banner
banner

5 پروژه توکن غیر قابل نفوذ که منجر به استفاده از موارد برتر NFT می شوند

معرفی برترین پروژه های پیشرو در مجموعه های NFT ، بازی ها ، بازارها ، هنر و حتی نام دامنه ها

نشانه های غیرقابل استفاده ، نمایش دیجیتالی دارایی هایی هستند که در دنیای واقعی قابل تعویض نیستند. در حالی که آنها در اطراف بوده اند از اواسط سال 2017, NFTs امسال پس از رونق DeFi دوباره مورد توجه جامعه رمزنگاری قرار گرفت. در نیمه اول سال 2020 ، مبلغ USD منتقل شده در اکوسیستم NFT رسیده است 232 میلیون دلار – 52 درصد بیشتر از تمامیت سال 2019.

NFT ها اغلب به دلیل پتانسیل انقلابی در بازی ، کالاهای قابل جمع آوری ، هنرهای دیجیتال و سایر بخش ها مورد توجه قرار می گیرند ، و در حالی که کاربرد آنها هنوز در حال بررسی است ، OKEx Insights پنج پروتکل برتر NFT را از نظر حجم ، در گروه های مختلف ، از جمله بازی ، دنیای مجازی ، بررسی می کند. مجموعه های هنری ، هنر و حوزه ها.

1. CryptoKitties: پیشرو NFT در همه زمان ها

CryptoKitties یک بازی مبتنی بر Ethereum است که به کاربران امکان می دهد گربه های مجازی را جمع آوری و پرورش دهند. توکن های این بازی غیر قابل سر و صدا هستند ، زیرا هر یک از آنها نشان دهنده یک گربه دیجیتالی منحصر به فرد در بلاکچین است. این گربه های دیجیتال از نظر شکل ظاهری و خصوصیاتی – متفاوت از یکدیگر هستند "صفات." با توجه به ماهیت این نشانه ها ، هر گربه دیجیتالی که توسط NFT نشان داده می شود ، قابل تکرار ، تخریب یا بردن نیست.

برای شروع تولید مثل گربه های دیجیتالی ، کاربران باید اتر (ETH) را در کیف پول رسمی بازی ، Dapper ، واریز کنند. دو راه وجود دارد نژاد بچه گربه های جدید – پرورش دو بچه گربه شخصی یا تولید مثل با شخص عمومی (پدر). کاربران می توانند با خرید در بازار یا پیشنهاد قیمت یک بچه گربه در بازی ، اولین بچه گربه خود را دریافت کنند سیستم پیشنهاد.

بازیکنان باتجربه CryptoKitties قصد دارند تا آنجا که ممکن است گربه های دیجیتال با ارزش را جمع آوری کنند. ارزش هر بچه گربه با توجه به تولید و کمیاب بودن آن تعیین می شود. برای نسل ها ، یک قاعده کلی این است که بچه گربه های با نسل کمتر از آنهایی که تعداد آنها بیشتر است ، ارزش بیشتری دارند. دلیل این امر این است که بچه گربه هایی که نسل کمتری دارند سرعت بالاتری دارند سرعت های خنک کننده, بنابراین می توانند بیشتر پرورش دهند. 

"ژنرال 0" کمیاب ترین نسل بچه گربه ها است ، با عرضه ثابت در 50،000. این باعث شد بچه گربه های ژنرال 0 کمیاب باشند و ارزش آنها با گذشت زمان افزایش یابد. جدا از نسل ها ، بچه گربه هایی که مورد توجه قرار می گیرند نادر شامل افرادی با شماره شناسنامه پایین و همچنین گربه های انحصاری یا گربه های بنیانگذار است که همگی می توانند با قیمت های بالاتر در بازار CryptoKitties خرید و فروش شوند.

CryptoKitties اولین پروتکل NFT است که در اواخر سال 2017 مورد توجه اصلی قرار گرفت. از آنجا که کاربران می توانستند گربه های کمیاب تولید کنند و بچه گربه های جدید را برای سود مجدد بفروشند ، این بازی توجه زیادی را به خود جلب کرد. تقاضای فزاینده برای CryptoKitties منجر به این شد که تعداد معاملات روزانه در شبکه Ethereum در ژانویه 2018 به بالاترین حد خود (1.349 میلیون) برسد – رکوردی که اخیراً در سپتامبر سال 2020 در میان شور و شکنندگی استخراج نقدینگی DeFi از آن پیشی گرفت. از او صرف نظر کنید.

