banner
banner

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) – همه آنچه باید بدانید

هوش مصنوعی (AI) رشته ای است که نیازی به معرفی ندارد. هوش مصنوعی از کت و شلوارهای قانون مور استفاده کرده است که ایالت ها که انتظار می رود سرعت و توانایی رایانه ها هر دو سال دو برابر شود. از سال 2012 ، مقدار محاسبه استفاده شده در بزرگترین دوره های آموزش هوش مصنوعی به طور تصاعدی با یک افزایش یافته است هر 3 تا 4 ماه دو برابر کنید, با نتیجه نهایی که میزان منابع محاسباتی اختصاص یافته به هوش مصنوعی از سال 2012 تاکنون 300،000 برابر رشد کرده است. هیچ صنعت دیگری نمی تواند با این آمار رشد مقایسه کند.

ما کشف خواهیم کرد که چه زمینه هایی از هوش مصنوعی منجر به این شتاب می شوند ، چه شرکت هایی در موقعیت مناسب برای استفاده از این رشد قرار دارند و چرا مهم است.

انواع یادگیری ماشین

فراگیری ماشین زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی است که اساساً ماشین آلات برنامه نویسی برای یادگیری است. انواع مختلفی از الگوریتم های یادگیری ماشین وجود دارد که محبوب ترین آنها تاکنون است یادگیری عمیق, این شامل تغذیه داده ها به یک شبکه های عصبی مصنوعی (ANN) ANN شبکه ای کاملاً محاسباتی از توابع ریاضی است که در قالبی با الهام از شبکه های عصبی موجود در مغز انسان به هم پیوسته اند..

بیشتر اطلاعات بزرگ که به ANN خورانده می شود ، دقیق تر ANN می شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید ANN را آموزش دهید تا نحوه شناسایی تصاویر گربه را بیاموزد ، اگر به 1000 عکس گربه در شبکه تغذیه کنید ، شبکه دارای دقت کمی 70٪ خواهد بود ، اگر آن را به 10000 عکس افزایش دهید ، اگر دقت آن را 100000 تصویر افزایش دهید ، ممکن است دقت شبکه را به 90٪ افزایش دهید و به بعد.

در اینجا یکی از فرصت ها نهفته است ، شرکت هایی که در زمینه تولید تراشه های AI تسلط دارند به طور طبیعی برای رشد رسیده اند.

بسیاری از انواع دیگر یادگیری ماشین وجود دارد که نویدبخش است ، مانند تقویت یادگیری, این آموزش یک عامل از طریق تکرار اعمال و پاداش های مربوطه است. با استفاده از یادگیری تقویت کننده ، یک سیستم هوش مصنوعی می تواند با هدف بهبود عملکرد خود در برابر خود رقابت کند. به عنوان مثال ، برنامه ای که شطرنج بازی می کند بارها و بارها با خودش بازی می کند ، با هر نمونه از گیم پلی عملکرد خود را در بازی بعدی بهبود می بخشد.

در حال حاضر بهترین نوع هوش مصنوعی از ترکیبی از یادگیری عمیق و یادگیری تقویت در آنچه معمولاً به آن یاد می شود استفاده می کنند یادگیری تقویت عمیق. همه شرکت های پیشرو هوش مصنوعی در جهان مانند تسلا از نوعی یادگیری تقویت عمیق استفاده می کنند.

در حالی که انواع دیگری از سیستم های مهم یادگیری ماشین وجود دارد که در حال حاضر در حال پیشرفت هستند مانند فرا یادگیری, به خاطر سادگی یادگیری عمیق و پیشرفته تر ، یادگیری تقویت عمیق پسر عموی است که سرمایه گذاران باید با آنها بیشتر آشنا شوند. شرکتهایی که پیشتاز این پیشرفت فناوری هستند بهترین موقعیت را خواهند داشت تا از رشد گسترده نمایی که در AI شاهد هستیم بهره ببرند..

