banner
banner

CFD (قرارداد تفاوت) چیست؟

CFD چیست؟?

تجارت در CFD یکی از محبوب ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در طیف گسترده ای از بازارها در سراسر جهان است. معامله گران با هر سطح تجربه و دانش درگیر هستند و تقریباً هر کارگزار برتر فارکس دسترسی گسترده ای به تجارت CFD در تعداد زیادی دارایی را فراهم می کند. اما CFD دقیقاً چیست?

در ابتدا CFD مخفف Contract for Difference است. سرنخ در اینجا نام است. CFD توافقی بین تاجر و کارگزار آنها برای پرداخت مابه التفاوت قیمت باز و بسته شدن یک دارایی است.

مبانی CFD

CFD اساساً به شما به عنوان یک معامله گر انعطاف پذیری زیادی را می دهد که ممکن است در غیر این صورت به آن دسترسی نداشته باشید. این امر به ویژه در عصر مدرن کارگزاران تخفیف و تجارت آنلاین بسیار مهم است. سیستم عامل هایی مانند eToro تجارت CFD را با کارایی ، راحتی و هزینه کم تسهیل کنید. این راه تعدادی از راه های جدید را به عنوان یک تاجر برای شما باز می کند.

  • توانایی دسترسی سریع به بازارهای جهانی در طیف وسیعی از دارایی ها
  • تجارت در همه چیز ، از جفت ارز فارکس گرفته تا فلزات گرانبها CFD
  • دسترسی به معاملات اهرمی دارایی ها
  • هزینه های معاملاتی پایین و انعطاف پذیری بالا

CFD مبنای خود را در معاملات آتی به عنوان نوع دیگری از مشتقات ارائه شده ارائه می دهد و به طور فزاینده ای تنظیم می شود. معاملات CFD از طریق یک کارگزار برتر آنلاین می توانید از برخی از ارگان های برتر مانند CySEC ، ASIC ، FCA و سایر موارد که مقررات شما را کاملاً محافظت می کنند ، مقررات قانونی را داشته باشید..

تفاوت بین تجارت CFD و دارایی های واقعی

یکی از نکات کلیدی که باید در مورد معامله CFD بدانید این است که ، هنگام انجام این کار ، شما در حال عقد قرارداد با کارگزار برای پرداخت تفاوت قیمت بین باز و بسته شدن موقعیت هستید ، اما در واقع دارایی اساسی را خریداری نمی کنید. در مورد این نوع تجارت تعدادی مزیت و محدودیت وجود دارد. این شما هستید که تصمیم می گیرید بهترین گزینه متناسب با نیازهای تجاری شما باشد.

دریافت سود سهام: این موردی است که شما می خواهید با کارگزار CFD انتخابی خود ، آن را دوبار بررسی کنید. مطمئناً ، اگر شما به طور سنتی معامله می کنید و دارایی اصلی را در اختیار دارید ، هنگامی که آنها از شرکت برنامه ریزی شده اند سود سهام دریافت خواهید کرد. هنگام معاملات CFD ، برخی از کارگزاران ممکن است سود سهام پرداخت نکنند. بسیاری مانند eToro باز هم سود سهام را به حساب شما واریز می کند ، اگرچه این چیزی است که شما باید به صورت جداگانه بررسی کنید.

تجارت در اهرم: تجارت CFD با اکثر کارگزاران آنلاین امکان تجارت با اهرم را برای شما فراهم می کند. مقدار این اهرم به نهاد نظارتی که بر کارگزارهای شما نظارت می کند بستگی دارد ، اما برای مثال جفت ارز اصلی فارکس با CySEC در 30: 1 مجاز است. چنین دسترسی اهرمی به شما امکان می دهد موقعیت های بزرگتر ، با سرمایه کمتری ، باز کنید. این می تواند سود بالقوه شما را افزایش دهد ، اگرچه اگر بازار بر خلاف شما حرکت کند ، خطر بیشتری وجود دارد.

