banner
banner

آزمون هووی: خط خوب بین نشانه امنیتی و نشانه کاربردی – رهبران اندیشه

حملات اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار از شرکتهای مرتبط با رمزنگاری و سرمایه گذاری با اقدامات اجرایی داستانی را روایت می کند که مدتها برای بسیاری از افراد معما بود. دو مورد از این موارد برجسته در ژوئن خبرساز شد. مورد اول ، پرونده ای علیه یک پلتفرم رسانه های اجتماعی ، بنیاد Kik و Kin – بنیاد حاکم بر عملکرد اکوسیستم Kin. مورد دوم در برابر Longfin Corp بود ، یک شرکت fintech که “تجارت کالا ، انتقال ریسک متناوب و خدمات تأمین مالی تجارت را ارائه می دهد.”

در حالی که بسیاری انتظار چنین سرکوبی بیشتری را دارند ، رفت و برگشت بین SEC و این شرکت ها تا حدودی بحث و جدال تازه ای در مورد زنده ماندن چارچوب نظارتی حاکم بر اوراق بهادار دیجیتال و توکن ها ایجاد کرده است. با توجه به این ، بررسی ادله از هر دو طرف شکاف برای تأیید کامل ماهیت بحرانی اوضاع و پیامدهای آن بر فضای سرمایه گذاری آمریکا مهم است. اما ابتدا ، بیایید اقدامات / بی عملی های Kik و Longfin را که ممکن است SEC را مجبور به شکایت از آنها کند ، بررسی کنیم.

SEC در مقابل Longfin

در آوریل 2018 ، SEC یخ زد سود بازرگانی حاصل از فروش سهام Longfin’s ، که تنظیم کننده متهم به فروش سهام ثبت نشده پس از خرید Zidduu.com (یک شرکت تجارت رمزنگاری) شد. در ژوئن 2019 ، SEC ثبت شده اقدام کلاهبرداری علیه همان شرکت و مدیرعامل آن ، Venkata S. Meenavalli. در این شکایت منتشر شده ادعا شده است که Meenavali “با عرضه گمراه کننده سهام Longfin سهام عمومی” با گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد وضعیت مالی و نحوه عملکرد تجارت مربوط به رمزنگاری شرکت خود ،.

SEC در مقابل Kik

در تاریخ 4 ژوئن 2019 ، SEC رسماً علیه Kik Interactive Inc به دلیل ارائه پیشنهاد غیرقانونی 100 میلیون دلاری اوراق بهادار توکن دیجیتال در سال 2017 اقدامات قانونی را آغاز کرد. اگر بخاطر بیاورید ، Kik یکی از بسیاری از شرکت هایی بود که از رشد ICO 2017 استفاده کرد برای جمع آوری پول برای اکوسیستم بلاک چین خود. SEC ادعا کرد اینکه کمپین جمع آوری کمکهای مالی کیک غیرقانونی است زیرا این شرکت بدون ثبت پیشنهادات یا فروش ، توکنهایی به ارزش 55 میلیون دلار به سرمایه گذاران آمریکایی فروخته است.

در مرحله دوم ، شکایت ادعا می کرد که در زمان کمپین جمع آوری کمک مالی ، هیچ یک از محصولات و خدماتی که Kik به آن اشاره کرده بود ، تقاضای توکن Kin را ایجاد نمی کند. همچنین ، ناظر ادعا کرد که بند تقسیم درآمد که در کمپین ارائه دهنده Kin وجود داشت ، نشان داد که رمز Kin یک امنیت است. این درست است زیرا این کمپین همانطور که نوید سود می داد ، در آزمون هووی ناموفق بود.عمدتا از تلاش دیگران است”برای ساخت یک اکوسیستم و هدایت ارزش رمز.

بنابراین ، SEC پرونده خود را بر اساس عدم رعایت Kik از الزامات ثبت نام تحت قانون اوراق بهادار ایالات متحده و حذف اطلاعاتی که می توانست به سرمایه گذاران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند ، دنبال کرد. شایان ذکر است که کیک داشته است منتشر شد پاسخ قوی به ادعای اولیه SEC.

اگرچه هیچ چارچوب مشخصی برای هدایت ICO یا پیشنهادات امنیتی دیجیتال در سال 2017 وجود نداشت ، اما این امر مانع از این نشده است که SEC شرکت های دعوایی را که سالها قبل از تنظیم کننده ها رمزهای دیجیتال فروخته بودند ، انجام دهد. صادر شده رهنمودها.

