banner
banner

نحوه خرید طلای فیزیکی

اگر برای اولین بار سرمایه گذاری در فلزات گرانبها و به ویژه طلا را شروع کرده اید ، می دانید که روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد. اینها شامل سرمایه گذاریهایی می شود که هم از نظر فیزیکی غیرقابل لمس هستند ، بلکه نمی توانید آنها را مانند سهام و ETF نگه دارید. اگر شما یک سرمایه گذار هستید که دوست دارد سرمایه گذاری شما ملموس باشد ، راه دیگری نیز وجود دارد. طلای فیزیکی که به آن شمش طلا نیز گفته می شود. در اینجا ما شما را به فرآیند خرید طلای فیزیکی و انواع مختلفی که بسته به نیاز شما در دسترس است ، راهنمایی خواهیم کرد.

انواع طلای فیزیکی

با سرمایه گذاری در طلای فیزیکی ، به طور کلی با دو گزینه روبرو خواهید شد. اینها میله های طلا ، یا سکه های طلا هستند. بسته به نیاز شما ، هر دو در مورد سرمایه گذاری و ارزش آنها می توانند تفاوت چشمگیری داشته باشند.

شمش های طلا رایج ترین نوع طلای فیزیکی خریداری شده است. وقتی برای اهداف سرمایه گذاری خریداری می شود ، باید حداقل 99.5٪ شمش طلای خالص باشد. آنچه معمولاً از میله های طلای درجه سرمایه گذاری مشاهده خواهید کرد و آنچه که باید در هنگام خرید به دنبال آن باشید این است که نام تولید کننده ، وزن میله و خلوصی که به طور معمول 99.99٪ بیان می شود مهر است روی صورت میله. اینها کیفیت نوار را نشان می دهد و به اصالت آن اطمینان می دهید.

سکه های طلا راه دیگری برای سرمایه گذاری فیزیکی طلا است. هرچند باید توجه داشته باشید که اگر سکه های طلا خریداری می کنید ، ممکن است همیشه با قیمت های مشابه طلا برابر نباشد که یک شمش طلا برابر باشد. این به دلیل تعدادی دیگر از عوامل درگیر است.

با سکه های طلا ، این ها به طور معمول از سطح خلوص میله های طلا نخواهند بود. آنها به طور معمول حاوی 91٪ -92٪ طلا هستند. با این اوصاف ، قیمت سکه از نظر وزن ، می تواند بیش از شمش طلا باشد. این به دلیل جمع آوری برخی از سکه ها است. تعیین این قابلیت جمع آوری هرچند زمینه دیگری برای تخصص است و اگر به دنبال سرمایه گذاری مستقیم طلای فیزیکی ممکن هستید ، بهترین گزینه برای شروع میله ها است.

نحوه خرید طلای فیزیکی

سوال بعدی در هنگام درگیر شدن و خرید طلای فیزیکی برای اولین بار ، قابل درک است که از کجا می توانید آن را خریداری کنید?

وقتی صحبت از این سال می شود ، ناگفته نماند که شما می خواهید فقط از معتبرترین منابع خرید کنید. یافتن این موارد نسبتاً آسان است و معمولاً حضوری پررنگ در اینترنت دارند و از نظر مثبت و اعتبار بسیاری پشتیبانی می کنند. در این زمینه ، بسیار مهم است که قبل از خرید دقت لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید نمایندگی مورد استفاده شما کاملاً قانونی است. اولین چیزی که باید کاملاً واضح باشید ، قیمت لحظه ای طلا است و از فروشنده هایی که به نظر می رسد بسیار مناسب هستند یا حق بیمه زیادی به قیمت لحظه ای فعلی اضافه کرده اند ، خودداری کنید..

اگر می خواهید شهرت یک فروشنده را بررسی یا تأیید کنید ، در ایالات متحده ، Better Business Bureau مکان خوبی برای شروع است..

اگر ترجیح می دهید از تکالیف خود صرف نظر کنید ، این دو شرکت را به شما توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. خرک شمش

فاکتورهایی که باید هنگام خرید طلا در نظر بگیرید

اگرچه اکنون برای خرید طلای فیزیکی برای اولین بار در راه خود هستید ، اما هنوز چند نکته اساسی وجود دارد که مهم این است که خود را در مسیر درست قرار ندهید.

اندازه: خرید طلا به این معنی نیست که باید مستقیماً غواصی کنید و یک کیلوگرم یا حتی یک میله آن را خریداری کنید. میله های طلا در هر اندازه ای وجود دارند. به طور معمول شما می توانید از 1 گرم تا 1 کیلوگرم وزن خریداری کنید. نکته اصلی این است که سایز مناسب شما را بخرید. این هم از نظر بودجه شخصی شما و هم با توجه به فروش مجدد. به احتمال زیاد در صورت نیاز فروش مقادیر کمتری در آینده آسان تر خواهد بود.

حق بیمه قیمت: مطمئن شوید که در اطراف تامین کنندگان مشهور طلا خرید می کنید. تمام خریدهای شمش حق بیمه کمی به قیمت لحظه ای اضافه می شود ، اما برای پرداختن هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. این همیشه ارزش بررسی مجدد قبل از خرید را دارد.

ذخیره سازی & بیمه: اکنون که طلای فیزیکی خریداری کرده اید ، می خواهید تا آنجا که ممکن است آن را ایمن و مطمئن نگه دارید. این ممکن است به معنای پرداخت هزینه دیگری برای ذخیره سازی امن باشد که یک گزینه بسیار توصیه شده است ، به ویژه اگر در مقادیر زیادی خرید می کنید. اگر می خواهید شمش شما به درستی بیمه شود ، ممکن است مجبور شوید در یک راه حل ذخیره سازی حرفه ای یا بیمه شخص ثالث تخصصی سرمایه گذاری کنید..

وضعیت: مطمئناً هنگام خرید طلا ، می خواهید مطمئن شوید که طلا در بهترین شرایط قرار دارد. این مورد هنگام خرید از فروشنده معتبری به طور معمول بسیار دقیق ارائه می شود. هنگامی که در اختیار شما قرار گرفت ، می خواهید طلای خود را در این شرایط نگه دارید. این مزیت دیگری است که در پشت ذخیره سازی ایمن وجود دارد زیرا می خواهید مطمئن شوید که طلای شما کاملاً از ضرر یا خراش هایی که ممکن است روی مقدار آن تأثیر بگذارد دور خواهد ماند.

افکار نهایی

به طور کلی ، خرید مقداری طلای فیزیکی در بازار امروز مطمئناً از آنچه تصور می کنید در دسترس است. اگر شما نوعی سرمایه گذار هستید که دوست دارید دارایی های نامشهود خود را به دست بیاورید ، طلا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد زیرا در اوج رکورد باقی می ماند.

پس از عبور از موانع یافتن بهترین تأمین کننده طلا که توسط BBB معتبر شناخته شده است ، و با در نظر گرفتن محل ذخیره دارایی خود ، دیگر چیزی برای جلوگیری از انجام اولین خرید در هر اندازه شمش یا سکه طلای مناسب شما وجود ندارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me