banner
banner

جمع بندی AMA: CoinGecko & Defi بازگشت به آینده امور مالی – دفی با بنیانگذاران CoinGecko

در 21 آوریل 2020 ، ما از برگزاری جلسه Ask-Me-Any Everything با هم بنیانگذاران CoinGecko: بابی اونگ و TM Lee بسیار هیجان زده شدیم تا درباره آنها درباره دفی و کتاب “How To Defi” نوشته شده توسط CoinGecko بحث کنیم..

CoinGecko یک سایت رتبه بندی و ارزیابی ارزهای رمزنگاری شده است که داده های کمی و کیفی را برای تعدادی از معیارهای مختلف تجزیه می کند. معیارهای اعمال شده شامل دنبال کنندگان توییتر ، مشترکین Reddit ، جامعه سکه ، هزینه 51 حمله ، تعداد توسعه دهندگانی که روی سکه کار می کنند و موارد دیگر برای ارائه نمره کلی سکه و رتبه بندی برای هر دسته.

این AMA به دو قسمت تقسیم شده است ، جایی که از CoinGecko خواسته شد نظر خود را در مورد دفی به اشتراک بگذارد و به دنبال آن یک Q داغ زنده پخش شود&A در گروه ما.

بخش 1

Q1: DeFi یکی از داغترین موضوعات در حال حاضر در فضای بلاکچین است. آیا CoinGecko می تواند نظرات شما را در مورد DeFi با ما در میان بگذارد؟ آیا فکر می کنید DeFi سیستم مالی موجود را مختل می کند؟ رویکرد CoinGecko نسبت به بخش DeFi چیست؟?

A1: بله ، ما فکر می کنیم که DeFi واقعا پتانسیل زیادی در فضای رمزنگاری دارد و این فرصت را دارد که روش انجام خدمات مالی در آینده را تغییر دهد.

در حال حاضر همه چیز به یک واسطه مرکزی نیاز دارد. DeFi امکان حذف آن واسطه را دارد. حذف واسطه ها می تواند به ارائه خدمات مالی ارزانتر و سریعتر منجر شود.

در حال حاضر فضای DeFi واقعاً ما را کنجکاو کرده است ، و ما از نزدیک آن را رصد می کنیم تا ببینیم چگونه می توانیم به طور فعال شرکت کنیم.

ما مجبور می شویم که داده های زیادی مخصوص DeFi وجود داشته باشد که مورد توجه جامعه رمزنگاری باشد. و ما در حال بررسی این هستیم که به زودی بخش DeFi را به CoinGecko اضافه کنیم.

برای شما که به DeFi علاقه مندید و به دنبال مکانی برای شروع هستید ، ما در حال حاضر با انتشار اولین کتاب DeFi که تاکنون منتشر شده است به نام "نحوه DeFi".

برای مدت زمان محدود ، می توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید https://landing.coingecko.com/how-to-defi/ (https://landing.coingecko.com/how-to-defi/) و همه چیز را در مورد همه DeFi بیاموزید در یک جا!

Q2: CoinGecko ، در اصطلاح غیر روحانی, "چگونه می توانم با $ DeFi درآمد منفعل کسب کنم?"

A2: با کاهش نرخ بهره در سطح جهانی به سمت صفر (یا در برخی کشورها منفی) ، سپرده های ثابت بانک اکنون بسیار کم پرداخت می کنند. برنامه های DeFi اکنون نرخ بهره بالاتری را در اختیار شما قرار می دهند که به شما امکان می دهد درآمد منفعلانه ای کسب کنید. به عنوان مثال ، در Compound شما هم اکنون می توانید تا 8٪ از سپرده های DAI خود درآمد کسب کنید.

Q3: اعتماد و امنیت مهمترین چیز در رمزنگاری هستند. پروتکل Defi dForce که اخیراً منتشر شده است. چه توصیه ای برای جلوگیری از این شرایط در آینده خواهید کرد?

A3: پیشنهاد ما به کاربران این است که فقط از برنامه های DeFi که مورد بازرسی قرار گرفته اند استفاده کنند و سعی کنند در حد امکان در مورد تأکید امنیتی این سرویس ها تحقیق کنند.