معاملات روزانه در شبکه Ethereum در اوج CrypoKitties به اوج قبلی خود رسیدمعاملات روزانه در شبکه Ethereum در اوج CrypoKitties به اوج قبلی خود رسید. منبع: اترسک, OKEx Insights

در حالی که "زمان نخست" از CryptoKitties گذشت ، این بازی وضعیت نمادین خود را به عنوان یک پروتکل پیشرو در فضای NFT حفظ می کند. حجم معاملات کل و کل CryptoKitties در حال حاضر در ایستاده است بیش از 64000 ETH – یا تقریبا 29 میلیون دلار ، در زمان نوشتن مقاله – با مجموعاً نزدیک به 2 میلیون دارایی NFT ایجاد شده.

2. Decentraland: یک دنیای مجازی غیر متمرکز

با استفاده از بلاکچین Ethereum ساخته شده است, Decentraland یک دنیای مجازی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد از آواتارهای سفارشی ، کالاهای تجاری و استفاده در روند حاکمیت جهان مجازی استفاده کنند. 

برای شروع کاوش در Decentraland ، کاربران ابتدا باید با کیف پول رمزنگاری خود به یک مرورگر وب متصل شوند. سپس کاربران می توانند موارد خود را انتخاب و سفارشی کنند آواتار, و به هر آواتار گذرنامه مجازی ارائه می شود که نشان دهنده هویت خود در Decentraland است. هنگامی که کاربران تنظیمات اولیه آواتار خود را به پایان رساندند ، می توانند ساخت محله های خود را شروع کنند و می توانند دارایی های دیجیتالی نادر را خریداری کنند. 

شرکت در Decentraland هم به نشانه های قابل حمل و هم نیاز دارد. MANA ارز دیجیتالی است که در بازار Decentraland استفاده می شود. هر یک از نشانه های MANA با رمزهای دیگر MANA قابل تعویض است و از این رو قابل رانش است.

MANA را می توان از هر مبادله رمزنگاری خریداری کرد که جفت های تجاری آن را فهرست کند ، مانند MANA / BTC یا MANA / ETH در OKEx.

سپس کاربران می توانند MANA را برای بسته ها یا املاک LAND ، پوشیدنی ها و حتی اسامی منحصر به فرد در این کشور خرج کنند بازار Decentraland. به غیر از بازار Decentraland ، کاربران می توانند موارد پشتیبانی شده را در بازارهای NFT مانند موارد دیگر خریداری کنند دریای آزاد.

Decentraland همچنین از LAND ، یک NFT ، برای نشان دادن مالکیت بسته ها و املاک استفاده می کند. LAND یک دارایی دیجیتالی غیر قابل نفوذ است که توسط یک قرارداد هوشمند Ethereum نگهداری می شود و نمایانگر بسته های زمین مجازی در Decentraland است. هر نشانه LAND یک زمین منحصر به فرد را نشان می دهد و می تواند در بازار Decentraland خرید و فروش شود.

The Decentraland DAO زنده رفت در سپتامبر و مشارکت کاربر در روند حاکمیت را تشویق می کند. کاربران می توانند در مورد پیشنهادهای حاکمیت و آنها رأی دهند اختیارات رأی دادن از سه منبع آمده اند:

  • MANA پیچیده: MANA به WMANA تبدیل شده است. هر WMANA برابر است با یک واحد قدرت رای گیری.
  • بسته های LAND: هر بسته برابر است با 2000 واحد رأی دهنده.
  • املاک: هر املاک معادل 2000 واحد رأی دهنده است.

کاربران می توانند رای خود را به رای دهند موضوعات مختلف حکمرانی, شامل:

  • ویژگی ها و ارتقا LAND و بسته ها.
  • هزینه های بازار.
  • تخصیص MANA برای تلاش های توسعه.
  • افزودن پوشیدنی های جدید به دنیای Decentraland ، سازنده و بازار.

