حاصل خواهید کرد که مرکب به جای سوداگران ، کاربران برنامه های کاربردی را به دست می آورد?

کالوین لیو: آهسته و ثابت هر کاری که انجام می دهیم با دقت ، احتیاط و با حمایت جامعه انجام می دهیم. تقریباً 3 سال است که روی کامپاند بسیار سخت کار می کنیم. هیچ عجله ای نداریم. هدف ما ساختن سیستمی است که 100 سال به طول انجامد و این زیرساخت اصلی برای یک سیستم مالی جدید ، غیرمتمرکز و عظیم است..

پرسش شماره 5: نقص عمده در DeFi نقدینگی کم است. نظر شما در این مورد چیست و فکر می کنید چگونه می توانیم این مسئله را حل کنیم?

کالوین لیو: کامپوند در حال حاضر 130 میلیون ~ دلار رمزنگاری در مجموعه نقدینگی دارد و 20 میلیون دلار نیز به عنوان قرض گرفته شده است. در اینجا برای اکثر کاربران ما مسئله نقدینگی وجود ندارد! هنوز 110 میلیون دلار رمزنگاری وجود دارد که می توانید قرض بگیرید – https://compound.finance/markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me