روش دیگر یافتن و استفاده از سرویس های معروف DeFi است که مدت زمان طولانی تری وجود داشته است. در حالی که خطر وجود دارد ، برنامه های محبوب DeFi به جای برنامه های جدید DeFi توسط کاربران و اعضای جامعه بسیار مورد آزمایش قرار می گیرند.

در پایین جاده احتمالاً شاهد تصویب جریان اصلی بیمه غیرمتمرکز مانند Nexus Mutual و Opyn هستیم که گزینه های بیمه را به کاربران DeFi ارائه می دهد.

این پتانسیل درآمد شما را کاهش می دهد ، اما حداقل شما تا حدودی محافظت می شوید.

به دلیل مرحله نوپای DeFi یا حتی کل صنعت بلاکچین ، همیشه خطراتی وجود دارد.

ما به عنوان کاربران باید از آن آگاه باشیم و در حد توان خود سعی در کاهش آنها داریم. به همین دلیل فقط پولی قرار دهید که از دست دادن شما راحت است ، همه تخمهای خود را در یک سبد قرار ندهید.

Q4: آیا CoinGecko به DEFI منتقل می شود؟ از سرویس ردیابی سکه به دفی بروید. چطور ممکنه?

A4: ما برنامه های بزرگی برای صنعت رمزنگاری داریم. ما اولین جمع کننده داده بودیم که مشتقات رمزنگاری را ردیابی می کنیم – از سال گذشته مبادلات و معاملات آتی مربوط به مبادلات مختلف را ردیابی می کنیم – https://www.coingecko.com/fa/ مشتقات

ما همچنین اولین جمع کننده داده بودیم که برای حل مسئله حجم جعلی شایع در میان بسیاری از مبادلات با یک راه حل ارائه شد. ما دیدیم که دیگر نمی توان به بسیاری از مبادلات اعتماد کرد و ما این معیار را با عنوان Trust Score معرفی کردیم که در آن مبادلات ذکر شده در CoinGecko را با استفاده از ترکیبی از معیارها مانند ترافیک وب ، عمق کتاب سفارش ، گسترش پیشنهاد / درخواست ، کیفیت API مرتب می کنیم. و خیلی بیشتر. بیشتر می توانید در اینجا بخوانید: https://blog.coingecko.com/trust-score-explained/

فضای بلاکچین هر روز به نوآوری ادامه می دهد و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به روز باشیم و هر تحولاتی را که در این فضا اتفاق می افتد ردیابی کنیم.!

CoinGecko (https://www.coingecko.com/fa/derivatives)

Q5: آیا شما به دنبال مشارکت بوده اید؟ یا فکر می کنید که “خود بودن” CoinGecko را به یک بستر قابل اطمینان تر تبدیل می کند?

A5: قطعاً ، ما همیشه در تلاش هستیم تا شرکای خوبی با هم کار کنیم که بتواند به نفع جامعه رمزگشایی گسترده تر و همچنین متقابل یکدیگر باشد..

در گذشته ، ما با احزاب مختلفی مانند Kyber Network ، Chainlink ، AMLT Network ، Axie Infinity ، Decentraland و بسیاری دیگر همکاری کرده ایم..

به همین دلیل ، جامعه وسیع تری از نشانه های غیرقابل مسخره ، سخن گفتن ، تبادل نظر لازم ، از جمله موارد دیگر که مفاهیم نسبتاً جدیدی در فضا هستند ، آگاه است..

از نظر مشارکت ، ما اصول خود را درمورد جمع آوری داده های مستقل حفظ می کنیم ضمن اینکه روح غیر متمرکز صنعت بلاکچین را در حین کار با شرکا حفظ می کنیم.

س 6: من جایی در مورد آن خوانده ام "چگونه به دفی" نوشته شده توسط شما اما من آن را نخوانده ام. بنابراین می توانید مطالب آن را خلاصه کنید؟ من بعد از جلسه AMA آن را با جزئیات می خوانم.

A6: قطعاً! “How to DeFi” اولین کتاب منتشر شده در پوشش اکوسیستم DeFi است. اگر در مورد DeFi شنیده اید اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، این کتاب مناسب شما است!

