banner
banner

چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنیم؟

نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد یکی از اصلی ترین س questionsالاتی است که سرمایه گذاران BTC دارند. روش های مختلفی برای تبدیل بیت کوین (BTC) به ارز فیات وجود دارد. برخی از گزینه ها شامل خودپردازهای بیت کوین ، صرافی های ارز رمزنگاری شده و بازارهای نظیر به نظیر است.

صرافی های رمزنگاری معمولاً آسان ترین راه برای دسترسی به پول نقد در صورت داشتن بیت کوین هستند. با این وجود گزینه های دیگری مانند خودپردازهای بیت کوین و بازارهای نظیر به نظیر نیز در دسترس هستند. با وجود این ، ممکن است هزینه های بالاتری داشته باشند و ممکن است در منطقه ای که در آن قرار دارید کار نکنند.

این راهنما به شما کمک خواهد کرد که گزینه های مختلف موجود در مورد نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد را انتخاب کنید. به طور کلی ، این سیستم عامل ها به شما امکان می دهند BTC و سایر ارزهای مجازی را نیز خریداری کنید. این بدان معنی است که شما می توانید این راهنما را برای ارزهای مجازی دیگر در بازار نیز اعمال کنید.

چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنم?

روش های مختلفی وجود دارد که ما می توانیم بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنیم. وقتی یک سرمایه گذار می خواهد وارد بازار شود ، باید مطمئن شود که نقدینگی کافی برای خروج از آن وجود دارد. به همین دلیل است که سوال “چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنیم؟” در میان تازه واردان متداول است.

نکته خوب این است که اگر می دانید چگونه پول نقد را به بیت کوین تبدیل کنید ، در این صورت احتمال بازگشت بیت کوین به پول نقد از طریق همان روشها زیاد است. به عنوان مثال ، اگر از مبادله ارز مجازی برای تبدیل ارز فیات خود به بیت کوین استفاده کرده اید ، پس می توانید از این سیستم عامل (اگر صرافی این امکان را ارائه می دهد) برای تبدیل وجوه به فیات نیز استفاده کنید..

در بخشهای بعدی ، شما می آموزید که چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنید و بالعکس. می توانید از هر یک از روش های ذکر شده در زیر استفاده کنید. برخی از آنها ممکن است در منطقه شما در دسترس نباشد. بنابراین ، باید یکی را جستجو کنید که با شرایط شخصی شما سازگارتر باشد.

صرافی های ارز رمزنگاری شده

صرافی های رمزنگاری معمولاً یکی از بهترین مکانها برای خرید بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال است. این سیستم عامل ها به منظور ارائه راهکارهای کارآمد و آسان برای استفاده در کاربران ایجاد شده اند.

تجارت بیت کوین در بورس

مبادلات رمزنگاری مختلفی وجود دارد که به شما امکان می دهد BTC خود را به صورت نقدی مبادله کنید. آنها معمولاً راهنمایی دارند که چگونگی تبدیل بیت کوین به پول نقد را در مراحل ساده توضیح می دهد. توجه داشته باشید که اگر صرافی به شما امکان خرید بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر را با پول نقد می دهد ، پس می توانید وجه را نیز برداشت کنید..

اگر از مبادله رمزنگاری استفاده می کنید ، باید BTC خود را به سیستم عامل مورد استفاده خود ارسال کنید. این می تواند Binance ، Coinbase یا Kraken باشد. هنگامی که بیت کوین را به کیف پول مبادله خود ارسال کردید ، باید به دنبال خرید و فروش نقدی آن باشید. می توانید جفت های معاملاتی BTC / USD ، BTC / EUR یا BTC / GBP را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که BTC / USDT همان BTC / USD نیست. USDT یک ارز ثابت است که با قیمت دلار گره خورده است. این بدان معناست که شما وجوه خود را به ارز فیات تبدیل نمی کنید بلکه به یک ثبات Bitcoin تبدیل می کنید ، که همان چیزی نیست.

اگر می خواهید نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد را بدانید ، پس باید از این جفت های معاملاتی استفاده کنید: BTC / USD ، BTC / EUR یا BTC / GBP (یا سایر جفت های معاملاتی در صرافی محلی خود که با یک ارز فیات مرتبط هستند). سایر ارزهای فیات شامل BRL ، MXN ، CZK ، THB ، JPY و بسیاری دیگر است.

