banner
banner

پیشنهاد مشارکت OKExChain & FIBOS

Fibos Lands در اکوسیستم OKExChain است

معرفی

اکوسیستم FIBOS و اکوسیستم OKExChain در اینجا اعلام کردند که ما برای ایجاد یک رابطه عمیق همکاری با یکدیگر همکاری کرده ایم.

اکوسیستم FIBOS و اکوسیستم OKExChain به طور مشترک همکاری اکولوژیکی غیر متمرکز و ادغام در زمینه زنجیره عمومی از جمله ایجاد زیرساخت های فنی ، کاوش در فن آوری پیشرفته ، بهبود حاکمیت جامعه ، توسعه برنامه های تجاری بلاکچین ، مدل سازی سناریوهای DeFi و غیره را توسعه می دهند..

اکوسیستم OKExChain به عنوان بخشی حیاتی از صنعت بلاکچین ، از آنجا که کد خود را به صورت منبع آزاد دارد ، توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است. جامعه FIBOS همچنین تحقیق و تجزیه و تحلیل مقیاس کاملی از OKExChain انجام داده است. اکوسیستم OKExChain چشم انداز گسترده ای از “عدم تمرکز” ، “حقوق و حاکمیت جامعه” و “DeFi” ترسیم می کند ، که با اعتقادی که FIBOS در اختیار دارد همگام سازی می شود – برقراری ارتباط ، جریان ارزش بدون اصطکاک و “کشف ارزش در همه جا”.

به همین منظور ، اکوسیستم FIBOS و اکوسیستم OKExChain تصمیم گرفته اند پس از بحث و گفتگوهای مداوم ، همکاری مشترک عمیقی ایجاد کنند. جامعه FIBOS می تواند کمک بزرگی به ایجاد زیرساخت های فنی ، جمع آوری تجربه فنی و گسترش جامعه توسعه دهندگان در یک محیط باز ، فراگیر و غیرمتمرکز ارائه شده توسط اکوسیستم OKExChain کند. این حرکت باعث رشد هر دو اکوسیستم FIBOS و اکوسیستم OKExChain می شود.

در عین حال ، ما همچنین منتظر مزایای بیشتری از همکاری طولانی مدت بین دو طرف هستیم.

در مورد تلاش های مشترک صورت گرفته در IBC (ارتباط بین بلاکچین) ، گردش چند زنجیره ای دارایی ، پروتکل های مبادله غیرمتمرکز ، DeFi ، منابع رسانه ای و بسیاری از زمینه های دیگر ، این همکاری باید مکمل ، متقابل و چند برنده باشد. FIBOS متعهد است که شریان اصلی زیرساخت IBC ، برنامه های DeFi و اکتشاف فناوری پیشرفته باشد. این همکاری قطعاً به توسعه صنعت بلاکچین کمک خواهد کرد.

FIBOS (斐波 به زبان چینی) یک پروژه زنجیره ای عمومی است که توسط توسعه دهندگان و اعضای صنعت بلاکچین راه اندازی شده است ، همچنین یک پلت فرم برای کاربردهای بلاکچین است. FIBOS دارای بزرگترین جامعه از توسعه دهندگان بلاکچین است که بر برنامه های تجاری و اکتشاف پیشرفته فناوری حوزه بلاکچین تمرکز دارد. FO ، که رمز اصلی گردش بلاکچین FIBOS است ، همچنین گاز مدل منبع زنجیره ای FIBOS است..

از جمله پروتکل ناهمگن IBC غیرمتمرکز ، پروتکل تبادل دارایی غیرمتمرکز DEX ، بسیاری از امکانات اصلی DeFi اصلی در FIBOS راه اندازی شده است. بسیاری از ارزهای دیجیتال اساسی منتشر شده در Ethereum ، مانند ETH ، USDT ، DAI نیز در FIBOS منتشر شده اند که از پروتکل های قوی IBC بهره مند می شوند. FIBOS DEX یک پروتکل اساسی برای مبادله غیرمتمرکز است با ویژگی های ارائه عمق و نقدینگی با تجارت الگوریتمی ترکیبی و دستورالعمل حد دستی ، بدون KYC ، پشتیبانی از هرگونه معامله جفت تجاری بین توکن ها در FIBOS.