این کتاب همراه با راهنماهای گام به گام مختصر و جامع برای شروع کار با برنامه های مختلف DeFi است. این اوج ساعتها تحقیق و همچنین جلسات بی شماری نوشتن با عصبانیت از تیم CoinGecko است. این کتاب به بخشهای مختلف DeFi مانند سکه های ثابت غیرمتمرکز ، سیستم عاملهای وام غیرمتمرکز ، مبادلات غیرمتمرکز ، مشتقات غیرمتمرکز ، قرعه کشیهای غیرمتمرکز و غیره پرداخته است..

این کتاب 14.99 دلار قیمت دارد ، اما ما واقعاً می خواهیم از همه طرفداران دوست داشتنی خود (بله شما!) به خاطر پشتیبانی از ما تشکر کنیم بنابراین ، ما این کتاب را تا 30 آوریل 2020 برای بارگیری دیجیتالی رایگان در دسترس قرار می دهیم. هم اکنون آن را دریافت کنید – https://landing.coingecko.com/how-to-defi/

س 7: تصور DEFI به عنوان آینده بلاکچین در واقع درست نبوده است. آنچه می خواهم بگویم این است: هنگامی که اخیراً میلیون ها نفر هک شده اند ، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که به سرمایه گذاری اعتماد کنید؟ امیدوارم بتوانید ریاضیات ، ضرر و سود را انجام دهید?

A7: در واقع DeFi در چند ماه گذشته مورد سوits استفاده های زیادی قرار گرفته است ، نیازی به گفتن نیست که هک اخیر Dforce به قیمت 25 میلیون دلار در آخر هفته گذشته بزرگترین بود.

به نظر می رسد که پروژه های DeFi وجود دارد که با توجه به اهمیت امنیت ، کورکورانه عمل می کنند یا بهتر است بگویم به دلیل جدید بودن این فضا ، برخی از سناریوها پیش بینی نشده است. یک مثال می تواند بهره های وام فلاش باشد.

پروژه های DeFi امروز که می بینیم بسیاری از آنها میلیون ها دلار اعتبار کاربران را در اختیار دارند ، باید مسئولیت بالایی داشته باشند و تیم باید برای کاهش این خطر ، حسابرسی قرارداد هوشمند انجام دهد تا این فضا پیش برود.

به عنوان پذیرندگان اولیه DeFi ، باید انتظار داشت و تا آنجا که ممکن است خطرات را کاهش دهد.

DeFi امروزه هنوز بسیار خطرناک و خطرناک است. اگرچه چشم انداز خوبی برای شکل دادن به آینده دارد ، اما فقط باید پولی بگذارید که بتواند از دست بدهد.

وقتی خدمتی را می بینید که امیدوار است بازده بالایی داشته باشد ، خطرات زیادی را به همراه دارد.

ما دیدیم که چگونه DeFi برخی از ایده های جدید مانند یک سکه پایدار غیرمتمرکز ، وام ، وام ، و غیره را ارائه داده است و امیدوارم با گذشت زمان ، همه چیز بهبود یابد تا برای بازار بزرگ آینده آماده شود.

تکامل طبیعی بعدی احتمالاً بیمه ای مانند Nexus و Opyn است که می تواند به کاربران کمک کند خطرات خود را کاهش دهند و به پروژه ها کمک کنند تا امنیت را با لحنی جدی تر ببینند.

Q8: نظر شما در مورد آینده DEFI و STABLECOIN چیست?

A8: فکر می کنم پایدار کوین نقش بسیار جالبی را در آینده DeFi مشاهده خواهد کرد. ما شاهد بوده ایم که بانک های مرکزی در سراسر جهان در تلاشند تا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را به زودی راه اندازی کنند. به نظر می رسد که چین با ماکت هایی از DCEP آنها که بصورت آنلاین پخش می شود ، از این رقابت جلوتر است. شایعات زیادی در مورد بانک های مرکزی که مایل به ممنوعیت پول های ثابت هستند ، وجود دارد زیرا آنها این را تهدیدی برای CBDC خود می دانند.

پایدار واقعاً غیرمتمرکز ممکن است راه حلی باشد که برای مقابله با این تهدید به آن نیاز داشته باشیم و اگر واقعاً غیرمتمرکز باشد ، دولت ها متوقف کردن چنین تحولی را دشوار می دانند. من معتقدم که در آینده شاهد خواهیم بود که پروژه های غیرمتمرکز ثبات کوین برای به چالش کشیدن دای به وجود می آیند.

