banner
banner

اختراع مجدد مدیریت ثروت: چگونه فناوری نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را شکل می دهد

به طور سنتی ، مدیریت ثروت یک سرویس حرفه ای مبتنی بر انسان بوده که به مشتریان مشاوره مالی با ارزش خالص بالا و ارزش خالص خالص مشاوره مالی و سرمایه گذاری ارائه می دهد. از آنجا که صنعت مدیریت ثروت به دلیل هزینه ای که برای مشتریان در نظر گرفته شده سودآور است. علی رغم اجرای فناوری نوآورانه ، مشاوره سرمایه گذاری هنوز هم در دسترس ثروتمندان است و برای دیگران بسته است. با این حال ، دارایی های موجود برای افراد متمول نیز در دسترس مشتریان غیر ثروتمند قرار دارد.

مدیریت ثروت با فناوری روبرو می شود 

کل صنعت خدمات مالی توسط انقلاب فناوری متزلزل شده است ، که به نوبه خود ، جهان را شکل داده است. مدیریت ثروت در سال 2020 از این روند مستثنی نیست. Fintech با به کار بردن Big Data ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای بهینه سازی اوراق بهادار ، کاهش خطرات و ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری ، چشم انداز مدیریت سرمایه گذاری را مجدداً ابداع کرده است..

شرکت های Fintech به سازگاری و توجه به نیازهای نسل جدید سرمایه گذاران تبدیل شده اند. در کل هزاره ها دسترسی آسان ، دقیق و انعطاف پذیر به اطلاعات مربوط به تمام جنبه های زندگی خود را می طلبند. مشخص شده است که هزاره های مرفه با استفاده از فناوری برای مدیریت پول خود به طور فزاینده ای راحت می شوند. برنامه های تلفن همراه ، مشاوران Robo و ابزارهای هوش مصنوعی درجه کنترل بیشتری نسبت به روش های سنتی مدیریت مالی دارند.

فناوری در عمل: مدیریت سرمایه گذاری ها با هوشمندی 

ظهور fintech تحول در خدمات مالی را متحول ساخته ، بهبود بخشیده و به طور خودکار انجام داده است. جهانی سرمایه گذاری در فناوری مالی طی دهه گذشته مشاغل از 100 میلیارد دلار فراتر رفته اند.

اختراع مجدد مدیریت ثروت: چگونه فناوری نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را شکل می دهد

مشاوران روبو 

گسترش هوش مصنوعی نحوه تعامل مشاوران مالی با مشتریان خود را تغییر داده است. مدت هاست که این صنعت اخلال در مدل مشاور مالی را پیش بینی کرده است. دهه 80 و 90 جای خود را به تجارت آنلاین داد و قرن بیست و یکم مشاوران روبو را برای ما به ارمغان می آورد – یعنی بستر سرمایه گذاری رایانه ای که خدمات برنامه ریزی مالی مبتنی بر الگوریتم را با کمبود نیروی انسانی ارائه می دهد. دارایی های جهانی تحت مدیریت Robo-سرمایه گذاران از سال 2020 تقریباً 1.1 تریلیون دلار بود – و انتظار می رود با نرخ سالانه 25.6٪ ​​رشد کند (استاتیستا).

به طور معمول ، مشاور Robo از طریق نوعی نظرسنجی ، اطلاعات مالی افراد را جمع آوری می کند و از اطلاعات برای ارائه مشاوره و سرمایه گذاری خودکار دارایی های مشتری استفاده می کند. بهترین این سرویس های خودکار راه اندازی آسان حساب ، برنامه ریزی هدف ، مدیریت نمونه کارها ، ویژگی های امنیتی و البته هزینه های کم را ارائه می دهد.

برنامه های مدیریت ثروت 

برنامه های مدیریت اوراق بهادار تلفن همراه می توانند اطلاعات و ابزارهای لازم را برای مدیریت سرمایه گذاری های شما از حقوق بازنشستگی محل کار گرفته تا ISA و سرمایه شخصی فراهم کنند. بسیاری از برنامه ها می توانند با حساب های موجود شما همگام سازی شوند – کاملاً رایگان.

ARQ, به عنوان مثال ، از هوش مصنوعی برای اتصال سرمایه گذاری ها و تولید داده ها استفاده می کند تا کاربران را در مورد عملکرد اوراق بهادار خود عمل کند. آنها با ارائه امتیازاتی در مورد عملکرد سالانه خوب و اینکه آیا هزینه های کاربران آنها بسیار بالا است ، به شفافیت اختصاص داده شده اند. تجزیه و تحلیل بی طرفانه تعدادی معیار را برای نشان دادن ارزش سرمایه گذاری نسبت به سایرین نشان می دهد.

اختراع مجدد مدیریت ثروت: چگونه فناوری نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را شکل می دهد

Wealthsimple ، در سال 2017 تأسیس شد ، بسته به “مشخصات ریسک” کاربر – محافظه کار ، متعادل یا رشد ، یک استراتژی سرمایه گذاری سه لایه بدون ابهام ارائه می دهد. فرض پشت ثروتمندی سرمایه گذاری در کل بازار سهام است. در مقابل سهام یک شرکت واحد ، برای ایجاد یک استراتژی عملی سرمایه گذاری بلند مدت.

راه اندازی حساب Wealthsimple در برنامه ساده است. فرم را پر کنید ، ریسک خود را انتخاب کنید و مبلغی را که می خواهید سرمایه گذاری کنید اضافه کنید. الگوریتم داده های شما را پردازش می کند و یک نمونه کارها و داشبورد شخصی به شما نشان داده می شود که عملکرد سهام را در زمان واقعی نشان می دهد.

