banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 2 مارس 2020

بازارهای ارز رمزنگاری شده در ابتدا پس از سقوط قیمت بیت کوین از 10000 سطح به حدود 8500 در آخر هفته ، تثبیت شده اند. در آخرین نسخه هفتگی فنی ما ، اشتیاق بیش از حد در نمایشگاه را برجسته کرده ایم BTC بازار می تواند تجمع را به خطر بیندازد و در کوتاه مدت تأثیر منفی بر قیمت بگذارد. از آن به بعد, BTC در طی یک هفته حدود 14٪ از ارزش خود را صرف کرده و نتوانسته است پشتیبانی خود را در میانگین متحرک 200 روزه حفظ کند.

اگرچه بازارها به طور کلی مثبت باقی مانده اند BTC با توجه به نصف شدن آینده ، ما معتقدیم که تعصب می تواند در کوتاه مدت همچنان به سمت خنثی / کمی منفی گرایش پیدا کند ، زیرا اشتهای کوتاه مدت نسبتاً زیاد به نظر می رسد. ما دیدیم که نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC از بالاترین سطح اخیر برخوردار است اما هنوز در سطح نسبتاً بالایی (2.34) نسبت به قرائت در اوایل ژانویه (1.06 ~ 1.33) است..

شکل 1: نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC (منبع: OKEx)

این احساس بلاتکلیفی در باز بودن سود و حجم تجارت نیز منعکس شد. ما متوجه شدیم که BTC بهره باز از اواسط ماه فوریه کاهش یافته است ، که نشان می دهد پول جدید بیشتری به بازار جریان دارد. با این حال ، این همچنین می تواند به معنای پایان یافتن روند فعلی قیمت باشد. علاوه بر این ، حجم تجارت شروع به کاهش می کند ، و این می تواند معامله گران موقعیت های خود را حفظ کند و می تواند نشانه ای از ثبات قیمت باشد.

شکل 2: سود باز و معاملات سهام آینده OKEx BTC (منبع: OKEx)

بازارها همچنین برای شروع نرم در فضای altcoin ، آماده شده اند ETH و XRP در حالی که حدود 2٪ کاهش یافته است XTZ و ارتباط دادن در اوایل تجارت آسیا بیش از 6٪ داد. ما همچنین نشانه اولیه ثبات در فضای altcoin را مشاهده کرده ایم ، زیرا به نظر می رسد کل Crypto Market Cap Ex-BTC قادر است پشتیبانی خود را در میانگین متحرک 365 روزه حفظ کند. ناظران آلت کوین احتمالاً می خواهند این نمودار را در رادار خود نگه دارند.

شکل 3: Total Crypto Market Cap Ex-BTC (منبع: Tradingview)

آنالیز قیمت

BTCUSDT – بینش بازگشت کوتاه مدت?

 • BTCUSDT طی هفته گذشته نتوانسته است پشتیبانی خود را در میانگین متحرک 200 روزه خود حفظ کند. با این حال ، شاخص ها نشان دادند که شرایط فعلی می تواند از بازگشت کوتاه مدت حمایت کند.
 • ما یک شمعدان مثبت روزانه در ساخت دیده ایم ، اگر تأیید شود ، بعد از هفت شمعدان منفی متوالی ، اولین شمعدان است. از نظر الگو ، می توان آن را به الگوی ستاره ای صبحگاهی شبیه آنچه در اواخر نوامبر و اواسط دسامبر اتفاق افتاد (جعبه های قرمز) تبدیل کرد. هر دو مورد نشان داد که بازگشت کوتاه مدت پس از الگوی ستاره صبح رخ داده است.
 • شاخص های حرکت نیز همین تصویر را ترسیم می کنند. RSI و نوسانگر نهایی در نوامبر و دسامبر در منطقه فروش بیش از حد قرار گرفتند. وضعیت مشابهی نیز اخیراً مشاهده شد ، با 9 روز RSI در 29 ، و UO 40 را لمس کرد.
 • اگرچه بازگشت کوتاه مدت امکان پذیر است ، با این حال بهبود قیمت میان مدت می تواند سوال برانگیز باشد ، و خیلی زود است که بتوان یک عکس واقعی را تغییر داد.
 • 200-SMA می تواند اولین سطح تماشای آن باشد ، که تقریباً در اواسط دسته 8700 است. در صورت مشاهده ، بهبود 38.2٪ فیبوناچی می تواند مقاومت بیشتری را ببیند. پشتیبانی پایین تر در 8220 می تواند مرجع دیگری باشد.

شکل 4: نمودار روزانه BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

ETHUSDT – یک شکست در ساخت?

 • اتوسد هنوز نسبتاً بهتر از بیت کوین و برخی دیگر از آلتکوین های بزرگ است ، زیرا این جفت ارز هنوز بیش از میانگین متحرک 200 روزه خود باقی مانده است.
 • با این حال ، به نظر می رسد اصلاح قیمت اخیر این جفت ارز را در یک مثلث نزولی روزانه قرار داده است ، و شکست ناگهانی به نظر می رسد ، و احتمالاً در نزولی است. در صورت مشاهده ، می تواند قیمت را برای آزمایش مجدد اوج های ماه نوامبر 195-198 تنظیم کند. شکست پیش بینی شده نیز برای آزمایش حمایت از روند ژانویه-فوریه تنظیم شده است.
 • شاخص های حرکت نشان می دهد که این جفت هنوز هنوز بیش از حد فروخته نشده است. همچنین ، مانند BTC, نسبت بلند / کوتاه OKEx ETH در سطح نسبتاً بالایی باقی مانده است. این دو عامل نزولی را برای ETH.
 • اوج نوامبر 195-1989 می تواند اولین منطقه ای باشد که به آن نگاه می کند.

شکل 5: نمودار روزانه ETHUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 6: نسبت بلند / کوتاه OKEx ETH (منبع: OKEx)

XRPSDT – فضای بیشتری برای خراب شدن وجود دارد?

 • XRPUSDT بیش از پنج روز در حال حاضر کمتر از میانگین متحرک 200 روزه خود است که عملکرد نسبتاً ضعیفی نسبت به ETH.
 • به نظر می رسد که این جفت الگوی سر و شانه ها را تشکیل داده است ، که می تواند نشانه ای از یک چرخش صعودی تا نزولی میان مدت باشد.
 • این الگو می تواند به جفت ارز اجازه دهد تا در حدود 0.175 سطح عقب نشینی کند ، که با پایین ترین سطح اواسط دسامبر همسو می شود. اگر چنین سطحی دیده شود ، می تواند دستاوردهای 2020 را تبخیر کند.
 • در حالی که انتظار نداریم قیمت در مدت کوتاهی به چنین سطحی سقوط کند و حتی در کوتاه مدت حتی برخی از بازپرداخت های کوتاه مدت مجاز است. ما معتقدیم که 0.213 تا 0.216 منطقه کلیدی برای تماشاست.

شکل 7: نمودار روزانه XRPUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me