Q9: اکنون که cmc توسط صرافی خریداری شده است ، به نظر می رسد شما در منطقه خود پیشرو هستید ، تبریک می گویم.

A9: متشکرم بله ، CoinGecko اکنون بزرگترین جمع کننده مستقل داده در جهان است. ما از اوایل سال 2014 عملیاتی شده ایم و قصد داریم با ردیابی شفاف منابع مختلف داده های رمزنگاری ، بی طرف باقی بمانیم و به رشد CoinGecko ادامه دهیم..

حمایت از یکپارچگی داده ها چیزی است که ما به شدت به آن اعتقاد داریم. ما اولین کسانی بودیم که سال گذشته امتیاز اعتماد را برای سنجش بهتر نقدینگی واقعی بورس ها برای حل مشکلات تجارت گسترده شستشو در این فضا معرفی کردیم.

امسال ، ما را مشاهده خواهیم کرد تا معیارهای داده بیشتری را برای بهبود بیشتر شفافیت داده ها در صنعت پیگیری کنیم.

همانطور که می بینید این صنعت نسبتاً جدید است ، هنوز هم بسیاری از چالش ها و بسیاری از مشکلات حل نشده وجود دارد.

ایده های نوآورانه جدید هر روز ارائه می شوند و وظیفه ما این است که آنها را فهرست بندی کنیم تا جامعه رمزگشایی گسترده تر بتواند آنها را به راحتی درک کند!

کارهای زیادی باید انجام شود.

Q10: چگونه CoinGecko می تواند به توسعه DeFi کمک کند؟ فکر می کنید چه پروژه ای می تواند ما را در این سال 2020 غافلگیر کند?

A10: هدف CoinGecko کمک به مردم برای درک پتانسیل DeFi است. به همین دلیل کتاب مبتدی را با عنوان DeFi نوشتیم "نحوه DeFi". این کتاب 200 صفحه ای است که شامل بیش از 26000 کلمه است و نمای خوبی از اکوسیستم DeFi را ارائه می دهد. این کتاب همچنین راهنمای گام به گام استفاده از برخی از محبوب ترین برنامه های DeFi را برای شما فراهم می کند تا به سرعت شروع به کار کنید. این کتابی بود که آرزو می کردیم وقتی برای اولین بار به DeFi پرداختیم ، وجود داشت. از آنجا که هیچ موردی وجود ندارد ، ما ابتکار نوشتن آن را بر عهده گرفتیم. هم اکنون تا 30 آوریل (بعد از آن 14.99 دلار) به صورت رایگان از آن بارگیری کنید https://landing.coingecko.com/how-to-defi/

جلسه 2 – سوالات مستقیم AMA:

Q1: معنی “COINGECKO”?

A1: سکه = شما این را می دانید

گکو = &# 129422؛

Q2: آیا Coingecko خدمات API را برای نمایش داده ها در وب سایت ها ارائه می دهد؟ در این صورت ، آیا می توانید از آن داده های API به صورت تجاری استفاده کنید?

A2: بله ، API ما رایگان است و می تواند برای اهداف تجاری استفاده شود

Q3: پذیرش انبوه مشکلی برای پروژه های بلاکچین است. بنابراین چگونه # CoinGecko این مشکل را حل می کند تا در واقعیت به فرزندخواندگی دست یابد?

A3: در CoinGecko سعی می کنیم از طریق آموزش محتوا به افرادی که صنعت بلاکچین را از نزدیک دنبال نمی کنند ، کمک کنیم.

یکی از ثابت ترین تلاش های ما گزارش سه ماهه ما است که می توانید در https://landing.coingecko.com/q1-2020-report/ پیدا کنید

و اکنون ما اخیراً کتابی در مورد DeFi منتشر کردیم که می توانید در آن رایگان دریافت کنید https://landing.coingecko.com/how-to-defi

انتظار داریم که مطالب آموزشی و کتابهای بیشتری از ما تهیه شود ، و ما امیدواریم که این امر به جریان اصلی رمزنگاری و بلاکچین کمک کند – برای تصویب گسترده تر.