SEC در مقابل KIK [با نظرات] از جانب کنستانتین کوگان

جنجال تست هوی

از جزئیات اتهامات برجسته مشخص می شود که تأمین بودجه یک شرکت یا شرکت از طریق ساختن اطلاعات یا دستکاری اطلاعات ، طبق استاندارد قانون فعلی اوراق بهادار ، عملی قابل مجازات است. این امر در مورد سرمایه گذاری هایی که با افشای مالی مورد نیاز موجود مطابقت ندارند نیز صادق است. با این حال ، همانطور که استدلال کرد توسط دیوید وایزبرگر (بنیانگذار و مدیر عامل CoinRoutes) ، الزامات فعلی افشای مالی در مورد ارائه بینش به سرمایه گذاران در مورد دوام سرمایه گذاری موثر نیست..

به معنای واقعی آن ، قوانین موجود در مورد اوراق بهادار فقط به افشای اطلاعات مربوط به ناشر و دارایی های آن نیاز دارد. به همین ترتیب ، وایزبرگر استدلال می کند که به هیچ وجه سرمایه گذاران از چنین اطلاعاتی برای قضاوت در مورد احتمال توکن های دیجیتال استفاده نمی کنند. وی با استفاده از دردسرهای کیک در SEC به عنوان مطالعه موردی ، توضیح داد که اگر کیک مراحل صحیح خود را دنبال می کرد و شرایط ثبت نام را رعایت می کرد ، هنوز این نکته به سرمایه گذاران نمی داد که قیمت توکن امروز بسیار کمتر از آن است در سال 2017 فروخته شده بود.

با این وجود ، همانطور که SEC در شکایات خود می گوید ، قبل از شروع کار تبلیغاتی Kin ، Kik به شدت به بودجه احتیاج داشت ، زیرا هزینه های آن به طور مداوم درآمد آن را برآورده می کرد. اگر کیک به سرمایه گذاران احتمالی در مورد وضعیت مالی خود آگاه می کرد ، بسیاری از آنها بازنگری می کردند. به همین ترتیب ، شکی نیست که چنین اطلاعاتی به سرمایه گذاران کمک می کند تا آگاهانه تصمیم بگیرند.

آزمون هووی: خط خوب بین نشانه امنیتی و نشانه کاربردی - رهبران اندیشه

همچنین SEC منتشر شد توضيحات مربوط به آزمون هوي ، كه عواملي را كه امنيت دارايي ديجيتال را تعيين مي كنند توضيح مي دهد ، نشان داد كه بسياري از نشانه هاي موجود در اوراق بهادار هستند. شاید جالب ترین اطلاعات در سند 13 صفحه ای همان مطلبی باشد که آن را فاش کرده است شرکت ها باید قبل از شروع فعالیت های جمع آوری کمک مالی محصولات درخشان داشته باشند.

باز هم ، این توضیحات کیک و بسیاری از سازمان های صادر کننده توکن دیجیتال را درگیر می کند ، زیرا این روش معمول برای شرکت های نوپا و شرکت های تاسیس است که کمپین ICO خود را بر اساس محصولات خیالی بنا کنند..

تاریخچه ای 

برای درک کامل جنجال پیرامون گفتگوی “امنیت” و “سودمندی” ، باید نگاهی به منشأ آزمون آزمایشی هووی در سال 1946 بیندازید. در آن زمان ، یک شرکت ، شرکت هووی ، یک طرح سرمایه گذاری معرفی کرد که اجازه می دهد تا سرمایه گذاران برای خرید بخشی از باغ های نارنجی خود ، با این امید که سود حاصل از فروش پرتقال های زراعی را بدست آورند. 

پس از معرفی این طرح ، SEC اگرچه ادعا كرد كه شرایط سرمایه گذاری به معنای امنیت آن است ، اما برای جلوگیری از فروش اقدام كرد. آنچه در ادامه رخ داد یک نبرد سخت قانونی بود که به دادگاه عالی کشیده شد. سرانجام ، دادگاه عالی به نفع SEC صادر شد. بنابراین تعریف اوراق بهادار تاسیس شده در این مورد از آن زمان تاکنون دقیقاً چارچوبی برای تعریف اوراق بهادار بوده است. 

