banner
banner

بیت کوین برجسته است ، اما Uniswap با UNI Launch Hype مورد توجه قرار می گیرد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

اقدام قیمت بیت کوین (BTC) در هفته گذشته با افزایش 6.63 درصدی قدرت نشان داد. ارز دیجیتال پیشرو دوشنبه گذشته نزدیک 10300 دلار افتتاح شد و پس از آن به سرعت به 10800 دلار رسید قبل از اینکه وارد مرحله ادغام شود. روز شنبه ، BTC با توجه به قیمت لحظه ای OKEx BTC ، بالاترین قیمت هفتگی 11،179 دلار را چاپ کرد ، اما از آن زمان قیمت کاهش یافته است. به طور کلی ، بیت کوین در حال حاضر با مقاومت 11200 دلاری مواجه است ، در حالی که پشتیبانی قوی در حدود 10800 دلار دیده می شود.

نمودار OKEx’s BTC Spot 1h – 21/9. منبع: OKEx ، TradingView

در این میان ، هیچ یک از altcoin های عمده نتوانسته اند با سود بیت کوین همراه شوند. اتر (ETH) ، بهترین عملکرد ، تنها 4.60٪ رشد داشته است. با توجه به بازده بالا در تولید محصول DeFi ، پول به طور کلی از altcoins اصلی خارج می شود.

Chainlink (LINK) ، TRON (TRX) و Polkadot (DOT) به ترتیب 16.93٪ ، 10.03٪ و 9.37٪ به ترتیب افت داشتند. قابل ذکر است ، LINK بیش از 50٪ از بالاترین قیمت خود در اواسط ماه آگوست 20 دلار سقوط کرده است و در پایان هفته تحت خط حمایت 10 دلار خود بود..

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 9/14–9 / 20. منبع: TradingView

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (از 15 سپتامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 19 سپتامبر قیمت بیت کوین در طول این دوره گزارش ادامه یافت و بهره باز از 9198 قبلی به 9383 جهش کرد ، که نشان می دهد تثبیت بازار اجازه مشارکت را دارد..

بر اساس این گزارش ، حساب های صندوق اهرمی با افزایش مواضع طولانی خود از 2،758 به 2،819 ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت آنها از 4،661 به 5224 در همان مدت بازگشت. این تغییر در OI ، اگرچه بهبود در بهره کوتاه مدت را نشان می دهد ، همچنین نشان می دهد که وجوه اهرمی کاملاً در مورد چشم اندازهای میان مدت روشن نیستند.

در همین حال ، موقعیت های طولانی مدت توسط حساب های مدیر دارایی به شدت از 256 به 717 افزایش یافت ، که نشان دهنده یک موضع صعودی صریح است. با این حال ، در مقابل این ، از نظر سایر گزارش های قابل گزارش ، موقعیت های طولانی از 1،729 به 1،653 کاهش یافت و موقعیت های کوتاه از 2،028 به 2،766 بازگشت. این سطح از موقعیت های کوتاه مدت از اواسط ماه آگوست در بالاترین حد خود بود ، که نشان دهنده عدم اعتماد به ریباند هفته گذشته است.

به طور کلی ، هیچ ثبات در میان سرمایه گذاران نهادی وجود ندارد ، که با عدم اطمینان در مورد اقدام قیمت بیت کوین مطابقت دارد.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی در مقابل شورت. منبع: کواندل

با مشاهده بخش DeFi ، بدون شک Uniswap (UNI) برجسته ترین هفته هفته گذشته بود. قیمت UNI در ابتدا 3 دلار بود و در روز دوم لیست OKEx به 8.75 دلار رسید ، اگرچه از آن زمان شروع به عقب انداختن کرده است. هم اکنون بیش از 5 دلار معامله می شود ، به این معنی که 400 دلار UNI رایگان برای کاربران واجد شرایط در حال حاضر بیش از 2000 دلار ارزش دارد.

قابل ذکر است ، سایر نشانه های اصلی DeFi همه با کاهش 10 درصدی بیش از 20٪ غایب بودند. این نشانه ها به طور کلی دو هفته پیش افزایش سریعی داشته اند و احتمالاً با سودآوری روبرو هستند.

Yearn.finance (YFI) هفته گذشته 21.23٪ از ارزش خود را از دست داد ، در حالی که DFI.money (YFII) ، یک چنگال YFI ، با بدترین عملکرد 30.89٪ بود. SushiSwap (SUSHI) نیز به دلیل رقابت در راه اندازی UNI ، 23.18٪ سقوط کرد.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 9/14–9 / 20. منبع: TradingView

مطابق با دبانک, صرافی غیرمتمرکز Uniswap تا امروز یک رکورد 2.2 میلیارد دلاری از نظر ارزش قفل شده را چاپ کرده است. تبادل غیر متمرکز اکنون از Maker (MKR) و Curve (CRV) پیشی گرفته است.

TVL تمام پروتکل های DeFi امروز به بالاترین رقم همیشگی خود یعنی 11.33 میلیارد دلار رسیده است ، که نشان می دهد رونق DeFi هنوز در جریان است و پول هنوز به جیب می رود..

مقدار کل قفل شده در پروتکل های DeFi – 9/21. منبع: دبانک

با نگاه به جلو در این هفته

کنگره ایالات متحده می تواند در هفته جاری دور دیگری از محرک های اقتصادی را ارائه دهد و یکی از بزرگترین دلایل عدم اطمینان بازار در حال حاضر را برطرف کند. در همین حال ، شاخص ناپایداری Cboe که هفته گذشته نیز به صورت معاملات فعلی ادامه داشت ، باید در هفته جاری تغییرات را تحت نظر داشته باشد. هنگامی که شاخص مجدداً به سمت بالا حرکت کرد ، بورس و بیت کوین با فشار مجدد روبرو می شوند.

در رمزنگاری ، YAM Finance دوباره راه اندازی شد پروتکل آن آخر هفته است ، در حالی که Avalanche (AVAX) شبکه اصلی خود را راه اندازی می کند و لیست اولیه خود را از روز دوشنبه آغاز می کند. SushiSwap رأی جدیدی را تصویب کرد که دو سوم SUSHI تازه استخراج شده به مدت شش ماه قفل خواهد شد و تعداد کل توکن ها را به 250 میلیون محدود می کند و قانون جدید طی دو روز اجرا می شود. سرانجام ، پروژه DeFi NEO ، Flamingo ، رسماً پلتفرم استخراج نقدینگی خود را از 23 سپتامبر راه اندازی می کند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me