به غیر از این API ما (coingecko.com/api) که یکی از بهترین API هایی است که می توانید در بازار پیدا کنید ، آزادانه در دسترس است که به بسیاری از برنامه های بلاکچین در اکوسیستم کمک کرده است. این از نظر ما به رشد کل جامعه کمک می کند.

Q4: دستاوردهایی که coingecko در طول تحقیق و توسعه به دست آورده است چیست؟ bobbyongtmLeeLtm

ج 4: ما گزارش های سه ماهه خود را مدت هاست که منتشر کرده ایم. ما اولین بار در سال 2017 به انجام این کار خیره شدیم. آخرین گزارش Q1 2020 خود را اینجا ببینید – https://landing.coingecko.com/q1-2020-report/

Q5: برای ثبت سکه ها چه هزینه هایی از coingecko اخذ می شود؟ Q2. چگونه API coingecko در مقایسه با CMC ، cryptoranks کدام یک از ویژگی های اضافی را از coingecko دریافت خواهیم کرد?

A5: برای درج سکه در CoinGecko هزینه ای پرداخت نمی شود.

CoinGecko’s API دارای جامع ترین بانک اطلاعاتی سکه ها است – شما می توانید انواع توکن های کوچک از جمله توکن های DeFi مانند cDAI را بدست آورید. همچنین توسط بسیاری از احزاب مانند Etherscan ، Myetherwallet ، Mycrypto ، Trezor و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. و نیازی به ذکر نیست ، API ما رایگان است! در اینجا بیشتر بیاموزید: coingecko.com/api

Q6: نمره اعتماد Coingecko چیست؟ به چه چیزی بستگی دارد?

A6: CoinGecko Trust Score یک فرمول ترکیبی است که نقدینگی مبادله ای ، ترافیک وب و نمره API را ترکیب می کند تا نتیجه بگیرد که آیا بورس قابل استفاده است یا مایع. این برنامه برای کمک به کاربران ما در هنگام جستجوی سکه در coingecko ، به خرید و فروش بهترین و مایع ترین مبادلات تجاری مبادرت می ورزد. ما در اینجا جزئیات زیادی در مورد آن داریم https://blog.coingecko.com/trust-score-explained/

س 7: سابقه شما چیست و چگونه به ایده ایجاد پروژه خود رسیده اید؟?

ج 7: سابقه من در علوم کامپیوتر است در حالی که بابی در رشته اقتصاد است. هر دوی ما واقعاً به بیت کوین و بلاکچین علاقه مند هستیم و یک خلا for برای جمع کننده داده در آنجا دیدیم که باید پر شود. به جای انتظار برای کسی که این کار را انجام دهد ، تصمیم گرفتیم که یک ضربه به آن بزنیم!

Q8: برنامه شما برای سال 2020 چیست؟?

A8: ما برنامه های زیادی برای سال 2020 در نظر گرفته ایم. اکنون نمی توانیم همه چیز را فاش کنیم اما قبلاً کارهای زیادی انجام داده ایم. ما فروشگاه CoinGecko ، CoinGecko Podcast ، CoinGecko Meetup Virtual ، CoinGecko Q1 Report ، CoinGecko Earn ، How to DeFi را راه اندازی کرده ایم. همه اینها فقط در 3.5 ماه از سال است. ما در ماه های باقیمانده سال کارهای بیشتری را راه اندازی خواهیم کرد ، در ادامه با ما همراه باشید!

Q9: آیا شما برنامه ای برای برجسته کردن برخی از رمزنگاری ها به عنوان “سکه های توصیه شده Gecko” دارید؟ همانطور که می دانید اکثر افراد در رمزنگاری تازه کار هستند و اگر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه سکه های مورد نظر در ماه / سال های آینده داغ است ارائه دهید ، برای کاربران ارزشمند خواهد بود.

A9: این یک ایده جالب است اما چیزی است که ما باید آن را با دقت بررسی کنیم. در حال حاضر چنین برنامه هایی نداریم زیرا معتقدیم که کاربران باید خود را آموزش دهند و یاد بگیرند که خرید هر سکه چه مزایایی دارد. ما مطالب آموزشی را ارائه می دهیم و کاربران خود می آموزند و انتخاب می کنند.

