banner
banner

نشانه های حقوق صاحبان سهام در مقابل نشانه های امنیتی

یادگیری تفاوت بین توکن های سهام در برابر توکن های امنیتی راهی هوشمندانه برای بهبود استراتژی کلی سرمایه گذاری رمزنگاری شما است. در حالی که اکثر سرمایه گذاران رمزنگاری با نشانه های کاربردی سنتی مانند Ethereum آشنایی دارند ، امنیت و توکن های سهام کاملاً جدید در فضا هستند. این توکن ها از جهات مختلف با توکن های سودمند متفاوت هستند.

توکن های مختلف مقررات قانونی مختلفی دارند. در حال حاضر ، دارایی های سهام ، بدهی و امنیت تحت قوانین معاملات اوراق بهادار استاندارد قرار دارند ، در حالی که ، ابزارهای سودمند ، ارز و دارایی ها به تأیید SEC نیاز ندارند. بیایید لحظه ای به بررسی برخی تفاوت های اساسی بین نشانه های ارزش ویژه در برابر رمزهای امنیتی بپردازیم.

رمزهای امنیتی چیست?

طبق SEC ، می توان با انجام “تست هووی” تعیین کرد که آیا توکن تحت مقررات اوراق بهادار قرار می گیرد یا خیر. آزمون هووی مجموعه ای از سالات است که شامل موارد زیر است:

 • آیا شما سرمایه گذاری کردید?
 • آیا شما انتظار سود دارید?
 • آیا شما در یک کار مشترک سرمایه گذاری کرده اید؟?
 • آیا سود به تلاش اشخاص ثالث وابسته است?

اگر به این س questionsالات پاسخ مثبت دهید ، در حال سرمایه گذاری در یک رمز امنیتی هستید. دارندگان رمزهای امنیتی هیچ حق مالکیتی نسبت به نهادی که در آن سرمایه گذاری کرده اند ندارند. در عوض ، درصدی از سود حاصل از واحد تجاری تضمین می شود. رمزهای امنیتی به اشکال مختلف وجود دارد:

 • اوراق بهادار
 • صندوق های سرمایه گذاری دیجیتال
 • ETF های دیجیتال
 • سرمایه گذاری غیر سهام در برابر سرمایه

بعلاوه ، رمزهای امنیتی بدون رعایت مقررات خاصی قابل انتقال نیستند. این مقررات شامل الزامات AML و KYC می باشد. این باعث می شود که نشانه های امنیتی کمتر از نسخه های توکن سودمندی که می توانند به صورت ناشناس معامله شوند ، قابل تسویه باشند.

تعدادی از سیستم عامل های رمز امنیتی قابل توجه امروز در فضای رمزنگاری فعالیت می کنند. Polymath ، Securitize و Harbour سه تا از سیستم عامل های معتبر موجود در حال حاضر هستند. هر یک از آنها گزینه آسان برای صدور و نگهداری رمزهای امنیتی را به کاربران سازمانی ارائه می دهد.

پروتکل های رمز امنیتی

رمزهای امنیتی مستقیماً در پروتکل خود از تطابق نظارتی برخوردار هستند. با درج این مقررات در قرارداد هوشمند توکن ها ، صادرکنندگان رمزهای امنیتی می توانند محصول خود را در تمام مراحل چرخه عمر سازگار نگه دارند. در زیر محبوب ترین پروتکل های رمز امنیتی موجود در حال استفاده هستند.

ERC-1400 / ERC-1404

ERC-1400 در دسامبر سال 2018 وارد بازار شد. این پروتکل محصول تیم توسعه Polymath است و استفان گوسلین. توسعه می دانست که اگر بتوانند از پروتکل ERC-20 متنوعی استفاده کنند که این امکان را برای بیشترین قابلیت همکاری در بازار فراهم می کند. پروتکل ERC-20 تا کنون پرکاربردترین استاندارد انتشار توکن ابزار موجود است.

استفان گوسلین از طریق SlidesLive

استفان گوسلین از طریق SlidesLive

این تیم تلاش کرد تا یک استاندارد رمز امنیتی ایجاد کند که بتواند در بلاکچین Ethereum فعالیت کند. علاوه بر این ، تیم می خواست پروتکلی بدون پارتیشن داشته باشد. امروزه استاندارد ERC-1400 توسط بسیاری از شرکت ها در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

ST-20 – پلی مات

Polymath هنگام ایجاد پروتکل ST-20 مفهوم خود را یک گام فراتر برد. توابع استاندارد توکن ST-20 مشابه ERC-1400 است اما با یک مزیت اصلی ، توکن های ST-20 می توانند هنگام معامله در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) سازگار باقی بمانند. Polymath این نظریه را در اوایل ماه از طریق آزمون با DEX Loopring اثبات کرد.

DS-Token – Securitize

استاندارد DS-token ایده اصلی بستر محبوب صدور رمز Securitize است. Securitize از خدمات انطباق استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که نشانه های آنها به روشی قانونی اداره می شود. علائم باید برای تأیید وضعیت سرمایه گذار قبل از اجرای معاملات ، از این رجیستری داخلی تأیید کنند. این بدان معنی است که همه دارندگان توکن DS هش شناسایی دارند.

