banner
banner

تولید چین پس از کمترین میزان خود از سر گرفته شد ، بیت کوین به کاهش فدرال واکنش نشان می دهد: هفتگی بازار تماشا

سرمایه گذاران در سطح جهانی به طور فزاینده ای در مورد تأثیر ویروس کرونا (یا COVID-19) بر اقتصاد جهان نگران می شوند. هفته گذشته دیدم بیش از 100000 موارد تایید شده ویروس در سراسر جهان. اکثریت قریب به اتفاق موارد تأیید شده – 80،699 مورد – در سرزمین اصلی چین ، از آنجا که ویروس منشا گرفته است.

بازارهای سنتی شاهد نوسان هستند

در واکنش به هرج و مرج فزاینده در سراسر دولت ها در ارتباط با ویروس ، قیمت دارایی های مالی در هفته گذشته بی ثبات بوده است. در بازارهای انرژی ، قیمت نفت خام WTI فرو ریخت بیش از 10 درصد در روز جمعه ، 6 مارس ، به 41.28 دلار. قیمت پایین ترین بسته از 28 نوامبر 2014 است.

قیمت طلا گل سرخ در روز جمعه ، 6 مارس ، به بزرگترین سود هفتگی خود از ژانویه 2009 رسیده است. بازده خزانه داری ایالات متحده همچنان ادامه داشت سقوط, با بازده 10 ساله در پایین ترین رکورد.

شاخص کامپوزیت شانگهای دارای نشان داده شده انعطاف پذیری قوی ، واگرایی از بازارهای سهام ایالات متحده و رشد 5.35 درصدی در هفته. S&شاخص P 500 گل سرخ 0.61 درصد در پنج روز گذشته ، و همچنان در یک منطقه اصلاح است که بیش از 10 درصد از بالاترین میزان خود در 19 فوریه کاهش دارد.

قبل از سقوط سهام ایالات متحده در پایان ماه فوریه ، برخی از کلاس های دارایی حساس تر و پرخطر قبلاً در رکود اقتصادی واکنش نشان داده و قیمت گذاری کرده بودند. به عنوان مثال نفت خام, سقوط در اوایل ژانویه از 63 دلار در هر بشکه و در حال حاضر تقریبا 35 درصد کاهش یافته است.

بانک فدرال نرخ اضطراری را کاهش می دهد

در تلاش برای کاهش خطرات اثر ویروس کرونا در اقتصاد ایالات متحده ، بانک مرکزی فدرال اعلام کرد کاهش 0.5 درصدی نرخ بهره معیار آن تا محدوده 1 تا 1.25 درصد.

این اقدام ، که به طور غیرمنتظره ای در روز سه شنبه ، 3 مارس ، قبل از جلسه بعدی برنامه ریزی شده بانک فدرال رخ داد ، اولین کاهش نرخ اضطراری بانک مرکزی است از آنجا که بحران مالی 2008.

بازار سهام ایالات متحده پس از اعلام این خبر روز سه شنبه تعطیل شد. پس از آنکه سهام بازار دچار نقصان شد ، سهام در اواسط هفته قبل از سقوط در اواخر هفته افزایش یافت.

قیمت بیت کوین دستاوردهای اخیر را از دست می دهد

بیت کوین (BTC) طی هفته گذشته مسیری مشابه سهام ایالات متحده را دنبال کرده است – ابتدا اندکی رشد کرد ، سپس سقوط کرد. در اوایل این هفته ، BTC پس از رسیدن به بالاترین قیمت چند ماهه بیش از $ 10،000 در اواسط ماه فوریه ، به بیش از 9000 دلار در هر سکه رسید و مقداری از ارزش خود را در ماه مارس از دست داد. اما قیمت ارز رمزپایه پیشرو در آخر هفته 9 درصد سقوط کرد ، سود مارس را پاک کرد و همچنان صبح دوشنبه ، 9 مارس سقوط کرد. در زمان مطبوعات ، بیت کوین فقط زیر 8000 دلار معامله می شود.

شاخص Bitcoin OKEX قیمت 2 مارس 2020 تا 9 مارس 2020. منبع: Okex.com

تولید چین با افت شدید سهام انعطاف پذیر بود

با تمرکز بر روی بازار چین ، شاخص کامپوزیت شانگهای این هفته یک جلسه خوب را به پایان رساند ، در چهار روز اول افزایش قیمت و جمعه سقوط کرد. اما چندین شاخص تولیدی منتشر شده در این هفته تأثیر توقف مشاغل در چین را نشان می دهد.

PMI ساخت چین Caixin فهرست مطالب – که هدف آن ارائه یک تصویر کلی از فعالیت کارخانه و نشان دادن عملکرد کلی اقتصاد محلی است – ماه گذشته (از 2 مارس) به 40.3 کاهش یافت ، کمترین مقدار ثبت شده است. PMI کمتر از 50 نشانگر انقباض اقتصاد تولید است ، در حالی که بیش از 50 نشان دهنده انبساط است.

علاوه بر این ، شاخص تولید جهانی JP Morgan PMI در فوریه به 47.2 سقوط کرد ، کمترین میزان از ماه مه 2009 است.

شاخص PMI ساخت چین Caixin. منبع: Investing.com

استخراج بیت کوین از تأخیرهای ویروس کرونا عبور می کند

از آنجا که در چین به تدریج همه گیری کنترل می شود ، انتظار داریم که همه بخش ها به حالت عادی برگردند و تولید به طور منظم از سر گرفته شود ، احساسی که دولت چین احساس می کند دلگرم کننده از هفته گذشته.

گزارش شده است که در حال حاضر ، تولیدکنندگان ماشین استخراج بیت کوین این کار را کرده اند از سر گرفته شد تولید این حرکت احتمالاً اجازه می دهد ماشین های استخراج نسل جدید با سرعت بیشتری تحویل داده شوند ، به این معنی که قدرت محاسبات شبکه و سطح دشواری استخراج مجدداً بالا می رود.

به عنوان نصف شدن بیت کوین رویکردها در ماه مه ، معدنچیان هستند در حال حرکت ماشین های قدیمی و کم قدرت 16 نانومتری از چین به کشورهایی که برق ارزان تر است ، مانند ایالات متحده ، کانادا و آسیای میانه.

در مقایسه با متوسط ​​برق چین قیمت بیش از 0.4 یوان (0.06 دلار) ، قیمت برق قزاقستان کمتر از 0.2 یوان (0.03 دلار) می تواند برای استخراج کنندگان بسیار جذاب باشد.

صاحب استخر معدن فاش شد که دستگاه 16 نانومتری که قیمت برق آن 0.4 یوان (0.06 دلار) در هر کیلووات ساعت است ، می تواند روزانه 3.17 یوان (0.46 دلار) سود ناخالص ایجاد کند. اگر قیمت برق به 0.2 یوان در هر کیلووات ساعت کاهش یابد ، سود ناخالص روزانه ماشین معدن 12 یوان (1.73 دلار) خواهد بود و 288 درصد سود ناخالص افزایش می یابد.

هنوز هم ، به نظر می رسد بسیاری از ماشین های استخراج قدیمی باید پس از نصف شدن مستقیماً به سمت محوطه قاچاق بروند.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me