آزمون هووی: خط خوب بین نشانه امنیتی و نشانه کاربردی - رهبران اندیشه

مهلتی برای صادرکنندگان توکن دیجیتال (کمکی) ندارید

تعهد SEC برای ایجاد یک استاندارد و اجرای قوانین مربوط به اوراق بهادار در شرکت هایی که زمانی راهی برای ایجاد ساختارهای نظارتی پیدا کرده بودند ، بدون شک چشم انداز بازارهای دارایی های دیجیتال را تغییر می دهد. در حالی که برخی از شرکت های رمزنگاری از این شرکت استفاده کرده اند دفاعی موضع گیری برای مبارزه با تحمیل این بخشنامه های جدید ، دیگران در حال همکاری نزدیک با نهادهای نظارتی برای ایجاد قوانین روشن و تضمین حمایت از سرمایه گذاران هستند.

تردیدی نیست که روایت تنظیم کنونی اینگونه است خفه کننده رشد بخش رمزنگاری در این قسمت از جهان ، زیرا شرکتهای مستقر مانند Coinbase هنوز جای خود را پیدا نکرده اند. این کمک نمی کند که حتی پس از انطباق با مقررات SEC ، شرکت ها مجبور باشند با مقررات مختلف نظارتی هر ایالت کنار بیایند.

اما این نیز درست است که اگر ناظران تصمیم بگیرند در حاشیه قرار بگیرند ، اوضاع خراب می شد. برای اولین بار ، افزایش کلاهبرداری هایی که دوره ICO 2017 را متوقف می کرد همچنان ادامه داشت زیرا سرمایه گذاران هیچ راهی برای تشخیص قانونی بودن توکن ها نداشتند. فقط اکنون برخی موارد علنی می شوند ، مانند معروف ICOBox با فروش توکن 2017 و فعالیت های بیشتر در زمینه ترویج سایر پیشنهادات اولیه سکه (ICO) یا پرونده زورگیری Nerayoff و Hlady. موارد بسیار دیگری از این دست وجود دارد که هنوز علنی نشده اند. هدف اصلی SEC حمایت از سرمایه گذاران است. و به عنوان استدلال کرد توسط مارک اسمیت ، مدیر عامل و بنیانگذار Symbiont ، این شرکت ها هستند که باید به دنبال راه هایی برای کار با تنظیم کننده ها باشند تا مرز بین سودمندی و امنیت را مشخص کند. این درست در اینجا یک گام به جلو است ، نه عمل معمول دور زدن قوانین موجود. 

با این وجود ، اگر SEC بخواهد مواضع خود را تغییر دهد و قوانین جدید اوراق بهادار را معرفی کند ، ایجاد یک زیر کلاس از توکن های صادر شده برای سرمایه گذاران برای تأمین بودجه سازمان های انتفاعی تا حد زیادی کمک می کند تا ناظر آزمون 70 ساله هووی را به روز کند. به نوبه خود ، ایجاد چنین کلاس دارایی به SEC کمک می کند تا یک چارچوب مناسب برای اداره مبادلات و نمایندگی هایی که آنها را معامله می کنند ، تنظیم کند..

به اندازه کافی جالب توجه است ، مجلس نمایندگان ایالات متحده ابتکار عمل را در این زمینه به عهده گرفته است دوباره معرفی کنید یک عمل طبقه بندی که نشانه های دیجیتال را از تعریف گسترده اوراق بهادار خارج می کند. برای دستیابی به این هدف ، قانون گذاران در اصلاح قوانین امنیتی 1933 و 1934 برنامه ریزی می کنند. با بیان این مطلب ، تأثیر چنین تحولی ، که در مقاله جداگانه ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت ، اثر دومینو را آغاز می کند. 

نتیجه

رویکرد تجدیدپذیر SEC برای توکن های دیجیتال و قوانین امنیتی تعجب آور نیست. سو abuse استفاده ICO از سال 2017 فقط ناهنجاری ای بود که با تغییر گارد در رهبری SEC پس از تحلیف رئیس جمهور دونالد ترامپ ایجاد شد. به همین دلیل ، صادرکنندگان توکن دیجیتال باید اطمینان حاصل کنند که تمام عملیات آنها در محدوده قانون قرار دارد ، زیرا دیگر مجوزهای رایگان وجود ندارد. 

اکنون دو نمونه عالی از پیشنهادات سازگار با SEC A + Reg تایید شده داریم: بلاک استک و لوازم جانبی

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me