برای سرمایه گذار بصری تر, سرمایه شخصی برنامه ای است که به شما امکان می دهد با نمایش نمودارها بر اساس کلاس دارایی یا حساب سرمایه گذاری ، بودجه و سرمایه گذاری خود را ردیابی کنید – خواندن ، ردیابی و مدیریت نمونه کارها را برای آنها آسان می کند. رابط کاربری فوق العاده بصری است و تصاویر در لپ تاپ ، تبلت ، دسکتاپ و تلفن همراه واکنش نشان می دهند.

اختراع مجدد مدیریت ثروت: چگونه فناوری نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را شکل می دهد

در حالی که در مورد عملکردهای بودجه بندی برنامه های دیگر چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد ، سرمایه شخصی در درجه اول به عنوان یک خدمت می کند جمع کننده مالی – جمع کردن تمام حساب های خود در یک سیستم عامل واحد. این ابزار با تعیین تحمل ریسک ، اهداف و بازه زمانی شما شروع می شود و با سرمایه گذاری در چندین کلاس دارایی برای ایجاد تنوع ، نمونه کارهایی را ایجاد می کند. باید گفت که هزینه های بالای 0.89٪ توسط سرویس مدیریت سرمایه گذاری نزدیک به سرمایه های شخصی جبران می شود.

شرکت های مدیریت ثروت از فناوری استقبال می کنند 

مشخص شده است که شرکتهای مدیریت ثروت که به طور فعالانه از ابزارهای فن آوری مالی استفاده می کنند – در حالی که سرمایه انسانی خود را در کمک به سرمایه گذاران در جهت یابی به زیرساختهای مالی پیچیده تر حفظ می کنند – احتمال رشد آنها بیشتر است..

45٪ از مدیران ثروت گفتند که اطلاعات مالی حاصل از فن آوری و تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از هوش مصنوعی به آنها کمک می کند توصیه هایی که به مشتریان می دهند را اصلاح کنند (PwC) 36٪ موافقت کردند که مشتریان آنها قادر خواهند بود سرمایه گذاری های خود را به روشنی با هوش مصنوعی ببینند.

بستر B2B Cred ، AI را تغییر می دهد تا روش موسسات مالی را به دست آورد و مشتریان را در مشاوره سرمایه گذاری مشارکت دهد. این شرکت مستقر در Barclay به موسسات مالی کمک می کند تا نرخ تبدیل ، مشارکت و دارایی های تحت مدیریت را افزایش دهند. شرکت های مدیریت ثروت با استفاده از پلت فرم داده های Cred به آنها کمک می کنند تا از داده های مشتری خود برای ایجاد روابط و ارائه محصولات مالی مناسب در زمان مناسب استفاده کنند – افزایش کارایی برای شرکت و مشتریان فردی.

AdviceRobo نرم افزاری است که برای کمک به مدیران ثروت از طریق ارائه خدمات ریسک پیش بینی شده تولید شده است استفاده از هوش مصنوعی برای تولید داده های رفتاری.

اختراع مجدد مدیریت ثروت: چگونه فناوری نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را شکل می دهد

آنها با ارائه نمرات اعتبار روانشناختی ، اندازه گیری نگرش های مالی ، انگیزه ها و رفتار افراد از طریق مصاحبه های آنلاین ، به موسسات مالی کمک می کنند. گزارش های دقیق به مدیران ثروت بینش عمیق تری در مورد سلامت مالی مشتری خود می دهند – به آنها امکان می دهد نمونه کارهای مشتری خود را بهینه کنند.

جمع آوری Big Data به این معنی است که مجموعه اطلاعات مشتری در دسترس مدیران ثروت به طور مداوم در حال افزایش است – به این معنی که همیشه جای بهینه سازی مشاوره وجود دارد.

مورگان استنلی آنلاین دسترسی به حساب های مشتری را از طریق CRM امکان پذیر می کند که می تواند به طور یکپارچه در چندین نرم افزار برنامه ریزی مالی قرار گیرد – که توسط مشاوران و مشتریان به طور یکسان قابل مشاهده است.

فناوری به گرمی از ارزیابی سناریوهای “چه می شود” استقبال کرده است. افراد با ارزش خالص بالا می توانند به راحتی از Morgan Stanley Online برای دیدن تأثیر مستقیم یا امکان پذیر بودن هزینه ها – بدون مشورت – استفاده کنند. تصمیمات هزینه و سرمایه گذاری کاربر با مشاور وی در ارتباط است – وقتی مشتری در حال تحقیق است ، به وی هشدار داده می شود.

8 نفر از 10 مدیر مدیریت ثروت ، فناوری را عامل مهمی در به دست آوردن سهم بازار دانسته اند (دلویت) آینده مدیریت سرمایه گذاری تا حد زیادی به توسعه فناوری متکی است. نوآوری در fintech مشاوران را از انجام کارهای پیش پا افتاده خلاص کرده است بنابراین آنها می توانند زمان بیشتری را صرف ارائه بینش خاص بر اساس مشتریان فردی کنند.

فناوری به وضوح در فرایندهای ارتباطی بین مشتری و مشاور نقش مهمی ایفا می کند ، نحوه مدیریت و ردیابی سرمایه گذاران ، و همچنین نحوه جمع آوری و استفاده از داده ها. همه اینها همچنان به نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها شکل می دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me