هزینه ها و انعطاف پذیری: حوزه کارمزدها و هزینه های معاملاتی یکی از مواردی است که مطمئناً می توانید از تجارت CFD سود ببرید. با کارگزاران تجارت سنتی ، معمولاً هزینه معاملات نسبتاً بالا یا سایر هزینه های مدیریت بر اساس نمونه کارها از شما دریافت می شود. وقتی صحبت از تجارت CFD با کارگزاران اصلی مانند eToro می شود ، چنین هزینه ای وجود ندارد. در واقع ، شما فقط با اکثر کارگزاران آنلاین CFD اسپرد پرداخت خواهید کرد و این بسیار رقابتی است.

در صورت انعطاف پذیری ، این امر می تواند به ویژه در صورت تمایل به کوتاهی یک دارایی بسیار مفید باشد. یعنی با پایین آمدن قیمت سود کسب کنید. از طریق مالکیت سنتی ، این محدود به تجارت گزینه ها و برخی از ETF است. CFD این امکان را بسیار بیشتر می کند. حتی می توانید موقعیت های کوتاه را از همان ابتدا باز کنید. سیستم عامل های تجاری پیشرفته و کاربرپسند همچنین می توانند به شما کمک کنند تا ضررهای متوقف شده را تنظیم کنید تا خطر معاملات شما را مدیریت کند.

کارهایی که باید قبل از معامله CFD انجام شود

به طور طبیعی ، هنگام معامله با هر نوع ابزاری ، همیشه یک خطر ذاتی وجود دارد. در مورد CFD نیز همین طور است. چند مرحله وجود دارد که می توانید برای رسیدن به موفقیت خود پیش از شروع تجارت ، گام بردارید.

کارگزار معتبری را انتخاب کنید: درست مانند معاملات فارکس یا هر نوع معامله دیگر ، انتخاب کارگزار شما اولین کلید است. در اینجا می خواهید نامی کاملاً شناخته شده انتخاب کنید. دلالان دوست دارند eToro در تمام دنیا شناخته شده اند ، و این دلیل خوبی دارد. آنها یک محیط تجارت امن و منظم و همچنین موارد دیگر را برای کمک به شما فراهم می کنند.

سیستم عامل های تجارت تحقیقاتی: بسیاری از کارگزاران بیش از یک بستر معاملاتی ارائه می دهند که می توانید هنگام معاملات CFD انتخاب کنید. این می تواند سیستم عامل های شناخته شده MT4 ، MT5 یا cTrader باشد ، یا کارگزاران دارای سیستم عامل های تجاری اختصاصی هستند. کانون توجه شماست که در اینجا تحقیق کنید و یکی از مواردی را که به نظر شما مناسب است انتخاب کنید. در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که باید هنگام انجام این کار به آنها فکر کنید:

  • در نظر بگیرید که چه تعداد معامله گر در حال حاضر از یک سیستم عامل استفاده می کنند.
  • چه تعداد دارایی می توانید از طریق این سیستم عامل و کارگزار تجارت کنید. آیا بازارهای موردعلاقه شما در دسترس هستند?
  • بستر معاملاتی چقدر کاربرپسند است و پشتیبانی از آن موجود است?

برخی از دانش ها را بسازید: شما لازم نیست که در همه موارد تجارت CFD متخصص باشید ، اما اگر بتوانید قبل از شروع کار دانش خود را بسازید مطمئناً به شما کمک می کند. این شامل اصطلاحات کلیدی ، اصول اولیه یا تجارت و استفاده از سیستم عامل تجارت شما است. باز هم ، بسیاری از اینها را می توان از طریق یک کارگزار برتر محقق کرد زیرا بسیاری از آنها بخشهای آموزش جامع را ارائه می دهند تا شما را در مراحل مختلف در مسیر پیشرفت قرار دهند. چیز دیگری است که باید به آن توجه کنید.

باز کردن یک حساب آزمایشی نیز یک روش عالی برای علامت گذاری در جعبه های بالا است. این تقریباً توسط همه کارگزاران تجارت CFD ارائه می شود و می تواند تجربه تجارت زنده را به طور کامل تکرار کند اما بدون هیچ گونه خطری. از طریق این حساب ها ، گاهی با مدت زمان نامحدود با ارز مجازی معامله می کنید. به طور کلی ، آنها یک روش عالی برای ایجاد دانش و تخصص شما برای شروع تجارت CFD هستند.

پس از آماده شدن برای تجارت ، لطفاً از صفحه بهترین کارگزاران CFD ما دیدن کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me