banner
banner

بیت کوین و بازارهای گسترده تر با پیشروی های بزرگ وال استریت قابل پیش بینی نیستند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بازار ارزهای رمزنگاری شده در طی هفته گذشته به دلیل عوامل خارجی ، مربوط به بازارها به طور کلی ، و وضعیت درامد ناپایدار است شرط بندی های وال استریت. در حالی که این حرکت باعث افزایش قیمت برخی سهام شد ، اما با کاهش تراشه های آبی ، بی ثباتی عمومی را در بازار سهام به وجود آورد.

پدیده WSB همچنین بازارهای ارزهای رمزنگاری شده را درنوردید ، زیرا باعث شد سکه معاملات معروف DOGE ، طی مدت دو روز بیش از 1000٪ سر به فلک بکشد. علاوه بر این ، در روز جمعه ، ایلان ماسک بیوگرافی توییتر خود را به تغییر داد "# بیت کوین," افزایش قیمت Bitcoin در عرض چند ساعت 20٪. با این حال ، رهبر بازار تقریباً همه موارد را پس داد "رالی ایلون" دستاوردهای آخر هفته.

از نظر هفتگی ، بیت کوین نوسان بزرگی تقریباً 10،000 USDT را تجربه کرد و سایه بالایی را چاپ کرد و هفته را با افزایش 2.58٪ بسته به قیمت قطعی OKEx ، بسته کرد. بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 34،600 USDT سطح پس از یک جهش متوسط ​​در روز دوشنبه معامله می شود.

حرکت قیمت فعلی نشان می دهد که هیاهوی جمعه بسیار کوتاه مدت بود ، به ویژه با حق بیمه سه ماهه – شاخص خوش بینی بازار برای پایان ماه مارس – 4 درصد نسبت به سطح 6 درصدی در اواسط ژانویه. علاوه بر این ، متوجه شدیم که پس از توییت Elon در روز جمعه ، حق بیمه Grayscale Bitcoin Trust منفی شد ، پدیده ای که قبلا مشاهده نشده بود.

حق بیمه آتی سه ماهه OKEx BTC ، 1/11 تا 2/1. منبع: OKEx

XRP برجسته بازار می شود

عمده ترین آلت کوین ها هفته گذشته عملکرد کمی در بیت کوین داشتند. اتر (ETH) ، در حالیکه در یک نقطه از اواسط هفته به بالاترین سطح 1475 USDT رسیده بود ، به حدود 1300 USDT سقوط کرد ، که 9.54٪ در هفته کاهش داشت. Polkadot (DOT) ، Chainlink (LINK) و Litecoin (LTC) نیز شاهد افت مشابهی در حدود 10٪ بودند. 

به غیر از DOGE ، altcoin دیگری که در پشت تب ضد استقرار به شدت افزایش یافته است XRP است. هفته گذشته سکه 74٪ افزایش یافت و روز دوشنبه روند افزایشی همچنان ادامه داشت ، زیرا با 30٪ افزایش دیگر 0.65 USDT را لمس کرد.. 

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 25/1 تا 31/1. منبع: TradingView

شاخص فصل Altcoin هفته گذشته از مرز 50 پیشی گرفت و اگرچه از آن زمان تاکنون اصلاح شده است ، اما به نظر می رسد این شاخص در بالاترین سطح بالاترین سطح اوج کوتاه مدت قرار دارد. افزایش توکن های DeFi دلیل اصلی این رفتار است. 

شاخص فصل Altcoin در ژانویه افزایش یافت. منبع: blockchaincenter.net

معاملات بدون مجوز DeFi را از Robinhood متفاوت می کند

پروتکل های بدون مجوز و بی اعتماد DeFi ممکن است شاهد تسریع در تصویب باشند زیرا Robinhood بارها و بارها تجارت عادی را در طول هفته متوقف کرد. هرگونه مهاجرت عمده از چنین سیستم عامل های مجاز احتمالاً باعث تقویت بیشتر فضای DeFi می شود.