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) - همه آنچه باید بدانید

علوم داده & اطلاعات بزرگ

اگر بین شرکت هایی که موفق می شوند و رهبران بازار می شوند و شرکت هایی که شکست می خورند ، یک تمایز وجود داشته باشد ، این وجود دارد اطلاعات بزرگ. انواع یادگیری ماشین به شدت متکی هستند علم داده, این بهتر است به عنوان فرآیند درک جهان از الگوهای موجود در داده ها توصیف شود. در این حالت هوش مصنوعی از داده ها یاد می گیرد و هرچه اطلاعات بیشتر باشد نتایج دقیق تر می شوند. برخی قاعده ها به دلیل آنچه که نامیده می شود ، از این قاعده مستثنی هستند نصب بیش از حد, اما این نگرانی است که توسعه دهندگان هوش مصنوعی از آن آگاه هستند و برای جبران آن اقدامات احتیاطی را انجام می دهند.

اهمیت داده های کلان این است که چرا شرکتهایی مانند تسلا در زمینه فناوری وسایل نقلیه خودکار از مزیت آشکاری در بازار برخوردار هستند. هر تسلا که در حال حرکت است و از خلبان خودکار استفاده می کند ، داده ها را به ابر وارد می کند. این تسلا را قادر می سازد تا از آموزش تقویت عمیق ، و سایر اصلاحات الگوریتم به منظور بهبود سیستم کلی اتومبیل مستقل استفاده کند.

همچنین به همین دلیل است که شرکت هایی مانند Google برای چالش برانگیز برای رقیبان بسیار دشوار خواهند بود. هر روزی که می گذرد روزی است که Google داده های بیشمار محصولات و خدمات خود را جمع آوری می کند ، این شامل نتایج جستجو ، Google Adsense ، دستگاه همراه Android ، مرورگر وب Chrome و حتی ترموستات Nest است. گوگل در حال غرق شدن است که بیش از هر شرکت دیگری در جهان داده است. این حتی همه عکسهای ماه را که درگیر آنها هستند ، حساب نمی کند.

با درک اینکه چرا یادگیری عمیق و علم داده مهم است ، می توانیم دلیل قدرتمند بودن شرکت های زیر را بدانیم.

شرکتهای هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

سه رهبر فعلی بازار وجود دارد که به سختی می توان به چالش کشید.

Alphabet Inc (NASDAQ: GOOGL)

Alphabet Inc شرکت چتری برای تمام محصولات Google است که شامل موتور جستجوی گوگل است. برای توضیح اینکه چرا آنها چنین رهبر بازار هوش مصنوعی هستند ، یک درس کوتاه تاریخ لازم است. در سال 2010 ، یک شرکت انگلیسی DeepMind با هدف بکارگیری تکنیک های مختلف یادگیری ماشین در ساخت الگوریتم های یادگیری با اهداف عمومی راه اندازی شد.

در سال 2013 ، DeepMind با موفقیت های مختلف از جمله قهرمان شدن در جهان ، جهان را طوفان کرد هفت بازی آتاری با استفاده از یادگیری تقویت عمیق.

در سال 2014 ، گوگل DeepMind را به مبلغ 500 میلیون دلار خریداری کرد, اندکی بعد در سال 2015 DeepMind’s AlphaGo اولین برنامه هوش مصنوعی برای شکست دادن یک بازیکن حرفه ای انسانی Go و اولین برنامه شکست دادن یک قهرمان جهانی Go شد. از نظر بسیاری افراد که با Go آشنایی ندارند ، چالش برانگیزترین بازی موجود است.

DeepMind در حال حاضر یک نظر گرفته می شود رهبر بازار در یادگیری تقویت عمیق ، و یک رقیب اصلی برای دستیابی به موفقیت استهوش عمومی مصنوعی (AGI) ، نوعی آینده نگرانه هوش مصنوعی با هدف دستیابی یا فراتر رفتن از هوش سطح انسانی.

ما هنوز هم باید سایر انواع دیگر هوش مصنوعی را که Google در حال حاضر درگیر آن است مانند فاکتورهای دیگر قرار دهیم وایمو, یک رهبر بازار در فناوری خودروهای خودران ، دوم پس از تسلا ، و سیستم های مخفی AI که در حال حاضر در موتور جستجوی گوگل استفاده می شود.

گوگل در حال حاضر در بسیاری از سطوح هوش مصنوعی دخیل است ، به طوری که برای پوشش همه آنها یک مقاله کامل نیاز است.

