banner
banner

رمزهای امنیتی در مقابل اوراق بهادار توکن – رهبران اندیشه

از آنجا که رمزنگاری یک صنعت در حال رشد است ، هنوز کلمات و مفاهیم زیادی وجود دارد که برای مخاطبان زیادی نامشخص است. در واقع ، بسیاری از کاربران به دلیل وجود اصطلاحات گیج کننده گیج کننده با مشکل روبرو می شوند.

بیشتر مردم هنوز نمی دانند بلاکچین چیست یا چرا به آن بلاکچین می گویند. اگرچه درک آن می تواند یک اصطلاح گیج کننده باشد ، اما انبوه این واقعیت که بلاکچین بزرگ است را نمی توان انکار کرد.

مهم است که اگر می خواهید استاد رمزنگاری ها باشید ، از تمام اصطلاحات استفاده شده در صنعت کاملاً آگاهی دارید. امروز ، ما می خواهیم در مورد رمزهای امنیتی و اوراق بهادار توکن شده صحبت کنیم.

مقدمه ای بر نشانه های امنیتی و اوراق بهادار توکنه شده

هر چند گیج کننده به نظر برسد ، هر دو اصطلاح به دو مفهوم بسیار متفاوت اشاره دارند. من مقالات و اخبار زیادی در مورد رمزهای امنیتی خوانده ام. از درک من ، این اصطلاح به طیف گسترده ای از دارایی ها مبتنی بر بلاکچین اشاره دارد.

آ مقاله مشاوره منتشر شده توسط اداره رفتار مالی در انگلیس معنی اصطلاح را تأیید کرد. این مقاله به طور عمده در مورد تنظیم و طبقه بندی دارایی های رمزنگاری شده تعریف شده است “رمز امنیتی” به عنوان یک سرمایه گذاری یا دارایی شناخته شده.

اکنون که معنای رمز امنیتی مشخص شد ، باید به سمت اوراق بهادار توکن برویم. بسیاری از مردم معتقدند که این اصطلاحات قابل تعویض هستند در حالی که در واقع چنین نیستند.

آنها به دو مفهوم مختلف اشاره می کنند و استفاده از یک مفهوم به جای دیگری می تواند منجر به سردرگمی شود. آنها حاکی از مقررات ، سرمایه گذاران و ساختارهای مختلف است. از این رو ، مهم است که از تفاوت بین این دو آگاه باشید ، بنابراین در استفاده از اصطلاح درست اشتباه نکنید.

Token Security و Tokenized Security – تفاوت

تفاوت در دستور زبان نیست. ممکن است به نظر می رسد تغییر از حالت فعال به غیرفعال باشد اما در اینجا موارد بیشتری وجود دارد.

رمز امنیتی: در این عبارت ، “امنیت” صفت است و “نشانه” اسم است. این فناوری به فناوری جدیدی اشاره دارد که برخی از کیفیت ها را با اوراق بهادار سنتی مشترک دارد.

در این مورد تمرکز اصلی فناوری است. از همه نشانه ها به عنوان اوراق بهادار یاد نمی شود. در حقیقت ، به نظر می رسد تنظیم کنندگان به دلیل مفاهیم بدیع در طبقه بندی برخی از نشانه های جدید اشتباه گرفته اند.

اگر سود پرداخت کند ، آن را به عنوان یک اوراق بهادار در نظر می گیرد. رمز امنیتی لزوماً از یک برنامه کاربردی برخوردار نیست. این مزایای ملموسی را ارائه می دهد و سهم شرکت در پشت رمز را نشان می دهد. به همین دلیل است که رمزهای امنیتی به عنوان توکن سهام شناخته می شوند.

علاوه بر این ، رمزهای امنیتی با توکن های سودمند متفاوت هستند. آنها یا تحت معافیت ثبت می شوند یا در مرجعی ثبت می شوند. به همین دلیل می توان از رمزهای امنیتی خارج از پروژه های بلاکچین استفاده کرد.