صفحه پیشنهاد حکمرانی Decentralandصفحه پیشنهاد حکمرانی Decentraland. منبع: Decentraland

Decentraland است دومین پروتکل بزرگ NFT از نظر حجم معاملات همیشگی (49،780 ETH یا 22،6 میلیون دلار) و در حال حاضر بیش از 96،000 دارایی درون بازی دارد.

3. Rarible: بازار کالاهای دیجیتال

قابل جبران شدن یک بازار NFT است که توسط الکساندر سالنیکوف و الکسی فالین در ژانویه سال 2020 تاسیس شده است. سیستم عامل مستقر در مسکو به کاربران اجازه می دهد کالاهای جمع آوری شده دیجیتال کمیاب خود را ضرب کنند ، خریداری و بفروشند. Rarible از انواع کالاها و کالاهای دیجیتال از جمله هنر دیجیتال ، نام دامنه ، بیمه نامه های DeFi ، الگوهای رفتاری و متاثرس پشتیبانی می کند..

Rarible طیف گسترده ای از مجموعه های هنری دیجیتال را لیست می کندRarible طیف گسترده ای از مجموعه های هنری دیجیتال را لیست می کند. منبع: Rarible

استفاده از مجموعه های دیجیتال در Rarible نسبتاً ساده است. کاربران می توانند با بارگذاری مجموعه های قابل جمع آوری در هر یک از اشکال دیجیتال پشتیبانی شده (گرافیکی ، صوتی و غیره) و به دنبال آن توضیحات و جزئیات قیمت گذاری را بارگذاری کنند. پس از این ، کاربران باید با کیف پول Ethereum خود ارتباط برقرار کنند تا معاملات ضرب و شتم را تأیید کنند.

ویژگی ضرب NFT برای سازندگان محتوا و هنرمندان جذاب بوده است ، که فقط پس از خرید NFT مربوطه می توانند تیزرهایی را برای محتوای خود منتشر کنند و نسخه های کامل را به کاربران ارائه دهند..

Rarible به دلیل رمز حكومت خود ، RARI ، محبوبیت گسترده ای در بین انجمن رمزنگاری ها بدست آورد. در حالی که هیاهوی اخیر حول نشانه های حاکمیت از حوزه DeFi ناشی می شود ، Rarible اولین پروتکل NFT بود رمز مدیریت خود را راه اندازی کنید.

راه اندازی RARI اولین قدم به سوی هدف نهایی Rarible است: ایجاد سازمان خودمختار غیرمتمرکز Rarible. به عنوان دارندگان RARI ، کاربران می توانند پیشنهادات مربوط به ارتقا system سیستم را ارائه دهند و از جمله تصمیماتی در مورد هزینه های تجارت Rarible و افزودن ویژگی های جدید ، رای دهند.

با پیشرفت ، Rarible به کشف ادغام NFT و DeFi و اخیراً ادامه می دهد شریک شد با پلت فرم بیمه yearn.finance و مبتنی بر بلاکچین Nexus Mutual برای راه اندازی NFT های تحت پوشش بیمه.

در زمان نوشتن مقاله ، Rarible در همه زمان ها بیش از 31،500 ETH یا 14.3 میلیون دلار حجم ثبت کرده است.

4. SuperRare: بازاری برای آثار هنری دیجیتالی تک نسخه

در سال 2017 توسط جان کرین تاسیس شد, SuperRare یک بازار هنر دیجیتال است که در آن هنرمندان می توانند از آثار هنری معتبر و تک نسخه خود به عنوان اقلام دیجیتالی قابل جمع آوری پول استفاده و کسب درآمد کنند. هر اثر هنری در SuperRare با یک رمز ERC-721 ارائه می شود که با رمزنگاری امن شده و قابل ردیابی در بلاکچین است..