OKEX به عنوان پیشروترین پلت فرم مبادله ارز رمزنگاری شده در جهان ، OKExChain Ecosystem را توسعه داده و راه اندازی کرده است که دارای قدرت فنی برتر صنعت نیز می باشد. OKExChain از 16 آوریل 2020 کد منبع خود را به طور کامل در GitHub بصورت کاملاً منبع باز در اختیار دارد.

اکوسیستم OKExChain با هدف ترویج اجرای برنامه های تجاری در مقیاس بزرگ مبتنی بر فناوری بلاکچین است. این برنامه به هر گره شرکت کننده از حقوق برابر در کل سیستم غیرمتمرکز اعطا می کند. کاربران می توانند انواع dApps را منتشر و اجرا کنند ، ارزهای رمزپایه خود را صادر کنند ، جفت های تجاری خود را بین نشانه ها ایجاد کنند و ارزهای رمزپایه را به صورت آزاد در OKExChain مبادله کنند. از طریق زیرساخت های IBC ، ارتباط متقابل بلاکچین جریان ارزش و سناریوهای کاربردی می توانند به سادگی و کارآمد اجرا شوند.

OKExChain: https://www.okex.com/okexchain

FIBOS: https://fibos.io

پیشنهاد مشارکت

1. زیرساخت IBC FIBOS & OKExChain

1.1 بررسی اجمالی

به عنوان زنجیره رله زیرساخت ناهمگن IBC OKExChain ، FIBOS دارایی صادر شده در Ethereum و EOS را به اکوسیستم OKExChain پیوند می دهد که انجام جریان ارزشی از طریق این زنجیره ها را امکان پذیر می کند..

1.2 بیشتر جزئیات

1.2.1 راه حل فعلی IBC برای OKExChain (براساس Cosmos)

OKExChain بر اساس Cosmos-sdk پیاده سازی شده استراتژی ناهمگن IBC ارائه شده توسط Cosmos را دنبال می کند که اساساً از آن بعنوان “معماری فدرال” یاد می شود. این نوع فرمول IBC اساساً توسط جمع آوری رأی گیری از تأیید کنندگان زنجیره رله, که منجر به مسائل مربوط به اعتماد بیشتر. اعتبار سنجی معاملات IBC به شدت به درجه تأییدکنندگان بستگی دارد.

استراتژی آن با استفاده از مکانیزم حاکمیت جامعه به جای مهندسی رمزنگاری ، برای جلوگیری از چالش فنی ، انحرافی را طی می کند. این مسئله بعدی را به همراه دارد. با رشد دارایی IBC ، خطر سیستم افزایش می یابد.

FIBOS معتقد است که راه حل فعلی برای اکوسیستم امیدوار کننده OKExChain کامل و ایمن نیست ، که خطرات پنهانی را برای توسعه آینده زیست محیطی زنجیره ای ایجاد می کند.

چالش ها و مسائل:

  1. راه حل فعلی باعث ایجاد مشکل در امنیت دارایی و ثبات سیستم می شود.
  2. کارایی کم و هزینه زیاد.
  3. معماری پیچیده منجر به تحمل ریسک ضعیف می شود.

1.2.2 راه حل FIBOS

تحقیقات و تأییدهای فراوان ثابت می کند که استفاده از یک استراتژی همجوشی امکان پذیر است – برای زنجیره عمومی غیر غالب (به جز Bitcoin ، Ethereum ، EOS و غیره) ، OKExChain می تواند از راه حل فدرال IBC استفاده کند. برای Ethereum یا EOS ، OKExChain می تواند از FIBOS به عنوان یک زنجیره رله مطمئن استفاده کند.

راه حل IBC که در حال حاضر توسط FIBOS پیاده سازی شده است به هیچ یک از تأییدکنندگان فردی یا گروهی از تأیید کنندگان متکی نیست. درعوض ، امنیت IBC و انتقال دارایی از طریق زنجیره های عمومی توسط مهندسی رمزنگاری را تضمین می کند.