به محض فروش BTC در بازار ، می توانید پول نقد خود را برداشت کنید. به طور کلی ، می توانید وجه را به حساب بانکی خود ارسال کنید. این حساب بانکی باید به صرافی مورد استفاده شما پیوند داده شود. سیستم عامل های دیگر به کاربران این امکان را می دهند تا وجوه خود را به کارتهای اعتباری یا اعتباری خود که به حسابهای صرافی آنها متصل شده اند ، بازگردانند.

Coinbase همچنین این امکان را برای کاربران در برخی از حوزه های قضایی فراهم کرده است تا وجهی را به PayPal برداشت کنند. هنگامی که وجه را در حساب بانکی خود قرار دادید ، می توانید به راحتی آنها را از دستگاه خودپرداز یا شعبه محلی خود برداشت کنید.

خودپردازهای بیت کوین

گزینه دیگر کاربران باید به این س answerال پاسخ دهند که “چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنم؟” استفاده است خودپردازهای بیت کوین. استفاده از آنها بسیار آسان است و هم اکنون در بیشتر کشورهای جهان واقع شده است. تنها نکته منفی در مورد خودپردازهای بیت کوین این است که آنها در هر شهر یا شهر کوچکی قرار ندارند.

خودپردازهای بیت کوین مانند خودپردازهای سنتی به نظر می رسند. تفاوت اصلی این است که شما می توانید ارزهای رمزنگاری شده (بعضا) را به صورت نقدی خریداری و بفروشید. اگر فکر می کنید چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل می کنید ، این یک روش سریع و آسان است.

سیستم بسیار ساده است. شما باید یک کیف پول ارز رمزنگاری شده با بودجه BTC داشته باشید. هنگامی که شروع به استفاده از دستگاه خودپرداز می کنید باید گزینه “فروش” (در صورت موجود بودن) را انتخاب کنید. همه دستگاه های خودپرداز رمزنگاری این امکان را ندارند. برخی از این خودپردازها فقط به کاربران امکان خرید بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را می دهند.

پس از انتخاب گزینه “فروش” ، باید بودجه را به آدرس نمایش داده شده در دستگاه خودپرداز بیت کوین ارسال کنید. تأیید معامله ممکن است چند دقیقه طول بکشد. برای دریافت وجه نقد باید منتظر تأییدیه های شبکه لازم باشیم. به محض ثبت تأییدیه لازم ، می توانید وجه خود را از دستگاه خارج کنید. به نظر می رسد این همان یک دستگاه خودپرداز سنتی است.

این یکی از ساده ترین راه ها در مورد نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد است. فقط چند دقیقه طول می کشد و دستگاه های خودپرداز را می توان در بزرگترین شهرهای جهان یافت. با این وجود ، هزینه ها معمولاً بسیار زیاد است (بین 3 تا 12 درصد). بنابراین ، هنگام برداشت پول نقد از این خودپردازها ، باید این را در نظر بگیرید.

شبکه های نظیر به نظیر

راه دیگری که باید یاد بگیرید چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنید ، استفاده از شبکه های نظیر به نظیر است. اینها وب سایتهایی هستند که به شما امکان می دهند با کاربران منطقه خود ارتباط برقرار کرده و BTC را با پول نقد مبادله کنید.

این سیستم عامل ها به روشی بسیار آسان کار می کنند و بسیار ایمن هستند. شما باید بودجه BTC خود را برای شخصی که از سیستم عامل انتخاب کرده اید ارسال کنید. تا زمانی که شخص دیگر پول نقد را به حساب بانکی شما بفرستد ، BTC برای چند دقیقه یا چند ساعت در سپردن قفل خواهد شد. هنگامی که معامله پذیرفته شد ، می توانید پول نقد خود را از دستگاه خودپرداز محلی یا شعبه بانک خود برداشت کنید.

