banner
banner

افت اخیر BTC توسط عوامل کلان ایجاد شده است ، اما نهنگ ها همچنان جمع می شوند

مروری بر آخرین اصلاح بیت کوین ، عوامل منجر به آن و نحوه خرید نهنگ ها از تاجران خرده فروشی.

قیمت بیت کوین 27.88٪ در طول سه روز کاهش یافت ، با بیشترین شمع قرمز در 11 ژانویه 2021 و رسانه های سنتی شروع آن را شروع بازار خرس نامید. در حقیقت ، با این وجود ، سقوط بیت کوین از بالاترین رقم جمعه گذشته 41،998 دلار به 30،287 دلار دیروز – طبق قیمت شاخص OKEx BTC – فقط سودهای بازپس گیری شده تا 2 ژانویه بود که معاملات در حدود 30،000 دلار بود..

در همین حال ، از دیروز بعد از ظهر به وقت اروپا شاهد اقدام مجدد خرید بودیم و ارز دیجیتال پیشرو در حال حاضر به سطح 33000 دلار رسیده است که سود YTD خود را در حدود 15 درصد قرار می دهد.

در این تفسیر بازار ، ما به جنبش های اخیر قیمت بیت کوین بیشتر می پردازیم و در مورد چگونگی تأثیر آنها بر عوامل اقتصادی کلان و معنی آنها برای معامله گران به طور کلی بحث خواهیم کرد..

بیت کوین علی رغم عقب نشینی نزدیک به 30 درصدی دوشنبه ، هنوز در رنگ سبز است. منبع: OKEx

عقب ماندگی بیت کوین در سال جاری احتمالاً کمتر چشمگیر خواهد بود

اصلاحات شدید دیروز برای بازار مشتقات فاجعه بود ، در حالی که موقعیت های 2.5 میلیارد دلاری در روز دوشنبه منحل شد ، به ترتیب داده های bybt. این رقم از تصفیه های به ارزش 1.74 میلیارد دلار در 3 ژانویه و 1.87 میلیارد دلار در 25 نوامبر پیشی می گیرد و گرچه قیمت تأثیر مستقیم بر آن دارد ، اما این نیز نشان دهنده افزایش اخیر نوسانات است.

تصفیه ها روز دوشنبه به یک رکورد دیگر رسید. منبع: ضرب و شتم

حتی اگر نوسانات وارد دسامبر شود ، اما همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، هنوز از سال 2017 فاصله دارد. به طور متوسط ​​، هر 35 هفته سقوط در حدود 35٪ در طول گاو نر 2017 اتفاق می افتد ، در حالی که نوسانات 60 روزه بیت کوین برای مدت زمان طولانی از ژوئن 2020 از 4٪ فراتر نرفته است.

نوسانات 60 روزه بیت کوین از ژوئن 2020 کمتر از 4 درصد است. منبع: معیارهای سکه

از آنجا که سرمایه گذاران نهادی بیشتری در سال گذشته وارد بازار رمزنگاری شده اند ، شاهد کاهش نوسانات هستیم و به احتمال بسیار زیاد بازپرداخت های امسال در مقایسه با اجرای گاو قبلی بسیار چشمگیر خواهد بود.

اشکالات فنی در صرافی ها قیمت را بیشتر کاهش داد

Coinbase مبادله رمزنگاری تنظیم شده توسط ایالات متحده متحمل یک مورد دیگر شد اشکال فنی در طی فروش دیروز بسیاری از کاربران گزارش شده قادر به اجرای سفارشات خرید نیست. در همین حال ، Kraken ، دومین بورس بزرگ رمزنگاری آمریکایی نیز هست با مشکلاتی روبرو شد. از آنجا که چندین بازار مشتقات بیت کوین از داده های هر دو صرافی به عنوان م componentsلفه های شاخص استفاده می کنند ، این منجر به تصفیه بیشتر در معاملات آتی و مبادله شد.

حق بیمه قبلی Coinbase به دلیل تقاضای زیاد در ایالات متحده در بازگشت روز دوشنبه ناپدید شد. با توجه به اشکال فنی ، قیمت لحظه ای Coinbase ، در یک برهه ، در مقایسه با OKEx حدود 1000 دلار حق بیمه منفی داشت.

