banner
banner

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 2

توسط مارا اشمیت ، رهبر استراتژی جهانی و توسعه تجارت, ConsenSys Codefi

این یک مقاله دو بخشی است. قسمت 1 را می توان در اینجا یافت.

خلاصه

  • ظهور نهادهای کاری نمایندگی تحول مهمی را برای ایجاد پذیرش و مشارکت گسترده کاربر نهایی ایجاد می کند ، همزمان چالش های جدیدی برای تمرکز زدایی و توزیع رمزها در فصل تکامل حاکمیت زنجیره ای ایجاد می کند
  • استراتژی های توزیع توکن ، به عنوان یک نتیجه از موارد فوق ، شاهد افزایش متناسب مکانیسم های توزیع متمرکز بر استفاده از جمله اثبات استفاده و قطرات هوایی تعاملی هستیم

روند 3: بچه های جدید در بلوک

نقش متحرک VCS و افراد کار نمایندگی

با ظهور Proof-of-Stake ، حاکمیت زنجیره ای و سایر توابع کاری بومی پروتکل ، شبکه ها به گروه های کاربر فعال نیاز دارند که هم از تخصص و یا از منابع فنی لازم برای ارائه خدمات و زیرساخت های خاص شبکه برخوردار هستند. در عین حال ، این دارایی های رمزنگاری مولد فرصت های تعهدی ارزش جدیدی را برای نهادهای دارای مدل های تجاری رمزنگاری بومی ارائه می دهند که نقش فعالی در مشارکت و پذیرش شبکه دارند.

از یک طرف ، مدل های سرمایه گذاری سنتی به طور فزاینده ای به هیبریدهای بومی رمزنگاری تبدیل می شوند. تأمین کنندگان سرمایه با استراتژی های طولانی مدت نگهداری مانند سرمایه Multicoin و آزمایشگاه های ConsenSys فرصت ایجاد آلفای اضافی را با پشتیبانی از شبکه ها در سبد سهام خود از طریق فراهم آوردن زیرساخت و عملکرد عملیات رمزپایه بومی ، تشخیص دهید. این نهادها به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از تیم هایی که در حال ساخت پروتکل های غیرمتمرکز برای راه اندازی و پرش اثرات شبکه هستند ، قرار دارند..

توافق نامه ها و مشوق های خوب طراحی شده می تواند اطمینان حاصل کند که همه دارندگان توکن درگیر در بودجه اولیه پروژه در چرخه حیات توسعه پروتکل می توانند طرفداران ارزنده ای باشند که از مشارکت و مشارکت مداوم و مشارکت خود در شبکه پاداش می گیرند..

از طرف دیگر ، یک گروه ذینفع دیگر نیز وجود دارد – به اصطلاح “نهادهای کاری تفویض اختیار” (نگاه کنید به مقاله توسط بن اسپارنگو) نهادهای کاری نماینده ، ذینفعان شبکه هستند که توسط دارنده رمز برای انجام عملکردهای کاری بومی شبکه ، از جمله سهام و رأی دادن ، از طرف آنها انتخاب می شوند..

پیش فرض کسب پاداش برای دارایی های رمزنگاری مولد در ازای کمک به شبکه ، موضوع جذابی است ، با این وجود همه دارندگان توکن لزوماً وقت ، تمایل و توانایی فنی برای انجام وظایف مورد نیاز خود را ندارند. اینجا مکانی است که نهادهای کاری نمایندگی وارد می شوند. امروز ، نهادهای کاری از جمله غیر حضانت (Staken ، Stakefish) و حضانت (به عنوان مثال). بینانس, ارائه دهندگان Coinbase ، Anchorage) عمدتا در ارائه خدمات سهام به مشتریان نهادی و خرده فروشی متمرکز شده اند. من معتقدم متولیان ، مبادلات ، بودجه و نهادهای کاری نماینده مستقل نقشی اساسی در پیشبرد نهادهای گسترده و خرده فروشی دارایی های رمزنگاری مولد خواهند داشت.

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 2

منبع: PoS Bakerz ، 2020

تحولات اخیر مانند کاتالیست, با ارتقا protocol پروتکل 2020 Kiber ، میزان ارتباط ذی ربط با افزایش فعالیت نهادهای کاری در قلمرو حاکمیت یا به عنوان بازیگران مستقیم در فرآیند رأی گیری یا با ارائه توابع رأی گیری نیابتی از طرف دارنده رمز ، بازی می کنند.