این یک روش بسیار آسان و سریع برای دسترسی به پول نقد با ارزهای مجازی است. با این حال ، روند کار ممکن است بعضی اوقات کند باشد (در مقایسه با مبادلات) و ممکن است بودجه برای چند ساعت در محفظه یخ زده مسدود شود – که مطمئناً مناسب نیست. با این وجود محبوب ترین سیستم عامل ها مانند Binance و LocalBitcoins بسیار ایمن هستند و مطمئن شوید که وجوه به موقع به شخص دیگر می رسد.

در گذشته امکان ملاقات با افراد دیگر و دستیابی به پول نقد وجود داشت. با این وجود ، به دلیل مقررات KYC ، این کار دشوارتر شد و این گزینه غیرفعال شده است. با وجود این ، اگر افرادی را می شناسید که در منطقه خود بیت کوین می فروشند و می خرند ، می توانید به راحتی با آنها در ارتباط باشید و BTC خود را به صورت نقدی بفروشید. با این حال ، همیشه باید درمورد جلسات حضوری محتاط باشید.

نحوه تبدیل وجه نقد به بیت کوین?

اکنون که نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد را مشاهده کردیم ، باید یاد بگیریم که چگونه ارز فیات خود را به اکوسیستم رمزنگاری منتقل کنیم. مانند بخش های قبلی ، ما می توانیم دارایی های دیجیتال را با استفاده از مبادلات ارز رمزنگاری شده ، خودپردازهای بیت کوین و همچنین شبکه های P2P با پول نقد خریداری کنیم.

استفاده از بستر رمزنگاری

برای تبدیل پول نقد به بیت کوین باید مبادله رمزنگاری را جستجو کنید که به شما امکان می دهد وجهی را به سیستم عامل آنها واریز کنید. هدف واریز وجه نقد به جای دارایی های دیجیتال است. برخی از صرافی ها با ارزهای فیات کار نمی کنند زیرا بانک های محلی نمی خواهند خدماتی را به سیستم عامل های رمزنگاری ارائه دهند. بنابراین ، شما باید مبادله ای پیدا کنید که امکان انجام آن را به شما بدهد.

پس از یافتن مبادله ای که می خواهید استفاده کنید ، باید گزینه هایی را که برای واریز وجه دارید پیدا کنید. شاید بتوانید با استفاده از کارت اعتباری ، کارت نقدی یا انتقال بانکی وجه نقد خود را واریز کنید. برخی از مبادلات مانند Binance همچنین یک سیستم عامل P2P را یکپارچه کرده اند.

ساده ترین روش شاید یک کارت نقدی باشد که بتواند وجوه را از بانک شما مستقیماً به صرافی منتقل کند. این فقط چند دقیقه طول می کشد و دسترسی سریع به دارایی های دیجیتال را برای شما فراهم می کند. با این وجود ، استفاده از انتقال بانکی که هیچ هزینه ای ندارد ، ممکن است ارزان تر باشد. در اروپا ، برخی از مبادلات رمزنگاری با شبکه SEPA کار می کنند. که هزینه های نقل و انتقالات را کاهش می دهد.

برخی از سیستم عامل هایی که به عنوان مبادلات رمزنگاری سنتی در نظر گرفته نمی شوند ، به کاربران امکان خرید بیت کوین را نیز می دهند. بستگی به بستری دارد که در منطقه شما موجود است.

خودپردازهای ارز رمزنگاری شده

خودپرداز ارز رمزنگاری شده به شما امکان می دهد تا به بیت کوین و سایر ارزهای مجازی با پول نقد دسترسی پیدا کنید. اگرچه همه آنها به شما اجازه نمی دهند سکه های خود را به صورت نقدی بفروشید ، اما همه آنها به شما امکان می دهند دارایی های دیجیتال خریداری کنید.

برخی از خودپردازهای رمزنگاری از چندین ارز مجازی پشتیبانی می کنند ، در حالی که برخی دیگر فقط از بیت کوین استفاده می کنند. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری در منطقه خود داشته باشید ، بنابراین آنها برای شما بسیار مفید خواهند بود که یاد بگیرید چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنید یا بالعکس.

دستگاه خودپرداز Orange Bitcoin با آرم بیت کوین ، شاید ارزان ترین راه برای خرید بیت کوین و ابزاری عالی برای کاربرانی که می خواهند بدانند چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنند ، نباشد.

