banner
banner

چرا هند به رمزنگاری نیاز دارد

روی این تصویر بالا کلیک کنید تا ثبت نام و حداقل 5 USDT (یا سایر ارزهای رمزپایه با مبلغ معادل آن) را سپرده یا معامله کنید تا 3 USDT بدست آورید.

بررسی اجمالی

رفع محدودیت های تجارت رمزنگاری از هند همچنان یکی از جالب ترین داستان های فضا در سال جاری است. در حالی که پیش بینی می شود پنجمین اقتصاد بزرگ جهان وضوح نظارتی بیشتری را برای شرکت کنندگان در صنعت که دارای عملیات محلی هستند ، فراهم کند ، رکود اقتصاد پس از COVID می تواند نقطه محوری باشد که می تواند تقاضای ارز رمزپایه در هند را تقویت کند..

1. FX هند & سهام عدالت برای بازیابی تلاش می کنند

عملکرد ضعیف بازارهای ارز و سهام هند می تواند یکی از دلایلی باشد که ممکن است سرمایه گذاران در هند بخواهند ارز رمزپایه را به عنوان بخشی از نمونه کارها خود در نظر بگیرند. با وجود عملکرد نسبتاً پایدار در 4Q19, USDINR و سنکس به طور قابل توجهی بوده است کم عملکرد در مقایسه با BTCUSDT و نزدک در یک بازه زمانی یک ساله. INR حدود 8٪ در برابر دلار ارز کاهش یافته است ، و سنکس بیش از 20٪ از ارزش را صرف کرد.

شکل 1: عملکرد 1 ساله USDINR / BTCUSDT / SENSEX / NASDAQ (از 20 مه)

منبع: OKEx؛ Tradingview

ضعف به ویژه در دوره پس از COVID ، جایی که مشاهده می شود BTCUSDT و نزدک تقریباً تا سطح قبل از شیوع بهبود یافته است. در همان زمان ، بهبودی از USDINR و سنکس مقهور ماند.

به عنوان هند تایید شده این هفته یکصد هزارمین مورد ویروس کرونا است ، ما معتقدیم که اقدامات تازه آغاز شده اقتصاد می تواند با تشدید اوضاع همه گیر در کشور به چالش کشیده شود. این می تواند برخی از تلاش های بهبودی را از بین ببرد.

2. نگرانی های تورم (یا تورم)

با تشدید همه گیری ، دولت هند یک معرفی کرده است INR بسته محرک 20 trln برای کمک به راه اندازی مجدد مشاغل است. با این حال ، این ممکن است مشکل دیگری ایجاد کند – تورم (یا در برخی موارد تورم) ، و این می تواند دلیل دیگری باشد که چرا سرمایه گذاران باید نگاهی به سرمایه گذاری رمزنگاری بیندازند. نیرماالا سیتارامان وزیر دارایی هند اضافه که دولت از برداشتن گام های بیشتر برای تقویت اقتصاد شهرستان دریغ نخواهد کرد.

شکل 2: نرخ تورم هند و CPI

منبع: Tradingeconomics.com؛ MOSPI

اگرچه منطقی است که انتظار داشته باشیم دولت برای تحریک رشد اقتصادی در مواقع دشوار گام بردارد ، اما محرک بیش از حد / ناچیز نیز می تواند نوسانات قیمت را ایجاد کند.

به نظر می رسد روایت اصلی اقتصاد دوران COVID در غرب بیشتر بر روی تورم متمرکز است. جوزف لوپتون ، اقتصاددان جهانی در JP Morgan, معتقد است که "اکنون یک جریان ضد تورم قدرتمند در حال افزایش است," و کاهش گسترده نرخ تورم می تواند برای کل اقتصاد مضر باشد.

در حالی که در شرق است ، داستان تورم همچنان درهم است زیرا COVID تأیید می کند که به تدریج موارد ، به ویژه در چین ، کند می شوند. داده ها نشان می دهد که تورم مصرف کننده تعدیل شده ماه گذشته در چین با این حال ، چون قفل شدن در بسیاری از زنجیره های تأمین اختلال ایجاد کرده است ، ممکن است وضعیت پیش بیاید علت دقیقاً مانند اوایل فوریه قیمت مواد غذایی افزایش می یابد.

ممکن است خیلی زود باشد که نتیجه بگیریم هند در کدام سناریو قرار می گیرد ، اما هند برای تحریک بیش از حد غریبه نیست. در سال 2009 ، دولت هند اعلام کرد یک طرح محرک عظیم به دلیل تأثیر بحران مالی جهانی. با این حال ، بسیاری در نظر گرفته شده بسته بیش از حد بیش از حد بود ، و منجر به یک دوره طولانی تورم بالا شد.

به طور کلی ، نوسانات شدید قیمت از هر نظر ممکن است به ویژه برای سرمایه گذاران بلند مدت چالش برانگیز باشد. این جایی است که بیت کوین وارد می شود. با یک عرضه محدود و ماهیت ضد تورمی ، سرمایه گذاران بلند مدت می توانند به راحتی این فروشگاه ارزش بیت کوین را در مقایسه با سایر دارایی ها جذاب بدانند..

3. نرخ بهره کمتر ، حجم پول بالاتر

نرخ بهره می تواند دلیل دیگری باشد که سرمایه گذاران باید یک رمزنگاری را در نظر بگیرند. RBI بریده شده نرخ بازنگری معیار 75 واحد پایه به 4.4٪ در جلسه MPC مارس رسیده است. کندی فعالیت های اقتصادی عمدتا منجر به کاهش گسترده نرخ به دلیل قفل شدن مربوط به COVID-19 شد.