من انتظار دارم با گسترش و گسترش چشم انداز Proof-of-Stake ، رشد و تنوع بیشتری را در نهادهای واگذار شده کار و سایر ارائه دهندگان خدمات ببینم و اعتقاد دارم که این نهادها نقش مهمی در پیشبرد و بلوغ بیشتر صنعت دارند. یک مطالعه تحقیقاتی که توسط ConsenSys در ماه مارس انجام شد ، نشان داد که در حدود 300 دارنده رمز فعال 41.4٪ مایلند به طور مستقیم در حاکمیت بر روی زنجیره شرکت کنند در حالی که 28.2٪ مایلند رای خود را به یک نماینده واگذار کنند.

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 2

منبع: ConsenSys Codefi

توجه به این نکته حائز اهمیت است که واگذاری نهادهای کاری ، به ویژه متولیان امر ، مبادلات و وجوه با تخصیص های کلان و کلان ، می تواند منجر به خطرات تمرکز شود ، به ویژه اینکه سیستم های اثبات سهام ، به طور فزاینده ای به حاکمیت زنجیره ای تبدیل می شوند..

روند 4: تکامل استراتژی های توزیع توکن

آینده توزیع های علامت گذاری شده متمرکز بر استفاده

همانطور که داده های مشارکت شبکه نشان می دهد ، داشتن یک توزیع گسترده کافی نیست و این مهم است که توزیع انگیزه ها را بین همه ذینفعان شبکه هماهنگ کند. شبکه های سالم دارای یک شبکه نماینده و فعالانه از ذینفعان هستند.

روندهای ذکر شده چگونه خود را به عنوان ملاحظات طراحی در مدلهای اخیر توزیع رمز نشان داده اند?

در مکانیسم های توزیع توکن عمومی که بر هدف قرار دادن کاربران فعال فعال متمرکز است ، به طور متناسب افزایش یافته است.

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 2

منبع: اسمیت & تاج ، 2019

اینها به دو شکل قطره هوایی تعاملی مانند Livepeer یا Edgeware و همچنین پیاده سازی های مختلف اثبات استفاده توزیع رمزهای فعال مانند NuCypher ، Solana و SKALE که روی توزیع توکن به کاربران واقعی متمرکز هستند.

من معتقدم که طراحی مدل های توزیع که در تلاش تولیدی خود انتخاب شده فراتر از مشارکت سرمایه در یک فروش یا انتخاب شبه (در بازار) در یک انحصار منفعل ضروری است:

  • با اطمینان از استفاده از توکن برای هدف مورد نظر خود در شبکه ، به جای داشتن حدس و گمان.
  • فیلتر برای شرکت کنندگان به احتمال زیاد برای مشارکت در شبکه برای جلوگیری از انگیزه کوتاه مدت ، نوسانات قیمت و دامپینگ.
  • در هنگام راه اندازی شبکه بوت استرپ به طور موثر ، در حالی که به پذیرندگان اولیه امکان می دهد تا خود را با شبکه آشنا کنند و برای تلاش های خود پاداش های مبتنی بر رمز کسب کنند..

نتیجه

با بلوغ فنی شبکه های مجهز به رمز ، به ویژه در زمینه افزایش تصویب Proof-of-Stake ، این صنعت با ورود به فصل استفاده و کاربرد “واقعی” ، نوجوان و غرب وحشی خود را پشت سر می گذارد..

فصل استفاده همچنین فرصت جدیدی را برای سهامداران دارای مدل های تجاری رمزنگاری بومی ، از جمله VC ها و نهادهای کاری واگذار شده ایجاد می کند ، که نقشی اساسی در تصویب و بلوغ دارایی های رمزنگاری مولد و شبکه های غیرمتمرکز دارند که آنها بخشی از آن هستند. از.

در حالی که هنوز فقدان راهنمایی نظارتی رسمی در مورد طرح برای راه اندازی سازگار توکن وجود دارد ، بهترین شیوه های صنعت و افزایش تمرکز بر توزیع رمزهای متمرکز بر استفاده ، گامهای در مسیر درست است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me