به محض واریز وجه نقد ، وجوه شما به کیف پول رمزنگاری شما منتقل می شود. می توانید آن را از طریق دستگاه خودپرداز اسکن کرده یا روی صفحه بنویسید. با توجه به این که از تایپ کردن آدرس کیف پول اشتباه خودداری می کنید ، اسکن آن آسان تر است. به یاد داشته باشید که اگر وجوه خود را به کیف پول دیگری بفرستید ، هرگز آنها را پس نمی گیرید.

قبل از اینکه بتوانید وجوه خود را بخرید یا بفروشید ، برخی از دستگاه های خودپرداز نیاز به داشتن شناسه دارند. بنابراین ، در صورت لزوم آن را آماده کنید. دستگاه های خودپرداز نیز گرانتر از صرافی های سنتی هستند. اینها ماشین های فیزیکی هستند که نیاز به نگهداری دارند. شما باید آماده باشید که قیمت بالاتری برای خرید و قیمت پایین تری را برای فروش خود دریافت کنید.

بیشتر کشورها مقرراتی را اجرا می کنند که دسترسی به بازار را دشوارتر می کند. با این حال ، مبادلات رمزنگاری در گسترش راه حل ها و پیشنهادات خود کار شگفت انگیزی انجام داده اند. این که شما از صرافی یا سیستم عامل دیگری استفاده می کنید به خود شما بستگی دارد.

خرید رمزنگاری از افراد دیگر

ما نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد را با استفاده از شبکه های نظیر به نظیر مشاهده کرده ایم. اکنون شما درگیر خرید دارایی های دیجیتال از افراد دیگر خواهید بود. به جای فروش سکه های خود ، در جستجوی شخصی هستید که پول نقد سکه های خود را بپذیرد.

دست دادن پس از یادگیری نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد

می توانید کاربران زیادی را در کنفرانس های رمزنگاری یا گردهمایی ها پیدا کنید. این مکان ها مکان های بسیار خوبی برای شناخت افرادی هستند که علاقه مندند مبادله رمزنگاری خود را با پول نقد انجام دهند. با این وجود ، ممکن است به اندازه استفاده از صرافی یا سیستم عامل دیگر ایمن نباشد. به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این گزینه مبادله ای ممکن است هزینه بالاتری برای BTC موردنظر برای خرید بپردازید.

این یکی از ساده ترین راه ها برای تبدیل پول نقد به بیت کوین است. شما فقط باید افراد صحیح را برای این کار پیدا کنید. شبکه های نظیر به نظیر بهترین راه برای اتصال خریداران و فروشندگان ارزهای مجازی است. اما روش های دیگری نیز وجود دارد. گروه های رمزنگاری محلی همچنین می توانند به شما کمک کنند تا با افرادی که می خواهند بیت کوین خود را به پول نقد تبدیل کنند ارتباط برقرار کنید.

کلمات نهایی در مورد نحوه تبدیل بیت کوین به پول نقد

مکانیسم های مختلفی وجود دارد که به کاربران امکان می دهد بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنند. این امکانات شامل مبادلات رمزنگاری ، شبکه های نظیر به نظیر و خودپردازهای بیت کوین است. بسته به موقعیت مکانی شما ، استفاده از این روش ها برای شما آسان تر است.

در عین حال ، بیشتر این راه حل ها به شما کمک می کند تا در دارایی های دیجیتال نیز سرمایه گذاری کنید. این بدان معناست که شما نه تنها یاد می گیرید که چگونه بیت کوین را به پول نقد تبدیل کنید بلکه چگونگی دسترسی به بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را با ارز فیات خود یاد می گیرید..

مقررات در بازار رمزنگاری در حال گسترش است. استفاده از شبکه های P2P ممکن است مانند گذشته آسان نباشد و یا اینکه شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید. علاوه بر این ، ممکن است مبادلات با برخی از بانکها که خدماتی به خدمات مرتبط با رمزنگاری ارائه نمی دهند ، روبرو شود.

در سال های اخیر ، رمپ های رمزنگاری و فیات در حال گسترش بوده و اکنون به کاربران امکان دسترسی به دارایی های دیجیتال را می دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me