هنگامی که هنرمندان آثار هنری دیجیتالی معتبر را در SuperRare صادر می کنند ، آثار هنری آنها برای جلوگیری از جعل و تأمین منشأ تاریخی ، در بلاک چین Ethereum تأیید شده است. علاوه بر این ، هنرمندان می توانند با استفاده از گالری های واقعیت مجازی و نمایشگرهای دیجیتالی ، آثار هنری خود را در SuperRare به نمایش بگذارند. از طرف دیگر ، مجموعه داران هنری می توانند آثار هنری SuperRare را خریداری کرده و NFT ها را در بازارهای ثانویه مانند OpenSea بفروشند. تمام معاملات در SuperRare با اتر انجام می شود و خریداران برای همه خریدها باید هزینه معامله 3٪ را پرداخت کنند.

SuperRare نیز شبیه به گالری های هنری سنتی است کمیسیون را شارژ می کند از هنرمندان برای فروش اولیه ، هنرمندان 85٪ از درآمد را دریافت می کنند ، در حالی که SuperRare 15٪ را نگه می دارد. برای فروش ثانویه ، هنرمندان 10٪ حق امتیاز دریافت می کنند.

SuperRare خود را ترکیبی از اینستاگرام و کریستی و آن توصیف می کند "فعالیت" تب دارای رابط کاربری مشابه قبلی است در حالی که دارای آن است بازار مانند حالت دوم است – هر دو مسیر گردآورندگان هنر را به صفحه ای می رسانند که می توانند برای کارهای هنری دیجیتال پیشنهادات آنلاین ارائه دهند.

کاربران در SuperRare می توانند کارهای هنری پرطرفدار را ردیابی کنندکاربران در SuperRare می توانند کارهای هنری پرطرفدار را ردیابی کنند. منبع: SuperRare

تا به امروز ، حجم معاملات همیشگی SuperRare از 16،500 ETH فراتر رفته است – معادل تقریباً 7.5 میلیون دلار ، با قیمت فعلی ETH – بالاترین میزان در میان بازارهای هنری NFT. این پلتفرم بیش از 12000 قطعه هنر دیجیتال فروخته است و فروش بازار ثانویه آن تقریباً به 1 میلیون دلار رسیده است.

5. خدمات نام Ethereum: پیشرو NFT در نام دامنه ها

در ماه مه 2017 توسط بنیاد Ethereum تاسیس شد, خدمات نام Ethereum یک سیستم نامگذاری توزیع شده و قابل گسترش است که براساس زنجیره بلوک Ethereum ساخته شده است. پروتکل بیش از 190،000 نام ثبت شده و بیش از 100 کیف پول و برنامه غیرمتمرکز تا به امروز ادغام کرده است.

TLD بومی – یعنی دامنه سطح بالا – است ".ETH" در ENS. اینها ".ETH" نام دامنه ها منحصر به فرد و غیر قابل نفوذ هستند که توسط NFT های سازگار با ERC-721 نشان داده می شوند و برای خرید و تجارت در بازارهای NFT مانند OpenSea و Rarible در دسترس هستند.

نام دامنه های .ETH برای فروش در OpenSea ذکر شده است.نام های دامنه ETH برای فروش در OpenSea ذکر شده است. منبع: دریای آزاد

از آنجا که این نام های دامنه به استاندارد ERC-721 NFT پایبند هستند ، می توانند به طور یکپارچه به بازارهای NFT و رابط های کیف پول متصل شوند و یکپارچه سازی NFT و DeFi را افزایش دهند.

به گفته OpenSea ، خدمات نام Ethereum با داشتن حجم معاملات تجاری بیش از 6،600 ETH (یا 3 میلیون دلار) و بیش از 20،000 صاحب ، NFT پیشرو در بخش خود است..

پنج NFT برتر در نام دامنه ها با رتبه بندی ENS اولپنج NFT برتر در نام دامنه ها با رتبه بندی ENS اول. منبع: دریای آزاد

راهی که پیش روی NFT هاست

جدا از پروتکل های ذکر شده در اینجا ، سال 2020 به طور کلی سال خوبی برای NFT ها و DeFi بوده است. با حرکت به جلو ، می توان انتظار ادغام عمیق تری بین این دو فضا را داشت. به عنوان مثال ، Rarible در حال حاضر برای راه اندازی NFT های بیمه برای پروتکل های DeFi با همکاری yearn.finance همکاری کرده است و احتمالاً نسخه بعدی Ethereum 2.0 می تواند موارد استفاده جدیدتر و رشد این اکوسیستم ها را تقویت کند..

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me