انطباق ثانویه

انطباق بازار ثانویه همچنان یک موضوع داغ در صنعت است. همین ماه ، DTCC مقاله ای منتشر کرد که در آن چگونگی رفع این نگرانی های بازار ثانویه برای اطمینان از عملکردهای عادلانه بازار توضیح داده شده است. در حال حاضر ، DTCC مبادله حضانت شخص ثالث برای بازارهای اوراق بهادار سنتی است. این شرکت جایگزین روشهای قدیمی انتقال کاغذ شد که در دهه 1970 استفاده می شد. سال گذشته ، DTCC معاملات اوراق بهادار چهار کوادریلیونی را فقط در ایالات متحده انجام داد.

ارزش سهام چیست?

توکن های سهام بیشتر شبیه یک دارایی سهام سنتی است. به عبارت دیگر ، دارندگان رمز سهام دارای نوعی مالکیت در سرمایه گذاری های خود هستند. نشانه های آنها نشان دهنده درصد مالکیت آنها در واقع است. در بیشتر موارد ، ارزش سهام نشان دهنده دارایی ، دارایی یا سرمایه گذاری شخص ثالث است. نشانه های سهام عدالت به اشکال مختلف وجود دارد:

 • سهام
 • آینده ها
 • قراردادهای گزینه
 • Tokenized Real Estate
 • مشارکت های Tokenized

نشانه های سهام عدالت همچنان بیشترین استفاده را در سیستم عامل های سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات مانند آتلانت. این سیستم عامل ها به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا وجوه خود را آزادانه در بازار پخش کنند. نشانه های سهام عدالت نشان دهنده سهم مالکیت در یک ملک خاص است. این استراتژی سرمایه گذاران را قادر می سازد تا با سرمایه کمتر به چندین سرمایه گذاری بپیوندند. علاوه بر این ، این سیستم عامل ها نوار ورود سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را کاهش می دهند و فعالیت بیشتر بازار را تسهیل می کنند.

معیارهای ارزش ویژه در برابر توکن های امنیتی

در حال حاضر ، توکن های ارزش ویژه دارای پروتکل های مشابه رمزهای امنیتی هستند ، اما در آینده ای نزدیک ، انتظار می رود که استانداردهای خاص توکن ارزش سهام را نشان دهید. در حال حاضر ، پروتکل های توکن امنیتی می توانند تمام توابع لازم را که توسط توکن های سهام ضروری است انجام دهند. علاوه بر این ، توکن های سهام عدالت مبتنی بر ERC در مقایسه با آنچه که در استاندارد استاندارد توکن آینده ممکن است شامل شود ، کمی قابلیت همکاری بیشتری دارند.

پروژه های قابل توجه ارزش سهام

یکی از مهمترین تبلیغ کرد پروژه های توکن سهام در اکتبر 2018 با نام وارد بازار شد دوش رسانه. پلت فرم Media Shower شرکت ها را قادر می سازد تا نشانه های سهام عدالت را ایجاد و صادر کنند. جان هارگراو ، مدیر عامل Media Shower ، درمورد این سرمایه گذاری توضیح داد که چگونه این مفهوم درهای فرصت های جدید سرمایه گذاری را در همه سطوح باز می کند.

SEC در مقابل ICO

SEC آغاز شده سرکوب بازار ICO در سال 2017 پس از آنکه مشخص شد که اعتقاد دارد که اکثر پیشنهادات واقعاً اوراق بهادار توکن دار هستند. عدم کسب تأیید SEC در هنگام برخورد با رمزهای امنیتی می تواند منجر به جریمه های سنگین و حتی زندان شود. از آن زمان ، چندین مورد بسیار تبلیغ شده وجود داشته است که در حال حاضر موارد زیادی وجود دارد در حال انجام.

در بیشتر موارد ، SEC رفت بعد از این شرکت ها برای فروش غیرقانونی اوراق بهادار. مقامات شرکت جریمه پرداخت کردند و مجبور شدند سرمایه های خود را به سرمایه گذاران بازگردانند. در یک مورد ، شرکتی به نام Gladius با گزارش دادن ICO خود توانست از جریمه های اساسی جلوگیری کند. در نتیجه ، این شرکت کلیه وجوه سرمایه گذار را به عنوان بخشی از معامله بازگرداند.

گزینه های خود را در نظر بگیرید

هر نوع رمز یک فرصت سرمایه گذاری منحصر به فرد را برای شما فراهم می کند. حتما گزینه های خود را کاملاً در نظر بگیرید. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که ارزش توکن و رمزهای امنیتی قبل از انجام هرگونه معامله نیاز به تأیید دارند. این شرایط می تواند بر توانایی شما در تجارت این توکن ها در بازار ثانویه تأثیر بگذارد.

در حال حاضر ، فضای رمزنگاری شده همچنان ادامه می یابد که مزایای فناوری بلاکچین توسط شرکت های سرمایه گذاری سنتی بهتر درک می شود. با ادامه این روند می توانید انتظار داشته باشید که استانداردها و انواع رمزهای بیشتری ظهور کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me