طرح FIBOS معماری ساده و مستقیمی دارد. در حال حاضر امن ترین و قوی ترین استراتژی از نظر عملکرد ، هزینه بین زنجیره ای دارایی و انتقال معاملات بین زنجیره ای است. تنها مشکل این است که این یک پروتکل جهانی نیست و نمی تواند به سرعت و از نظر هزینه با سایر زنجیره های عمومی سازگار باشد. اما با حل زنجیره رله معماری Cosmos قابل حل است.

FIBOS قبلاً از طریق FIBOS و Ethereum یک پروتکل ناهمگن IBC غیرمتمرکز ساخته است. پس از همکاری با اکوسیستم OKExChain ، FIBOS معماری ناهمگن IBC غیرمتمرکز را با OKExChain و EOS طراحی می کند و به یک زنجیره رله موازی IBC برای OKExChain ، Ethereum و EOS تبدیل می شود.

در همان زمان ، اکوسیستم OKExChain همچنین می تواند به یک تولید کننده بلوک زنجیره FIBOS تبدیل شود ، دقیقاً مانند HelloPool ، EosAsia ، Starteos ، EOS Gravity ، Slowmist و سایر تولیدکنندگان بلوک EOS ، مسئول مشاهده دارایی های OKExChain IBC و جذب توسعه دهندگان FIBOS و انجمن EOS به اکوسیستم OKExChain.

1.2.3 پیش نویس منراه حل های BC برای بیت کوین

محدود به دوران ایجاد و معماری فنی بیت کوین ، IBC برای بیت کوین سخت یا غیرممکن است. FIBOS پیشنهاد می کند که OKExChain می تواند IBC غیر متمرکز ناهمگن را با BTC از طریق راه حل های زیر حل کند:

  1. اعضا و سایر موسسات اکوسیستم OKExChain می توانند دارایی های BTC لنگرفته را براساس Ethereum از طریق چند امضا صادر کنند ، که با راه حل های فعلی WBTC / HBTC / imBTC سازگار است.
  2. اکوسیستم OKExChain می تواند با استفاده از طرح چند امضایی تعداد تأییدکنندگان IBC را از 3 به چند مورد افزایش دهد و باعث افزایش خواص غیرمتمرکز و امنیت دارایی شود. FIBOS می تواند پشتیبانی فنی ارائه دهد.

2. دارایی های بومی IBC انتقال OKExChain

2.1 Vخوب

در حال حاضر Ethereum بزرگترین بازار برای کاربردهای DeFi است. همچنان به ارزشمندترین زنجیره عمومی تبدیل خواهد شد که مقدار قابل توجهی از توسعه دهندگان ، کاربران و دارایی ها را برای آینده قابل پیش بینی جمع می کند. با این وجود ، بازارهای موجود در زنجیره های DPoS مانند FIBOS یا EOS – به دلیل ضعف مالکیت غیر متمرکز – به فوراً به دارایی های “قوی” از Ethereum نیاز دارند.

2.2 ساولیشن ها

انتقال دارایی های زیست محیطی از جمله USDK / OKB به FIBOS با استفاده از پروتکل غیرمتمرکز FIBOS IBC ساده و کارآمد است. USDK / OKB در FIBOS می تواند در برنامه های FIBOS DEX و DeFi استفاده شود و همچنین می تواند از توسعه دهندگان جامعه و DApp ها استفاده شود.

پس از راه اندازی رسمی OKExChain Mainnet ، USDK / OKT را با گردش چند زنجیره ای OKExChain / Ethereum / EOS / FIBOS فراهم می کند و توسعه دهندگان را قادر می سازد USDK / OKB / OKT را به عنوان یک واسطه ارزش پایه در DApps خود انتخاب کنند..

3.DEX پروتکل

3.1 جعملکرد چارچوب

FIBOS DEX یک راه حل پروتکل دار است ، به عنوان یک زیرساخت اساسی ، کاملاً باز و یکپارچه است. برای کاربران یا معامله گران ، هر کسی می تواند شروع یک جفت معاملاتی از هر دو نشانه در FIBOS را انجام دهد ، و معاملات خود را با هر جفت معاملاتی بدون هیچگونه مقررات KYC انجام دهد. برای توسعه دهندگان ، تلفیق نمایش صفحه جلویی با داده های معاملات درون زنجیره ای DEX نیز ساده و انعطاف پذیر است.

