banner
banner

از یک تکه پیتزا گرفته تا بلیط پرواز – تکامل خریدهای رمزنگاری

whitepaper Bitcoin که در سال 2008 با نام مستعار Satoshi Nakamoto منتشر شد ، پایه پرداخت های غیرمتمرکز را ایجاد کرد. با گذشت زمان ، علاقه به ارزهای غیرمتمرکز و سیستم های پرداخت افزایش یافت و ارزش بیت کوین نیز افزایش یافت.

به موازات افزایش ارزش بیت کوین ، ارزهای رمزپایه جایگزین با مقیاس پذیری بسیار بهبود یافته ظهور کرده اند. سرویس های جدید ، مانند کارت های بدهی رمزنگاری ، اجازه می دهد تا یکپارچه سازی پرداخت های فیات در اقتصاد رمزنگاری را انجام دهد. اجازه دهید مروری بر قدم های ارزهای رمزپایه برای تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت جهانی داشته باشیم.

از وب تاریک گرفته تا تحویل پیتزا

به دلیل شبه ناشناس بودن پرداخت همتا به همتا ، اجتناب ناپذیر بود که یکی از اولین موارد استفاده بیت کوین تسهیل معاملات سایه بان باشد. به همین ترتیب ، ارز رمزنگاری شده به زودی به عنوان گزینه پرداخت اصلی برای پیشنهادات مختلف مجاز و اغلب غیرقانونی در وب تاریک انتخاب شد.

هیچ کس غیر از جان مک آفی ، یکی از سرسخت ترین حامیان بیت کوین و دونده سریالی ریاست جمهوری ایالات متحده ، صریحاً اعتراف نمی کند که هزینه مواد مخدر ، پورنو و شیادی ها را با ارز رمزپایه پرداخت کرده است. برای Silk Road ، یکی از بزرگترین بازارهای سیاه وب تاریک ، تخمین زده می شود که گردش مالی این پلتفرم تقریباً 1.2 میلیارد دلار باشد. هنگامی که این سیستم عامل در سال 2013 بسته شد ، مقامات تقریباً 3 میلیون دلار بیت کوین را ضبط کردند.

با این حال ، پرداخت Bitcoin خصوصی نیست. بسیاری از خدمات بلاکچین ، از جمله مبادلات رمزنگاری به فیات ، باید با الزامات KYC / AML مطابقت داشته باشند. بنابراین ، مقامات می توانند در بسیاری از موارد معاملات ارز رمزنگاری شده را به یک هویت پیوند دهند. این ارزهای رمزپایه را به عنوان سیستم های پرداخت قانونی واجد شرایط می کند.

در کنار معاملات حقوقی ، بنیاد الکترونیکی مرز و ویکی لیکس پذیرش بیت کوین برای کمک های مالی را از اوایل سال 2011 آغاز کرده اند. همچنین بسیاری از بازرگانان فعال قانونی پذیرش بیت کوین و برخی از آلت کوین های مختلف آن را به عنوان گزینه های پرداخت آغاز کرده اند..

افزایش قیمت حاصل از بیت کوین دارای داستانهای عجیب و غریب بود ، از مردی که در تلاش ناامیدانه برای پیدا کردن دیسک سخت خود حاوی 7500 بیت کوین ، یک محل دفن زباله را شکار کرد ، تا معامله افسانه ای پیتزا. در معامله 2010 ، یک مرد فلوریدا (دیگری) 10000 بیت کوین در ازای دریافت دو پیتزای Papa John پرداخت کرد.

این رویداد که به عنوان اولین خرید بیت کوین در تاریخ ثبت شد ، هر ساله در 22 ماه مه برگزار می شود. از آخرین روز Bitcoin Pizza ، این 10000 بیت کوین تقریباً 80 میلیون دلار آمریکا ارزش دارند.

از 7 TPS گرفته تا Blockchains مقیاس پذیر

تنها با 7 تراکنش در ثانیه ، بیت کوین از عملکرد معاملات مشهور کم برخوردار است. از آنجا که معاملات در بلاکچین بیت کوین برای استفاده از ظرفیت معاملات با استفاده از کارمزد آنها رقابت می کند ، این امر می تواند منجر به افزایش شدید کارمزد شود ، به ویژه در مواقع تقاضای معاملات بالا.

در حالی که هزینه های انجام یک معامله تنها در سه ماه گذشته ثابت بوده و حدود 0.60 دلار معامله می شود ، دوره هایی وجود دارد که صاحبان بیت کوین برای انجام پرداخت مجبور به پرداخت چندین دلار بودند. در حین ترکیدن حباب 2017, هزینه ها حتی به 54 دلار هم رسید.

به منظور حل مشکل مقیاس پذیری ، برخی از استخراج کنندگان پیشنهاد کرده اند که اندازه بلوک را از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش دهند. از آنجا که اکثر ماینرها با این پیشنهاد مخالفت کردند ، طرفداران از بلاکچین بیت کوین جدا شدند و Bitcoin Cash را در یک چنگال سخت ایجاد کردند.

تقریباً در همان زمان ، Altcoins مقیاس پذیر با گذشت زمان شروع به ظهور و بهبود می کند. با استفاده از زنجیره بلوک مدرن Proof of Stake ، که می تواند هزاران تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد ، می توان معامله هایی را انجام داد که هزینه ای معادل کسری از سنت دارند و تنها در عرض پنج ثانیه به گیرنده می رسند. همین اواخر ، Bitcoin SV ، که در یک هارد فورک دیگر از Bitcoin Cash جدا شد, اندازه بلوک ها را کاملا رها کرده است, امکان انجام عملی معاملات تقریباً نامحدود.