در مرحله پهلو بیت کوین ، تعدادی از نشانه های DeFi نیز به بالاترین حد در همه زمان ها ، به ویژه در بخش مبادلات غیرمتمرکز ، رسیده اند. Uniswap (UNI) هفته گذشته در یک نقطه مارک 20 USDT را شکست و با 37.59٪ افزایش هفتگی بسته شد. 1INCH فشار دیگری را به 5.55 USDT در آخر هفته وارد کرد – DEX در حال ظهور 500 from نسبت به پایین ترین سطح ژانویه 1 USDT افزایش یافته است. از سوی دیگر ، Tokenlon (LON) به بالاترین قیمت 10 USDT رسیده است ، که در 22 دسامبر 10 برابر از قیمت لیست 1 USDT بازده است..

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 25/1 تا 31/1. منبع: TradingView

ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi ، طبق داده های بدست آمده ، به بالاترین رقم 39.84 میلیارد دلار رسیده است دبانک. طبق هر TVL جداگانه ، سازنده پروتکل وام (MKR) با ارزش قفل شده 4.7 میلیارد دلار و پس از آن Uniswap 3.4 میلیارد دلار در صدر لیست قرار گرفت.. 

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

موسسات برای بازپس گیری 6000 دلاری کاملاً آماده بودند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین خود را (از تاریخ 26 ژانویه) به روز کرد داده های موقعیت در تاریخ 30 ژانویه. در این دوره گزارش ، بیت کوین یک بازپس گیری شدید 6000 دلاری را تجربه کرد و در یک زمان ، قبل از بازگشت دوباره به زیر مرز 30 هزار دلار رسید. 

در این مدت ، بهره باز از 11،945 به 10،787 بیشتر کاهش یافت و پس از دو هفته کاهش متوالی ، OI اکنون به پایین ترین سطح 15 هفته ای رسیده است که یک ماه پیش تعیین شده بود.

از همه قابل توجه تر ، حساب های مدیر دارایی شاهد بودند که موقعیت های طولانی مدت آنها از 639 به 308 کاهش یافته است که پایین ترین نرخ 18 هفته اخیر است. در حالی که موقعیت های کوتاه از 123 به 225 تقریباً دو برابر شده و از هفته 18 آگوست سال گذشته به بالاترین سطح رسیده است.

حساب های صندوق اهرمی نیز شاهد افت موقعیت های طولانی خود از 3،911 به 3،605 بودند ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 9،119 به 7،991 کاهش یافت. این کاهش در هر دو جهت نگرانی مدیران صندوق را نیز نشان می دهد. به طور کلی ، موسسات موقعیت های کوتاه خود را بیشتر افزایش دادند ، که باید زنگ خطر را برای سرمایه گذاران خرد به صدا درآورد.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد حساب های مدیر دارایی در برابر شورت. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

از جمعه گذشته ، بیش از 70٪ S&درآمد شرکت های ذکر شده در فهرست P انتظارات بازار برای سه ماهه چهارم سال 2020 را شکست ، اما سه شاخص بزرگ سهام ایالات متحده هفته گذشته سقوط کرد ، با تمام 11 شاخص S&بخش های P پایین تر بسته می شوند. شاخص نوسانات Cboe ، VIX ، روز چهارشنبه به شدت افزایش یافت و از محدوده تلفیق مثلث تقریباً سه ماهه خود خارج شد ، که باعث کاهش قیمت دارایی های ریسک شد.

از نظر فنی ، برای S از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود&P برای نگه داشتن میانگین متحرک 50 روزه در هفته آینده. اگر شاخص نتواند آن سطح را حفظ کند ، بازار وارد یک دوره تصحیح قطعی می شود ، که احتمالاً قیمت های بیت کوین را نیز تحت فشار قرار خواهد داد.

س&شاخص P سقوط کرد در حالی که VIX روند نزولی را شکست. منبع: TradingView

در فضای رمزنگاری ، CME معاملات آتی ETH را در 8 فوریه آغاز خواهد کرد. سه سال پیش ، CME قرارداد آتی BTC را آغاز کرد ، که همزمان با اوج آخرین بازار گاو بیت کوین بود. به بازرگانان توصیه می شود که هنگام عملکرد ، آینده عملکرد خود را تحت نظر داشته باشند.

در حال حاضر ، ارزش بهره باز BTC CME به 1.59 میلیارد دلار رسیده است و رتبه سوم را در تمام مبادلات به عنوان داده های skew, نشانگر شیوع علاقه نهادی است.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me