تسلا (NASDAQ: TSLA)

همانطور که قبلاً گفته شد تسلا از داده های بزرگ ناوگان وسایل نقلیه جاده ای خود برای جمع آوری داده ها از خلبان خود استفاده می کند. هرچه اطلاعات بیشتری جمع آوری شود ، می تواند با استفاده از یادگیری تقویت عمیق بهبود یابد ، این امر به ویژه برای مواردی که به عنوان موارد لبه ای قلمداد می شوند ، بسیار مهم است ، این به عنوان سناریوهایی شناخته می شود که در زندگی واقعی اغلب اتفاق نمی افتد.

به عنوان مثال ، پیش بینی و برنامه ریزی در هر نوع سناریویی که ممکن است در جاده اتفاق بیفتد ، مانند غلتیدن چمدان به سمت ترافیک ، یا سقوط هواپیما از آسمان غیرممکن است. در این حالت داده های خاص بسیار کمی وجود دارد و سیستم باید داده های مربوط به سناریوهای مختلف را بهم پیوند دهد. این یکی دیگر از مزیت های داشتن مقدار زیادی داده است ، در حالی که ممکن است اولین بار باشد که یک تسلا در هوستون با یک سناریو روبرو می شود ، ممکن است که یک تسلا در دبی با چیزی مشابه روبرو شده باشد.

تسلا همچنین رهبر بازار است فناوری باتری, و در فناوری الکتریکی برای وسایل نقلیه. هر دوی اینها برای بهینه سازی برد وسیله نقلیه قبل از نیاز به شارژ مجدد ، به سیستم های AI متکی هستند. تسلا به خاطر مکرر بودن معروف است به روز رسانی در هوا با بهینه سازی هوش مصنوعی که با چند درصد عملکرد و دامنه ناوگان خودروی آن بهبود می یابد.

گویی این کافی نیست ، تسلا نیز همین است طراحی تراشه های هوش مصنوعی خود, این بدان معناست که دیگر به تراشه های شخص ثالث اعتماد ندارد و آنها می توانند تراشه ها را برای کار با نرم افزار کامل خودران خود از ابتدا بهینه کنند.

NVIDIA (NASDAQ: NVDA)

انویدیا شرکتی است که بهترین موقعیت را دارد تا از افزایش فعلی تقاضا در تراشه های GPU (واحد پردازش گرافیک) استفاده کند ، زیرا در حال حاضر مسئول 80٪ کل پردازنده گرافیکی حراجی.

در حالی که GPU ها در ابتدا برای بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما به سرعت مورد استفاده قرار گرفتند به تصویب رسیده توسط صنعت هوش مصنوعی مخصوص یادگیری عمیق دلیل بسیار مهم بودن GPU این است که وقتی محاسبات به صورت موازی انجام می شود سرعت محاسبات AI بسیار افزایش می یابد. در حین آموزش ANN یادگیری عمیق ، ورودی لازم است و این بستگی زیادی به آن دارد ضرب های ماتریسی, جایی که موازی کاری مهم است.

NVIDIA به طور مداوم تراشه های جدید AI را منتشر می کند که برای موارد مختلف استفاده و نیازهای محققان AI بهینه شده است. این فشار مداوم برای نوآوری است که NVIDIA را به عنوان یک رهبر بازار حفظ می کند.

یک کارگزار سهام انتخاب کنید

اولین قدم در سفر شما باید انتخاب کارگزار سهام باشد. دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) - همه آنچه باید بدانید
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

خلاصه

لیست کردن تمام شرکتهایی که به نوعی با هوش مصنوعی درگیر هستند غیرممکن است ، آنچه مهم است درک فناوریهای یادگیری ماشین است که بیشتر نوآوریها و رشدهایی را که صنعت شاهد بوده است ، بر عهده دارند. ما 3 رهبر بازار را برجسته کرده ایم ، بسیاری دیگر همراه خواهند بود. برای آگاهی از هوش مصنوعی ، باید در جریان باشید اخبار هوش مصنوعی, از اعتیاد به مواد مخدره AI خودداری کنید و درک کنید که این رشته دائما در حال پیشرفت است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me