یکی دیگر از پیشرفت های مدرن در بخش بلاکچین ظهور پول های ثابت است. بسیاری از موارد استفاده از بلاکچین به پیش بینی قیمت نیاز دارند ، که به دلیل نوسانات آنها با ارزهای رمزنگاری نشده قابل دستیابی نیست. به خصوص مصرف کنندگان معمولاً قیمت های پایدار را بر ریسک مبادله ای که توسط ارز رمزپایه ایجاد می شود ترجیح می دهند. علاوه بر این ، زنجیره های پایدار انواع مختلفی از کاربردها را در بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ایجاد می کنند.

از فنجان قهوه تا سیستم پرداخت جهانی

در این بین ، میزان پذیرش پرداخت ارزهای رمزپایه نیز بیشتر بهبود یافته است. نمونه ای از این موارد ، فضای هکرهای چک Paralelní Polis است که موسسه Cryptoanarchy را نیز میزبانی می کند. فضای هکرهای واقع در پراگ افتخار می کند که تبدیل به اولین قهوه خانه تنها بیت کوین در جهان شده است.

در اوج افزایش کارمزد Bitcoin ، Polis Litecoin و Bitcoin Cash را به عنوان ارزهای جایگزین معرفی کرده است. بازدیدکنندگانی که قبلاً در معرض ارزهای رمزپایه نبوده اند ، می توانند قهوه خود را با خرید ارز رمزپایه از خودپرداز Bitcoin / Litecoin در فضای هکرها یا خرید کارت کیف پول پلاستیکی از قبل بارگیری شده ، دریافت کنند..

سال گذشته ، در یک طرح آزمایشی ، سازمان غیردولتی بین المللی Oxfam دسته ای از کارت های پرداخت و پرداخت را به عنوان کمک به بلایای طبیعی در جوامع در وانواتو توزیع کرده است. هر کارت با 50 واحد از DAIcoincoin از قبل بارگیری شد. فروشگاه های محلی سیستم های PoS دریافت کردند که دارندگان کارت در آن می توانستند از کمک های خود استفاده کنند.

در طول سالهای گذشته ، تحقیقات به وضوح نشان داده است که کمک مالی موثرتر از اهدای کالاهای فیزیکی است ، زیرا تمایل به تضعیف اقتصاد محلی است. آکسفام اظهار داشت که این پروژه با موفقیت چشمگیر روبرو شد ، زیرا این نوع کمک رمزنگاری بسیار کارآمدتر از انتقال وجه نقدی یا کمک های غیرعادی بود. به همین ترتیب ، آنها می خواهند هزینه های کاهش ارز رمزنگاری شده را در وانواتو افزایش دهند.

از آنجا که معامله تاریخی پیتزا (گیرنده آن یک انگلیسی بود که با کارت اعتباری خود پیتزا سفارش داد) ، خرید رمزنگاری به واسطه ها بستگی دارد ، هر زمان که فروشنده ای پرداخت مستقیم رمزنگاری را قبول نکند. به زودی سرویس های آنلاین ظهور کردند که کوپن های دیجیتالی را در ازای ارز رمزپایه می فروختند ، که پس از آن می توان در بازارهای مختلف آنلاین و فیزیکی مانند آمازون بازخرید کرد..

آخرین روند توسعه سیستم های پرداخت ارز رمزنگاری شده ، کارت های بدهی رمزنگاری است. در اینجا ، یک متولی مطمئن یک کارت بدهی صادر می کند ، که در هر PoS که کارت ویزا را قبول می کند کاملاً خوب کار می کند. مشتریان می توانند کارت نقدی خود را با فیات یا ارز رمزنگاری شده بارگیری کنند. هنگامی که آنها از کارت خود برای خرید از موجودی رمزنگاری خود استفاده می کنند ، متولی به طور خودکار مبلغ خرید را رد و بدل می کند و ارز فیات را به گیرنده منتقل می کند.

یکی از این سرویس دهنده ها CoinZoom است. CoinZoom با همکاری شریک خود در زمینه بازداشت BitGo پیشرو در صنعت ، طیف وسیعی از آنها را ارائه می دهد کارت های نقدی ویزا طبقه بندی شده. CoinZoom با داشتن مجوز در هر 50 ایالت کاملاً مطابق با مشتریان آمریکایی آنها است.

علاوه بر انتقال وجوه رمزنگاری موجود به کیف پول CoinZoom ، کاربران همچنین می توانند کیف پول خود را از طریق روش های مختلف پرداخت سنتی با ارز فیات تأمین کنند ، سپس می توانند به بیش از 40 ارز رمزپایه مبادله شوند. با استفاده از یک برنامه تلفن همراه ، مشتریان CoinZoom می توانند ، در هر زمان ، کیف پول ارز رمزنگاری شده را که از آن مبلغ خرید کسر می شود ، انتخاب کنند..

آنچه باعث شده CoinZoom از سایر ارائه دهندگان کارت بدهی رمزنگاری متمایز شود ، امنیت ارائه شده توسط BitGo است. از آنجایی که BitGo اکثریت سرمایه خود را در کیف پول های سرد نگه داشته و در برابر ضرر و زیان حداکثر 100 میلیون دلاری بیمه شده است ، تمام سپرده های CoinZoom از هکرها کاملاً ایمن است. با توجه به خط مشی مسئولیت پذیری صفر ویزا ، دارندگان کارت در قبال کارتهای گمشده یا سرقت شده مسئولیت معاملات کلاهبرداری را ندارند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me