Tokenized Security: در این عبارت ، “توکن” صفت است ، در حالی که “امنیت” اسم است. این به یک امنیت یا دارایی سنتی گفته می شود که در آخرین فن آوری پیچیده شده باشد.

تمام نشانه ها در این مورد اوراق بهادار محسوب می شوند. آنها کاملاً مانند دارایی های خارج از بلاکچین کار می کنند اما از مجموعه دیگری از فناوری برای کار استفاده می کنند.

در اینجا ، تمرکز اصلی “استفاده مورد” است و نه فناوری مورد استفاده. به همین دلیل تنظیم چنین نشانه هایی آسان است.

به هر حال ، درک و طبقه بندی یک امنیت سنتی که به شکل دیگری معامله شده است ، آسان است.

با توجه به تفاوت فاحش بین این دو ، اشتباه نیست که نام ها اشتباه گرفته شود.

مقامات درگیر شدند

کمیسیون امنیت و تبادل (SEC) رمزهای امنیتی را تنظیم می کند. با این حال ، به نظر می رسد رابطه بین SEC و سکه های دیجیتال کمی گیج کننده است.

اگر یک معامله به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شود:

  • پول سرمایه گذاری می شود.
  • سود پیش بینی می شود.
  • تلاش لازم است.
  • یک شرکت مشترک درگیر است.

اوضاع شد روشن در سال 2016 زمانی که Ethereum به دلیل هک عمده حدود نیمی از ارزش خود را از دست داد. این امر باعث نشستن در صنعت شد و SEC را مجبور کرد تا درباره آینده توکن های دیجیتال فکر کند.

سال گذشته ، SEC نامه ای به تد بود پرداخت و در مورد دارایی های دیجیتال و نحوه برخورد با آنها صحبت کرد. در حالی که پاسخ به نامه چند مورد را روشن کرد ، اکثر کارشناسان موافقند که هنوز موقعیت اوراق بهادار دیجیتال کاملاً مشخص نیست.

بسیاری از سازمانها نیز در حال پریدن از باند واگن هستند. بورس سوئیس اخیراً از برنامه خود برای ایجاد صرافی برای اوراق بهادار توکن دار خبر داد. طبق FINMA, مبادله به درستی تنظیم می شود.

اکثر کارشناسان معتقدند که درگیر شدن چنین نام های بزرگی نشانه خوبی برای این صنعت است اما ما هنوز مطمئن نیستیم که.

یک قدم جلو بروید

اوراق بهادار توکن شده برای گسترش بازار در عین افزایش نقدینگی طراحی شده اند. این همان استفاده از دارایی شناخته شده و قرار دادن یک بسته بندی دیجیتال در اطراف آن است.

این از نظر تنظیم کننده ها محصول جدیدی نیست. این فقط یک کانال توزیع جدید است که تأیید را آسان تر می کند.

از طرف دیگر ، در مورد نشانه های امنیتی ، یک بازی متفاوت است. آنها چالش جدیدی را برای سرمایه گذاران و نهادهای نظارتی ارائه می دهند زیرا دشوار است که خطرات و تبعات ناشی از برخورد با آنها را کشف کرد.

اوراق بهادار توکن بسیار ابتکاری هستند و جایگاه خاص خود را در صنعت دارند. در آینده نزدیک ممکن است شاهد ورود تعداد بیشتری از این اوراق بهادار در بازار باشیم. این در واقع برای صنعت خوب است زیرا عرضه گسترده به تجار امکان می دهد چیزهایی را درک کنند و نحوه کار آنها را درک کنند.

مزایای رمزهای امنیتی و اوراق بهادار توکنی

متوجه خواهید شد که بسیاری از مزایا از نظر ماهیت مشابه هستند.

رمزهای امنیتی با امکان مالکیت جزئی و کاهش حداقل سرمایه گذاری ها ، نقدینگی بیشتری را ارائه می دهند. به دلیل نیازهای کمتر ، افراد بیشتری قادر به سرمایه گذاری خواهند بود. مشاغل همچنین از مزایایی بهره می برند. یک مثال خوب گالری Mayfair خواهد بود, که مجموعه هنری خود را برای فروش در بلاکچین قرار داده است.