در حالیکه 4.4٪ در مقایسه با بانکهای مرکزی مانند BOJ و SNB هنوز هم مناسب به نظر می رسند ، نرخ معیار آنها در حال حاضر منفی بود. به زودی ممکن است بازارها ببینند RBI حتی با شدت بیشتری نرخ کلیدی خود را کاهش می دهد. راه حل های Fitch انتظار دارد RBI به عنوان بخشی از اقدامات برای مقابله با اقتصاد COVID-19 ممکن است نرخ بازپرداخت 100 درصد پایه دیگر را در اوایل سال 2021 کاهش دهد.

شکل 3: نرخ بهره هند و عرضه پول M2

منبع: Tradingeconomics.com

در آن زمان که روند نرخ های سیاست RBI رو به پایین است ، به نظر می رسد بانک مرکزی هند در هنگام روشن کردن دستگاه های چاپ پول خود درنگ نخواهد کرد. میزان عرضه پول M2 از سال 2017 در حال افزایش است و در ماه های اخیر نرخ آن حتی بیشتر شده است.

با پیش زمینه COVID ، اگر حتی پایین نیاید ، نرخ بهره احتمالاً در سطح بسیار پایین باقی می ماند. این می تواند برای سرمایه گذاران بلند مدت چالش برانگیز باشد ، به ویژه کسانی که تمرکز خود را روی اوراق قرضه و درآمد ثابت دارند. اگرچه هنوز گزینه های دیگری بین کلاسهای دارایی سنتی وجود داشت ، بیت کوین و ارز رمزنگاری شده نیز می توانند گزینه ایده آلی باشند.

4- Lockdown باعث افزایش بهره رمزنگاری می شود

قفل در سراسر کشور ممکن است باعث کندی اقتصاد شود. با این حال ، ممکن است زمان بیشتری برای سرمایه گذاران هندی برای مطالعه در مورد ارز رمزنگاری شده ایجاد کند.

در یک مصاحبه, نیشچال شتی ، مدیر عامل صرافی ارز رمزنگاری شده ، وزیرک گفت, "قفل طولانی باعث شده است که مردم حتی علاقه بیشتری به رمزنگاری در هند نشان دهند. با توجه به میلیونها نفر که به دلیل قفل شدن فرصت کار ندارند ، رمزنگاری فرصتی برای تجارت سرخپوستان و درآمد از آن است. “

این واقعیت که نظر Shetty با شماره های محلی تجارت رمزنگاری C2C مطابقت دارد. داده های Coindance نشان می دهد که حجم تجارت هفتگی Localbitcoins از فوریه 2020 به طور پیوسته در حال افزایش است INR به ارزش 100 میلیون BTC از طریق سیستم عامل C2C تغییر دست داده است.

شکل 4: هفتگی Localbitcoins Volume (INR)

منبع: Coindance

اگرچه ممکن است در این مرحله تعداد بسیار چشمگیر به نظر نرسد ، با این حال ، به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان و 17٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهد ، ما معتقدیم که پتانسیل رشد فوق العاده ای برای رمزنگاری در هند وجود دارد.

5. افزایش وضوح تنظیم ، اما نیاز به بیشتر است

نگرانی های نظارتی می تواند یکی از تأثیرگذارترین عوامل برای ورود سرمایه گذاران به فضای رمزنگاری باشد. در اوایل ماه مارس ، دادگاه عالی هند دست داده تصویب یک تصمیم مبنی بر ممنوعیت تجارت ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از خدمات بانکی در کشور “خلاف قانون اساسی."

با پاکسازی مانع اول ، صنعت رمزنگاری در هند از نهادهای نظارتی خواست تا دستورالعمل ها و وضوح بیشتری را برای عملیات محلی خود ارائه دهند.

آ گزارش از Global Legal Insights نشان می دهد که نهادهای نظارتی می توانند احتمال پذیرش ارزهای رمزنگاری شده خاصی را بررسی کنند که می تواند سپرده یا وثیقه ای باشد. RBI با وجود شک و تردید در ارز رمزنگاری شده ، در حال بررسی راه اندازی ارز دیجیتال مورد حمایت بلاکچین است. ما معتقدیم که نهادهای نظارتی می توانند به زودی بینش بیشتری از نظر موقعیت ارز رمزنگاری شده در سیستم مالی و همچنین چارچوبی برای شرکت کنندگان در صنعت ارائه دهند..

نتیجه

به نظر می رسد چشم انداز اقتصاد کلان برای سرمایه گذاران هندی در نظر گرفتن درج رمزگذاری در سبد سرمایه گذاری خود مطلوب باشد ، در حالی که داده ها همچنین نشان می دهد که علاقه رمزنگاری به هند در حال افزایش است. OKEx قرار است پلت فرم تجارت رمزنگاری P2P خود را در هند راه اندازی کند تا یک راه حل همه در یک برای سرمایه گذاران برای تجارت رمزنگاری از طریق زیرساخت های شبکه سریع و ایمن خود فراهم کند. علاوه بر این ، OKEx همچنین یک میز کاملاً جدید OTC در هند راه اندازی خواهد کرد که مختص تسهیل معاملات بزرگ بلوک با راه حل های ساخت مخصوص می باشد. منتظر اعلامیه باشید.

نویسنده: Cyrus Ip

تحلیلگر تحقیق ، OKEx

برای اطلاعات بیشتر در مورد OKEx ، لطفاً به این موارد مراجعه کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me