Coinbase به دلیل نقص فنی ، بیش از 1000 دلار حق بیمه منفی را تجربه کرد. منبع: TradingView

روند نزولی بیت کوین تحت تأثیر بازارهای سنتی قرار گرفت

معاملات شبانه روزی بیت کوین آن را به شاخصی مهم در پاسخ به تغییر ریسک بازار در آخر هفته تبدیل می کند. سقوط بیت کوین همزمان با کاهش سایر دارایی های پرخطر و همچنین دارایی های بدون بهره همراه است.

بازار سهام ایالات متحده پس از رسیدن به بالاترین رکوردهای متوالی در تاریخ دوشنبه ، که روند مشابه بیت کوین داشت ، برای اولین بار در پنج روز معاملاتی سقوط کرد. قیمت نفت ، به همین ترتیب ، روند پیروزی چهار روزه خود را متوقف کرد در حالی که قیمت طلا در پایین ترین سطح در شش هفته سقوط کرد.

دلیل این عقب نشینی ها افزایش بازده خزانه داری 10 ساله ایالات متحده پس از کسب دو کرسی سنا در جورجیا توسط دموکرات ها است. عملکرد جمعه گذشته سد مهم 1٪ را شکست و بالاتر از 1.15٪ قرار گرفت. بازار اوراق قرضه همچنین تحت فشار است که کنگره تحت کنترل دموکرات ها می تواند سیاست های مالی را بیش از پیش کاهش دهد و انتظارات تورمی را افزایش دهد.

بازار در حال حاضر بیشتر نگران عملکرد بالاتر و در نتیجه کاهش نقدینگی است. سهام رشد همچنین به دلیل هزینه وام گرفتن به دلار احتمالاً محدودتر خواهد شد و این بر بیت کوین تأثیر می گذارد ، زیرا اخیراً مطابق با سهام بزرگ فن آوری مانند تسلا که روز دوشنبه 7.8٪ سقوط کرد ، حرکت بیشتری کرده است.

افزایش عملکرد خزانه داری و شاخص دلار روند صعودی دارایی های پر خطر را کاهش داد. منبع: CNBC

علاوه بر این ، شاخص دلار که با کالاها همبستگی منفی دارد ، هفته گذشته نیز بالاتر رفت و بازارهایی را که قبلاً بیش از حد گرم شده بودند تعدیل کرد. می توان گفت که فروش روز دوشنبه فقط با تأخیر انجام شد "اصلاح سالم" زیرا قیمت دارایی ها که از ماه مارس در حال افزایش است ، به طور فزاینده ای سوداگرانه شده است.

چندین شاخص منعکس کننده احساس گرم شدن بیش از حد بود

با ادامه بیت کوین به اوج گیری های جدید ، احساس گرما در بازار آشکارتر شد. نرخ بودجه مبادله های دائمی در هفته گذشته افزایش یافته بود و در مقایسه با موج های گذشته به طور قابل توجهی بالاتر بود. این روند نشان می دهد که بازار بیش از حد اهرم شده است و معامله گران بیش از حد در جهت شرط بندی خود سازگار هستند.

دو دوره بودجه بسیار بالا در سال 2021 نشانگر بازار بیش از حد گرم و خطر عقب نشینی است. منبع: ضرب و شتم

SOPR تعدیل شده (یعنی نسبت سود حاصل از مصرف شده) سیگنال دقیق تری از معاملات واقعی خرید و فروش را فراهم می کند. این شاخص در سال 2017 پس از سه ماه افزایش از نقطه تنظیم مجدد صفر به اوج خود رسید. وضعیت فعلی مشابه است و شاخص نشان می دهد که سودآوری در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد ، هرچند چشم انداز بلند مدت همچنان صعودی است.

داده های زنجیره ای نشان می دهد که بازار تحت فشار فروش سودآور است. منبع: شیشه گره

دست ضعیف بیت کوین را به نهنگ ها فروخت

اولین تغییر عمده در این چرخه صعودی کامل شده است و متوسط ​​هزینه ورود برای تازه واردان در فضا بیشتر است. دستهای ضعیف در مسیر نزولی بلافاصله فروخته می شوند ، در حالی که سرمایه گذاران که صعودی طولانی مدت هستند به خرید خود ادامه می دهند. می بینیم که تعداد آدرس هایی که بیش از 1000 BTC موجودی دارند همچنان افزایش یافته است و تحت تأثیر آخرین اصلاحات قرار نگرفته است.

نهنگ ها تحت تأثیر آخرین اصلاحات قرار نگرفته اند و همچنان به جمع آوری بیت کوین ادامه می دهند. منبع: شیشه گره

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me