به همین ترتیب ، اوراق بهادار توکن شده کارآمدتر و مقیاس پذیر تر هستند. رمزهای امنیتی به کاهش هزینه ، ساده سازی حسابرسی ، کاهش مدارک ، کاهش هزینه های صدور و غیره کمک می کنند.

از دیگر مزایای آن می توان به شفافیت و سهولت اشاره کرد.

جنبه حقوقی چیزها

از آنجایی که رمزهای امنیتی تابع مقررات فدرال هستند ، بنابراین سازگار هستند. شما باید از سه قانون آگاه باشید:

مقررات A+: این به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به سرمایه گذاران غیرمعتبر (حداکثر 50،000،000 دلار) یک اوراق بهادار واجد شرایط SEC ارائه دهند. با توجه به شرایط ثبت نام ، چنین صدور می تواند طولانی تر و همچنین هزینه بیشتری نسبت به گزینه های دیگر داشته باشد. بعلاوه ، به صلاحیت فرم A-1 نیاز دارد. علاوه بر این ، مبلغی که جمع می کنید نیز درآمد محسوب می شود و از این رو مالیات دریافت می شود مگر اینکه نشان دهنده حقوق صاحبان سهام در شرکت باشد.

آیین نامه D: این مستلزم بایگانی الکترونیکی “فرم D” بدون نیاز به ثبت در SEC است. فروشنده ممکن است برای پیشنهاداتی که مطابق با الزامات موجود در بخش 506c است ، از سرمایه گذاران درخواست کند. این قسمت از قانون ، مجرم را مجبور به صحت و اعتبار می کند.

آئین نامه: این هنگامی وارد عمل می شود که امنیت در خارج از ایالات متحده اجرا شود و از این رو مشمول قانون 1993 نمی شود. با این حال ، صادرکنندگان همچنان ملزم به پیروی از قوانین کشوری هستند که امنیت را در آنجا ارائه می دهند.

واقعاً به چه معناست

وقتی صحبت از اوراق بهادار توکنی می شود می توانید چند تشبیه کنید. به مجلات چاپی و نحوه موجود بودن آنها به صورت آنلاین فکر کنید. قالب یکسان است اما به دلیل دسترسی بیشتر ، میزان دسترسی افزایش یافته است.

رمزهای امنیتی نیز به همین ترتیب کار می کنند. این مفهومی است که هیچ کس آمدن آن را ندیده است. در پایان روز ، هر دو مفهوم بازار سرمایه را تغییر داده و دسترسی را بهبود می بخشند. با این حال ، تنها یک اثر ماندگار خواهد داشت و نگاه ما به بازارهای سرمایه را تغییر می دهد.

نتیجه

رمزهای امنیتی برای حفظ قدرت به فضای و پشتیبانی نیاز دارند. روشن بودن معنای این اصطلاح مهم است. اگر نتوانیم بین این دو تفاوت قائل شویم ، نمی توانیم از مزایای این مفاهیم بهره مند شویم. فراتر از تفاوت های زبانی ، آنچه مهمتر است جنبه های حیاتی نقدینگی و پیشنهادات درجه A نهادی بیشتر Reg A + است که اعتماد به نفس بیشتری در بازار ایجاد می کند. 

آموزش و حمایت از سرمایه گذاران عناصر حیاتی اکوسیستم هستند ، از این رو در ABOTMI ما در ارائه راه حل های بیشتر برای افزایش شفافیت در صنعت دارایی های دیجیتال بسیار کار می کنیم. سرمایه گذارانی که با هزینه و وقت خود ریسک می کنند ، مستلزم یک فرآیند کشف یکپارچه برای اتصال به معتبرترین و قابل اعتمادترین مشاوران دارایی دیجیتال در سراسر جهان هستند..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me