Q10: امروزه چه مشکلاتی در صنعت بلاکچین وجود دارد و هدف شما از پروژه حل این مشکلات چیست؟?

A10: برخی از مشکلاتی که روزانه با آن روبرو هستیم ، یکپارچگی داده ها است. نقاط داده ای زیادی مانند حجم متورم ، اعلامیه متورم عرضه و غیره وجود دارد و تیم ما واقعاً سخت کار می کند تا یک چارچوب طراحی کند و ویژگی هایی برای حل این مشکلات ایجاد کند.

برخی از آنها را می توانید در عمل با امتیاز اعتماد و همچنین یک لیست کشویی از محل تأمین کالا برای شفافیت مشاهده کنید.

غیر از این ، به طور کلی فضا همیشه با محصولات جدید در حال پیشرفت است. یک مثال مشتقات مانند قراردادهای دائمی و قراردادهای آتی است. ما هرگز پیش بینی نمایه سازی این اطلاعات را نداریم و اکنون نیز انجام داده ایم.

سپس DeFi ، وام ، و غیره وجود دارد. همیشه ida های جدیدی معرفی می شوند و ما باید راهی برای آموزش جامعه در مورد آن پیدا کنیم و آنها را فهرست کنیم

س 11: رابطه بین coingecko و OKEx چیست?

A11: ما در اینجا در مورد موارد مختلفی مانند این AMA همکاری می کنیم و همچنین OKEx تبلیغ کننده CoinGecko است

Q12: آیا CoinGecko مکان خوبی برای تازه واردان به دنیای رمزنگاری است تا در مورد آن اطلاعات کسب کنند & آنها را با این فناوری راحت تر کنید & زیست بوم؟ اگر چنین است ، CoinGecko چه چیزهایی را برای تازه واردان رمزنگاری ارائه می دهد؟ اگر نه خیلی زیاد ، آیا قصد دارید پلتفرم خود را به یک فروشگاه توقف بهتر برای استفاده از کاربران جدید تبدیل کنید?

A12: ما در حال تلاش برای بهبود این مسئله هستیم. کتاب How to DeFi ما اولین قدم است که امیدواریم فناوری بلاکچین را برای مبتدیان قابل دسترسی تر کند. با ما همراه باشید زیرا در ماه های آینده برنامه های بیشتری را تدوین می کنیم &# 128522؛

Q13: آیا می توانید به ما بگویید که CoinGecko چگونه اطلاعات صحیح نقدینگی ارز را تعیین می کند & حجم سکه ها؟ به خصوص How Wash Trading / Fake Volume توسط سیستم Coingecko مستثنی است?

A13: رویکرد ما برای پرداختن به این مشکل معرفی امتیاز اعتماد است. به عنوان مثال به جای رتبه بندی مبادلات بر اساس حجم برای یک رمز مشخص ، ما این کار را بر اساس فرمول ترکیبی خود انجام می دهیم https://www.coingecko.com/fa/coins/0x#markets

اگر به داده های عمیق تر علاقه مند هستید ، می توانید عمق کتاب و سفارش را نیز مشاهده کنید که دو ویژگی اصلی برای نقدینگی مبادله هستند. این همان چیزی است که ما برای محاسبه امتیاز اعتماد در میان دیگران استفاده می کنیم.

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به کاربران خود کمک کنیم تا به مبادلاتی که فکر می کنیم بهترین نقدینگی را بر اساس معیارهای مختلف دارند ، بروند

Q14: API در Ckingecko آیا فقط برای توسعه دهندگان کیف پول در دسترس است؟ یا می توانم از آن استفاده کنم?

A14: هر کسی آزاد است که از API ما در coingecko.com/api استفاده کند

Q15: در طول Covid-19 ، چه تعداد پروژه CoinGecko تحت تأثیر قرار گرفتند و چه تدابیری برای غلبه بر آنها وجود داشت?

ج 15: در حالی که دنیا به حالت سکون در آمده است ، ما کاملا خوش شانس هستیم که همچنان به روال معمول خود ادامه می دهیم زیرا اعضای تیم ما همه به کار در خانه عادت دارند. در کوتاه مدت انگشتان ما قطع می شود ، ما باید بتوانیم مطابق با توسعه محصول خود پیش برویم و از مشتریان خود پشتیبانی کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me