برنامه OpenDEX از OKExChain همان ایده را با پروتکل DEX از FIBOS مشترک دارد ، که هر دو هدف کاهش اصطکاک معاملات و ارتقا transaction کارایی گردش خون است..

FIBOS همچنین می تواند راه حل های DEX را برای OKExChain با ادغام استاندارد UI و API جلویی ، الگوریتم های معاملات مبادله ای و غیره ارائه دهد..

3.2 ایبهینه سازی

Uniswap / Bancor در حال حاضر اصلی ترین الگوریتم اتوماتیک بازار ساز (abbr. AMM) است که می تواند معاملات بدون طرف مقابل و عملکرد عالی در عمق و نقدینگی مبادله را به کاربران ارائه دهد..

با این حال ، پروتکل AMM Uniswap / Bancor دارای نقص در لغزش معامله ، از دست دادن معاملات مبادله ای ، نمایش K-line ، خوانایی ، تجربه کاربر ضعیف است.

برای این منظور ، FIBOS DEX با ترکیب الگوریتم معاملات Uniswap و معاملات سنتی کتاب سفارش ، یک راه حل تلفیقی را اتخاذ می کند ، بنابراین پروتکل DEX می تواند همزمان به کاربران و دارایی های با نیازهای مختلف خدمت کند. از طریق ادغام سفارشات ، جهت معاملات غیر خاص و سایر راه حل ها ، پروتکل DEX ساخت بازار خودکار و تجربه کاربر را در نظر گرفته است ، که می تواند به فرمول بهتر پروتکل DEE OKExChain کمک کند..

4.محصولات پublic Chain و جامعه توسعه دهندگان

4.1 محصولات از پزنجیره ublic

یک اکوسیستم زنجیره ای عمومی پیچیده نیاز به محصولات و خدمات زیرساختی مربوطه برای کاربران و توسعه دهندگان دارد.

به عنوان مثال ، کاربران برای لذت بردن از فناوری بلاکچین برای تجربه بهتر از جمله کیف پول رمزنگاری ، کاوشگر بلاکچین ، جعبه ابزار تجسم داده ها ، ابزارهای حاکمیت (رای دادن به تولیدکنندگان بلوک ، پیشنهاد یک پیشنهاد و غیره) ، انجمن انجمن و غیره به انواع ابزارها نیاز دارند. در همین حال ، توسعه دهندگان برای شروع سریع و کاهش منحنی یادگیری به مستندات توسعه ، SDK های یکپارچه ، توسعه ظروف برای DApps و دوره های مبتدی نیاز دارند..

4.2 راه حل FIBOS

FIBOS می تواند کیف پول رمزنگاری ، کاوشگر بلاکچین ، جعبه ابزار تجسم داده ها ، ابزارهای حاکمیتی ، انجمن جامعه ، اسناد توسعه ، SDK های یکپارچه ، ایجاد ظروف برای DApps و دوره های ابتدایی ذکر شده در بالا برای کمک به OKExChain در توسعه اکوسیستم.

FIBOS می تواند کیف پول فوق ، مرورگر بلاکچین ، تجسم داده های زنجیره ای ، ابزارهای حاکمیت (داده های فوق گره ، رأی دادن ، پیشنهادها) ، انجمن های جامعه ، سیستم اسناد توسعه اساسی ، پشتیبانی از SDK برای اکولوژی OKExChain تحت چارچوب انگیزه زیست محیطی OKExChain ، کیف پول و ظروف باز پلاگین ، دوره های توسعه دهنده و سایر محصولات برای کمک به توسعه زیست محیطی.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان هر دو جامعه FIBOS و EOS همچنین می توانند به انجمن OKExChain بپیوندند و فضای توسعه بهتر را ارتقا دهند.

5. مادیوم از دFمن.cn

5.1 منمقدمه

DeFi.cn با هدف انتشار اطلاعات DeFi ، ادغام منابع صنعت ، متحد کردن بستر رسانه ای و انتشار افکار عمومی است. DeFi.cn همچنین می تواند به عنوان عضوی از اکوسیستم OKExChain عمل کند و رسانه / محتوا و منابع DeFi تجمعی را برای جامعه OKExChain فراهم کند ، از جمله مشارکت در نفوذ صنعت ، حرف بیشتری در دنیای بلاکچین می زند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me